Сезона 2014/15

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Сезона 2014/15

Post by Ганац »

Derbi "hladne vode": Zvezda povela na Banjici
Autor: mondo.rs
Crveno-beli stekli prednost u polufinalnoj seriji domaćeg plej-ofa, 9:4.

25.04.2015. | 18:18 > 18:20 1
A- A A+
Derbi "hladne vode": Zvezda povela na BanjiciFoto: MN Press Vaterpolisti Crvene zvezde poveli su u polufinalnoj seriji domaćeg plej-ofa protiv Partizana. Na Banjici su slavili rezultatom 9:4 (3:2, 3:1, 2:0, 1:1) i stekli prednost pred revanš u sredu.

POVEZANE VESTI
Srpski klupski vaterpolo - tuga!VATERPOLO: Igra se derbi, biće topla voda
"Večiti" su dočekali meč sa velikim problemima zbog nestanka mazuta na svojim plivalištima, neophodnog za održavanje optimalne temperature vode. Rukovodstvo crno-belih uspelo je da pronađe rešenje i serija je, na sreću, počela prema planu.

U subotu je najbolji igrač utakmice bio golman Zvezde, Denis Šefik. Na čelu sa njim, crveno-beli su sprečili protivnika da koriste situacije sa igračem više u bazenu. Štaviše, nisu iskoristili nijednu od 11!


U drugom polufinalu, Radnički je poveo protiv Vojvodine 9:4.
Crveno-beli stekli su "opipljivu" prednost 5:2 u drugoj četvrtini i posle toga domaćin nije stekao šansu da izjednači.

Za Partizan su strelci bili: Stojanović 2, Jakšić i Subotić dok su za Zvezdu pogađali: S.Rašović 3, Tomašević 2, V.Rašović, Randjelović, Rackov i Njegovan.

Eventualna "majstorica" za prolaz u finale takođe će biti odigrana na Banjici, 6. maja.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

VUJASINOVIĆ I SAVIĆ: RIVALI I PRIJATELJI
May 2, 2015, Objavljenu u Vaterpolo, Vesti, Nema komentara | Edit
Image
Izvor: http://vaterpolovesti.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Užarene klupe Partizana i Crvene zvezde još više su ojačale prijateljstvo Vladimira Vujasinovića i Dejana Savića. Nerazdvojni drugovi plene viteštvom kraj bazena, vaterpoliste vaspitavaju da budu beskompromisni u vodi, ali i da poštuju rivala. Uvek jedan drugom pomažu, zajedno vežbaju, spremni su da ustupe termine zbog hladne vode, da se posavetuju. I samo na terenu žele jedan drugog da nadmudre, ali posle meča napuste bazen zagrljeni i na – kafu.

– Ne mislim da smo doneli nešto novo, već smo nastavili nešto što imamo od detinjstva, a to je veliko prijateljstvo. Rivalitet će uvek postojati, jer svako želi da pobedi. Ali, kada znaš koga imaš sa suprotne strane, onda se javlja obostrano veliko poštovanje. Sigurno je i da nismo podlegli negativnim stvarima što se tiče Partizana i Zvezde – kaže Dejan Savić, strateg Crvene zvezde i reprezentacije Srbije, na početku intervjua za Novosti.

Slično razmišlja i Vladimir Vujasinović, trener Partizan i mlade selekcije:

– Ovo nije prava slika odnosa između dva kluba, ovo je više odnos nas dvojice, koji smo se igrom slučaja našli na tim mestima i gledamo da bez obzira na to što se borimo za svoje klubove, za što bolji rezultat, da to bude u granicama normalnog sportskog nadmetanja, da prebacimo čitavu energiju na bazen, a ne kao u drugim sportovima, gde je bitnije ono pored terena.

Upoznali su se 1987. na kadetskom prvenstvu Jugoslavije kada je Vlada (42) nosio kapicu Primorja, a Dejan (40) Partizana. Tada je Vujas ćuškom želeo da pokaže mlađem Saviću ko je stariji. To je bio sam uvod u jedno veliko prijateljstvo. Zbližili su se u kadetskoj reprezentaciji, u seniorskoj je druženje preraslo u nerazdvojno druženje. Zarad popularnosti vaterpola nisu želeli da na klupi Partizana i Zvezde glume neprijatelje. A sudbina je htela da početkom devedesetih Vujasinović nosi Zvezdinu, a Savić Partizanovu kapicu. I tada su se poštovali.

– Kada se 1992. stvorio rivalitet, to je bilo ludilo, krcate tribine, obezbeđenje… Ali, tada su se uprave, bez obzira na to što su privatno bile u dobrim odnosima, prikazivale u medijima kao veliki neprijatelji. Mi, zbog toga kakvi smo, nismo pokušali to da isceniramo i u neku ruku smo napravili medveđu uslugu našem sportu, jer bi u tom slučaju više ljudi pratilo vaterpolo. Ali ne bih mogao, kao ni on, da pređem preko nekih stvari, da funkcionišemo privatno na jedan, a profesionalno na drugi način – kaže Vujasinović.

Image

Savić je saglasan:

– Nismo hteli da uvedemo politiku u našem nekom duelu.

Veliko poverenje omogućilo im je da sjajno sarađuju i kao selektori seniorske i mlade selekcije. Svakodnevno se čuju, razmenjuju ideje, nema sujete, ni ljubomore.

– To bi bilo glupo. Na EP u Budimpešti, gde smo osvojili zlato, jedan od mojih najvažnijih poteza bio je što sam ga pozvao i rekao mu “napuštaj sve i dođi”. Pomogao mi je dosta, doneo mi je smirenost, samim tim što je uz mene. Najbitnije je da je, uz moju majku, on za mene najveći kritičar – ističe Savić.

Vujasinović smatra da njihova saradnja i ne može da bude drugačija:

– To samo doprinosi našem vaterpolu. Negde se razlikujemo, u samoj taktici. Bitno je da osnovne stvari imaju smernicu, da ja to prenesem mlađim igračima kako bi njemu stizali spremni igrači u seniorskoj selekciji, koje će oblikovati kako želi. On se meni zahvaljuje za Budimpeštu, a isto tako je bio sa mnom na omladinskom EP u Gruziji.

Prvi put su u istom klubu zaigrali 1997, kada je Vujasinović pojačao Partizan.

– To jeste bila prva zajednička klupska sezona, ali smo se mi zbližili na pripremama reprezentacije, koje su trajale i po četiri meseca. A to više znači nego tri-četiri sezone u istom klubu – ističe Vujasinović.

Savić ističe da su već bili drugari:

– Kroz čitavu karijeru on je bio ta karika koja me je vukla, kada je bilo stani-pani, on me je izvlačio. A prijateljstvo mora godinama da se gaji.

Kao treneri nimalo se ne razlikuju od svojih učitelja.

– Možda zato što smo proistekli iz te škole. I red mora da se zna. Trener je uvek vođa, odgovornost je na njemu – smatra Savić, a Vujasinović dodaje:

– Oštri smo, pravični, ali između igrača i nas postoji obostrano poštovanje.

Kakvi su bili dueli u bazenu?

– Pucalo je na sve strane – kaže Savić.

– Ali, uvek uz dozu poštovanja i apsolutne korektnosti – ističe Vujasinović.

– Laže, nabio mi je prst u oko i smejao se u lice – šali se Savić.

– Rekao sam “izvini” – smeje se Vujasinović.

Šta ih zbližava, ne samo u vaterpolu.

– Dejan voli da zabavlja, a ja volim da se smejem. To je izuzetno bitno, jer da obojica volimo da zabavljamo ne bismo mogli da sedimo zajedno – kaže Vujasinović.

Savić:

– Pobednički mentalitet i jači mentalni sklop. Neću da kažem da ja nisam mentalno jak, ali svaki put kada pogrešim nešto, on je tu da izvuče. I mislim da je tu obostrano poverenje, ne samo u igri, nego i u životu.

http://www.czbgtv.com/2015/05/02/vujasi ... rijatelji/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Сезона 2014/15

Post by dacha od bosne »

Kada igramo majstoricu sa grobljem?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Сезона 2014/15

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:Kada igramo majstoricu sa grobljem?
Партизан Рајфајзен - Црвена звезда 4:9 (2:3, 1:3, 0:2, 1:1) - 25.04.2015.

Црвена звезда - Партизан Рајфајзен 7:9 (2:2, 2:2, 1:3, 2:2) - 29.04.2015.

Партизан Рајфајзен - Црвена звезда - 06.05.2015.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Сезона 2014/15

Post by dacha od bosne »

Hvala
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

Ajmo momci, sretno i hrabro! :zastavaGRB:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

Odlično poluvrijeme, odbrana fantastična, Šefik, fantastičan, 4:1 za nas, moramo ovo iskoristiti.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

kakva luda utakmica, od gotovog napravismo veresiju, od 5:1 do 5:7, pa do 7:7. sad peterci, ajmo Denise legendo!
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Сезона 2014/15

Post by dacha od bosne »

Ovome se nisam nadao nakon onakvog poluvremena. Stvarno bezveze izgubismo dobijenu utakmicu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Сезона 2014/15

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Сезона 2014/15

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked