2. finalna utakmica KLS: Crvena zvezda - Partizan

X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

2. finalna utakmica KLS: Crvena zvezda - Partizan

Post by X-Z »

Probacu da skromnije otvorim temu, mozda nam to donese srecu. :D
Da li treba uopste nesto reci za prethodnu utakmicu? Nadali smo se brejku, a dobili smo (s obzirom na cenu ovog tima) nezapamcenu katastrofu. Gubili smo i vise, ali ne sa ovako kvalitetnim timom. Da li se nesto dogadja u klubu ili ne, mozemo samo da nagadjamo. Siguran sam da ih je Covic izribao za ovakvo sramotno ponasanje i igru. Kada malo razmislim, sramotno je vrlo slaba rec koja ne odslikava sinocnu bruku! Mislim da nam je gomila glupih poteza iz ove sezone dosla na naplatu. Znam da je to misljenje i vecine ljudi koja prati kosarku, i nema potrebe da nabrajam koje su to greske. Pocele su sa Lazicem, zavrsile se nedavno sagom sa centrima i smenom Vukocica.
Sinoc je Igor poslat na teren. Mislim da je i kosarkaskim laicima bilo jasno da to ne moze nista dobro da donese, vec samo lose. Rovit je, a nije u stanju da pruzi partiju koja bi opravdala to sto rizikujemo cak i kraj njegove karijere. Uz svo duzno postovanje prema kapitenu, on ne pokazuje ono sto vodja mora da pokaze. To pokazuju na terenu Katic i Nelson. Nelson je i van terena onom izjavom od sinoc to pokazao. I opet se nekako vracam na to sinocnu sramotu, koju ni 5 strana pljuvanja ne moze opisati dovoljno.
Sta promeniti u odnosu na prvu utakmicu, pa da ovu dobijemo, i da se nadamo nekom brejku? Posle onog sinoc, mislim da vise niko i ne razmislja o brejku, i cini se nemogucim. Medjutim, i Montepaski je izbacio Olimpijakos iako je porazen sa 50 razlike u prvoj utakmici. Slaba je to uteha, jer mislim da niko ne veruje da je to i sada moguce, jer kada pogledate bezvoljnost i apaticnost Savovica, Rakocevica, Radivojevica, Subotica, "inteligentne" poteze Simonovica, cemu se nadati??? Ukratko, treba vec do sutra apsolutno sve ispraviti. Motivisati igrace ukoliko je to uopste moguce kod nas, ne premijama, vec oduzimanjem plate. To ce ih jedino zaboleti, jer su sinocnim zalaganjem pokazali da ih ni ponizavanje ne boli. Ovi su usli napaljeni u utakmicu, mi nismo mogli ni loptu posteno da prenesemo, grizli su, trcali kao navijeni, igrali odbranu, sutirali, ukratko sve. Silno su bili motivisani naspram nasih uplasenih jarica koji su izasli na klanje.
Za sutra, mislim da Radonjic mora mnogo pametnije da rotira. Mi ne mozemo da igramo sa 7 igraca i jednim rovitim. Moramo bar malo da odmorimo igrace u toku utakmice. Oni su svesni da ne mogu da zaustave Katica i Nelsona, ali su sve druge zaustavili zahvaljujuci bezvoljnosti nasih igraca. Jednostavno, takticki, nisam siguran sta promeniti, jer juce od silne izgubljenosti nasih igraca, nismo ni videli sta je taktika. Odbrana je bila na toliko ocajnom nivou, da tako nesto jednostavno ne sme da se ponovi. Ocajan pocetak takodje ne sme da se ponovi. Maksimalna koncetracija i nista vise osim truda u odbrani. Kako oni nas udaraju, tako i mi njih. Kod njih trojica skacu po nasem igracu na faul, a mi njih pustamo, uz eventualno mek faul+kos. Uz svo potcenjivanje partizana, oni su izrasli u veoma dobru ekipu. Ako nase igrace -28 ne moze da motivise, i ono njihovo kezenje i izivljavanje na svakom zakucavanju, onda im se zaista zahvaliti, jer to onda nisu igraci za EL, ni za nas. Neka se vrate u Vrsac, Nemacku (neki klub iz donjeg dela tabele bez pritiska) itd... Sutra mogu da pokazu da im je stalo, i da ipak imaju znanja i nesto medju nogama. Ja mogu da prihvatim i -28, ali da vidim borbu.
Sutra neka se bore, pa sta bude... Taktiku osim toga ionako izgleda nemamo.

Utakmica pocinje u 19:00, prenos je na RTS. Ukoliko neko nije u mogucnosti, stream-ovi su dobri na http://www.utakmica.rs" onclick="window.open(this.href);return false; i http://balkan-sport.net/video-livestreaming/live-stream" onclick="window.open(this.href);return false;

Srecno nam svima sutra! :konjanik:
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by Ганац »

Sve je dobro rečeno a ja bih dodao:ako ste pratili utakmicu na TV-u mogli ste primetiti u jednom trenutku DV kako kritikuje Bogdanovića što je dopustio igraču da dođe do koša i da tek onda pravi faul kad je trebao još na kapici to da uradi.
Što će reći oni su u pripremi utakmice razradili da se prave jaki faulovi,još na prvom koraku po cenu brzog ulaska u bonus i izvođenja slobodnih bacanja (koja nama idu očajno).
Druga stvar je igranje zone što je bilo za očekivati pošto mi neznamo da odgovorimo na istu kao i igranje pika protiv naših bekova i Raška.
treće ja rekoh utakmica treba da počne ratnički sa defanzivnom postavom pa kad se izmore igrači Ptzn uvesti Rakoča da ih dokrajči, a ne da prvi napad bude na niskom postu DMB-a sa Rakočem što su sigurni poeni u drugom napadu ga je probio kao da nepostoji a zatim sledi Lučić koji je Simona dva puta pretrčao i dva puta zakucao, tu su se njima razvila krila.
Za razliku od njih mi smo krenuli sa dva promašaja Savovića i jednimRaška i čini mi se Rakoča što je sasvim dovoljno da se dođe tu gde smo i bili pošto ni odbranu nismo igrali .
Elem, sutra treba da se pobijemo,na udarac vratiti sa dva udarca tako da mi njih isteramo iz reketa,prebijemo i pobedimo.
Potrebno je da igrači uvek budu bliže protivničkom igraču i da konačno naši centri odbrane pik igru.Ukoliko se budu kur...i i unosili u facu treba im odgovoriti mangupski,smanjem po burek i nakon toga mu samo napomenuti da ga jogurt čeka nakon utakmice.DV će sigurno pokušati da poentira i materijalizuje prvu utakmicu, pošto će smatrati da smo uzdrmani, i zato treba pokazati karakter i kur.......st i nedozvoliti taj scenario.
Navijači koji budu išli na utakmicu treba da ostave glas u Pioniru i onda verujem da nema šanse da izgubimo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by X-Z »

Slazem se. Inace, to mlako pravljenje faulova je nasa rak rana vec vise od decenije. Ja zaista to ne mogu da shvatim. Ako pravis faul, ne pravis ga iz bahatosti, vec da bi sprecio kos. Pa onda ga spreci, udari, uradi sta znas, nemoj samo faul+kos!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by dacha od bosne »

Otkad ja to pričam. To me najviše nervira kod naših košarkaša. Ako ginete, ginite muški. Kada kreneš na koš, raznesi sve oko sebe. Unesi im se u lice, vuci, trzaj...
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by Либурнија »

Ганац wrote:Sve je dobro rečeno a ja bih dodao:ako ste pratili utakmicu na TV-u mogli ste primetiti u jednom trenutku DV kako kritikuje Bogdanovića što je dopustio igraču da dođe do koša i da tek onda pravi faul kad je trebao još na kapici to da uradi.
Što će reći oni su u pripremi utakmice razradili da se prave jaki faulovi,još na prvom koraku po cenu brzog ulaska u bonus i izvođenja slobodnih bacanja (koja nama idu očajno).
А то све нам говори да нас свиња анализира до у ситна цревца и ништа не препушта случају. Јбт, па ја који сам тешки папак бих поставио такву тактику против нас а да неће свиња који је вного од човјека али - зна.

Нема ту много филозофије. Или ћете да покажете карактер и муда и побиједите а, ако и изгубите, онда као људи, или...зна се, нисте играчи за нас и тачка.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by Ганац »

Либурнија wrote:
Ганац wrote:Sve je dobro rečeno a ja bih dodao:ako ste pratili utakmicu na TV-u mogli ste primetiti u jednom trenutku DV kako kritikuje Bogdanovića što je dopustio igraču da dođe do koša i da tek onda pravi faul kad je trebao još na kapici to da uradi.
Što će reći oni su u pripremi utakmice razradili da se prave jaki faulovi,još na prvom koraku po cenu brzog ulaska u bonus i izvođenja slobodnih bacanja (koja nama idu očajno).
А то све нам говори да нас свиња анализира до у ситна цревца и ништа не препушта случају. Јбт, па ја који сам тешки папак бих поставио такву тактику против нас а да неће свиња који је вного од човјека али - зна.

Нема ту много филозофије. Или ћете да покажете карактер и муда и побиједите а, ако и изгубите, онда као људи, или...зна се, нисте играчи за нас и тачка.
Ta svinja je i na +15 protestovala kod sudija na dosuđen faul čini mi se Lučiću tako da on ništa ne prepušta slučaju ali se ja nadam dobrom odgovoru sutra uveče i našoj pobedi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by dacha od bosne »

Ajde, bre, košarkaši, obradujte nas danas. Pokažite karakter, drčnost...

Do posljednje kapi krvi i znoja...do pobjede!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by crazynorth75 »

Jedino što može zadovoljiti moje kriterijume večeras je da vidimo krvav, ludački pogleda ka musavcima, fanatičnu želju za pobjedom, hrabrost... Želim da vidim kapitena u svom elementu sa 30+ poena, nema više odstupanja, nema povreda, sve se večeras zaboravlja, dosta je bilo kilavljenja, zbunjoze i preplašenosti. Sa takvim pristupom, pobjeda ne dolazi u pitanje...nadam se da će i na tribinama biti u tom tonusu, a ne opet da slušam horske naricaljke, znači u ritmu utakmice, nema da se čuje škripa patika i za moju dušu bih volio bar jednom da zagrmi - ''Publika je tvoja'' :srbinosm:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by Ганац »

Ja verujem da ce stvarno igrati na ivici noza,borbeno do krajnjih granica i da ih dobijamo 10+ razlikom.Drugi scenario (poraz) se nece dogoditi posto bi posle toga Cova metlom ili jos gore govnjivom motkom razjurio picketine sto bi rekao DMil.NAdam se da su u sebi nasli trun kurazi i inata i da vecerasoderemo dervise.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by Константин »

Сада када бих преписао свој пост уочи првог меча не бих ништа додао ни одузео.
Имамо јачи ростер појединачно али слабији смо као тим. Дакле треба нам капитен да игра капитенски (не мора бриљирати). Треба нам Савовић да ради оно што најбоље зна а то је да скаче и да понешто убоде. Треба нам Скот више у мечу када Симоновић потоне (као нажалост у већини великих мечева). Требају нам Суботић и Лазић без беспотребних грешака. Рашко и Нелсон ће одиграти колико буду могли.
То није много и Радоња и играчи то могу и морају да направе у глави, да се сви труде максимално и да из себе извуку колико буду могли и колико противник буде дозвољавао а то ће нам то вјероватно бити довољно за изједначење.
Цијеним да Гебелс неће форсирати Милосављевића у нападу јер је тешко очекивати да овај понови и близу онакав меч, Богдановић и вестерман су подбацили прошлу и на њима ће требати играти добру одбрану.
Ајмо момци по изједначење и да напокон видимо срце од прве секунде меча!
Врста која изумире
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by Rajko »

Ја морам да кажем да сам након прве утакмице постао велики песимиста што се тиче исхода овог финала. Не зато што смо изгубили 30 разлике, него због приступа игри, тактике, форме, умора... Због много ствари. Свакако, оно што ме највише боли је безмудост. Ало бре, па ми смо у првих 2 минута допустили 3-4 закуцавања?! Па што си дошао на утакмицу? Не умеш један једини фаул да направиш него их пусташ да стичу самопуздање? Пустили смо да нам Милосављевић да више кошева него што је убацио укупно у задњих 10 утакмица. Друга ствар, они трче контру, и имају ситуацију 4 на 0, док ови наши трчкарају око центра. Једноставно, нису желели победу! Поред тога, види се умор код већине играча. У ситуацији када почнеш утакмицу са 10 разлике, све је много лако. Имаш мирну руку на шуту, имаш стрпљење у нападу, и уз чврсту одбрану тешко можеш да изгубиш, поготову против оне Звезде из првог меча.

А о нападу на њихову зону 1-3-1 нећу ни да причам. Понашамо се као аматери када противник стане у зону, и то је грешка искључиво Радоњића. После онакве три утакмице у полуфиналу, нас и даље изненађује кад противник стане у зону. Ма нек иде све у материну... И верујте, све ово ће прасац врло добро знати да искористи.

Ако изгубимо вечерас, доживећемо катастрофу. Ако победимо вечерас, то опет ништа не значи. Значиће ако будем видео код наших играча оно што се видело код гробара у првом мечу, али искрено, не верујем у то.
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by X-Z »

NAdam se agresivnijem pocetku veecras, i da cemo konacno pokazati neku emociju na terenu, neku drskost, i da necemo dozvoliti sebi jos jednu nonsalantnu partiju! 'Ajde da vidimo sta ce biti...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by Либурнија »

РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by crazynorth75 »

Isključivo Čovićev poraz u finalu, koji je cijelu sezonu izmišljao toplu vodu i sa trenerima, i sa strancima i sa centrima, a znalo se šta nam je potrebno da ove godine, kada smo morali to uraditi, slomimo groblje...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: 2. Finalna utakmica - Crvena zvezda - Partizan

Post by EmptyClip »

Тоето. Већ 3-4 месеца се све спрема за ово, ма види се из авиона. Једино што нас је држало је ето тај неки дифолтни оптимизам да навијаш за своје и да се једноставно надаш.

Не може Човић сам, не зна. Помињали смо то већ.
Locked