Атлетски клуб

User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Атлетски клуб

Post by Либурнија »

Татјана Јелача друга у Халеу

Image

17 мај, 2014

Српска атлетичарка Татјана Јелача освојила је данас друго место у бацању копља на такмичењу у немачком Халеу.

Јелачин најјачи хитац износио је 61 и по метар, док је победница Линда Штал бацила 63 метра.

- Време ми је одговарало и осећала сам се сјајно. Задовољна сам својим првим такмичењем у сезони – рекла је Јелача.

Она ће се 24. маја такмичити у Амстердаму.

http://www.zurnal.rs/2014/05/17/tatjana ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Звезда одустала од КЕШ у корист настрадалих!

17 мај, 2014
Црвена звезда је наредне суботе требало да са женском екипом учествује у „Б“ групи Купа шампиона Европе у Амстердаму с великим шансама да се пласира у најјачу осморку.
Image
На ванредном састанку најужег руководства клуба, на челу с председником Срђаном Рашковићем, одлучено је да одустану од такмичења.
– Половину средстава за пут добили смо од града. Одлучили смо да их вратимо Београду како би могао да их искористи у хуманитарне сврхе. Нисмо дали само та средства, већ и она која смо сами сакупили. Много боље ћемо се такмичити за Србију, ако помогнемо људима који су остали без домова, него у Холандији – каже Срђан Рашковић.
– Обавестили смо генералног секретара АСС Слободана Бранковића и руководство града и добили подршку за ову одлуку.
Нису заборавили црвено-бели ни на такмичарке.
Сви ће добити адекватну прилику да побољшају форму на митинзима у иностранству у наредном периоду…

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Атлетичарке одбраниле шампионску титулу
04/08/2014 13:38
Атлетичарке Црвене звезде одбраниле су шампионску титулу на Првенству Србије одржаном у Крагујевцу.

Image

Црвено-беле су лако дошле до титуле вођством током целог такмичења. Капитен Татјана Јелача изванредно је предводила екипу бацивши копље до 60,65 метара, што је достојно финала на Првенству Европе у Цириху које почиње за десетак дана.

- Очекивале смо да ћемо бити прве и то се остварило. Дала сам максимум како бих са што више поена по ИААФ таблицама допринела тријумфу. Погрешила сам у загревању, мало сам радила "пребрзо" неке ствари. Потом сам изашла прва на бацалиште, што нисам очекивала. Све је то утицало да први хитац буде на скромних 57 метара и да до краја не остварим све што сам замислилаи зашта сам спремна, али је добро и овако. Најважније је оно што ће се догађати у Швајцарској - истакла је Јелача.

Одличан резултат остварила је Тамара Марковић која је у последњем тренутку испунила норму за Првенство Европе у Цириху. Она је у Крагујевцу, само пар сати пре истека коначног рока испунила норму истрчавши 400 метара за 53,21 секунду, а услов за пласман на ПЕ 53,40.


http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5399" onclick="window.open(this.href);return false;
- Нисам очекивала да ћу успети. Дошла сам да бих обишла још један круг за екипу уочи одмора. Не сећам се целе трке, већ само краја. Када сам видела да је штоперица на 56 секунди рекла сам себи да нема одмора и почела да одбројавам доЦириха: 54, 53... Осећам се фантастично... - рекла је Марковићева.

У конкуренцији атлетичара наша екипа је освојила треће место, иза Радинчког који је одбранио титулу и Партизана.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Атлетски клуб

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Post Reply