Rukometaši - sezona 2013/14

Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Rukometaši - sezona 2013/14

Post by dacha od bosne »

Нова сезона за момке који су се поштено борили против свих недаћа које су снашле на рукометни клуб.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by Alan Ford »

Sjajno je bilo procitati ovaj intervju sa Perunom...sportski, ljudski...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Сезона 2013/14

Post by Banex »

Da li neko zna kakva je situacija u klubu, da li smo i dalje u totalnom raspadu ? Jesu igrači primili bar neku crkavicu ? Ako nisu, treba da slavimo ako se uopšte pojave na pripremama.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by Ariljac »

Sad sam procitao nesto opsirniju izjavu Peruna na RSB...Mogu samo da kazem da sam ja na njegovom mestu-DIGAO BIH RUKE!Rekao bi ovim igracima da idu dalje.Ocigledno je da SD zabole ku*ac za RK.Skundric je rekao da ce da vidi...Sta ima da gledas breeee?!!!Evo Perun kaze da je trazio samo da mu se skinu dugovi sa vrata a koji su manji od 200-300 hiljada.Pa sram vas bre bilo!Sto ti Covicu ne preusmeris Medlijevu platu od 400 000 u RK a na toj poziciji ostavis Mitrovica?Sta ako ne dovedes Medlija,neces osvojiti EL?Gasi bre Perune ovaj jadni klub,ne muci se vise ni ti a ni ta deca,nema od ovih leba!Gasi to i cekaj nekog rukometnog Jelenica koji ce postaviti zdrave osnove...Nisi ti zasluzio da te zajebavaju neki Nebojsa Covic ili Petar Skundric!
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by Alan Ford »

Pa on je rukometni Jelenic ! :dedica:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by crazynorth75 »

Meni je izuzetno iritantno bilo kad je zimus od Gaspromove rate, 150k evra otišlo na KK (kojem to i nije bilo neophodno), a RK i VK su grcali u problemima. Pogotvo rukometaši kojima bi ta cifra spasila goli opstanak i postojanje kluba. Ali eto...Ne znam ni šta bih rekao tom Perunu, ovo sve mu se odrazilo i na zdravlje.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by Ariljac »

Nesto mislim,ovi igraci sto treniraju sa nama ne bi bili tu da se finansijska situacija ne popravlja.Bio bi red da se stabilizujemo bar malo...
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by crazynorth75 »

MCZ Izveštaj: Pripreme rukometaša (FOTO, VIDEO)

Moja Crvena zvezda (4) | Vesti Pripreme Rukomet

Rukometaši Crvene zvezde su proteklog vikenda počeli pripreme za novu sezonu. U sjajnom ambijentu Košutnjaka i hotela „Trim“ vredno rade dva puta dnevno, posle jutarnjeg futinga, pod komandom trenera Nenada Peruničića, kako bi spremno dočekali novu sezonu. Licenca će biti osigurana. Ekipa sajta MCZ.net je posetila naše rukometaše i kao i prošlih sezona i ove ćemo biti uz njih, kao i uz svaki kolektiv crveno – bele porodice. Uživajte uz kadrove sa treninga, foto galeriju i izjave igrača – kapitena Šljivančanina, Anđelića i Alčakovića.

Image

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fK0LPTamw88[/youtube]

http://www.mojacrvenazvezda.net/69291/2 ... gjXIdJkM1c" onclick="window.open(this.href);return false;
Jel zna neko ko je ovaj igrač sa Perunom na ruci?
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by Il genio »

Vojislav Brajovic, jedan od najtalentovanijih klinaca.
User avatar
Ковач
Новајлија
Posts: 27
Joined: Mon May 13, 2013 5:59 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by Ковач »

И велики Звездаш. Очекујем да буде главни у репрезентацији врло брзо. Велики потенцијал! Захвалан је Перуну до неба, као и сви остали, али је он отишао и корак даље са овом тетоважом. :)
За тебе Звездо ја сам увек живео!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by crazynorth75 »

A to je znači Brajović, upratio sam da je dosta talentovan, ljevak, nisam baš upratio facu mu. Svaka čast i njemu i Perunu koji ga je ubacio vatru.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by crazynorth75 »

Odigrana je i pripremna utakmica u Požarevcu, evo žurnalovog izvještaja -

Požarevac - Crvena zvezda 28:25 (12:14), gledalaca: 150. Sedmerci: Požarevac 5(1), Zvezda 4(3). Isključenja: Požarevac 4, Zvezda 8 minuta.

C.Zvezda: Kosanović, Šljivančanin 3, Anđelić 2(1), Ogrizović 1, Ćorović, Pernar 4(1), R.Pešić 3(1), M.Pešić 1, Grbović 3, Pavlov, Stošljević, Damjanović 1, Šotra 2, Darić, Milutinović 1, Alčaković 4.

Crvena zvezda je povodom 50 godina Ljubičevskih konjičkih igara odmerila snage sa prvoligašem Požarevcom. Beograđani su rešili prvi deo igre u svoju korist, a u nastavku trener Peruničić pružio je šansu i mlađim igračima, pa je domaćin preokrenuo rezultat i izvojevao pobedu.
- Rezultat je bio u drugom planu. Mene je interesovalo samo prvo poluvreme, koje smo dobili, a u nastavku sam uveo sve junoše i oni su se, ipak dobro nosili sa dobrim timom domaćina - naveo je Peruničić.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by garnett »

citam na mondu da se gasi rk zvezda.. a vamo u fk se rasipaju pare na igrace koji nece ni igrati, nachi zlo...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by crazynorth75 »

Upravo tako -
Peruničić za SPORTAL.RS: Vidim da fudbalski klub dovodi igrače, a nama život zavisi od 90.000 evra
01 septembar 2013 | 14:05(23) Twitter
Muški rukometni klub Crvena zvezda došao je na ivicu opstanka. Drugom najtrofenijem klubu iz crveno-bele porodice u poslednjih 15 godina preti najgori scenario, gašenje. Problemi se godinama nagomilavaju, pa je klub došao do tačke kada više ne može da preživljava, ili će živeti ili ga neće biti.
Image
Najavljuje se gašenje, ali vrlo lako bi moglo da dođe do veleobrta. Trener Nenad Peruničić kaže da Zvezda ostaje u životu sa 90.000 evra, koliko im je neophodno da bi platili licencu, koja bi bila zeleno svetlo za sponzore.
- Stanje jeste teško, ali ćemo opstati sa 90.000 evra, što sam dogovorio još pre nekoliko meseci. Želim da bude svima jasno, nije nam cilj da izbegnemo plaćanje licence. Već mesecima stižu uverenja, ali situacija nikako da se reši - rekao je Peruničić za SPORTAL.RS.
- Verujem da ćemo uspeti, optimista sam. Već tri meseca samo na tome radimo, pa i dok smo bili na odmoru nismo stali sa radom. Taj novac nam je neophodan da bismo imali budućnost. Kada obezbedimo licencu sve će biti lakše. Skoro sve je dogovoreno sa novim članovima Upravnog odbora, sponzorima, ali ne mogu ljude da uvlačim u priču, ako prethodno ne rešimo pitanje licence.
Peruničić kaže da Sportsko društrvo pomaže koliko može.
- Ne mogu njih da krivim. Najverovatnije će u ponedeljak biti hitan sastanak Upravnog odbora Sportskog društva, kako bi nam pomogli da rešimo ovu situaciju. U poslednjih 15 godina rukometni klub je posle fudbalskog među najtrofejnijma, bilo bi strašno dozvoliti da nestane.
Nisu baš idilični odnosi u crveno-beloj porodici. Fudbalski, a posebno košarkaški klub, neometano funkcionišu i pored milionskih dugova, dok rukometašima život zavisi od 90.000 evra.
- Ne znam šta da kažem. Vidim da dovode igrače. Da je bilo neke dobre volje verovatno bismo o ovome ranije razgovarali - istakao je Peruničić.

Pročitajte više: http://sportal.rs/news.php?news=108364" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2013/14

Post by crazynorth75 »

Licenca za RK do sledećeg petka, pripreme teku po planu


Boris (0) | Vesti Klupska dešavanja Rukomet

Teška situacija u rukometnom klubu Crvena zvezda nije od juče, međutim, konačno se ide ka rešenju problema. Ostaje pitanje, ako može sada, zašto nije urađeno ranije?

Image
Perun

Zahvaljujući SD, ali najviše zahvaljujući Nenadu Peruničiću, Crvena zvezda će imati rukometni klub. Licenca će biti obezbeđena do sledećeg petka. Uskoro bi trebalo da se dosta smanji dug i da se goruća dugovanja prema igračima uspešno okončaju, pa da klub polako stane na noge. Ogromni napori tokom leta su urodili plodom, pa su obezbeđena sredstva za deblokadu računa, stanarine i plate igrača, i to su nisu male sume, koje su umnogome pomogle. Korak po korak, uplatom sportskog društva teret će biti znatno olakšan. Dugovanja prema 11 igrača u iznosu od 81.000 € bi do kraja oktobra trebalo da budu isplaćena u potpunosti, prema rečima generalnog sekretara SD, Ivana Todorova. Todorov je u izjavi za medije naveo da je napravljen određeni raspored i da će dinamika plaćanja biti dostavljena rukometnom savezu, a da će neki od igrača već dobiti uplate.

Što se tiče samog terena, parketa u ovom slučaju, to nikad nije bilo upitno. Posle priprema na Košutnjaku, jak ritam treninga je nastavljen na „Marakani“, a rezultati se pokazali na pripremnim mečevima. Paklen rad trenera Peruničića svi su profesionalno prihvatili. I bez izjava da su teške noge i najteže pripreme sprovodili plan i program. Savladani su vicesampioni Turske (Bursa) i Švajcarske (Amicia), kao i Crvena zvezda iz Mokrina.

Za MCZ, Nenad Peruničić, trener RK Crvena zvezda, sumira utiske sa priprema.

„Zadovoljan sam kako smo odradili pripreme. Nemam zamerke na rad i zalaganje momaka. U pripremnim utakmicama sam hteo svima da pružim sansu. Prvo poluvreme su igrali stariji, u drugom poluvremenu su minutažu imali mlađi, ’96 i ’97.godište. Spremni smo, uglavnom.“

Što se tiče igrača koji su prošli pripreme i po dogovoru samo trenirali sa Crvenom zvezdom, donose prevagu i svi zajedno čekamo rasplet.

„To su kvalitetni igrači, koji nisu skupi. Bili bi pojačanja. Dobri momci. Voleo bih da ostanu, jer imamo dobru ekipu. Pomešani mladost i iskustvo. 5,6 starijih igrača i jako talentovani mlađi momci.“

Što se tiče igrača koji su na probi, Peruničić će još odlučiti da li će pružiti priliku nekima od njih da postanu deo tima.

Posle rešavanja dugovanja u planu je ozdravljenje kluba. Planira se formiranje upravnog odbora u narednom periodu. Hvala SD, ali svi bi trebalo da budemo ponosni sto imamo Nenada Peruničića. Njegov enorman rad, ogroman trud, znanje kao i sve ono što je uradio za klub, koji je disao samo zbog njega i zajedno sa njim je neprocenjivo. Ovo nisu hvalospevi, ovo su činjenice. Da Crvena zvezda u svakom klubu ima jednog Nenada Peruničića, bila bi Crvena zvezda. Verujemo da uskoro i u rukometu možemo da imamo prvaka Evrope, da ponovimo scenario vaterpola. Sa ovakvim pobednikom, sve je moguće. Tada će se pojaviti svi, kojih sada nema.

Crvena zvezda ima još jednu proveru do početka šampionata, protiv Radničkog iz Kragujevca. Prvenstvo počinje 14.septembra, a prvi rival je Napredak, u „Šumicama“. Prava prilika da se napune „Sumice“ i da zajedno krenemo u novu sezonu. I oni su Crvena zvezda!

Idemo zajedno!

Budite uz MCZ i pratite RK Crvena zvezda

Vest možete komentarisati i na našem forumu.

http://www.mojacrvenazvezda.net/71057/2 ... ibp3tJkPZh" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked