Сезона 2012/13

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Prema pisanju štampe, Perun kolabirao nakon utakmice u Lazarevcu i završio u bolnici. Nadam se da sve ovo što se dešava sa našim RK neće ostaviti ozbiljnije posljedice po zdravlje naše legende i da će nastaviti da vodi ekipu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Dobro je, još jedna pobjeda, preostaju još dva kola i dvije utakmice u gostima protib direktnih konkurenata za ispadanje, valjda ćemo se iščupati.
Звезда боља од Радничког

19 апр, 2013
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 25:22 (13.11)
Београд – Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 400. Судије: Мошорински и Панџић (Нови Сад). Седмерци: Црвена звезда -, Раднички 2(1). Искључења: Црвена звезда 6, Раднички 8 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (13 одбрана), Јовановић 1, Милошевић, Шљиванчанин 3, Бабић 2, Ћоровић, Шотић 1, Цупара, Ћирић 7, Давидовић, Анђелић 4, Брајовић 7, Милутиновић, Антељ.
РАДНИЧКИ: Ђукић, Пралица 5(1), Јанићијевић, Филић, Лекић, Стевановић, Мошић 1, Петровић (16 одбрана), Рамовић 3, Симић, Милошевић, Николић 5, Томић 3, Босић 5.
Играч утакмице: Тибор Иванишевић (Црвена звезда)
Семафор: 4:2 (7), 7:4 (12), 7:7 (16), 9:7 (22), 9:9 (25), 16:13 (38), 20:15 (47), 22:20 (55), 24:20 (58).
Image
(ФОТО: Журнал)
Црвена звезда и даље сама одлучује о сопственој судбини. То право изборила је победом против Крагујевчана, па је сада за два корака ближа опстанку.
Али, и даље све зависи од дуела наредног 24. кола са Железничаром у Нишу и последњег 26. са ПКБ-ом у Падинској Скели.
Image

zurnal.rs
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Večeras od 19h i rukometaši igraju jednu od odlučujućih utakmica za opstanak u ligi, u Nišu protiv Železničara. U prvom dijelu prvenstva, Zvezda je slavila kući protiv Nišlija 11 razlike, međutim, ovi su se dosta pojačali za 2. dio prvenstva, između ostalih tu su i naš bivši član Živnković, te Kajganić iz Partizana. Situacija je takva, da je Železničar predzadnji sa 16 bodova, odmah iznad njih smo mi sa 17.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Железничар – Црвена звезда 30:23 (13:10)

Дворана Чаир. Гледалаца: 2.000. Судије: Косановић и Николић (Панчево). Седмерци: Железничар 4 (2), Црвена звезда 5 (3). Искључења: Железничар 12, Црвена звезда 8 минута.
ЖЕЛЕЗНИЧАР 1949: Витас (3 одбране), Дамљановић (7 одбрана, 1 седмерац), Павловић, Живковић 3, Долић, Шмигић 3, Младеновић, Вељковић, Стефановић 5, Мађар, Басарић 6, Ђукић 8 (2), Манић, Ташковић 1, Т. Прокић, Кајганић 4.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (10 одбрана, 2 седмерца), Цупара (1 одбрана), Антељ, Јовановић 2, Милошевић 1, Шљиванчанин, Бабић 2, Алчаковић, Ћоровић 2, Шотић 1, Ћирић 7 (1), Давидовић, Анђелић 5 (2), Брајовић 3, Милутиновић.
Играч утакмице: Дарко Ђукић (Железничар).
Семафор: 3:1 (7), 4:5 (17), 11:6 (24), 16:10 (33), 20:12 (37), 27:20 (51), 29:22 (57)

Железничар је уписао и девету пролећну победу против црвено–беле млађарије.
На почетку меча доста се грешило обострано, домаћин је повео са 3:1, гости предвођени Ћирићем су поравнали и успели да поведу са 5:4. Тада је наишао нишки тајфун и серија од 7:1.
Живковић и Басарић су постигли по два, а Ђукић три гола, у тиму Црвене звезде једино су солидан учинак имали Анђелић и Ћирић.
Нишлије су на почетку другог полувремена заиграле чвршће у одбрани и кажњавали су сваку грешку чете тренера Перуничића, распуцао се Кајганић, нанизао је 4 гола, Басарић је био непогрешив и на семафору је било 20:12. Већ тада је било извесно да ће Железничар укњижити још два бода.
Сјајну ролу и сада је демонстрирао леворуки Дарко Ђукић. Иако ровит постигао је осам голова и просто речено, излудео одбрану Црвене звезде.
Image
http://www.zurnal.rs/2013/04/27/zvezda- ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Звезда срушила Напредак, Југовић изгубио

4 мај, 2013
Црвена звезда – Напредак 35:33 (18:18)
Дворана: СЦ „Шумице”. Гледалаца: 110. Судије: Мошорински, Панџић (Нови Сад). Седмерци: Црвена звезда 2 (1), Напредак 2 (2). Искључења: Црвена звезда 8, Напредак 10 минута. Црвени картон: Шукић (Напредак) у 26. минуту.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (15 одбрана), Јовановић 1, Милошевић, Шљиванчанин 1, Бабић 2, Алчаковић 4, Ћоровић, Шопић 7, Цупара, Ћирић 4, Давидовић, Анђелић 5 (1), Брајовић 11, Милутиновић, Антељ.
НАПРЕДАК: Радошевић (1 одбрана, 1 седмерац), Ж. Шукић, Бојановић 1, Миљковић 1, Ћирковић 4, Михајловић 4, Милановић 2 (1), Радојевић 1, Д. Шукић 1, Стефановић, Арсић (4 одбране), Јовановић, Ћућуз (10 одбрана), Спасић 12, Зубић 5 (1), Андрејић 2.
Image
(ФОТО: И. Милутиновић)
Црвена звезда су победом над Крушевљанима остали у животу, поново су бод изнад зоне испадања, пре свега захваљујући доброј игри Брајовића и Иванишевића, али и „поклону” Шапчана, који су преокренули против Југовића.
Звезда је у неколико наврата имала три или четири гола вишка, али је Крушевљане у игру феноменалним одбранама враћао Ћућуз, док је Спасић био непогрешив са крила и из контри.
Ипак, на крају је Анђелић са седмерца погодио за 33:30 у 56. минуту, што је остало недостижно за изабранике Саше Перчевића.
Партизан је остварио тријумф против фењераша Црвенке у гостима, али много теже него што је то било очекивано, док је Војводина коло пре краја остала лидер после тријумфа на домаћем терену у дуелу са Радничким.
Семафор 25. кола Меркур О. Супер лиге:
Црвенка – Партизан 28:31 (14:14)
Зајечар – Колубара 38:31 (18:15)
Војводина – Раднички 31:25 (14:13)
Врбас – Железничар 26:28 (11:13)
Црвена звезда – Напредак 35:33 (18:18)
Рудар – ПКБ 34:27 (17:13)
Металопластика – Југовић 28:26 (11:16)
Табела: Војводина и Партизан по 46, Врбас 28, Металопластика, Рудар и Зајечар по 24, Напредак 22, Колубара 12, ПКБ и Раднички по 20, Железничар (-2) 19, Црвена звезда (-8) 18, Југовић 17, Црвенка 11.
Парови последњег, 26. кола: Партизан – Металопластика, Југовић – Рудар, ПКБ – Црвена звезда, Напредак – Врбас, Железничар – Војводина, Раднички – Зајечар, Колубара – Црвенка.
http://www.zurnal.rs/2013/05/04/zvezda- ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by Ariljac »

Први човек Војводине Милан Ђукић упутио је поруку јавности везану за одлуку Такмичарске комисије о промени система такмичења, која предлаже да нико не испадне из Супер лиге:- Предлог о проширењу лиге РСС ноћ пред утакмицу је ветар у леђа Жељи да нас у опуштеној игри победе, а иако нас не победе да ће остати у лиги.

Da li samo meni ovo mirise da je neko zalegao za nas?
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Moguće je da je i zalegao, ali nakon što su nam oduzeli 8 bodova, bila bi kosmička nepravda da ispadnemo iz lige. Ovako su našli solomonsko rješenje da niko ne ispada, doduše još to nije usvojeno, još uvijek je samo prijedlog, tako da je najbolje da naši večeras pobijede PKB i otklone sve dileme, a čak i remi bi nas ostavljao u ligi. Dosta je mutljavina pred ovo zadnje kolo koje odlučuje i o prvaku i o tome ko ispada.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
САША БРИГАТЕ БЛ
Новајлија
Posts: 56
Joined: Mon Mar 18, 2013 9:21 pm
Location: Bucureşti, România / Бања Лука, Република Српска
Contact:

Re: Сезона 2012/13

Post by САША БРИГАТЕ БЛ »

ПКБ - ЗВЕЗДА 30:33 КРАЈ !!!
Зашто више волим Звезду од Бања Луке ? - зато што је моје срце изабрало Звезду а где ћу да се родим то нисам могао да бирам !

НИКО КАО МИ БРИГАТЕ !
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Bravo za momke jako mučna i teška sezone, gdje smo izborili opstanak u zadnjem kolu. Sa oduzetih 8 bodova bismo bili 4. Čestitke još jednom Perunu i igračima :zastavaGRB:
ПКБ – Црвена звезда 30:33 (18:16)
Београд – Дворана Падинска скела. Гледалаца 250. Судије: Кнежевић и Лончаревић (Бегорад). Седмерци: ПКБ 1 (1), Црвена звезда 1 (1). Искључења: ПКБ 6, Црвена звезда 8 минута.
ПКБ: Здравковић (5 одбрана), Милојевић 3, Огњановић 3, Б. Тодоровић 5, Ђекић, З. Остојић, Лукић, Љубеновић (7 одбрана), Бојичић 1, Симић (1 одбрана), Д. Тодоровић 5, Илић, Матичић 5 (1), Поповић 8, Л. Остојић, Чупић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Иванишевић (12 одбрана), Јовановић 1, Милошевић, Шљиванчанин 1, Бабић, Алчаковић 3, Чоровић, Шопић 6, Цупара, Ћирић 7, Давидовић, Анђелић 4 (1), Брајовић 11, Милутиновић, Антељ.
Играч утакмице: Стефан Ћирић (Црвена звезда).
СЕМАФОР: 4:7 (10), 8:8 (13), 12:10 (18), 18:15 (27), 18:19 (34), 21:24 (40), 26:26 (50), 27:30 (54), 29:30 (57)
Image
(ФОТО: М. Рашић)
Црвена звезда је на крилима Шопића, Ћирића и Брајовића, уз обилату помоћ Иванишевића пред мрежом остала у елитном друштву, а победом је исто омогућила и Југовићу.
Силовито су кренули црвено–бели, Брајовић је решетао ван девет метара, стечена су три гола вишка (7:4), али су само за минут прокоцкана, у контрама су били ефикасни Матичић и Поповић.
ПКБ је дошао до предности на полувремену захваљујући голману Немањи Љубеновићу који је пред мрежом заменио Стевана Симића, којем је бар пола туцета лопти прешло преко руке у мрежу.
Почетком другог дела гости са Маракане су преокренули, две контре и на крају пролаз Анђелића за серију 3:0 и вођство 19:18. Убрзо је црвено–беле погурала и срећа, два шута Ћирића и Брајовића завршила су на стативи, али су се од леђа Љубеновића одбила у гол (24:21).
Ипак головима брзоногог Марка Поповића вратили су се домаћини у игру поравнали на 26:26, сво време имали прикључак који им је најбољи играч првог полувремена Виктор Матичић друго полувреме преседео на клупи.
На 29:30 до тада непогрешиви Поповић је промашио, а Алчаковић био непогрешив са крила за 31:29. Потом је Иванишевић уз помоћ стативе зауставио напад млекаџија, а Ћирић у нападу по претњом пасиве погодио за 32:29, велику радост и останак 3везде.
Image

http://www.zurnal.rs/2013/05/11/vojvodi ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Reportaža sa večerašnjeg meča
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vB0wQtAc ... e=youtu.be[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by Ariljac »

Sada se vidi da je ovaj predlog da niko ne ispadne bio "kec iz rukava" koji ce biti iskoriscen samo u slicaju da Zvezda izgubi od PKB-a.Srecom do toga nije doslo.
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by Трапа »

crazynorth75 wrote:[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... AoN2mOfMv8[/youtube]
Колико ми је жао овог човека... Још једну људину, легенду, светску играчину смо потрошили (не толико Звезда као клуб, већ ова мафија из савеза), у њему више нема ентузијазма, капирам да ће ускоро да запали у изолацију и дигне руке од свега.

А толико су се упињали да направе неку причу од свог малог клуба, смрадовски ертеес давао медијску потпору, правили емисије, стварали мит о учешћу у ЛШ (иако су се само срамотили) и на крају су испу*или за домаћу титулу. Тако типично за њих.
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by Ariljac »

Ja se opet nadam da ce sada krenuti konsolidacija RK,(kasnije i RSS) a da ce Perun pun energije i bez briga docekati sledecu sezonu.Samo problem moze ispasti ako se ta konsolidacija ne sprovede...Mada se pominjalo da je SD vec pocelo na sanaciji dugova...Sve u svemu,ovaj mladi tim uz par iskusnih moze do titule a ja verujem da ce sa sledecom sezonom to i biti realno,naravno sa Perunom na celu! :ziveli:
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2012/13

Post by crazynorth75 »

Brajović 11 golova, pa još ljevak, pa još klinac... Strašan potencijal, kad bi se klub nekako konsolidovao, pa da ti momci, uz poneko pojačanje odigraju par sezona skupa, to bi bio posao. Za Brajovića bi se onda mogle uzeti i fine pare..
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked