F4 2012/13

РС Либурнија

Re: F4 2012/13

Post by РС Либурнија »

naka wrote:Kakva je razlika sinoć u pogledu poslednjih 15ak godina? Nikakva. sudije su navlačile a mi ništa nismo znali. Uvek isto. Samo sa različitim ponderima. Nekad je malo veći uticaj sudija od našeg neznanja a nekad je obrnuto. Ono što je raazlika je da smo ove godine bili igrački nikad jači a oni nikad slabiji. Utoliko je veća sramota i bruka. Celu dominaciju gfodinama baziraju na triu, svinja, jak plej, jaka petica. Sinoć imaju samo jedno a mi iskusne i prekaljene igrače koji su tokom sezone svaki u svom delu pokazali da znaju i šta dobijemo?

Apsolutni kravac za onu sramotu je gazda Čović. Uzeo je jednog trenera da bi ga kontrolisao. Doveo drugog da bi ga kontrolisao. Posle mali milion impulsa da smo u kanalu on preseče par dana pre odlučujućih utakmica i dovodi trećeg trenera. samo u Srbiji su 3 trenera jeftiniji od jednog pravog. Dalje šta radi? Dovodi igrače bez ikakve selekcije. Bože moj, on je 45 godina u košarci. Dovede tri crnca koji imaju epizodne uloge i dovede kapitena koji ne igra ništa kad je najpotrebnije. O ostalima da ne govorim.
Ово је суштина свега. Много ћеш се замјерити онима који у Човићу виде месију ал јбг. Јесте, има доста сличности у медијској доктрини Весића и Човића с том разликом што Човић ипак нешто зна о вођењу спортског колектива док Весић ама баш ништа не зна иако се мијешао свуда и покушавао да се профилише на препад, фрку и галаму а све преко наше грбаче.

Идеја да је тренер небитан, поготово у такмичењима у којима ти већ 15 година константно прави разлику управо свиња, била је генијалност која ће вјероватно да нас кошта сезоне у којој смо ми били никад појединачмо јачи и искуснији у односу на свињу, гробарске клинце и Французе. Кад смо код искуства - гробарски клинци гризу, гурају се, ложе се ко шибице и уносе се нашима у фацу а код нас се једном Игору тресу руке, сав поблиједио од треме. Јебем те кошарко! Значи, свиња је ђубре невиђено али зна шта ради и како се, између осталога и психолошки, припрема утакмица и екипа. Изгубити титулу од гробарских балаваца а са оваквим кадром на нашој страни била би ваистину велика бламажа. А на добром смо путу...
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: F4 2012/13

Post by Константин »

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=709201" onclick="window.open(this.href);return false;
Размишљања након меча:Играч који има срце, онај који то нема и флегма. Тим редом интервјуисани. О томе сам причао.
Врста која изумире
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: F4 2012/13

Post by Ivan Vasev »

РС Либурнија wrote:
naka wrote:Kakva je razlika sinoć u pogledu poslednjih 15ak godina? Nikakva. sudije su navlačile a mi ništa nismo znali. Uvek isto. Samo sa različitim ponderima. Nekad je malo veći uticaj sudija od našeg neznanja a nekad je obrnuto. Ono što je raazlika je da smo ove godine bili igrački nikad jači a oni nikad slabiji. Utoliko je veća sramota i bruka. Celu dominaciju gfodinama baziraju na triu, svinja, jak plej, jaka petica. Sinoć imaju samo jedno a mi iskusne i prekaljene igrače koji su tokom sezone svaki u svom delu pokazali da znaju i šta dobijemo?

Apsolutni kravac za onu sramotu je gazda Čović. Uzeo je jednog trenera da bi ga kontrolisao. Doveo drugog da bi ga kontrolisao. Posle mali milion impulsa da smo u kanalu on preseče par dana pre odlučujućih utakmica i dovodi trećeg trenera. samo u Srbiji su 3 trenera jeftiniji od jednog pravog. Dalje šta radi? Dovodi igrače bez ikakve selekcije. Bože moj, on je 45 godina u košarci. Dovede tri crnca koji imaju epizodne uloge i dovede kapitena koji ne igra ništa kad je najpotrebnije. O ostalima da ne govorim.
Ово је суштина свега. Много ћеш се замјерити онима који у Човићу виде месију ал јбг. Јесте, има доста сличности у медијској доктрини Весића и Човића с том разликом што Човић ипак нешто зна о вођењу спортског колектива док Весић ама баш ништа не зна иако се мијешао свуда и покушавао да се профилише на препад, фрку и галаму а све преко наше грбаче.

Идеја да је тренер небитан, поготово у такмичењима у којима ти већ 15 година константно прави разлику управо свиња, била је генијалност која ће вјероватно да нас кошта сезоне у којој смо ми били никад појединачмо јачи и искуснији у односу на свињу, гробарске клинце и Французе. Кад смо код искуства - гробарски клинци гризу, гурају се, ложе се ко шибице и уносе се нашима у фацу а код нас се једном Игору тресу руке, сав поблиједио од треме. Јебем те кошарко! Значи, свиња је ђубре невиђено али зна шта ради и како се, између осталога и психолошки, припрема утакмица и екипа. Изгубити титулу од гробарских балаваца а са оваквим кадром на нашој страни била би ваистину велика бламажа. А на добром смо путу...
"Svinja! je, budimo pošteni veliki, genijalan trener. On bi Zvezdi sinoć doneo trofej. Ako,ako ima ičeg dobrog u sinoćnjem porazu, onda je to razgradnja kulta Nebojše Čovića i mita o "perfektnoj sezoni" za koju je vredelo živeti, kako to reče jedan njegov, svima nam znan, poštovalac.
Last edited by Ivan Vasev on Sun Apr 28, 2013 11:01 am, edited 1 time in total.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: F4 2012/13

Post by crazynorth75 »

Kažem ja, još najmanje 3,4 igrača Raškovog karaktera, pa bi onda nešto i napravili. Kapiten nam poručuje da ne budemo depresivni, pritisak, idi mi - dođi mi. Pa koga on pravi budalom? U odlučujućim utakmicama je bio najgori igrač i sad nam poručuje da nije to tako strašno što smo izgubili od groblja, ionako smo navikli na to, ipak je sezona dobra?! On da je uradio ono što se očekuje od njega, a to je 25-30 poena, da je preuzeo odgovornost i poveo svoj tim, sad bi bili na tronu... Ma mislim stvarno :viking:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: F4 2012/13

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: F4 2012/13

Post by naka »

Male situacije iza klupe.. gurović je smejurija. Kaže sedite dole a onda im namiguje kao da sudija samo čuje. apsolutno nije u toku utakmice (kao i prošli put). asistenti i asistentovi asistenti idu do radonje pa prenesu guroviću. Igrači traže savet on ih jednostavno gleda. raško i Igor se par puta lepo..igor mu kaže dodaj raško ne siluj a ovaj ga otera u ... kad je igor pokušao da iznudi bez potrebe faul ispod našeg koša, pa smo primili koš, raško ga pogleda i u stilu daj koji ti je..

Svinja jebe majku beloševiću i to onda kad je svirao faul u njihovu korist. prilazi mu Todorić i kaže daj koji ti je qrac, vidiš da ih imamo. ostavi ga namiru. A ovaj ludak odgovara "ma ko mu jebe mater". U sledećem napadu opet skače, bez potrebe, dobija tehničku Todorić popizdi u stilu idi budalo u ... a svinja besan jer mu se suprotstavio pred svima gura ga besan kao razjarena zver. Čovek je bolestan a mi ni to nismo iskoritili. Ranije je pravio smišljene tehničke a sad kod njihovih serija i uz presudu sudije u njihovu korist. Vidi se da je bolestan. ali mi imamo drugu dijagnozu..

Inače gosn premijer, predsednik, vožd a i sve ostalo Dodo iz Republike Srpske je kad se sve razišlo vratio i slavio sa navijačima i igračima partizana. Bio fin domaćin dok nisu otišli nepoželjni gosti, a posle malo, za svoju dušu :)
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: F4 2012/13

Post by crazynorth75 »

Meni je od te cijele bulumente pomoćnika, sinoć jedini ozbiljno djelovao Borko Radović, i mislim da on i treba da bude prvi pomoćnik koji će da mijenja glavnog kad se desi ovako nešto kao sinoć. Slažem se da Gurović djeluje totalno odsutno, tako da od ovog stručnog štaba, ja bih ostavio samo Nešu Ilića i Radovića...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
ЦПСШ
Новајлија
Posts: 84
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:18 pm

Re: F4 2012/13

Post by ЦПСШ »

Imam post od pre 2 godine gde sam napisao ovo sto je ovaj izjavio :

"Todorić: Igrali smo da preživimo"


A tako je i izgledalo.(mada njihova svaka utakmica tako izgleda,ali ljudi moraju da shvate da to nije neki pristup koji razlikuje njih od drugih igraca - to je nasusna potreba!Jer je njihov projekat neodrziv u normalnim okolnostima. Setimo se VK Partizan.
Samo nase ucesce u EL je za njih gore nego da ni mi ni oni ne igramo EL ,a sa peharom smo mogli i psihicki da ih stucemo.
No dobro...samo smo im odgodili neizbezno. :dedica:
Covic je sad krenuo tezim putem - naravno - samo svojom krivicom. Ako je ista dobro,to je da ce ga ovo naterati da malo promisli,a do jeseni cemo videti je li izvukao neke pouke.
(ovo naravno - nije poziv na popularne serbistanske motke,nego cista konstatacija.Ne vidim bolju simbiozu od CZ-Covic,ni u perspektivi)

Edit : Radonjic dostojanstven na konferenciji.Za postovanje.
Last edited by ЦПСШ on Sun Apr 28, 2013 12:57 pm, edited 1 time in total.
ЦПСШ
Новајлија
Posts: 84
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:18 pm

Re: F4 2012/13

Post by ЦПСШ »

РС Либурнија wrote: Значи, свиња је ђубре невиђено али зна шта ради и како се, између осталога и психолошки, припрема утакмица и екипа. Изгубити титулу од гробарских балаваца а са оваквим кадром на нашој страни била би ваистину велика бламажа. А на добром смо путу...
Nekako ovo "ali" mi razumevanje kvari :)

Je li bi neko voleo da nasa ekipa izadje onako na teren,ili da nam se trener onako majmunise pored terena?
Gledao sam one fudbalske utakmice kad im Robi,Dejo & co mete 3 komada za poluvreme - ali ne vid'o da se nekome unose u facu,ili pokazuju zube. Oni mrze covece...
Ono njihovo simuliranje faula kad se cimaju celim telom (najizraznije kod Lucica) ,a posle kosa demonstracija snage ,nesto me ne impresionira....Mozda ja nisam zagrizeni poznavalac kosarke.
One ne stvara igrace - nego hijene.

+ onomad je i Zigara bio kivan pa je uspeo da ne bude dziber ,samo ih malo pecno onim koarkaskim performansom.
Last edited by ЦПСШ on Sun Apr 28, 2013 12:56 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: F4 2012/13

Post by Ariljac »

Pa on treba da ih vaspitava,da bude pedagog...Drugi otac...On je sve,samo ne to...Hijene moze da stvori samo u Partizanu i nigde vise..
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: F4 2012/13

Post by EmptyClip »

Рашидово понашање ти се свиђа?
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: F4 2012/13

Post by Ivan Vasev »

ЦПСШ wrote:Imam post od pre 2 godine gde sam napisao ovo sto je ovaj izjavio :

"Todorić: Igrali smo da preživimo"


A tako je i izgledalo.(mada njihova svaka utakmica tako izgleda,ali ljudi moraju da shvate da to nije neki pristup koji razlikuje njih od drugih igraca - to je nasusna potreba!Jer je njihov projekat neodrziv u normalnim okolnostima. Setimo se VK Partizan.

Samo nase ucesce u EL je za njih gore nego da ni mi ni oni ne igramo EL ,a sa peharom smo mogli i psihicki da ih stucemo.
No dobro...samo smo im odgodili neizbezno. :dedica:

Covic je sad krenuo tezim putem - naravno - samo svojom krivicom. Ako je ista dobro,to je da ce ga ovo naterati da malo promisli,a do jeseni cemo videti je li izvukao neke pouke.

(ovo naravno - nije poziv na popularne serbistanske motke,nego cista konstatacija.Ne vidim bolju simbiozu od CZ-Covic,ni u perspektivi)

Edit : Radonjic dostojanstven na konferenciji.Za postovanje.

Dragi moj prijatelju, bojim se da je ovo zamena teza, i VK i KK Partizan su održivi projekti, jer iza njih stoje sistem, organizacija, rezultati. Ja se bojim da je naš sistem taj koji nije održiv u normalnim okolnostima, jer mi sve hoćemo na brzinu, preko noći, na silu. Setimo se našeg vaterpolo kluba iz devedesetih, setimo se decenijskog projekta evropske Zvezde u košarci? Bojim se da naša vaterpolo bajka neće biti dugog veka. A sistem se ogleda i u dugoročnom trenerskom rešenju i u pravilnom selektovanju i planskoj kupovini igrača, što Vujošević za razliku od nas radi izuzetno dobro. Sistem se ogleda i u stručnom radu Partizanove omladinske fudbalske škole koja svake godine iznedri igrača evropskog renomea: Jovetić, Ljaljić, Nastasić, Marković, Mitrović, dok mi na silu forsiramo poluigrače tipa Ožegovića, Savićevića, Mihajlovića, ne bi li od njihove prodaje zaradili siću neophodnu za svakodnevno preživljavanje.


U pravu je Stojadinović kada je rekao da možemo štošta da naučimo od komšija. Još da pohvalim kritički tekst Vladimira Beare na temi o fudbalu, koji je, gle čuda, došao do sličnih zaključaka.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: F4 2012/13

Post by Ariljac »

Ista meta,isto odstojanje ako si mene pitao.Dok sam igrao kosarku,najvise sam "hijenema" i paljevinama voleo da vratim besomucnim punjenjem njihovog kosa a da ostanem hladan na provokacije.
PS:Bravo Ivane za post.
Last edited by Ariljac on Sun Apr 28, 2013 1:19 pm, edited 1 time in total.
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: F4 2012/13

Post by Ivan Vasev »

Postoji majmunisanje na terenu i van njega, a oba su podjednako opasna i pogubna po vaspitanje mlađih generacija, a oba rezultiraju hijenama.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: F4 2012/13

Post by Ariljac »

Nemam sta da dodam.Zato sto hocemo uspeh preko noci zato nam se i ovo desava.I sta sad?Otpustimo 10 igraca i kupimo 10.A sta cemo kad love ne bude ovoliko?Dosad smo trebali imati tim koji cemo samo nadograditi...
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
Locked