Rukometašice - sezona 2013/14

Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Rukometašice - sezona 2013/14

Post by crazynorth75 »

Наиса – Црвена звезда 37:27 (16:10)
Ниш – Дворана: ОШ „Мирослав Антић“. Гледалаца: 500. Судије: Ђокић и Благојевић (Јагодина). Седмерци: Наиса 8 (8), Црвена звезда 12 (7). Искључења: Наиса 10, Црвена звезда 8 минута.
НАИСА: Драгољубовић (11 одбрана, 4 седмерца), Петковић, Вељковић, Марковић, Ћубела 4, М. Митровић, Лапајне 4, Стефановић 1, Ђоковић 4 (1), Недељковић 9 (4), Ј. Здравковић, Н. Митровић, Т. Здравковић 2, Петровић 5 (1), Горилска 7 (2), Филиповић 1.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чолић (1 одбрана), Лежаја (3 одбране), Домби (3 одбране), Марић 3, Ђукић, Џафић 6, Мистрић 2 (1), Јевремовић, Михаиловић, Манчић, Радовић 13 (6), М. Милојевић 1, Миличевић, Лапчевић 1, Ј. Милојевић 1.
Играчица утакмице: Маја Драгољубовић (Наиса)
Семафор: 5:2 (7), 13:7 (21), 21:11 (36), 30:16 (45).
Image
(ФОТО: М. Николовски)
Наиса је из цуга угасила Звезду у Нишу.
Гошће су деловале неорганизовано од почетка утакмице, а имале су и малер да се у шестом минуту повреди голман Марија Чолић. Сузана Ћубела, Марија Петровић и Анастасија Ђоковић погађале су у серији, а код гошћи једина светла тачка била је малена Катарина Радовић.
Како је игра одмицала Наиса је све више повећавала вођство уз сјајну ролу Христине Недељковић, а на голу блистала је Маја Драгољубовић, скинула је чак четири седмерца.
Код резултата 30:16 Нишлијке су необјашњиво стале, па је Црвена звезда до краја меча успела да ублажи пораз.

Image
Image

Image

Image

Image

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Rukometašice 2013/14

Post by crazynorth75 »

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ КГ 25:24 (11:12)
Београд – Дворана: СЦ Вождовац. Гледалаца: 150. Судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Земун). Седмерци: Црвена звезда 9 (7), Раднички КГ 5 (3). Искључења: Црвена звезда 10, Раднички КГ 12 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Домби (14 одбрана), Марић 1, Ђукић, Џафић, Мистрић 12, Јевремовић 3, Лежаја (1 одбрана), Михајловић, Манчић, Радовић 4, Милојевић, Миличевић, Лапчевић, Милојевић 5, Чолић.
РАДНИЧКИ КГ: Тошовић (6 одбрана), Рисовић (7 одбрана), Дабовић, Пријовић 2, Тамић 1, Степановић 2, Радосављевић 1, Чаировић 1, Балаћ 4, Кукић-Радојичић 8, Дукић, Обућина, Стоиљковић 1, Даниловић 5.
Играчица утакмице: Маја Домби (Црвена звезда).
Image
(ФОТО: М. Антић)
Млади тим Црвене звезде успео је да нанесе пораз фаворизованом Радничком, који претендује на титулу првака државе.
После велике борбе у завршницу се ушло нерешеним резултатом, а у последњем минуту одлична Маја Домби је одранила седмерац Јасмини Кукућ-Радојичић и донела велику радост Звезди.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Rukometašice 2013/14

Post by crazynorth75 »

Cкандал у женском рукомету: Звезди без тима одбијено одлагање меча!

Александар (1) | Вести Домаћа такмичења Рукомет

Image

Сви смо били сведоци невероватног третмана који су наши рукометаши имали прошле сезоне у домаћој лиги. Одузимање бодова, претње избацивањем из такмичења и последњи атом снаге уложен да клуб опстане и не угаси се, оно је што је обележило протеклу сезону када су у питању наши рукометаши.

Ове сезоне наше рукометашице пружају фантастичне партије, у досадашњем току шампионата су савладале неколико веома добрих и јаких екипа, али је пред меч са Књаз Милошем и наша екипа осетила шта значи неправда рукометног савеза.

Невероватно звучи чињеница да је Звезда упутила молбу за одлагање овог меча, јер 8 рукометашица због вируса није могло да наступи у Аранђеловцу, а да та молба није уважена и да је касно увече пред меч у клуб стигао допис да одлагање неће бити одобрено. Због овог случаја, наше играчице су разочаране и шокиране, а капитен, Марија Чолић је за МЦЗ искрено изразила мишљење о свему.

„Меч против Књаза није одложен, али ми нећемо ићи у Аранђеловац! Директор лиге је морао да одложи утакмицу због ситуације и вирусне инфекције наших играчица, по закону, али је то одбио. Зашто, тек ћемо видети! Меч ће бити регистрован резултатом 10:0 за њих. То је велика неправда. Јако сам разочарана одлуком директора лиге који није имао разлога да одбије овако нешто. Велика неправда је направљена нашем клубу. Жао ми је девојака које ни криве ни дужне леже болесне, док се Књазу пише резултат 10:0. Ја разумем да Књазу одговара све ово, али је директор морао да стане уз нас и одложи утакмицу. Ја на тој утакмици свакако не бих бранила, што је Књазу ишло у корист, али су моје девојке и без мене победиле Раднички, па би сигурно могле и њих, који су од тог Радничког изгубиле прилично убедљиво, али нас је задесио вирус, њих осам, и мене између осталог, и због тога смо тражили одлагање. Нажалост, овако се завршило.“

Ето, тако стоје ствари у домаћем рукомету! Ми смо у сваком случају поносне на наше девојке и подржаваћемо их и даље!

http://www.mojacrvenazvezda.net/77430/2 ... n7OZnBwrZg" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Rukometašice - sezona 2013/14

Post by crazynorth75 »

Катарина пробудила Звезду

16 нов, 2013
Црвена звезда – Јуниор 31:28 (19:15)
Београд – Дворана: Бањица. Гледалаца: 300. Судије: Грубачки (Зрењанин) и Рачић (Бачка Паланка). Седмерци: Црвена звезда 7 (7), Јуниор 7 (7). Искључења: Црвена звезда 16, Јуниор 6 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Марић 5, Ђукић, Џафић 2, Мистрић 3 (1), Јевремовић 1, Лежаја, Михајловић, Манчић, Радовић 13 (6), Домби, М. Милојевић 6, Миличевић, Лапчевић, Ј. Милојевић 1, Чолић (22 одбране).
ЈУНИОР: Васиљевић (16 одбрана), И. Јовановић 2, Ј. Јовановић, Николић, Стошић 9 (1), Нонковић, Крстић, Булатовић, Ђорђевић, Иван, Милетић 4, Гаровић 4, Рокић 6 (6), Попић 2, Ковачевић 1, Иванов.
Играчица утакмице: Марија Чолић (Црвена звезда).
Image
(ФОТО: Д. Жарковић)
Београдски дерби припао је старијем суперлигашу, мада су се црвено-беле добро помучиле да би стигле до целог плена.

Image
Inače, u naslovu se misli na Katarinu Radović (13 golova), naše dame su trenutno na 5. mjestu sa bilansom od 6 pobjeda i 3 poraza.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked