2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by dacha od bosne »

Izvolite...vaše viđenje ove szeno koja je sinoćnjom utakmicom završila. Dobre-loše strane...greške-dobri potezi...uspješna-neuspješna sezona?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by musemic »

Sezona:
malo Čovićevog pojavljivanja = dobre igre i pobede
mnogo Čovićevog pojavljivanja = tenzije i loše igre

Moje mišljenje je da je uslov za naredni period minorizovanje Čovića, pogotovo u sportskom delu, inače ćemo postati taoci njegovih ličnih ambicija...
Саша РС
Новајлија
Posts: 2
Joined: Sun Mar 24, 2013 6:36 pm

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Саша РС »

Прва и по мени кључна грешка јесте било постављање Лазића за тренера, човјек је одрадио припреме и то је резултовало са два брза дебакла одмах на старту. Затим долази други тренер који у ходу мора поправљати ствари и то је функционисало неко вријеме, а врхунац је био Куп (мада сад, да није било прекида ко зна како би завршило). Онда долази зајебанција са центрима, друга грешка, пардон, друга грешка је отпуштање Алмонда, а да момак није добио праву прилику док се за Скота одмах знало да може одиграти и фантастично (што је он и учинио у пар утакмица одмах по доласку) али и да подбаци (већи дио остатка сезоне: зна ли неко кад је последњи пут погодио неки кош са полудистанце или не дај боже тројку?). Све након тога је последица тих грешака, остали смо са мањком играча, центар који није био планиран за први избор на позицији је постао кључни играч тима, а остали су играли добро само кад су јупитер и марс конвергирали. за све ово је одговоран Човић. За предстојећи рок, ангажовати спортског директора који се разумије у кошарку и одредити му средства која ће заједно са тренером искористити за довођење играча који су нам потребни, смањити медијска пепуцавања и непотребна експонирања, оно што треба урадити урадити мимо да село зна. Да нисмо срећно отишли у ЕЛ ово се ни по чему не биразликовало од претходне деценије и по, мада је она серија била сјајна и опет иако не сматрам сезону претјерано успјешном било је лијепо бодрити ове момке. Могло би се још шта написати али није битно. То је моје неко виђење. Сад да ли сам у праву или не...јбг. Идемо даље.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Либурнија »

Имамо базу и то јако солидну. Имамо Евролигу. О лутањима и Човићевом егоизму подоста сам већ написао па не бих се много враћао на то. За овај свињац овдје треба нам неко као он. Тачно је, има сличности између њега и Весића али је Човић ипак нешто јачи играч и нешто зна. Весић не зна ништа осим да продаје маглу. ОК, и то треба знати али од тога ми немасмо ништа.

Ја сам за то да тренер остане и да каже шта му треба. Не куповати по рејтингу већ склапати коцкице као што је и Ноле већ написао. Са Нолетовим резоном се слажем с тим што ми морамо да нађемо у том случају (Нелсон-Марковић као 1) 2 прангијаша и на 2 и на 3. Игор је готово. он је за бекап. Блажич?! Да, да и још једном да! Томас на 3?! То је једино гдје се двоумим. Ако неће Миличић онда на 5 треба довести Амера или тако нешто и то одмах за првих 5 а то значи да мора домаћа тројка. Овај пут не смије да се маши. Радоњић нек води спорт, мора се понекад и ризиковати (кад већ Човић ваљда неће РР). Са оваквим ростером ми би играли одбрану снова, поготово имајући у виду Радоњићев мот.

Уз мало памети, мало мање сујете, ми ћемо да разбијамо у новој сезони! Прилично сам сигуран у то.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Banex »

Realno gledano, sezona se može oceniti kao relativno uspešna. Ali i to samo uzimajući u obzir predhodne sezone. Svi znamo gde nam je klub bio pre godinu-dve, prema tome može se jasno primetiti određeni napredak.
Grešaka je bilo puno. Po meni, prva i najveća je bila nedovoljno dobra selekcija igrača za ostvarivanje željenih ciljeva. A i ciljevi su bili nerealni. Trebalo je reći: Želimo da izborimo plasman u Evroligu (prvo i osnovno !) i da eventualno osvojimo jedan-dva trofeja. A ne odmah s neba pa u rebra sve moguće trofeje ! Naravno postavljanje Milivoja Lazića za prvog trenera je takođe bila katastrofalna greška i ja još uvek ne mogu da verujem da je Čović to uradio. Greška je donekle bila i postavljanje Vukoičića za trenera. Ako je već došlo do smene, trebalo se ići na neko iskusnije rešenje, na neki veći autoritet. I ja sam verovatno jedan od retkih koji je podržao smenu Vukoičića onda kada je izvršena. To se kristalno jasno videlo da taj čovek više ne može da vodi Zvezdu. I da nije smenjen verovatno ne bi bili ni u top 4 domaće lige. I poslednja greška, opet po mom mišljenju, je postavljanje Dejana Radonjića za trenera ! Ja sam UBEĐEN da to nije trener za Zvezdu, kao što nije bio ni Vukoičić. Pogotovo ne za Zvezdu koja će za par meseci krenuti da igra u Evroligi i opet jurišati na sve trofeje predpostavljam. Ali dobro, o Radonjiću nekom drugom prilikom.
Dobrih poteza je bilo nešto manje. Doveden je Igor Rakočević, koji je igračina za naše prilike, bez obzira na sve njegove mane. Pun pogodak bili su i Raško Katić i Demarkus Nelson, donekle i Boris Savović. Osvojeni su Kup Radivoja Koraća i izboren je plasman u Evroligu. Opet ponavljam, u odnosu na prošle sezone, napredak je više nego očigledan !
Navijači treba da su zadovoljni sezonom 2012/2013 ali ja znam da 90 posto njihto nisu. Jer Zvezdini ciljevi su uvek najviši. Očekujemo bolju sezonu od ove, ali prvi put posle ne znam koliko godina, do deluje kao realnost.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Ганац »

Ko nevidi da mi napredujemo iz sezone u sezonu mnogo greši,neću pominjati gde smo bili pre fuzije već posle fuzije kad je Kari rekao da ima puno igrača koji bi, ali zbog ranijih iskustava sa Zvezdom neće, da bi sada jedan Demarkus izjavio da bi rado ostao, više nam igrači ne beže u pola sezone,to je ogroman napredak to jest stabilnost.
Druga stavka u kojoj smo napredovali jeste da nas se plaše,da sa igračima koje imamo više nismo nikom simpatični.
Istina je da tri trenera za sezonu predstavlja glupost ali i te stvari trebamo da prerastemo.Prošlog Avgusta smo svi jedva iščekivali kako će prelazni rok proći,za većinu je Braun i dolazak te "Zveri" predstavljao vrh jednog uspešnog prelaznog roka(kasnije smo uvideli da to i nije baš tako),takve greške se mogu desiti i u dugoročno stabilnim klubovima a ne nama koji se tek učimo pravom,stabilnom postojanju i ponašanju u skladu sa tim.
Kukali smo tokom sezone da nam od akcija tim ima samo dve prva je na Rakoča a druga za Raška, u dobrom delu sezone samo jih dvojica su i igrali,kada je došao DR postavio je stvari na svoje mesto tako da je plej prenosio i organizovao igru,da je Rakoč bio taj koji je trebao da optrči oko bloka i kroz reket i da poentira,da je Simon taj koji treba da pripali trojku,Savović da skače i slično.Ekipa je bila nedovoljno pripremljena (fizički i psihički) to jest za njih je bio preveliki pritisak priča o trofejima i finale PO KLS, da ne dužim Igor bi iduće godine trebao biti naš 6-i igrač i da mu smanje platu a ako ne ponuditi mu neku funkciju (recimo umesto Neše baksuza) ako ni na to ne pristane rastati se sa njim kao prijatelj.Lazić može biti neka 9-10 pozicija na klupi sa nekim specijalom u odbrani,sve preko toga je +.
Sa novim igračima i DR-om koji će ih provesti kroz kompletan pripremni ciklus mi ćemo izgledati mnogo bolje nego ove sezone.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Duh
Новајлија
Posts: 13
Joined: Thu May 30, 2013 7:50 pm

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Duh »

Redom po znacaju:

Pozitivno:

1)EL! Sa sportskog i finansijskog aspekta, bez sumnje najpozitivnija stvar.
2)Dosli smo do toga da imamo vrlo pristojan budzet, i da se igracima isplacuju plate (poprilicno) redovno, te nam ne beze igraci.
3)Skupili smo prilicno kvalitetan roster na individualnom planu, i igrali smo odlican basket u nekim trenutcima.

Negativno:

1)Ne uspostavlja se ozbiljan sistem. a)Uprava kluba. Gazda radi sta hoce. SD nam je verovatno najnebitniji lik u istoriji sportskih uprava. Mozda se on nesto pita, ali nisam primetio. Ako je zaduzen za dovodjenje igraca, onda je napravio niz promasaja. Jos gore ako se on pita za dovodjenje trenera. b)Treneri. Smenili smo 3 trenera, sto je po meni jako lose. Ako negde ima mladih trenera koje mozemo da priustimo i da imaju poprilicno znjanje, onda je to basket, i trebalo je bolje reagovati. Naravno, idealno bi bilo da je ostao Pesic, ali njegov gubitak je bilo moguce nadoknaditi. Od ove trojice, meni je DR nekako najblizi kvalitetnom treneru, i voleo bi da dobije priliku da uspostavi svoj sistem rada, pa da vidimo. Nadam se da ce malo vise obratiti paznju na napad nego sto je radio u PG.

2)Los rad sa mladim igracima u seniorskom timu. Cvele nije napredovao, a tokom prethodnog leta je bio u ravni sa Vestermanom. Nije mu ni data prava sansa, nije mu dato da gresi i da nastavlja sa svojom igrom. Mitrovic nije dobio sansu. Oba igraca su talentom zasluzili istu. Uopste nisu klinci kojima treba samo vreme, treba vera u njih, treba im sansa i kad grese. Njihovi parnjaci su igrali ozbiljne uloge za Partizan, iako nisu nista talentovaniji. Pored njih dvojica morali smo naci jos jednog-dvojicu klinaca sa talentom koji bi bio deo tima. Velika je greska sto nismo ozbiljno zagrizli za Milutinova. Milovanovica, Djokica i Smiljanica ne racunam u perspektivne igrace, oni su idealni za 13-15. igraca i da uskoce u slucaju povrede.

3)Lose iskoriscene pare. Kao sto sam rekao u pozitivnom, obezbedili smo dobar budzet, ali nazalost, nije iskoriscen najbolje. Mnogo je para baceno. Prevelike plata Rakoce je razumljiva, ali pare koje smo dali Braunu, Samardziji, Andreji, Olmondu te trojici trenera su morale biti mnogo pametnije iskoriscene. Za te pare smo mogli sacuvati Pesica *mada on naravno nije otisao zbog para) i dovesti ozbiljnog igraca/igrace.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Banex »

@ duh

Mislim da nisi u pravu za neke stvari. Prvo, ne znam gde ti vidiš neki veliki kvalitet u našem rosteru. Ima 3-4 igrača koji zaista imaju kvalitet, ostali su ili prosečni ili ispodprosečni. Ima i par klinaca za koje se može reći da su talentovani, ali da imaju kvalitet teško. Drugo, uopšte nije tačno da Cveletu nije pružena prava šansa ! Vukoičić mu je itekako pružio šansu da se pokaže i dokaže, i u ABA ligi i u domaćoj ligi. Ni kod Radonjića nije imao malu ulogu, sve do trenutka povrede. A kako se on pokazao svi znamo. Ja bi to nazvao blagim užasom pogotovo za jednog igrača koji ima već 20 godina i koji se smatra profesionalnim košarkašem. I na kraju ne bi se složio da Milovanović i Smiljanić nisu perspektivni igrači (sa današnje tačke gledišta svakako deluju perspektivniji od Cvetkovića). Oni su ti, zajedno sa Mitrovićem, kojima nije pružena prava šansa i kojima svakako treba da se pruži sledeće sezone. Posebno bi tu istakao Milovanovića koji ima sve predispozicije da bude sjajan centar (građu, tehniku, snagu..) samo treba još da poradi na šutu.
"Mladenović vara Liveranija !"
Duh
Новајлија
Posts: 13
Joined: Thu May 30, 2013 7:50 pm

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Duh »

Banex wrote:@ duh

Mislim da nisi u pravu za neke stvari. Prvo, ne znam gde ti vidiš neki veliki kvalitet u našem rosteru. Ima 3-4 igrača koji zaista imaju kvalitet, ostali su ili prosečni ili ispodprosečni. Ima i par klinaca za koje se može reći da su talentovani, ali da imaju kvalitet teško. Drugo, uopšte nije tačno da Cveletu nije pružena prava šansa ! Vukoičić mu je itekako pružio šansu da se pokaže i dokaže, i u ABA ligi i u domaćoj ligi. Ni kod Radonjića nije imao malu ulogu, sve do trenutka povrede. A kako se on pokazao svi znamo. Ja bi to nazvao blagim užasom pogotovo za jednog igrača koji ima već 20 godina i koji se smatra profesionalnim košarkašem. I na kraju ne bi se složio da Milovanović i Smiljanić nisu perspektivni igrači (sa današnje tačke gledišta svakako deluju perspektivniji od Cvetkovića). Oni su ti, zajedno sa Mitrovićem, kojima nije pružena prava šansa i kojima svakako treba da se pruži sledeće sezone. Posebno bi tu istakao Milovanovića koji ima sve predispozicije da bude sjajan centar (građu, tehniku, snagu..) samo treba još da poradi na šutu.
Hteo sam da precutim na temi o rosteru, ali kad si i ovde krenuo sa nekim stvarima, daj da ti odgovorim. Da, ovo je bio vrlo kvalitetan roster sa tacke pojedinacnog kvaliteta igraca. Nelson, Rakoc, Simonovic, Olmond, Skot, Savovic, Rasko i Braun su lagano nadprosecni igrac za ABA uslove. To sto kod nas nisu pokazali svoj maksimum, sto ni u jednom trenutku nisu bili u optimalnoj formi, dosta je i do Covica i poteza koje je vukao, a i do trenera.

O ovim mladjim igracima, izvini ali veze nema sa zivotom ovo sto pricas. Ne znam da li znas da je Milovanovic 91., a Smiljanic 89. godiste, dok je Cvele 93. Milovanovic vise nije perspektivan igrac, on treba da igra vec sad ozbiljnu ulogu, bar onakvu kakvu vec dve godine igra Subotic koji je godinu dana stariji. Milovanovic nema fizikalije kojima bi se izdvajao, uz to nema ni neko kosarkasko znanje kojim bi nadoknadio nedostatak fizikalija. Njegov maksimum, ako se mnogo toga poklopi jeste igrac sa minutazom po Ukrajini, Poljskoj, Bugarskoj. Smiljanic je jos gora situacija, decko uskoro puni 24 godine i njemu treba dati sansu, ali ne i decko koji ce tek u septembru napuniti 20 godina? U mladjim kategorijama koje gledao ove igrace moze da shvati kakva je razlika u potencijalu izmedju ova tri igraca. Nebo i zemlja u korist Cveleta, da ponovim NEBO I ZEMLJA, on je za njih Kobi, Lebron, MJ zajedno. ALi naravno, decku koji je najbolji igrac svoje generacije na prethodnim takmicenjima reprezentacije ne zasluzuje sansu kakvu zasluzuju super perspektivni dvadesetdvogodisnjak i dvadescetvorogodisnjak!!! Mitrovic je opet druga prica, on sigurno zasluzuje sansu, decko je pokazao da ima stofa, i nadam se da ce dobiti sansu, mogao bi mnogo da nam znaci u buducnosti.

Cvele nije dobio sansu da postane igrac. Jedino sto je njemu VV davao sansu jeste da postane igrac za prljave poslove (isto kao sto je Vujosevic imao ulogu za Bakica, Avdalovica, s tim da je ovaj prvi vazio za velikog talenta). Ubacivao ga da igra par minuta agresivnu odbranu, ako napravi faulove brzo, onda leti napolje, a logicno je da napravis prekrsaje ako igrac agresivnu odbranu. U napadu je tek sramota sta se radilo. Nije smeo d apridje lopti. Zakucao bi se u cose i pravio od njega spot-up sutera, a pleja bi izigravali Vuk i Rakoc. Nije VV tu jedini, Dentoni je radio istu glupost, Kobi je izigravao pleja, a Nesh cucao u coscku, maa Nes bar ima sut. To nije nikakva prilika, ali nikakva. Nista talentovaniji igraci PArtizana su cele sezone dobijali priliku konstantno, i kad su pravili gluposti epskih razmera, i kad su im se svi smejali, oni su igrali. Pa Vesterman je konstantno igrao, a on i Cvele su na EPbili egal, cak je Cvele nasima doneo pobedu! Ali, da sto njemu dati priliku, imamo mi Milovanovice i Smiljanice, njima treba dati priliku...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Banex »

@ duh

Ok, pročitao sam tvoj post i na temi "Igrači" i očigledno imamo neke dijametralno suprotne stavove, pre svega po pogledu kvaliteta igrača. I to nije ništa čudno..Ja, izgleda za razliku od tebe, poštujem tuđa mišljenja.

Simonović - Dečko je SVAKAKO dostigao svoj maksimum, pogotovo u poslednjih mesec-dva..po meni je on itekako prosečan (ograničen) igrač, za standarde ABA lige pogotovo. Ima dva poteza u svom košarkaškom repertoaru - da šutne trojku i da napadne čeonu liniju i pokuša da zakuca (što se u 95 % slučajeva završava neuspešno). Mrzi me sad da vadim neku statistiku, ali i taj šut za tri nije nešto preterano uspešan (da bi napravio neku prevagu). Što se tiče odbrane, može se reći da je ok, ali i tu ima jednu veliku manu. Možeš ga izbaciti jednom fintom, a za tri možeš ladno šutnuti ako te on čuva, jer "igra odbranu" na metar-metar i po od tebe. Meni je bar pokidao živaca i živaca ove sezone, sigurno i mnogim Zvezdašima i mogu slobodno da kažem da nikako ne želim više da ga gledam u Zvezdinom dresu !

Olmond - Previše malo vremena je proveo kod nas za neke veće analize, a i to što je proveo nije pokazao maltane ništa ! Ne znam kako ti imaš uvid u njegove "prave mogućnosti".

Skot - Igrao je solidno kad je došao, opet ništa spektakularno, ali već više od pola godine je u teškom kanalu. Promenio je tehniku šuta dva ili tri puta za to vreme, bio skoro beskoristan za ekipu...ne vidim ni jedan razuman razlog zašto bi ga zadržali.

Braun - Slično kao Skot, samo još dosta gore. U poslednjih nekoliko nedelja pre otkaza je bio tako kriminalno loš, da bi Nebojša Čović veovatno bolje igrao centra od njega. O kurcobolji da ni ne govorim..

Slažem se da su treneri uticali na stanje igrača, ali mislim da to nije bilo ni blizu nekog presudnog uticaja. Čović još manje.
Oko Milovanovića i Cvetkovića se takođe ne slažemo, možda i najviše. Ja baš mislim da Milovanović IMA potrebne fizikalije za jednog jakog centra (ne znam da li si ga ikad video uživo), dečko ima 205 cm, sigurno blizu 100 kila, pri tom nije uopšte spor, vrlo je okretan, i ima solidnu tehniku. Naravno da treba još puno da radi na sebi, ali mislim da sigurno ima potencijal za dobrog centra. Opet ponavljam, poštujem i tvoje mišljenje. Što se tiče Cvetkovića, moguće je da bi on kod nekog drugog trenera pokazao mnogo bolju igru kako ti kažeš, ali on je kod ove dvojice (DR i VV) pokazao tako lošu da ja zaista nemam osnova da verujem u to. Mnogi igrači su od talentovanih juniora završili kao prosečni, pa i ispodprosečni seniori, to opet nije ništa čudno. I na kraju nešto o Smiljaniću, prevideo sam da je 89 god, ali sa obzirom da njemu nije pruženo ni Š od šanse, mislim da ipak treba to da mu se pruži sledeće sezone.
Što se tiče potencijalnih pojačanja koje sam predložio: Jorović je odigrao sjajnu sezonu u Igokei, mislim da bi mogao da nam bude prva četvorka, ako ne u Evroligi, u ABA i domaćoj sigurno ! Ćapin ne znam koliko je skup, ali mislim da bi uz nekog drugog trenera, a ne uz Mutu dunstera, bio zaista taj igrač kako mu statistika pokazuje. Vitkovac je takođe odigrao sjajnu sezonu u Budućnosti, sigurno bi bio pojačanje, pogotovo posle antitalenta Subotića. I na kraju, Rondo je uz šut i slobodna bacanja poznat i po sjajnim asistencijama. :D

Uzdravlje !
"Mladenović vara Liveranija !"
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by naka »

Ponoviću.

nikad više novca, nikad bolji igrači, nikad slabije komšije. rezultat je kup (veliko pitanje dal bi i njega dobili da se igralo u jednom cugu), kvalifikovali se za EL, i dve šamarčine od komšija.

Da nije bilo budale Mute i da nam nije EL izašla u susret sa još jednom pozicijom, ovo bi po meni bila možda i najgora sezona. Ako gledamo sezonu pred ispadanje, normalno da je napredak. Ali da li je normalno da posle bombardovanja dobiješ novac za oporavak i imaš sve, a ti umesto da rasčistiš ruševine i postaviš temelje za budućnost, podeliš malo SDO a narod se raduje i kaže "pa nije loše. Više nas ne bombarduju a i ovaj narezak nije loš"

Sa tim stavom "sigurno" bi Nemci i Japanci postali ovo što su danas

Da ne zaboravim. Očajnim vođenjem sportskog dela Čović je doveo i do toga da ne samo što nismo selektirali ekipu koju bi trebali da nadograđujemo, nego nismo spoznali realne mogućnosti i potencijal igrača.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Константин »

Тачно сам знао да ће на крају сезоне ићи спин да је ипак успјешна сезона јер садашњост увијек можеш поредити са лошијим. Да сви тако раде ВКЦЗ ове године не би био првак Европе, већ бисмо и ове године слушали да прије неколико година клуб није ни постојао (иако је у ватерполу ипак лакше направити успјех).
Ову сезону ми је јако тешко одвојити од претходне јер су узрочно последичне и иза обе стоји Човић у главној улози. Да, Небојша Човић је дефинитивно добио плусеве када се прихватио да поведе клуб који је био готов и на томе му хвала, међутим када је већ промијенио околности на боље, опет се тражи резултат јер је то једини смисао спорта а и њему је интерес лично да има резултат.
Оно што је мени највише смета данас је непостојање система (на који се чак и подсјећало када се причало о некадашњем ФМП-у) у пуном капацитету и за исти је кривац управо Човић који је скоро подсјећао на своје 4 деценије у кошарци. Популистички потези су били испред спортских потеза и то је оно што ми највише смета, популизам на које су се пецали навијаче. Прве године мамац је био Кари са крш тимом, а друге године су то били Ракочевић и Гуровић али без Карија.
Карију је прве године требало дати потпуно одријешене руке као што Гебелс има у ККП јер таква величина је једина нада да се изгради систем и да се сруши комшијска доминација која траје невјероватних 12 година. Спомињао је Кари да има жељу да направи нешто у Србији, помињао и услове који су наслијеђени од ФМП-а, талентоване младе генерације, али једноставно је требало вријеме да се успоставе правила у спортском дијелу, како и колико треба да се тренира, ко може а ко не може као личност у Звезду и наравно да се много тренира и ради код човјека који је мајстор свог заната. Наравно, када је човјек видио да се не испуњавају одређени услови покупио се и отишао.
Онда долази нова сезона у којој смо направили готов такмичарски ростер и индивидуално најквалитетнији на овим просторима, без сумње. Ракочевић као највеће појачање од кога се очикавало да постане и лидер који би требао да симболизује и ново вријеме за Звезду која постаје мјесто за повратак/боравак, али и низ врло добрих играча за сва такмичење. Ракац нажалост није успио да у потпуности оправда свој врло висок уговор не само због доста лоших издања у одлучујућим мечевима, већ као неко ко би уз тренера највише подигао играче и био интеграциони фактор и на терену и ван њега јер има биографију за то. Због навијача је доведена и лажна легенда Милан Гуровић којег млађани навијачи воле ваљда зног тетоваже. Човјек који играо за комшије прије нас а да није морао, човјек који није са нама узео ништа и човјек који ни своје бреме тетоваже док је играо није носио како треба (није путовао на гостовања у ХР и ФБиХ макар са знојницом преко) мени није легенда али пошто није кључан па да и зажмирим на једно око. Онај буљук од помоћних тренера би требало да има за последицу да се више ради са играчима а испоставило се да гробари раде на тренинзима и више и квалитетније јер она задња утакмица у плеј офу је управо то и показала. Лутали смо са неспретно тренерима а богами и играчима читаву сезону и на крају прилично срећно упали у ЕЛ што је уз Куп једини резултат ове сезоне, а ја кажем минимум од овакве екипе. Од екипе која је играла једно вријеме врло добру кошарку до оне која је понижена у финалу и једва на ногама дочекала крај и од које (управо због непостојања система) не знамо шта да очекујемо у наредном периоду, кога да оставимо, ко колико може, да ли да оставимо ових пар клинаца којих имамо исл.
Господин Човић за своје и добро клуба мора да се бави својим послом, а спорстки дио да препусти некоме ко то јако добро ради. Немам ја ништа против чак да настави да се ваља у блату са гебелсом (Србија брале) али да се не петља у спортски дио, свима ће бити боље. Нека Човић ради оно што најбоље зна што се клуба тиче, што се спортског дијела тиче нека препусти некоме врло стручном, требаће такав потез и њему и нама. Све остало је демагогија, као што је демагогија и незаустављање лицитирања са евро појачањима, Ареном чак и за АБА такмичење, или да се опет присјећамо како је некада било много горе па да заборавимо да нам уствари не треба много нити нека велика памет да узмемо неки вриједан трофеј. Мени је демагогије преко главе и немам снаге да опет гледам екипу која оде на исповијед до навијача који као весело пјевају нарикачу "Године пролазе моје..."
Од тога браћо нећемо имати среће...
Врста која изумире
Duh
Новајлија
Posts: 13
Joined: Thu May 30, 2013 7:50 pm

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Duh »

Banex wrote:@ duh

Ok, pročitao sam tvoj post i na temi "Igrači" i očigledno imamo neke dijametralno suprotne stavove, pre svega po pogledu kvaliteta igrača. I to nije ništa čudno..Ja, izgleda za razliku od tebe, poštujem tuđa mišljenja.

Simonović - Dečko je SVAKAKO dostigao svoj maksimum, pogotovo u poslednjih mesec-dva..po meni je on itekako prosečan (ograničen) igrač, za standarde ABA lige pogotovo. Ima dva poteza u svom košarkaškom repertoaru - da šutne trojku i da napadne čeonu liniju i pokuša da zakuca (što se u 95 % slučajeva završava neuspešno). Mrzi me sad da vadim neku statistiku, ali i taj šut za tri nije nešto preterano uspešan (da bi napravio neku prevagu). Što se tiče odbrane, može se reći da je ok, ali i tu ima jednu veliku manu. Možeš ga izbaciti jednom fintom, a za tri možeš ladno šutnuti ako te on čuva, jer "igra odbranu" na metar-metar i po od tebe. Meni je bar pokidao živaca i živaca ove sezone, sigurno i mnogim Zvezdašima i mogu slobodno da kažem da nikako ne želim više da ga gledam u Zvezdinom dresu !

Olmond - Previše malo vremena je proveo kod nas za neke veće analize, a i to što je proveo nije pokazao maltane ništa ! Ne znam kako ti imaš uvid u njegove "prave mogućnosti".

Skot - Igrao je solidno kad je došao, opet ništa spektakularno, ali već više od pola godine je u teškom kanalu. Promenio je tehniku šuta dva ili tri puta za to vreme, bio skoro beskoristan za ekipu...ne vidim ni jedan razuman razlog zašto bi ga zadržali.

Braun - Slično kao Skot, samo još dosta gore. U poslednjih nekoliko nedelja pre otkaza je bio tako kriminalno loš, da bi Nebojša Čović veovatno bolje igrao centra od njega. O kurcobolji da ni ne govorim..

Slažem se da su treneri uticali na stanje igrača, ali mislim da to nije bilo ni blizu nekog presudnog uticaja. Čović još manje.
Oko Milovanovića i Cvetkovića se takođe ne slažemo, možda i najviše. Ja baš mislim da Milovanović IMA potrebne fizikalije za jednog jakog centra (ne znam da li si ga ikad video uživo), dečko ima 205 cm, sigurno blizu 100 kila, pri tom nije uopšte spor, vrlo je okretan, i ima solidnu tehniku. Naravno da treba još puno da radi na sebi, ali mislim da sigurno ima potencijal za dobrog centra. Opet ponavljam, poštujem i tvoje mišljenje. Što se tiče Cvetkovića, moguće je da bi on kod nekog drugog trenera pokazao mnogo bolju igru kako ti kažeš, ali on je kod ove dvojice (DR i VV) pokazao tako lošu da ja zaista nemam osnova da verujem u to. Mnogi igrači su od talentovanih juniora završili kao prosečni, pa i ispodprosečni seniori, to opet nije ništa čudno. I na kraju nešto o Smiljaniću, prevideo sam da je 89 god, ali sa obzirom da njemu nije pruženo ni Š od šanse, mislim da ipak treba to da mu se pruži sledeće sezone.
Što se tiče potencijalnih pojačanja koje sam predložio: Jorović je odigrao sjajnu sezonu u Igokei, mislim da bi mogao da nam bude prva četvorka, ako ne u Evroligi, u ABA i domaćoj sigurno ! Ćapin ne znam koliko je skup, ali mislim da bi uz nekog drugog trenera, a ne uz Mutu dunstera, bio zaista taj igrač kako mu statistika pokazuje. Vitkovac je takođe odigrao sjajnu sezonu u Budućnosti, sigurno bi bio pojačanje, pogotovo posle antitalenta Subotića. I na kraju, Rondo je uz šut i slobodna bacanja poznat i po sjajnim asistencijama. :D

Uzdravlje !
Simonovic - decko je svojim igrama pre CZ pokazao da je nadprosecan igrac za ABA ligu, posebno za ulogu koju mi zelimo da igra, a to je rezervna trjka. NE znam kolike pare dobija, ali ako je oko 100Ke to je sasvim ok. JEste u napadu ogranicen, i slazem se sa tim. Ono u cemu se ne slazem, jeste njegova odbrana. Nadprosecan odbranbeni igrac, posebno kad igra coveka. Za odbranu protiv trojke se uopste ne slazem, odlicno probija blokove, ruke su uvek dignute, smeta. Bas bi voleo da vidim koliko je trojki njegov covek postigao u finalu kada ih je on cuveo. Sad mi je u secanju da je Bertrans dao 2 trojke u drugoj utakmici, obe su bile iz tranzicije na nepostavljenu odbranu.

Olmond - gledao ga i na koledzu (neverovatan strelac, sjajni procenti), pa onda kao pika prve runde (25. cini mi se) u Juti Dzeri Slouna (za mene najboljeg trenera u NBA). Razvaljivao je i u razvojnoj, ali se nikako nije snasao u NBA. Na utakmici protiv Olimpije je bio sjajan i u odbrani (lupio 2-3 banane) i u skoku, solidno sutirao. On je covek koji mora da ima kontinuitet na terenu, koga ne izvodis posle prva dva promasena suta, jer kad njega krene...

Skot - opet, prosle sezoe je pokazao da moze da nosi (prosecan) tim u ABA ligi, kao i da igra znacajnu rolu u dobrom timu (kad je tek dosao kod nas), ali nesto nije funcionisalo nikako kod nas. Mada, kod nas je igrao sto puta bolju odbranu nego u Radnickom. Ja nisam da ga zadrzimo, nisam bio ni da ga dovedemo, ali nije bila prica oko toga, to cu malo kasnije.

Braun - Prva stvar, to oko kurcobolje je strasna glupost koja se siri neverovatno. Njemu nije bilo svejedno, ko god je bio u Pioniru mogao je da vidi svaku njegovu reakciju, radovanje posle dobrog poteza, bilo njega, bilo saigraca (pa i kad je bio sutnut iz tima), i nerviranje kad pogresi. Ne moze covek koji je igrao poprilicno dobro na pocetku sezone (da ne pricam sjajno prethodne sezone) da zaboravi kosarku. Da li je igrao ocajno na kraju? Apsolutno! Da li je on jedini krivac za to? Nikako. Gazdina politika i ponasanje ponasanje trenera prema njemu je igralo ogromnu ulogu. Zbog tog poteza smo i izgubili titulu. Nismo samo izgubili skupog igraca, vec i Raska potpuno upropastili. Covek je igrao najlosiju odbranu u sezoni bas u finalu, jer nije smeo da igra svoju igru. Musli ga je unio pod kos.

Uz ove gore pomenute mi smo imali Nelsona (veliki naklon za pritup igri, dobro odigranoj sezoni), Rakoca (nasa legenda, i niako ne zasluzuje ove prozivke, covek je igrao povredjen finalnu seriju), Savovica i Raska. Tu je bio i Andreja Milutinovic, Cvele, Luka Mitrovic i Subi I Lazic. Za uslove ABA lige debelo nadposecan skup pojedinaca. Nazalost, ne i tim, jer se ipak pokazalo da tim nije samo prosti skup pojednaca. Iskreno, bili smo klasicna turska ekipa prosle sezone (naravno u okvirima ABA, ne kao oni u EL). Znaci, pricam o pojedincima koje smo imali na taspolaganju, a svi su dosli posle sjajnih sezona gde su bili nosioci igre svojih imova (sem Rakca koji je ipak neverovatno ime za ABA okvire). Politikom kluba, ne uspostavljanjem sistema, mnogi od igraca nisu pruzili ni blizu svog maksimuma. Treba napomenuti da mi nismo ni blizu jedne Cedevite, oni su imali em bolji tim, em su mnogo losije prosli. Treba i to imati u vidu kada se kritikuje nas tim.

Oko mladih igraca se stvarno ne slazemo. Tacno je da mnogo vrhunskih juniora ne postanu odlicni seniori. Ponovicu, Cvele je veliki talenta, i jos uvek je mlad, sansa koju je dobio nije adekvatna njegovom talentu, on moze dosta vise. Isto tako, msilim da je pocinjao da pokazuje znake zivota kod Radonjica, pa mozda i najbolju partiju pruzio pred povredu. Ja ne ocekujem od njega da bude zver, ali da postane igrac slicanog kvaliteta kao Vule Avdalovic u Spaniji pre povrede (a mnogo je veci talenat od njega), sigura sam da moze. Decku je stalo do basketa, maksimalno je pozitivan, spreman da radi sta trener trazi od njega, vredan, ima talenta. Moramo da damo klincima sansu i kad ih ne ide, kad ne igraju dobro. To je najveci nas problem ocemo sve i odmah, ne mislimo na buducnost ni malo. jedini put kad smo mislili na buducnost bio je prvi mandat Pesica gde su klinci dobili ozbiljnu ulogu (cudo sa Bjelicom, Keselj, Kikan i Stimac) sa par iskusnih igraca (Malina, Roberts i Ovens). Da smo imali malo srece sa povredama, uzeli i titulu. Najgore sto nismo zadrzali taj tim sledece godine uz samo jednog starijeg igraca i jednog-dvojicu klinaca, danas bi smo pricali o nasem sistemu, uzivali u EL.

Smiljanic i Milovanovic. Kad imas 24 godine i nisi dobio priliku, mozda je to ipak do tvog kvaliteta, a ne do ne imanja vere. Za Milovanovica, 205cm i 100 kila nije gradja za C, ali nikako. TO bi moglo i da prodje da je on atleta, veliki raspod ruku, skocnost, anticipacija, brze noge, ali on nema nista od toga. U napadu bi sa tom gradjom morao da bude ubica sa poludistance, a ja nisam video da uzme sut. Nema neku posebnu tehniku ni ledjima ni lice. Ima jedna pozitivna stvar, kad dobije loptu blizu kosa ide na kucanje (da je Tim Dankan jutros to uradio, danas bi pricali o 5oj tituli SAS), steta je sto ne moze da se izbori za tu poziciju.

Jorovica ja izuzetno cenim, ne mogu da prezalim povredu koju je imao. Bio bi sjajan igrac, igrao bitnu ulogu u ozbiljnim klubovima, za reprezentaciju. Ali tesko da on moze biti startna cetvorka za EL, u stvari ne moze. Meni je najveci problem bio to sto je stavljen kao rezerva na 3, jer on jednostavno nije trojka, covek je nabio masu i sad je cetvorka. Capin (kao i mnogi igraci Radnickog i Hemofarma pre toga) da ljube sliku Mutinu kad god mogu, bez njega nikad ne bi kupili ugovore kakve imaju, njegov basket im je nabijao statistiku. Capin je sasvim solidan igrac, ali da nam on bude treca opcija na PG, nema bas puno smisla, ni za njega ni za nas.

Rondo je genije basketa, ali reci da covek ima dobar sut je onako :pop:
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Banex »

Duh wrote: Rondo je genije basketa, ali reci da covek ima dobar sut je onako :pop:
Ne kontam...pa ti si to rekao. http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum ... 6&start=75" onclick="window.open(this.href);return false; Prva rečenica u tvom postu.
"Mladenović vara Liveranija !"
Duh
Новајлија
Posts: 13
Joined: Thu May 30, 2013 7:50 pm

Re: 2012/13 - (RE)KAPITULACIJA

Post by Duh »

Banex wrote:
Duh wrote: Rondo je genije basketa, ali reci da covek ima dobar sut je onako :pop:
Ne kontam...pa ti si to rekao. http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum ... 6&start=75" onclick="window.open(this.href);return false; Prva rečenica u tvom postu.
Bilo je ironicno :D Posto je neko rekao da nam treba plej koji ima dobar sut, a onda se neko nadovezao sa Parkerom i Rondom, gde su oba vrlo poznata po svom losem sutu...
Locked