F4 2012/13

Locked
User avatar
САША БРИГАТЕ БЛ
Новајлија
Posts: 56
Joined: Mon Mar 18, 2013 9:21 pm
Location: Bucureşti, România / Бања Лука, Република Српска
Contact:

Re: F4 2012/13

Post by САША БРИГАТЕ БЛ »

Image

У суботу ново дружење заказујемо !
Зашто више волим Звезду од Бања Луке ? - зато што је моје срце изабрало Звезду а где ћу да се родим то нисам могао да бирам !

НИКО КАО МИ БРИГАТЕ !
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: F4 2012/13

Post by dacha od bosne »

Sad stigoh u Zen'cu. Biće izvještaj i slike ali tek sutra. Fantastično druženje poslje u hotelu sa igračima, Čovićem i ostalima. Hvala im na svemu. Hvala i svim prijateljima sa foruma koji su bili tamo. Nezaboravno veče.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: F4 2012/13

Post by naka »

Da pita neko "Kako?", odgovor bi bio "nemam pojma". Verovatno tacnije "ono samo Muta moze da izgubi". Ili jos tacnije "bog nas pogledao". Tu je u pravu gazda (Ali ne ovaj nas sa foruma) samo se zajebao za jedno. bog nas je pogledao I vratio za onaj Pakao od kradja iz ranijih godina, a ne zbog ove sezone. Da je gledao samo ovu imao bi stav "more mars kako vas nije sramota".
Mi vodimo a igraci ne veruju da mogu dobiti. Kod -7, gazda izlazi iz dvorane a nasi na Parket ko na klanje. I dobijes. Pravimo selekciju igraca, pare, cuda I cekamo da nas rasko katic I branko Lazic uvode u el.gde su igraci od 200-300 hiljada?
Trebamo slaviti al ostaje neka mucnina.
Necu pisati o tome kako je neverovatno da nas pustaju za tri (posebno nelsona) a da ne mozemo vola da ubodemo, niti o ocekivana 3 suta vuka, posle dobrog ulaza, niti o katastrofalnoj igorovoj partiji..
Ono sto se ne vidi na tv a upalo mi u oci "stravican strah I nepoverenje, kako kod covica, tako kod igraca I navijaca. Takodje smesno mi je da imamo 9 ljudi-asistenata I asistentovih asistenata na klupi. A najsmesnije kad savovic trazi tokom igre zvakacu gumu, a asistent mu kaze "ostala u svlacionici". Naravno da su tu priskocili "nasi ljudi" sa tribine i "pomogli". Gde da izgubimo zbog zvake :)
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: F4 2012/13

Post by crazynorth75 »

Cilj je ostvaren, ali dosta zebnje je ostalo pred finale. Igramo na mahove, imamo crne minute u igri, pa onda pravimo serije, nikakvu psihološku stabilnost nemamo, na 69-60, mašimo 3-4 otvorene trojke, oni nam prave seriju 18-2, pa onda opet naša serija 8-0. Ovi su svjesno provocirali naš šut, velikim dijelom utakmice su igrali zonu, koja čak i nije bila nešto posebno dobra. I nisu samo Nelsonov šut provocirali i Savović je mogao opaliti brat - bratu jedno 25 trojki koje su bile većinom otvorene,o Simonoviću koje promašio 4 čiste trojke, da ne govorim . Igor ubjedljivo najgori, nadam se da će u finalu biti na svom nivou. A Raško opet, ubjedljivo najbolji kod nas i igrački sinoć, ali i odnosom prema utakmici, vidi se čovjeku u očima da hoće pobjedu, svaka mu čast izrastao je u autentičnog Zvezdinog junaka ove sezone. Dobar je bio i Nelson, na kraju dosta dobra odbrana na Ćapinu. Lazić dobar u 1., u drugom umalo da postane tragičar, proda loptu za Vajta, pa u onoj kontri na kraju me izludio, tačno se vidjelo da ide na alibi rješenje. Nadam se da će im ova pobjeda donijeti veliko rasterećenje za sutra i da će se naši najbolji igrači pokazati u pravom svjetlu te pobijediti groboše.

Na kraju malo i o organizatorima F4, organizacija jako dobra, livade i pašnjaci oko dvorane na kojima se parkiraš srednje pokošeni, karte se kupuju u nekom bircuzu, ulazak u halu nije trajao ni pola sata... Jedino, one hostese :slina:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: F4 2012/13

Post by dacha od bosne »

Upravu je Naka sve što kaže, ali...

Jučer je sve stalo u tu jednu utakmicu. Sav ovaj projekat koji je trebao da donese brzinski odlazak u EL sveo se na sjučerašnju utakmicu. I naravno, nama je pritisak bio milion puta većei nego li kragujevčanima, jer oni tu EL ne bi ni igrali, sve i da su nas pobjedili. A mi? Pa nama je od ove pobjede zavisilo sve. Ne samo EL nego i sponzori i sljedeća sezona i reputacija, jer da smo izgubili ne bi nas i Dunav ni Sava oprali sa sve svojim pritokama.
Zato mogu da razumijem igrače, jer se vidjelo koliki teret nose. Teret koji ni Radnički, ni Partizan, ni Igokea nisu imali.
Ja sam iskreno mislio da ćemo ih odvaliti kada smo krenuli da se rezultatski odvajamo, ali tada se tek vidio strah kod naših igrača. Simon, koji je skoro sve pogodio na zagrijavanju, na meču vola nije mogao da ubode. Vuku ispada lopta, Braun, Savović, Katić ne mogu zicera da pogode. Kao da je u lopti bio magnet, neko se tamo iza koša poigrava sa komandama i nedozvoljava da ta lopta šrođe kroz obruč.
I onda, na 1 i po do kraja (tako nešto) pri rezultatu 71:78, Čović od muke izlazi iz hale, igrači kao ovce za klanje na teren, a ja...ja sklopih ruke i krenuh da molim Svevišnjeg da se nešto desi. I desi se. Desi se nešto u šta ni sam nisam mogao da vjerujem da će se desiti. Nastaje delirijum. Suze radosnice, osmjesi na licima...da pogledao nas je onaj sa neba i od srca Mu hvala.
Odosmo poslje do hotela da popijemo po koju i u trenutku dolazi Čović. Ljudi, koliki je kamen pao sa srca tog čovjeka, stvarno je teško riječima opisati. Poslje dođoše i Radonja i igrači. Malo je opisati da je bilo ludilo. Ali jedno je sigurno, i kod igrača (kao i kod predsjednika) planina je pala sa njihovog srca.
A subota? E, subota će biti nešto sasvim drugo. Upravo zbog onoga što sam napisao u prethodnim rečenicama. Ja lično vjerujem da ćemo gledati jednu totalno drugu Zvezdu i da ćemo osvojiti ovu ABA ligu.
Usput da se zahvalim i Čoviću i Ristoviću na kartama, na susretljivosti, igračima na pobjedi, prijateljima sa foruma na druženju. Nadam se da će u subotu biti još bolje.

U Laktaše po titulu!!!

Slavlje pred hotelom Ćubić
Image

Sa gazdom Čovićem prije utakmice
Image

Podmladak sa Vukom i Kapitenom
Image

Parking za evroligu :lol:
Image

De Markus
Image

Krejzi Skot :D
Image
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: F4 2012/13

Post by daba »

U zadnjih mesec ipo dana smo bili u psiholoskom kanalu.
Juce su momci imali teret na sebi ogroman kakav se i ne moze zamisliti.
Igrali su celu utakmicu u grcu,jedna utakmica koja je odlucivala sve sto se cele sezone gradilo i borilo.
Radovanje posle utakmice sve govori kakv je to teret bio.
Utakmica protiv Mzt u Skoplju je preokrenula tok sezone ova juce takodje.
Ogroman pritisak sa igraca je pao sada se mnogo lakse dise i bice bolje.
Ono juce moze samo kosarka da priredi onakav triler, onakva uzbudjenja i onakav finis.
ono treba doziveti od igraca, navijaca rukovodstva, Vucicev brat sedi gore na vrh tribine
kada lazic dade trojku covek skoci i zvizne glavom u stub i padne iza stolica
nije hteo da napusti da mu se ukaze pomoc vec je ostao do kraja,zadnjih dva minuta ne znam kako bih vam opisao
ono ni Hickok ne znam da li bi mogao da zamisli.
Posle svega i prespavane noci mogu samo jedno reci

Momci od srca hvala
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: F4 2012/13

Post by Константин »

Ухх, каква луда утакмица и каква срећна побједа. Мута већи дио неча скупљао одбрану, имали смо много прилика за отворене шутеве, а нас нигдје. Скоро без бекова у нападу (једна од најгорих мечева Ракочевића), покушамо са Симоновићем споља а он види се из авиона дрма га трема и ни један шут да убаци. И против такве одбране више од пола кошева дамо испод коша (Рашко и Савовић), стварно чудно. Ипак добар дио меча смо играли бољу одбрану него у задње вријеме и то нас је спасило. Свиђа ми се код Радоње што држи доста играче које иде у току утакмице, не ротира по сваку цијну. Један другар фино примјети и да је тражио да се фаул ради на вајту који је заиста промашио оба бацања, али да га не хвалимо унапријед...
Као што сам већ и рекао, ако нам је против Радничког требала одбрана ко хљеб наш насушни, у финалу нам је најбитнија психа. План је испуњен, Радоњин задатак је да припреми психолошки екипу и да сваки играч игра прије свега без грча и да покуша да да све од себе. Ако успијемо у том освајамо АБА лигу! :zastavaGRB: Без обзира што ћемо играти против добре одбране и противника који је темпирао форму за овај Ф4.
Поздрав и за форумаше са којима нисам стигао у 4 ока
Врста која изумире
РС Либурнија

Re: F4 2012/13

Post by РС Либурнија »

[quote="dacha od bosne"]
Parking za evroligu :lol:
Image

Је л ово лијево Крејзинорт надзире евролигашки паркинг? :kreza:

Браћо, хвала вам на извјештају, видим било је лудо и незаборавно. Јасно је да су подлегли притиску и пали у страшан канал и то могу чак донекле и да схватим мада...Игор има 34 године ал ајде. Међутим ми играмо са 30 посто могућности већ око 2 мјесеца и мени једноставно није јасно шта се с тим људима дешава?! Зашто дају 30 посто?!

С једне стране фино је знати да си и са 30 посто потенцијала обезбједио друго мјесто у лиги и финале лиге као и пласман у Евролигу али оваква психолошка нестабилност ових момака је, дугорочно гледано, разлог за велику забринутост. Синоћ ми мајор Валтер каже, пусти сада то, слави! Ма славим ја људи, шта вам је али разлога за уљуљканост нема. Ја се сада овдје јавно и гласно питам - да ли нама и нашем президентеу заиста фали неко као Раша или је нешто друго у питању?
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: F4 2012/13

Post by Трапа »

daba wrote: Vucicev brat sedi gore na vrh tribine
kada lazic dade trojku covek skoci i zvizne glavom u stub i padne iza stolica
:lol:
РС Либурнија wrote: Браћо, хвала вам на извјештају, видим било је лудо и незаборавно.
+1
Нек живи Звезда, нек се рађа дан :psihodelija:
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: F4 2012/13

Post by Rajko »

Хвала на извештају, уживање је било читати сваку реченицу. Надајмо се да ће се у суботу поновити први дерби из ове сезоне. Испуњени су апсолутно сви услови. И тад смо били у тешком каналу до утакмице пре дербија. Онда једна лоша утакмица против МЗТ-а и победа, која је скинула огроман притисак играчима (попут оне синоћ утакмице). А онда следи дерби против Партизана који је у врхунској форми, и по многима велики фаворит. Апсолутно исту ситуацију имамо. Биће и хала пуна њихових навијача, и надајмо се опет да ће их наши Спартанци одувати. Дош'о је и тај дан! :zastavaDS:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: F4 2012/13

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: F4 2012/13

Post by dacha od bosne »

Još malo i kreće se ponovno put Laktaša. Ovaj put rasterećenije, kada se zna da smo izborili plasman u EL. Ali, ipak opuštanja ne smije biti. Ulog je novi trofej, pobjeda nad komšijama, prekidanje njihove dominacije.
Da li naši momci to mogu? Siguransam da mogu. Potrebno je samo da uđu bez ikakve doze straha i sigurni u sebe, i rezultat izostati neće.
Nadam se da će se u BL i Laktašima okupiti fina ekipica i da će nam dan uljepšati i fudbaleri i vaterpolisti.

U boj krenite junaci svi... :konjanik:

:psihodelija: :zastavaDS: :zastavaSRB: :zastavaGRB:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: F4 2012/13

Post by crazynorth75 »

Jako je bitno pobijediti Gebelsove učenike večeras i pokazati im da je poslednji derbi bio sam loš dan. Treba im prebaciti pritisak u derbijima, a sve da znaju šta ih čeka u plej-ofu. Obzirom da je naša ekipa o dosta lošoj formi, pitanje je kako to izvesti, ali ja najviše nade polažem u to da im je pobjeda protiv Radničkog donijela veliko rasterećenje i da će konačno ta forma početi da se diže. I dalje smo pod košem dominantniji od njih, mada se kod njih sasvim adaptirao na ekipu Lovernj, koji kvalitetom nimalo ne zaostaje za otišlim Gordonom. Naš glavni motor u ekipi je Nelson, nadam se opet dobroj partiji, te da nećemo dozvoliti onakve gluposti, kao zadnji put, da nam neki poluigrači poput Gordića naprave strahovite probleme. Ključ je i kod Igora, onakve partije kao u 1/2 finalu ne smije sebi dozvoliti. Vjerujem da smo se konačno adaptirali i na te protivničke zone, jer već dugačak period protivnici igraju zonu protiv nas. Znači, ponoviću se, ali samo jako od samog starta, bez respekta, nikakav loš ulazak u utakmicu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: F4 2012/13

Post by Константин »

Куп је ту, ЕЛ је ту, 3-1 скор у међусобним сусретима ове сезоне- све су то разлози да Радоња и момци нађу унутрашњи мир и уђу у меч без притиска. Да опусте руку ида свако одигра како најбоље умије. На Бертрансу посебно одиграти одбрану јер им је на челу шутера за 3п који су поправили у задње вријеме. Уз Игорову добру партију, највише нам треба да Симон изађе из канала и генерално шут споља.
Бољи смо и то требамо Гебелсу показати и 4. пут ове сезоне! :zastavaGRB:
Врста која изумире
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: F4 2012/13

Post by naka »

Karte su u dzepu, grobari su favoriti (sto priznaju), a nasi bi trebalo biti rastereceni. Zalosno je da su Oni favoriti kad smo igracki jaci, Ali sta je tu je.

Juce Sam bio sa nasim igracima na kratko. Ni njima nije Jasno sta se desilo I kako smo dobili.

Pozdrav za dacu I obavestenje da kolko mi je poznato groblje ce biti tamo gde je bio prosli put dok cemo mi biti na suprotnoj strani.
Locked