Спортско друштво Црвена звезда

Post Reply
Николај Кузњецов

Спортско друштво Црвена звезда

Post by Николај Кузњецов »

Рад спортског друштва.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Спортско друштво Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Прича која траје
20/12/2013 16:38
Спортско друштво Црвена звезда у Медија центру Маракане, уприличило је традиционални новогодишњи коктел на коме је промовисан званични календар за 2014. годину под називом "Прича која траје".

Image

Коктелу су присутвовали председник фудбалског клуба Драган Џајић, његов колега из кошаркашке секције Небојша Човић, директор ватерполиста Игор Милојевић, који је изабран за новог секретара СД Црвена звезда, ватерполисти, одбојкаши и многи други спортски функционери и спортисти.

Image

Председник Управног одбора Спортског друштва Црвена звезда Алелександар Боричић изјавио је да све присталице црвено-белих могу да буду срећне и задовољне резултатима оствареним у 2013. години.
-Још једна такмичарска година је иза нас и мислим да сви звездаши могу да буду задовољни и срећни. У овој години направили смо велики напредак у односу на претходне. Најзначнији успех направио је ватерполо клуб, који је освојио четири трофеја, док је највећи напредак остварио кошаркашки клуб где смо за разлику од претходних година почели да пунимо Арену. Очекујем да се фудбалски клуб врати на место које му припада, а то је да освоји титулу и игра у Европи – напоменуо је Боричић.

Image

Резултат вредан пажње остварили су ватерполисти црвено-белих, који су освојили пехар Лиге шампиона, национални Куп и првенство, а успешну годину крунисали прошлог месеца у Бечеју тријумфом у Суперкупу Европе.

Image

-Ова година је била као из снова, када сам дошао у Црвену звезду нисам ни сањао да ћу освојити четири трофеја у сезони. Драго ми је да се ватерполо клуб вратио у пуном сјају, а највећи успех је то што смо после фудбалера успели да освојимо тиулу првака Европе - објаснио је капитен ватерполиста Црвене звезде Звезде Андрија Прлаиновић.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5375" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Спортско друштво Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Игор Милојевић
Генерални секретар СД Црвена звезда

22/05/2014 штампај пошаљи
Иако је Игор Милојевић генерални секретар Спортског друштва Црвена звезда припадник млађе генерације спортских руководилаца његов спортски, поготову звездашки, „досије“ има много страница.

Не жели да се истиче да има неку личну карту која би га дефинисала тако и толико да би његово будуће понашање и деловање тотално одредила, он допушта да га догађаји воде, да са Звездом живи сваког часа и тренутка и да у свакој победи и успеху проналази смисао и своје место.
Image
- Ни једног момента нисам „излазио“ лево или десно из клуба, остао сам у том колосеку и увек ћу радити и понашати се за добробит Црвене звезде. Интерно сам везан за Ватерполо клуб кроз чије подвиге смо себи створили привилегију да кажемо да смо „нешто направили” и „пронашли логику“ посвећености спорту, доприносећи подвигу при освајању Лиге шампиона, нечему што је историја. Са места генералног секретара најтрофејнијег Спорстког друштва жеља ми је да држава Србија препозна наше Спортско друштво као врло озбиљан чинилац. Мало је Спортских друштава у Европи са толико успеха, са толико блиставих спортских легенди и на хиљаде спортсита који су прошли кроз нашу кућу. Велика је част и одговорност стајати испод таквог имена, истакао је на почетку разговора за Звездину ревију г.Милојевић.

Како је све почело?

- Све ми је везано за Звезду. Са пет година нашао сам се иза гола Огњена Петровића, имао сам срећу да будем један од дечака који су додавали лопте и присуствовали по посећености највећим утакмицама које је Звезда икада играла. То нико неможе да ми избрише и изнесе из срца и главе. Толике године после живим са тим и живећу и у будућности.

Данас је много тешко бити спортски радник и руководилац.

- Веома је тешко. Суочавате се са милион проблема али никада не улазим у трапаве приче које никоме не доносе добро.

Једном сте рекли да треба одржавати контакте и са непријатељски расположеним противницима, да частивих има на обе стране рова.

- Увек треба поштовати противника који брани свој лик и идеје. Нисам имао проблем(е) са људима који воле супротне боје клуба, никада нисам деградирао ничији рад ни труд. Разумен нервозу појединих спортских радника али не прихватам да неко без аргумената напада Црвену звезду. Оно што је лоше са наше стране ми ћемо да мењамо, а што је добро увек ћемо истицати.

Када сте пре шест месеци постављени за ВД генералног секретара било је страха код запослених. Иван Тодоров је све конце држао у рукама пуних 14 година.

- Иван Тодоров је легенда. Он је способношћу и личном харизмом очувао многе ствари када су се други (у)плашили и побегли од Црвене звезде. Срећом он је и даље са нама и врло тешко би га било заменити. Свако има свој начин рада и размишљања али оно што је он поставио као постулате и остварио неће се мењати већ унапређивати. Иван Тодоров је доста пута био сам, мени је знатно лакше у односу на њега.

Добро сте научили да се у ватерполу позиција мора градити изнад воде. Шта се дешава кад покушају да замуте воду.

- Игор Милојевић ни једну одлуку не доноси сам. Прихватам сваку сугестију, предложим је Управном одбору који доноси коначну одлуку на нивоу Спортског друштва. Ја сам само војник мог вољеног клуба и мало људи има ту част да брани интерес и углед нечега што највише воли.

Недавно сте се вратили са скупа спортских друштава из Италије са пуно лепих утисака.

- Били смо гости Лација на скупу најпознатијих европских спортских друштава. Црвена звезда је дочекана на феноменалан начин и свако од нас је био поносан што је Звездин члан. Више се нашем клубу даје на значају у иностранству него што се то чини овде. Црвена звезда је много дала овом друштву, старој Југославији и Србији у материјалном и у сваком другом погледу, а сада неко хоће да подвалачи црту и форсира причу о парама које је Звезда узела од државе, ни не помињући колико је држава добила од Звезде.

Прошли су парламентарни избори у Србији. У предизборној кампањи свашта се могло чути па и то да СД Црвена звезда постаје странка.

- Лакша је идентификација преко Звезде него преко политике, лакше се праве контакти и лакше комницира са људима. Спорт и јесте приредба, забава која људима доноси задовољство, али спорт има и озбиљан аспект. Политичке странке проналазе далеко издашније спонзоре од било ког клуба, али Црвена звезда не треба да буде странка већ да се (из)боримо за свој исправан статус.

Докле ће Чеда Јовановић, контраверзни челник ЛДП-а да се везује за наш Ватерполо клуб.

- У причи са Чедом Јовановићем нема великих тајни нити теорије завере. Ко год је учествовао у тимском спорту зна шта значи бити део екипе. Он је био део екипе у којој смо били Виктор Јеленић и ја и ми га доживљавамо на спортски начин. Никада нас није ни покушао нити злоупотребио у политичке сврхе, нисмо ни ми њега. У питању је чиста прича која има прошлост и везана је за Црвену звезду. Нико никоме не може да забрани и оспори да воли и помаже Црвену звезду. А Чеда воли Звезду.

Полиција уз фудбалске утакмице на нашем стадиону с правом контролише и целу зграду Спортског друштва. По чијем налогу се задржава у Ревији (култна просторија навијача) кад се то није дешавало у протекле две деценије ни у она вунена времена гледајући с политичког и навијачког аспекта.

- Моје досадашње искуство са управом полиције и свака комуникација су на савршеном нивоу. Полиција ради свој посао, има своју методологију и за мене лично је охрабрујуће што увек можемо да добијемо одговор на свако питање и образложење за сваку акцију. Ми смо ту да им изађемо у сусрет, и што више ми њима помогнемо они ће бити флексибилнији. Сарадња мора да буде максимална јер је наш једини циљ да спортске догађаје претворимо у спектакле за памћење, да се са утакмице разиђемо са осмехом и пуни лепих утисака, а не конфликата.

Циљ неке нове Србије је да се деци омогуће услови и стручна помоћ да у спортском смислу пронађу себе. Најаве да Спортско друштво жели да клубовима наплаћује закупнину за коришћење простора нису наишле на добар одјек.

- Прошло је време људи који су се крили под плаштом „рекао овај или онај“. Не, стојим иза својих речи и дела. На добар одјек не може никад да наиђе нешто што кошта по џепу. Постоји сурова математика по којој је данас све тржиште. Клубови имају одређене квадрате, имају изузетан статус у Спортском друштву, користе салу, свалчионице, троше воду, имају решено књиговодство и по томе свему СД је спонзор својим клубовима. Нећемо приче „у рукавицама“, нема гледања у небо и чекања да нешто падне одозго. Ако неки хоће још канцеларија, у реду, али све преко одређеног броја квадрата морају доплатити. Није природно да се неко са добрим резултатима сузбија, а шири се онај ко ништа не заслужује. Морају постојати строги критеријуми и бодовање унутар самог Спортског друштва. Клубови који пуно раде и подижу имиџ Црвене звезде добиће више од оних који то злоупотребљавају. О томе мора да се прича отворено.

Треба ли Звезди 30 клубова?

- Спортско друштво Црвена звезда је у овој држави веома битан фактор. Биће у будућности још важније, а то да ли је много клубова питање је за Скупштину Спортског друштва.

Најлакше је са навијачима.

-Наши навијачи су људи који најбоље прихватају позитивну идеју која је везана за Спортско друштво. Они живе за свој клуб, нити их ико приморава на то,нити плаћа за то. За мене председник Делија има пуно уважавање као и председник Фудбалског или Шаховског клуба. Имамо у плану амбијентално сређивање зграде заједно са навијачима и то ми даје веру у много лепшу сутрашњицу. Живимо као породица и увек и за све се договарамо.

Рачун СД био је у блокади због дуга према ватерполо тренеру Николи Стаменићу од пре 22 године. Никоме није јаснио зашто се то сада „потегло“.

- Судски спор поктернут је 2001.године, месец дана после застаревања. Немам информације нити коинтакте са онима који су то урадили. Захваљујћи Александру Боричићу, Ивану Тодорову и људима који су велики пријатељи нашег Спортског друштва изашли смо из блокаде. Нисмо имали ни један разговор (одбијао је сваки контакт) са Николом Стаменићем, човеком који је за нас прошлост.

Недавно је објављен податак да је наш Фудбалски клуб први на листи највећих пореских дужника међу спорстким колективима у Србији. Све лоше и све добре вести из фудбала погађају и Спортско друштво.

- Фудбалски клуб и Спортско друштво су две одвојене пословне јединице. Фудбалски клуб је један од оснивача СД и свака невоља Фудбалског клуба погађа нас у Спортском друштву. Где год можемо да их помогнемо ми то и чинимо. Све своје ресурсе смо им дали. Фудбалски клуб је корисник зграде Спортског друштва и не плаћају никакву надокнаду. Велика су њихова дуговања Спортском друштву за воду и још којешта. Ради изласка из тешке ситуације гледамо да будемо једна братска прича. Добром реорганизацијом и добрим начином пословања Фудбалски клуб ће са функционерима које има испливати из кризе.

Шта то све вреди кад немамо базу нити будућност.

- Кад будемо видели велики број омладинаца без менаџерских провизија онда ће доћи боље време. Али то је комплексан проблем, не само Црвене звезде него и Фудбалског савеза Србије.

Јавна предузећса немају снагу да помогну клубове. И оно мало што се дели иде преко политичког утицаја. Спорт у наредном периоду очекују тешке реформе.

- Од 1991.године ми смо ушли у демократско друштво. Све је везано за политику. Ако ја као генерални се- кретар желим да упозорим на неправилности у Закону морам се обратити одређеној политичкој структури, да би прихватила моје амандмане. Политичаре морате да упознате са стањем ствари, зашто је нешто овако, а не тако. Да би они подигли руку треба да убедите људе зашто да гласају. То се мора поштовати јер министарство спорта не може само да реши све проблеме.

Поклонили сте Звездиној ревији диктафон, очекујемо подршку у трајању нашег часописа током читавог вашег мандата.

- Хвала за пружену прилику да се огласим у мом омиљеном и веома драгом часопису који дуго година пратим. Никада нисам волео да своје име и презиме експонирам јер сам само један од неколико милиона из армије Звездиних навијача коме се пружила прилика да своју звездашку страст и емоције поставим у оквире који ће бити од помоћи Црвеној звезди. Звездиној ревији ћу са задовољством увек бити на услузи, истакао је на крају Игор Милојевић, „генсек“ Спортског друштва Црвена звезда.

Интервју Звездине ревије, број 624, мај 2014. године

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.php?mod=intr" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Спортско друштво Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply