Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by ajkula »

Još korak do sna

8 mjeseci nakon prvog duela kojim su dva najbolja evropska tima otvorila sezonu ,zakazan je novi,treći duel istih suparnika kojim ce ovogodisnja evro priča biti zatvorena. Duel posle koga će Dubrovčani slaviti četvrtu ili Zvezda svoju prvu titulu prvaka sjajnog kontinenta.
U prva dva duela ova dva protivnika Jug je dosta lako izasao na kraj sa našim timom, medjutim od tada crveno-beli su iskusniji za 8 meseci kvalitetnog rada I za dve domace titule osvojene u neizvesnim zavrsnicama gde su pokazali hrabrost I karakter dostojan šampiona.
Image
Kako god ovo finale završilo Zvezda I srpski vaterpolo su dobili nekoliko sjajnih igrača. Vapenski I braća Rašović pre svih su pokazali da mogu biti garant za nastavak trofejnog niza srpske reprezentacije.
Ekipa je rasla cele sezone I tako su pored svih problema koji su ih pratili tokom sezone (uglavnom finansijskih) postali ozbiljan evropski tim. Da li dovoljno ozbiljan da se suprostave pravoj vaterpolo instituciji I mozda najvećem evropskom klubu svih vremena znaćemo večeras malo posle 21:00.
Jug je osnovan jos pre 90 godina I za to vreme osvojio 43 domaca trofeja( jedan im je oduzet za zelenim stolom 1951.) I 5 evropskih uz 5 finala raznih evropskih takmičenja.
Klub u kome su ponikli Milat,Djuho, Vezilić, Vuletić, Lozica, Savinovic, Goran Sukno I još mnogo drugih sjajnih igraca poniklih na Danacama,Porporeli,Belviju,Kopakabani...je konstanta u evropskom vrhu već dugi niz godina najvise zahvaljujuci neverovatnoj ljubavi Dubrovčana prema svom klubu. Teško je opisati taj odnos ljudi Iz Grada prema svojim ljubimcima. To treba vidjeti I doživjeti. I učiti.
Klub sa takvom sjajnom tradicijom I sada ima sjajan tim koji je već ove sezone pobedio sve najbolje evropske timove kao sto su Primorje preko koga su osvojili titulu hrvatske, I Crvenu zvezdu u grupnoj fazi evrolige. Tim u kome igraju Ivovic,Janović, Bošković,Azavedo,Buslje,Dobud su sigurno favoriti gde god I sa kim god da igraju.
Medjutim u vaterpolu I najboljim nekada udje voda u uši a slabiji tim se jednostavno raspuca I tu nema spasa,a Zvezda sigurno ima adute da kazni I najmanje opuštanje hrvatskog šampiona.
Ako Šefik zaključa gol pred dalekometnim šutevima Boškovića I Ivovića, ako se spreče ubacivanja Janovića na poziciju drugog sidruna I ako se ukroti Dobud šanse zvezde rastu. Još ako navijači Zvezde budu bodrili svoj tim na način kako to treba da se radi na vaterpolo utakmici ,a ne budu pevali svoje pesme bez obzira na razvoj utakmice možda evropa dobije novog prvaka evrope. Trećeg iz Srbije.
Čini se da će presudno po konačan rezultat biti način na koji će protivnički bekovi zadržati Dobuda sa jedne I Pijetlovića sa druge strane. Na papiru tu je Jug u prednosti,ali sa druge strane Savić je bio sjajan bek I ratovao je sa Dobudom tako da mu verovatno zna svaku “caku”. Ključno može biti i koliko će Radjen moći da igra bez isključenja.
Naravno Jug je najopasnija ekipa u Evropi kad su ekipe egal u bazenu. Neretko izvedu kombinaciju koja u vodi izgleda neizvodljivo. Najbolje su to osetili igrači Partizana u polufinalu.
Zato je jako bitno da igrači Zvezde u meč ne udju stegnuto I da im koncentracija bude na visokom nivou jer ako Jug stekne prednost na početku zbog boljeg ulaska u utakmicu teško će ih biti stići I prestići.
Tu glavnu ulogu treba da odigraju Šefik,Radjen , Prlainović I Trener Savić jer su oni pregrmeli gomilu ovakvih utakmica.
Sigurno je da nas očekuje sjajan meč u kome ćemo uživati. Neko više a neko manje. Zavisno od kretanja rezultata I zavisno za koji tim navijamo. Zato večeras obavezno budite ili na bazenu ili pred ekranima I od ovog finala zajedno sa igračima napravite spektakl koji će se pamtit.
Pa nek pobedi bolji. Pa nek pobedi vaterpolo. Nek pobedi Zvezda.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by crazynorth75 »

Ja se uzdam u odbranu koju ove sezone igramo iz utakmice u utakmicu sve bolje i bolje. Naravno, utakmica se ubila za Prlainovića i Šefika, mali Rašović blista, ostali su odlični, jes da su ovi po imenima dosta jači, ali...Mi smo cigani, naviknuti da od Zvezde uvijek tražimo i nadamo se najvišem, a ovi sjajni momci, stručni štab i uprava su nas podsjetili šta znači biti Zvezdaš ove sezone, koja je već sad najupsješnija u istoriji. Bez obzira na večerašnji ishod, ljudi su istinski junaci našeg sportskog društva iz sezone u sezonu i hvala im za sve...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by ajkula »

ako zelimo dobit moramo sacuvat koncentraciju u pocetku.
i ne zonu na pocetku jer ako se raspucaju potop.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by dacha od bosne »

Idemo na temu komentarisanja uživo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by dacha od bosne »

Naš san je postao java...hvala ti ZVEZDO!!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by Rajko »

ОСВОЈИЛИ СМО СВЕЕЕ!!!!

Просто не могу да верујем да сам ово доживео. Суза сузу стиже... Хвала вам момци, свима до једног!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by tsva »

vise nego zasluzeno
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by ajkula »

au jebote raspekmezio sam se. klinac me gled ai ne vjeruje sta mu se tati desava.sto skace po kuci.

kakva zadnja cetvrtina jebote. branili se i odbranili.

tako je.tako se igra. tako se navija.
ovo je nevjerovatno. zvezda je prvak evrope u vaterpolu.
moja najveca sportska sreca posle barija. mislio sam da kao mator necu toliku srecu dozivjet posle nekog sportskog dogadjaja.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by Ганац »

DA NAPISEM I OVDE: ZVEZDA OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
САША БРИГАТЕ БЛ
Новајлија
Posts: 56
Joined: Mon Mar 18, 2013 9:21 pm
Location: Bucureşti, România / Бања Лука, Република Српска
Contact:

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by САША БРИГАТЕ БЛ »

ЗВЕЗДА - Југ 8:7

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Зашто више волим Звезду од Бања Луке ? - зато што је моје срце изабрало Звезду а где ћу да се родим то нисам могао да бирам !

НИКО КАО МИ БРИГАТЕ !
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by Ганац »

Za brata Pantelu i Keselja :ziveli: oni su zvezdasi oni pravi
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by EmptyClip »

Сад бије срце у нама јер ти си ШАМПИОН!
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by musemic »

:zastavaGRB:
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by ajkula »

pobjedio je vaterpolo.pobjedio je bolji. pobjedila je zvezda. :psihodelija: :psihodelija: :psihodelija:
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Finale Evrolige Crvena zvezda:Jug 01.06.2013. Beograd

Post by tsva »

Hvala i Cedi Jovanovicu i svima ostalima koji su doprineli da se ne raspadnemo pre ovoga.

Ove momke treba sacuvati. Bolje i FK rasformirati nego da ovi odu svojim putem.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Locked