FINAL FOUR 2013.

Locked
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

FINAL FOUR 2013.

Post by Либурнија »

Mislim da mozemo protiv Barcolonete ali Jug...tesko. Zaista tesko. Gledao sam ih u utakmici protiv Primorja i jaki su ko zemlja, izuzetan ofenzivni potencijal i raznovrsnost. A sad su jos i u top-formi. Djuho, stara kuka, ih odlicno vodi. Realno, nismo favoriti protiv njih ali imamo domaci teren i Delije pa na neko ludilo..Ali, daj da prvo vidimo sta cemo sa Barcolonetom. Nju se ni slucajno ne treba podcijenit.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by garnett »

po meni je eger ozbiljiniji od barselonete, mada ne treba zaboraviti da smo teskom mukom dobili prve...
bilo kako bilo finale ne bi trebalo da dodje u pitanje, al jug je bas zajeban.. ako mi odigramo na nekom svom nivou u sudije budu malo navlacile za nas :mrgreen: , onda mozda i imamo sanse, al generalno u pitanju je ekipa koja ima jaca imena od radnickog al za razliku od njih igraju na visokom broju obrtaja...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by crazynorth75 »

Partizan i Zvezda u bici za evropsku krunu pred 5.000 navijača!
27 maj 2013 | 16:51(2)


Fajnal-for Lige šampiona u vaterpolu biće održan 31. maja i prvog juna na otvorenom bazenu "Banjica". Dva srpska predstavnika Partizan i Crvene zvezde imaju veliku šansu da im predsednik LEN-a Paolo Bareli uruči pehar namenjen najboljem timu Starog kontinenta. Vaterpolo spektakl sigurno je veliki plus i za srpski sport i Vaterpolo savez Srbije.

- Imamo jednu od najjačih liga i odlične rezultate u Evropi i reputaciju dobrog organizatora velikih takmičenja. LEN je to prepoznao i odlučio se da domaćin finalnog turnira bude Beograd. Naravno, od početka smo se nadali da naši klubovi mogu stići u samu završnicu i verovali u to jer je tek plasmanom Partizana i Crvene zvezde sve dobilo puni smisao - istakao je generalni sekrtear Vaterpolo saveza Srbije Marko Stefanović.

Organizacija F4 je veliki izazov.
Image
- Tribine na Banjici biće kapaciteta oko 5.000 mesta i to je na nivou evropskih i svetskih prvenstava. Imamo zadovoljstvo, ali i odgovornost da takav događaj protekne u najboljem redu i nadam se da uz dobar rezultat naših timova svi položimo taj ispit. Moram da kažem da priželjkujem srpsko finale i to je sigurno ono što naš vaterpolo, Beograd i srpski sport uopšte zaslužuju.

Osim u bazenu, važne odluke za evropski vaterpolo odigraće se i "za stolom".

- U Beogradu će 1. juna biti održan i važan sastanak LEN-a povodom reorganizacije samog takmičenja Lige šampiona. Na sastanku će biti i predsednik LEN-a Paolo Bareli i očekujemo bitne promene u sistemu takmičenja. Više ćemo znati po završetku sastanka - podvukao je Stefanović.

Fajnal-for Lige šampiona

Petak

Partizan - Jug 17.00
Crvena zvezda - Barseloneta 20.15

Subota

Meč za treće mesto 17.00
Finale 20.15

http://sportal.rs/news.php?news=101963" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by ajkula »

Dan prvi-Borba za finale

Dosao je I taj dan koji se cekao cele sezone. Početak završnih borbi za njavažniji trofej u klupskom vaterpolu ,a na završnom turniru po prvi put I Crvena Zvezda koja želi da na ovom turniru potvrdi dominaciju kou je ostvarila na domaćim bazenima osvojiši oba trofeja u domaćim takmičenjima.
Neko će reći da je ovo “krnja 2 sezona jer neki veoma unačajni klubovi nisu učestvovali zbog raznih,uglavnom finansijskih problema,istovremeno zaboravljajući da je za stvaranje uslova za takmičenje možda I teži zadatak od stvaranja same igre koja donosi trofeje, tako da ovaj uspeh nikako ne može biti umanjen konstatacijom takve vrste. Uostalom samo dve ekipe u Evropi imaju kvalitet sličan učesnicima F4-a. Riječko Primorje I kragujevački Radniči, tako da je pitanje da le je sastva učesnika f4 bio drugačiji da su učestvovale sve ekipe.
Svi su imali sansu da se spreme za takmicenje. Neko je uspeo a neko nije. Ove 4 ekipe su a kraju potpuno zasluženo tamo gde jesu. U Beogradu ,gde danas kreću u borbu za trofej.

Crvena Zvezda :Barseloneta

Ovaj polufinalni par je osveženje za vaterpolo jer donosi okršaj dve ekipe koje nisu baš česti u završnicama vaterplo evrolige.
Ta konstatacija pogotovo stoji za Crvenu Zvezdu koja je ove godine iskoristila finansijsku krizu u vaterpolu I u svoje redove dovela nekoliko vanserijskih igrača I pridodala ih nekolicini talentovanih momaka koji već par godina igraju zajedno I čiji je talenat eksplodirao uz Šefika,Radjena,Pijetlovića I Prlainovića. Najbolju sezonu u životu je odigrao Vapenski koji je potvrdio da u Novom Sadu postoje nepresušan izvor talenata,Avramović I rašović su pokazali das u reprezentativni kalibri,a sve je to ukomponovao Dejan Savić koji je odavno igračka legenda srpskog vaterpola a usoro će biti trenerska ako nastavi sa ovakvim radom.
Crvena zvezda je do F4 stigla relativno sigurno. U verovatno najjačoj grupi zauzela je drugo mesto iza neprikosnovenog Juga a ispred Olimpijakosa , Monpeljea I Krojcinglena pretrpivši 3 poraza. Dva od juga I u Atini od Olimpijakosa.
U osmini finala savladan je madjarski Eger. Posle ubedljive pobede u Beogradu (13:6) revanš je bio samo formalnost te je 8:8 bio krajnji rezultat koji je samo potvrdio plasman medju 8 najboljih klubova Evrope.
Tu je čekao mnogo tezi ispit. Još jedna madjarski tim. Seged je u gostima savladan sa 7:5 I u revanšu se očekivala lagana potvrda plasmana na završnicu. Medjutim gledali smo jednu neizvesnu utakmicu u kojoj je madjarski tim slavio sa 11:10 I tako Zvezdin plasman na F4 ucino sladjim.
Protvnik u polufinalu biće Barseloneta. Tim koji je član plivačkog kluba koji ove godine slavi 100 godina postojanja.
Oni su dosli do F4 nesto ubedljivije ali se čini das u imali lakše protivnike. U svoj grupi su bili ubedljivo prvi ispred Sinteza, Breše,Marseja I Vojvodine.
U osmini finala lako je,sa dve ubedljive pobede izbačena rumunska Oradea a u četvrtfinalu na isti način Vuljagmeni.
Glavna opasnost po gol je sjajni Perone I ako se nadje rešenje za njega Zvezda je zavrsila pola posla. U svakom slučaju očekuje nas verovatno brz vaterpolo sa dosta plivanja I šuteva na gol I ljubitelji vaterpola će uživati u meču a nadajmo se da će na kraju slaviti naša ekipa.

Partizan :Jug

Apsolutni klasik evropskog vaterpola. Sudar dve ekipe čiji su susreti često odlučivali o trofejima. Kako domaćim ( SFRJ) tako I evropskim.
Jug je definitvno pri favorit takmičenja I to je igrama I potvrdio. Višestruki šampion hrvatske koji slavi 90 godina postojanja I tim koji je pre par dana osvojio novu titulu prvaka hrvatske dolazi u Beograd u sjajnom raspoloženju , svestan da imaju najbolju ekipu I da se treba desiti malo sportsko čudo da ne osvoje evroligu. Iskusna ekipa koja zna kako s eigra pred punim tribinama I sigurno se nece uplasiti punih tribina.
Janovic,Boskovic,Azavedo,Ivovic I drugovi su do polufinala dosli na fascinantan nacin. Dobili su svih 12 meceva a utakmice u osmini I cetvrtfinalu protiv Holandskog Surmana I turskog Galatasaraja dobili su sa ukupno 40 golova razlike.
Da li će ih to uspavati ili su svesni da su ti protivnici u odnosu na Partizan nizerazredni videcemo danas ka dim se suprostavi znacajno kvalitetniji tim od ta dva protivnika iako je njegov put do zavrsnice bio tezi. Naime takmicenje u grpi su zavrsili kao drugi iza Segedina,a kasnije su bez problema eliminisani Bresa sa obe pobede I ruski spartak . Posle ubedljive pobede u Beogradu u Moskvi je bilo 5:5 .
Partizan je mlada ekipa ali ipak dovoljno iskusna u ovakvim duelima I predvodjena je ako ne najboljim onda najinteligentnijim igracem svih vremena Vladom Vujasinovicem. Aduti Partizana su fizicka sprema I domaći teren ako se izbore sa pritiskom.
Sačuva li sjajni Jokic centre Juga šanse crno-belih rastu I iznenadjenje je moguće. Igraci Partizana ce sigurno imati respect prema Jugu ali ne I strah jer vaterpolo akademija Partizana jednostavne ne proizvodi takve igrače.
Sve to ce nadajmo se donijeti uzbudljivo polufinale a krajnji ishod je tesko predvideti. Mozda cak I teze nego u drugom polufinalnom mecu.
Polufinla se igraju na Banjici . U 17:00 sastaju se Partizan:Jug a u 20:15 sastaju se Crvena Zvezda:Barseloneta.
Negde oko 21:15 cemo saznati ko ce biti u finalu,a ja se nadam da cemo u evroligaskom finalu gledati reprizu finala kupa,a ako je moguce I sa istim ishodom.
Bilo kako bilo ocekuju nas dva dana sjajnog vaterpola I treba uzivati u prilici da ovde ,u Beogradu gledamo ovakve timove pa nek pobedi onaj koji bude najbrze plivao I najbolje sutirao.A ako to bude nas tim onda ce zadovoljstvo gledanja majstora ove igre biti dodatno uvelicano.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by crazynorth75 »

Fenomenalna najava, thanks ajkula, samo da dodam da prenosi F4 idu na kanalu rts 2.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by tsva »

Jos jedna pobeda i titula.

Bravo majstori
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by crazynorth75 »

Odlična odbrana večeras, koju na visokom nivou igramo cijelu sezonu, nas je držala kad je škripalo u napadu. Dok se od ovih starijih poput Šefika, Andrije i ostalih i očekuju partije na visokom nivou, mali Rašović je raste i napreduje kracima od 7 milja, svaka mu čast. Vapenski isto sjajan, ma svi su sjajni. Jug je protiv Partizana pokazao da je ranjiv i da nismo uopšte bez šansi u finalu, pa da ova sezona uđe u istoriju sa triplom krunom...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by tsva »

“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
ЦПСШ
Новајлија
Posts: 84
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:18 pm

Re: FINAL FOUR 2013.

Post by ЦПСШ »

Utakmica nekvalitetna,mi sputani vaznoscu a oni nedorasli Ligi sampiona ,a kamoli F4.
Atmosfera mucna,ne kazem da je odmogala igracima - ali nije mogla da pomogne.

Popularne "Delije" su muka jedna i misljenje Ratka V. povodom uskrsnjih bojkota se polako moze ocitati na licima normalnih navijaca.
JA prvi put iznosim ovakav stav,ali me veceras bilo sramota i tradicionalno cu poslat u K. bilo koga ko se nadje da mi kontrira jer ne govorim cak ni u ime svih kod kojih sam prepozno da ih je sramota ,nego samo u svoje.
Zgadjen sam i bilo me sramota od ljudi koje sam poveo na utakmicu.

PA jebem ti sirotinju koja moze da plati 7-8 eura i sat vremena kucka poruke ,a upali se samo na pomen Cede,Kosova i VElibora. E da ,da budem p[otuno precizan : i te neke crvene zvezde koja je povedila na kraju.

Sramota,velika sramota. Ne samo sto je Ceda calno da oni danas mogu da ga napusavaju 3 cetvrtine,nego zato sto ne pevaju svom klubu.

D V E Pesme o Crvenoj Zvezdi u 2 navrata.Ona jedna tugaljiva i preodvratna o nekim godinama i cekanju titule,tacno nam fali ona melodija Deni,kad dodje dan nas zadnji dan poserem im se u rabotu.

NE znam da li sam akumumulirao,ili ovo je veceras bilo toliko ogavno,uvredljivo,ponizavajuce,neukusno - da sam morao d a pljunem ovde.

JUg je 2 klase iznad nas,ali ko zna.Mislim da mozemo do cuda.
Locked