4. финална утакмица КЛС: Црвена звезда - Партизан

User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by Rajko »

Banex wrote:
Хлад Малиганович wrote:Да поновим и овде.

Последњу титулу смо узели против овог истог егаша Човића, и тада је имао сличне тираде по конференцијама за медије, као сад, само против нас.

Човић је превара, Човић је Весић 2.0. Схватите, ретко пљујем, избегавам, клоним се, али ја том човеку НЕ ВЕРУЈЕМ. Верујем једино да је Звездаш, али му је его већи од љубави према клубу. Ево сад се залеће на Арену, да тамо играмо ЕЛ. Ало бре рођени, па скрпи прво тим који може да парира мртвом Партизану, ког су Бамберзи и курци- палци прцали... Доведи СД-а, доведи тренера, прво...

Али не. Човић је додирнуо Господа, и он је његов посланик, међу Србљима и Делијама... Све и свја, све уме, а нарочито да прича како ради, а други не раде... Море мрш бре, кога бре ти за*ебаваш, прескочи месец дана кењање по медијима, па онда поднеси извештај у пет реченица. Али не, Чова оће да буде већа свиња од Свиње, и ево... сад смо само сви испали прасићи, поред њега.

Лупајте ми минусе, банујте, јебе ми се, ја ћу и догодине на Запад мајка- Маре, док нам је Чова, и слични усрећитељи не зављају, затрпају, или док се сама не сруши.

Господине Човићу, мрш у пизду материну.
Druže, razumem tvoj bes, svi smo besni. Ali treba ipak malo realno da posmatramo situaciju. Da nije bilo tog Čovića KKCZ danas ne bi postojala, a možda ni FKCZ. Na kojoj tribini bi onda sedeo ?
Ne slažem se da je to Vesić 2, a mislim da nije zaslužio baš toliko pljuvanja od navijača Crvene zvezde. Inače, tu priču oko igranja EL u Areni je plasirao Djilas, a ne Čović koliko ja znam.
Није ли ти та прича позната мало. Сећаш се Владана Лукића?

Опет, и једни и други претерују, а истина је негде између. Није он уништитељ, али није ни наша легенда. И направио је много, баш много грешака за кратко време. Ал тачно је да тешко да можемо да нађемо бољег за ово што треба да се одради, а то је дегробаризација кошарке у Србији. Након ових 5 година стабилизације нашег клуба, свакако треба наћи новог председника.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by Banex »

@ Rajko

Videćemo, vreme će reći. Ova sezona je uspešnija od predhodne, u to nema sumnje. Ako sledeća bude uspešnija od ove, to će već biti neki pokazatelj da smo na dobrom putu. Imamo priliku da mnogo napredujemo, pre svega zato što nam je klub konačno stabilan posle x godina. Očekuje nas burno leto, a onda još burnija sezona sa, nadam se, mnogo boljim timom i trenerom.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by Stenly »

Хлад Малиганович wrote: ...Не верујем ни Вучићу. Веровао бих им да је Весић у затвору.
E ovo brate potpisujem, i drago mi je da sve veci broj ljudi ovo vidi i polako mu se otvaraju oči!
Čika Vesa se šeta ulicom i glumi najvećeg Zvezdaša, gde mi živimo...očekujem ga u loži, ne bih se iznenadio!!!

Šta će Čoviću konferencija za novinare, slike i ostala njesra, pred četvrtu utakmicu, šta će mu???

Šta je time hteo da postigne?
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by EmptyClip »

Постигао је да имамо добро суђење.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by Il genio »

Ivan Vasev wrote:Il genio, pa tu nigde nema Zvezde?
Tacno, moja primedba je bila vezana za Partizanovu dominaciju. Dve stvari su opste prihvacene od kosarkaskog mnjenja a radi se o teskim neistinama su:
1)da Partizanova dominacija traje od Kicine i Prajine generacije
2)da Zvezda ne moze da bude sampion jer nema "sistem"

Prva se moze lako demantovati kad se prebroje titule prvaka Jugoslavije i Evrope... Ne postoji vremenski interval od recimo 1970. do 1991. godine u kom se moze tvrditi da Partizan ima dominaciju. Uzeli su 2 titule krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih, ali je taj period obelezila Bosna koja je poslatla prvi sampion Evrope sa ovih prostora. Sredina osamdesetih apsolutno u znaku Cibone, a kraj u znaku Jugoplastike.

Sto se tice famoznog sistema, mozemo ga analizirati. Po mom misljenju, jasno se znaju uloge svih u klubu i jedni drugima se ne mesaju u posao. Trener ima apsolutnu slobodu, cak su i onom nesretniku Jovanovicu bile odresene ruke po tom pitanje, kao primer za to cu navesti dovodjenje Andjusica iako nije bio po volji Danilovicu i Todoricu, ali je ispostovana zelja trenera. Dovode se najbolji mladi igraci iz drugih klubova po Srbiji jer ne postoji sopstena skola. Trener dobro radi sa njima, najveci broj njih izadje iz Partizana bolji nego sto je bio. Naravno da je i tu bilo promasaja, neki super talenti poput Bakica ali je ogromna vecina napravila pristojne karijere. U ovoj prici je problematicno sto su ti momci otimani njihovim maticnim klubovima uz pomoc zaledja koji su imali u savezu. Donosili su razne akte, postavljali i menjali clanove raznih komisija, odredjivali visine obestecenja i sl(Vujanic, Ostojic, Bogdanovic, Bakic, Djekic). Znacajan adut u sprovodjenju takve politike im je bio to sto su jednini klub iz Srbije koji je igrao EL. Bili su toliko jaki da su igracima obecavali mesto u reprezentaciji ukoliko predju kod njih. Jedan nas bivsi igrac se zaleteo, pa kad je video da je prevaren, napustio ih je posle godinu dana. Vremenom je njihov lobi u savezu oslabio, ali zato su i dalje veoma jaki kad je u pitanju sudijski lobi. Prosla utakmica je dokaz, a slicne i jos vece kradje smo vidjali prethodnih godina, po pravili kad im se priblizimo. Sto se tice finansija, prethodnih 4-5 godina imali su pomoc drzave, cak je neposredno pre privatizacije NIS-a potpisan trogodisnji ugovor sa njima... Pre toga funkcionisalo je kosarkasko trziste pa su znali da dobro unovce igrace, i onda bi od tih transfera isplacivali one kojima su bili duzni tokom sezone. Za razliku od trenutne situacije tada su se lepe pare mogle dobiti prodajom, npr FMP je na Teodosicu zaradio 900 hiljada evra, sto iz danasnje perspektive izgleda nestvarno. Takodje treba reci da rade potpuno netransparentno, da se nema pojma koliki ima je budzet, cije se pare ulazu i koliko duguju.

Sve ovo je uzdrmano i na klimavim nogama od promene vlasti i zbog toga su nervozni. Para nema, a bez para nema ni ozbiljnih planova. Aktulna vlast im nije naklonjena, privatni sponzori nisu zainteresovani da ulazu u njih je ko je lud da daje pare a da se nista ne pita... Vise nisu ni jedni domaci predstavnik u najelitnijem evropskom takmicenju. Nasa je prednost bolja infrastruktura, imamo najbolje mladje kategorije u zemlji, jednu sjajnu generaciju koja polako ulazi u svet seniorske kosarke, imamo i bolju finansijsku situaciju. Moramo uciti na ovosezonskim greskama, trener mora vrsiti selekciju igraca, moraju se napraviti dobre procene sa strancima, mora se pogoditi sa trenerom. I da, Covic mora da se izbori sa sujetom... Ova sezona je bila razocaravajuca imajuci u vidu ocekivanja na pocetku, ali se mora priznati da je ostvaren najbitniji cilj, a to je EL. Bez toga nam nista ne bi znacila ni titula prvaka Srbije.
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by Stenly »

Empty, OK, u pravu si za sudjenje, sto nije mala stvar, ali je nabijao i tenziju, kako nama tako i igracima.
Pa nas je danas pobedila tenzija, raspoloženje naelektrisano u kući, ej ti ne možeš kos da ubodes. Pa da su mašili ovako protiv nas ovde sa foruma, dobili bi ih, jer njima ništa ne ulazi !!! Kraj priče !

@Il genio

Svaka čast na analizi u postu iznad ovog :kosarkas:
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by dacha od bosne »

@Il genio: Image

@Hlad, naka i ostali: Pretjerujete vezano za Čovića. On nije najsavršenije rješenje, ali je miljama daleko od lošeg. Ima toga što mu se može zmjeriti, ali isto tako toga za pohvaliti. Treba u ovoj situaciji biti realan i shvatiti da je naš najveći razlog bijesa taj što smo svi očekivali tu titulu, a ona i dalje ostade naš pusti sanak.
Treba sada smiriti strasti i ispraviti neke katastrofalne greške iz ove sezone i dati sve da se sljedeće uzme titula i u ABA-i i u Pašteta ligi. Tu prije svega mislim da se ostavi DR na klupi ili da se nađe neko dugoročnije rješenje, mada ja ne bih imao ništa protiv toga da to bude DR. Moramo imati 2 krštena centra u ekipi a ne da sve padne na Katićeva pleća. I za kraj moramo imati neke prangijaše koji su konstantni a posebno namazani za bitne utakmice, a ne da nam zakažu kao ovi naši onda kada je najvažnije.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by crazynorth75 »

EmptyClip wrote:Зашто патетичан тим? То је најјачи тим у АБА лиги.
Што су други неспособни да га воде је кривица тих других а не играча. Њима нема шта да замерим, ни труд ни жељу.

Притисак се не склања сам од себе. Поготово не притисак који правимо ми навијачи а који смо дубоко искомплексирани. Кари је то умео, после њега нико. Није то мала ствар и ретко ко то уме да контролише. А ми то уопште и не препознајемо већ знамо само да серемо о недостатку муда.
Zato što su na terenu izgledali patetično kao tim, bar meni... Nisu ni najjači tim u ABA jer istu nisu osvojili. To jeste ekipa sa najjačim individualnim kvalitetom, ali kao tim - ništa. naravno da to nije do tih igrača, već do onog koji ih je okupio i gurnuo u sezonu bez jasnog plana i vizija, sa Lazićem koji je prošao pripreme, pa Vukoičićem koji ih je vodio najveći dio sezone, te na kraju Radonjićem. Tu kao najodgovrnijeg apostrofiram Čovića i samo njega. Groblje u sezoni kad ima dosta slabiji tim, vraća svinju i maksimalno se mobiliše, ti im odgovaraš sa Lazićem? Pa Vukoičićem? Ne ide to tako, znalo se jako dobro šta treba za rušenje u sezoni kad je to bilo najizglednije..Zato mi je i muka više, Zvezda i u košarci i u fudbalu uvijek ima na dohvat ruke najbolja moguća rješenja, a onda to uredno zajebe (Robi i Kari). Nadam se da će Radonjić imati odriješene ruke da uradi šta on misli da treba, bez petljanja gazde, pa ću onda donijeti neki sud o njemu. Preuzeo je ipak prilično istrošene najbolje igrače, zamjerka bi mogla ići ka tome što nije uspio da ih osvježi, sad, obzirom na gust kalendar, pitanje je koliko je to i bilo moguće.

E sad ovo oko iskompleksiranost, to ti možeš govoriti za sebe, ja sa tim nemam problem, nije kompleks tražiti od individualno mnogo jače ekipe, koja ima u toku sezone bolji međusobni skor, da osvoji titulu.

@Banex, dobro nam došao :ziveli:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by crazynorth75 »

Нелсон: Нека Звезда одлучи да ли остајем!

13 јун, 2013
Једна од кључних играча Звезде Демаркус Нелсон оценио је да је ова утакмица била слична као и прва, када је његов тим изгубио са 28 поена разлике.
Image
(ФОТО: М. Рашић)
– Ова слика је пресликана прва. Изашли смо на терен, нисмо играли чврсто, нисмо играли одбрану. У првом полувремену је напад био лош, као и одбрана. То се дешава јер нисмо играли чврсто. Нису шутеви у питању, то су шутеви које смо убацивали целе сезоне. Много играча је играло много минута у последњих месец дана. То је ствар менталитета. Мислим да смо били мекани као тим – рекао је Нелсон.
Звезда је ове сезоне освојила Куп Радивоја Кораћа и изборила пласман у Евролигу, али Нелсону то није довољно.
– За мене је свеједно, јер ја размишљамо само о освајању трофеја. Било је много добрих утакмица, али нисмо освојили титуле. Изгубили и Јадранску и вечерас. Ово је корак у правом смеру за клуб, мислим да ће напредовати, али још нисмо ту – рекао је Нелсон.
Он није одговорио да ли ће остати у клубу и следеће сезоне.
– Нека Звезда одговори на то питање – рекао је Нелсон после краћег размишљања.
Врло емотивни Марко Симоновић казао је да им је свима јако жао.
– Имали смо најбољу намеру, стварно смо гинули. Знате, свашта се издешавало, дуга је сезона. Сви смо толико желели ову титулу и можда смо због тога… стварно ми је много криво и жао, нарочито због навијача, и због нас. Мислим да је Звезда заслужила титулу. Вечерас смо се много стегли. Они су били смирени, ми не. Направили су велику разлику и није било шансе да их стигнемо – рекао је Симоновић.
http://www.zurnal.rs/2013/06/13/nelson- ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Admiral naravno dao najbolju ocjenu, nadam se da će on i Rašid sigurno ostati, za ostale me iskreno zabole...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by naka »

U odnosu na prosle sezone, nikad vise novca. Nikad bolji igraci. Nikad bolje sudjenje. Nikad slabije komsije. A mi izgubili glat 2 finala. Ako je to napredak, koji nas zadovoljava... Ok
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by carapan »

Usled nevremena nestala mi struja sinoc tacno na poluvremenu.. :evil:

Jbga ljudi.. Sve znate, sve ste ispisali..

Mnogo mi krivo sto su nas dobili na nasem terenu, i sto onako grokcu kao svinje, ali iskreno ima mnogo i nase krivice..Od samog pocetka, kada su kukali na pare, na pojacanja, na razna sranja sto su ih bolela, trebali smo da CUTIMO !! Ovako smo dolsi u situaciju da budemo isti kao oni, i sada da nas onako prcaju sa izjavama..

Ako hocemo relano, od srca, nisam zadovoljan sezonom u potpunosti, jer su nas dobili u dva finala, dok mi njima uzeli KUP i eto obezbedili Evroligu, ali sa druge srane to je do pre neku godinu bio samo san..

Sta znam, daj da radimo, manje da pricamo, i valjda ce biti sve ok..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by Ганац »

Sinoc nisam imao snage da bilo sta napisem osim socnih psovki, dakle u mnogome ste u pravu a ja bih dodao da je ova sezona napredak u odnosu na prethodnu i da mi moramo tako to da posmatramo tj ovo sto nam se desilo je u sustini jedan pubertet,vreme sazrevanja kada ima puno amplituda,ovaj roster ima mnogo mana i vecina bi bila dobra na pozicijama br 6,7,8,9... hocu reci kao rezerve.Ocito je de su se sinoc uplasili uspeha jer kako drugo tumaciti toliko promasenih otvorenih suteva,iz ove ekipe snagu karaktera su pokazali Rale i Admiral, sinoc je i Rakoc igrao u napadu nesto sto je licilo na kosarku.Ocekujem dobru analizu i delimicnu rekonstrukciju tima,ozbiljni ljudi vode klub i mislim da ne vole poraze i nevole ponizenja te i stoga smatram da cemo imati vruce leto evo prica se da je Nelson skoro potpisao novi ugovor.Ja svakako nebih menjao trenera i Nelsona,Rakoca,Raleta,Savovica i Simona kao i malog Mitrovica e sad koga dovesti, to ce biti zanimljivo otpratiti.
@Banex Dobro dosao i istina je da su tamo osobe (moderatori) ti koji sasecaju sve koji po njima nisu "demokraticni"oni koji kad ih kradu sudije ne kazu bili su bolji nego kazu kradja,oni koji kazu Cova je lopov oni su ok,oni koji kazu bolji ste i oni su ok,tamo na forumu imaju jednake i jednakije(ovi drugi su nedodirljivi).
U svakom slucaju jos jednom dobro dosao i cesto pisao.
Takodje prica se o dolasku Jake Blazica kod nas.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by harper lee »

EmptyClip wrote:Постигао је да имамо добро суђење.
Koje je pocelo na 20 razlike za Partizan kad je ionako sve bilo gotovo.

Ne treba se zavaravati. Covic jeste mnogo uradio na stabilizaciji kluba ali mu je motiv bio licni i treba prosto videti kako on u buducnosti vidi svoju ulogu u Zvezdi. Ove godine je podsecao na kravu koja napuni kofu mlekom a onda se ritne i prospe sve sto je napunila, njegova je zasluga to sto smo bili konkurentni do kraja u svim lokalnim takmicenjima ali je takodje njegova "zasluga" i to sto nismo napravili taj poslednji korak.

Tri stvari su bitne kad je Covic u pitanju:

1. Objasniti mu da je njegtovo kosarkasko znanje skromno i da nema sta da se pita oko tima i profila igraca. Radonjicu dati odresene ruke i smesta Igoru dati obaveze SD, nevezano za to da li zavrsava karijeru ili ne, pa neka njih dvojica brinu o profilu igraca i tima.

2. Objasniti mu da Crvena Zvezda kao veliki klub ne moze da podnese histericna i posprdna budalesanja u okviru njegovog personalnog chicken fight-a sa Vujosevicem i da nacin na koji on navodno pokusava da obezbedi ravnopravnost Zvezde u odnosu na Partizan jednostavno nije funkcionalan, bar kad je ovaj javni deo u pitanju. Nemam nista ni protiv krljanja, posto znam gde zivim, ali to krljanje mora da se drzi van javnosti jer stvara nepotreban i preteran pritisak na igrace. Zvezda nema tim klinaca kojima se moze prodati cigla na nacin na koji to svom timu prodaje Vujosevic i to se sasvim lepo videlo u finalnoj seriji.

3. Naterati ga da se izjasni oko toga kako on sebe i svoj FMP potencijal vidi u Zvezdinom sistemu kad istekne ovaj period od pet godina i ako se sa njim klub dogovori oko toga onda praviti odgovarajucu strategiju razvoja u naredne tri godine koja bi na isteku tog perioda stvorila jedan jak, dobro opremljen i stabilan klub u kojem bi Covic imao ulogu saglasnu "mirazu" koji je u klub doneo.

Zvezda ne moze biti privatni klub ni Baraka Obame, pa ne moze ni Nebojse Covica. O tome mora da se misli odmah.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by Rajko »

Il genio wrote:
Ivan Vasev wrote:Il genio, pa tu nigde nema Zvezde?
Tacno, moja primedba je bila vezana za Partizanovu dominaciju. Dve stvari su opste prihvacene od kosarkaskog mnjenja a radi se o teskim neistinama su:
1)da Partizanova dominacija traje od Kicine i Prajine generacije
2)da Zvezda ne moze da bude sampion jer nema "sistem"

Prva se moze lako demantovati kad se prebroje titule prvaka Jugoslavije i Evrope... Ne postoji vremenski interval od recimo 1970. do 1991. godine u kom se moze tvrditi da Partizan ima dominaciju. Uzeli su 2 titule krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih, ali je taj period obelezila Bosna koja je poslatla prvi sampion Evrope sa ovih prostora. Sredina osamdesetih apsolutno u znaku Cibone, a kraj u znaku Jugoplastike.

Sto se tice famoznog sistema, mozemo ga analizirati. Po mom misljenju, jasno se znaju uloge svih u klubu i jedni drugima se ne mesaju u posao. Trener ima apsolutnu slobodu, cak su i onom nesretniku Jovanovicu bile odresene ruke po tom pitanje, kao primer za to cu navesti dovodjenje Andjusica iako nije bio po volji Danilovicu i Todoricu, ali je ispostovana zelja trenera. Dovode se najbolji mladi igraci iz drugih klubova po Srbiji jer ne postoji sopstena skola. Trener dobro radi sa njima, najveci broj njih izadje iz Partizana bolji nego sto je bio. Naravno da je i tu bilo promasaja, neki super talenti poput Bakica ali je ogromna vecina napravila pristojne karijere. U ovoj prici je problematicno sto su ti momci otimani njihovim maticnim klubovima uz pomoc zaledja koji su imali u savezu. Donosili su razne akte, postavljali i menjali clanove raznih komisija, odredjivali visine obestecenja i sl(Vujanic, Ostojic, Bogdanovic, Bakic, Djekic). Znacajan adut u sprovodjenju takve politike im je bio to sto su jednini klub iz Srbije koji je igrao EL. Bili su toliko jaki da su igracima obecavali mesto u reprezentaciji ukoliko predju kod njih. Jedan nas bivsi igrac se zaleteo, pa kad je video da je prevaren, napustio ih je posle godinu dana. Vremenom je njihov lobi u savezu oslabio, ali zato su i dalje veoma jaki kad je u pitanju sudijski lobi. Prosla utakmica je dokaz, a slicne i jos vece kradje smo vidjali prethodnih godina, po pravili kad im se priblizimo. Sto se tice finansija, prethodnih 4-5 godina imali su pomoc drzave, cak je neposredno pre privatizacije NIS-a potpisan trogodisnji ugovor sa njima... Pre toga funkcionisalo je kosarkasko trziste pa su znali da dobro unovce igrace, i onda bi od tih transfera isplacivali one kojima su bili duzni tokom sezone. Za razliku od trenutne situacije tada su se lepe pare mogle dobiti prodajom, npr FMP je na Teodosicu zaradio 900 hiljada evra, sto iz danasnje perspektive izgleda nestvarno. Takodje treba reci da rade potpuno netransparentno, da se nema pojma koliki ima je budzet, cije se pare ulazu i koliko duguju.

Sve ovo je uzdrmano i na klimavim nogama od promene vlasti i zbog toga su nervozni. Para nema, a bez para nema ni ozbiljnih planova. Aktulna vlast im nije naklonjena, privatni sponzori nisu zainteresovani da ulazu u njih je ko je lud da daje pare a da se nista ne pita... Vise nisu ni jedni domaci predstavnik u najelitnijem evropskom takmicenju. Nasa je prednost bolja infrastruktura, imamo najbolje mladje kategorije u zemlji, jednu sjajnu generaciju koja polako ulazi u svet seniorske kosarke, imamo i bolju finansijsku situaciju. Moramo uciti na ovosezonskim greskama, trener mora vrsiti selekciju igraca, moraju se napraviti dobre procene sa strancima, mora se pogoditi sa trenerom. I da, Covic mora da se izbori sa sujetom... Ova sezona je bila razocaravajuca imajuci u vidu ocekivanja na pocetku, ali se mora priznati da je ostvaren najbitniji cilj, a to je EL. Bez toga nam nista ne bi znacila ni titula prvaka Srbije.
Све што си написао је тачно, ал ми само једна ствар није јасна. Написао си на почетку да је то да они имају систем тешка неистина. А онда си испод подробно описао цео тај СИСТЕМ. Контрадикторан си сам себи. Као што сам рекао, систем није само тренер и тренутни играчки кадар, него све то што си ти написао. И они су користећи тај систем дошли до 12 узастопних титула, неколико пута ушли у Ф16 евролиге, а једном били и на корак од финала! То нису мали успеси ни у европским оквирима. И они то нису радили тако што су купили цео тим који има све доказане играче и у просеку 30 година старости, као што ми покушавамо. Они сваке године доведу неке релативно младе и широј јавности непознате играче. И сви они, углавном, напредују током сезоне код вујошевића, и играју у животној форми кад је најпотребније. Наравно, после тога је лако зарадити на њима.

Да ли се сећаш како је овај тим партизана играо у првом делу сезоне? Распадали су се! Гомилу утакмица губили у завршницама, сви редом су причали да нису тим за велика дела, чак смо се ми највише смејали њиховим играма. Још увек памтим постове "познаваоца кошарке" са рсб-а који су тврдили да ћемо да их почистимо у свим такмичењима зато што смо много бољи. И наравно, напушавали оне који нису тако мислили. Они су тад имали проценат за 3 поена, мислим, испод 30%. И докле смо дошли сад? Дошли смо до тога да они имају проценат за 3 у домаћем првенству од скоро 50%! И дошли смо до тога да су њихови клинци бољи од наших играча у сваком погледу. Чак би овај тим партизана сад био конкурентан свима у Евролиги. Не кажем да би дошли до топ8, али би сигурно ушли у топ16. Ко ће мени да објасни како је њих вујошевић научио да шутирају? Како им је после свих лоших партија и тешких пораза усадио победнички менталитет и оволико самопоуздање? Да се не лажемо, да је неки наш тренер постигао овако нешто, сад би му дизали споменик. И не, то није заслуга само вујошевића, јер се исто радило и са претходним тренером којег си споменуо. За то је заслужан систем рада који постоји код њих. И колико год нама било тешко да признамо, то јесте тако. Ми можемо да променимо ствари у савезу и све то "око терена" што си ти споменуо (мада и то нешто споро иде), али систем унутар њиховог клуба ћемо врло тешко срушити, а и нисам сигуран да ли треба то да покушавамо.

Једини, по мени, исправан приступ би био да ми створимо бољи систем. Имамо све услове. Најбоље младе играче, најбоље услове за рад, стабилност, па верујем и солидне финансије. Само треба истрпети неке ствари. Ја сам више волео Вукоичића него Радоњића, али и сад дижем обе руке да се не мења тренер. Нека се пусти човек да ради и да покуша да постави било какав систем по којем ћемо бити препознатљиви на терену. Већ сам пре неки дан рекао да се код нас не зна како то изгледа када ми играмо добро. Коју игру форсирамо и шта радимо на терену? Од Вукоичићеве игре на кош више смо прешли на Радоњићеву игру са чврстом одбраном и малим бројем поена. Од транзиције по сваку цену смо прешли на пун напад по сваку цену. И играчима је много тешко да се прилагођавају на такве промене. Дакле, пустити тренера да ради, по цену и да не почнемо сезону како треба и како очекује гладна Звездина публика. Али, и то сам рекао још кад је Радоњић дошао. Будемо ли заређали 2-3 пораза на старту наредне сезоне, очекујем да Човић промени тренера. Он је једноставно такав и то је оно што ће нас кочити да идемо напред. Ал опет се надам да грешим и да ће се газда опаметити. Не знам зашто. :)
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: 4. финална утакмица ЦрвенаЗвезда - Партизан

Post by EmptyClip »

crazynorth75 wrote:E sad ovo oko iskompleksiranost, to ti možeš govoriti za sebe, ja sa tim nemam problem, nije kompleks tražiti od individualno mnogo jače ekipe, koja ima u toku sezone bolji međusobni skor, da osvoji titulu.
То сам мислио у контексту ранијих сезона када смо у сваком плејофу стварали ложану.
За ову годину сам писао да је неуспех с обзиром да смо имали играче да узмемо и АБА и КСЛ титулу нисмо урадили ниједно.

harper lee wrote:
EmptyClip wrote:Постигао је да имамо добро суђење.
Koje je pocelo na 20 razlike za Partizan kad je ionako sve bilo gotovo.
Не слажем се, мислим да су врло добро судили од почетка. Мада, након оне 2 тројке Богдановића и кад су се одлепили престао сам да обраћам пражњу на судије, ал до тог момента врло добро суђење.
За Човића се слажем.
Locked