Атлетски клуб

Николај Кузњецов

Атлетски клуб

Post by Николај Кузњецов »

Прилози и дискусије о Атлетском клубу Црвена звезда.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Srbi blistaju na SP u Moskvi: I Jelača u finalu!
mozzartsport.com

Tatjana je bacila koplje u drugoj seriji 62,68 i tako za preko dva metra prebacila rekord koji je bio u njenom vlasništvu

Image
Uspeh srpske atletike na Svetskom prvenstvu u Moskvi se nastavlja. Naša bacačica koplja Tatjana Jelača izvanrednim hicem u drugoj seriji od 62,68m plasirala se u finale. Jelača je za preko dva metra prebacila rekord koji je bio u njenom vlasništvu. Ovaj rezultat je šesti u kvalifikacijama ženskog bacanja koplja.
"Srećna sam. Ne znam šta da kažem. Celu noć nisam spavala. Izašla sam na stadion sa željom da dam sve od sebe i u tome sam uspela. Hvala svima koji su uz mene i koji su me bodrili. U našem timu je predivna atmosvera koja mi je dala dodatnu motivaciju. Sada ću se skoncentrisati da i u finalu dam sve od sebe, pa šta bude...", rekla je Jelača.
Finale ove discipline je za dva dana u 14 časova po našem vremenu.
Podsećamo da je danas u 16:10 dodela medalja na 400m prepone, gde će se na postolje popeti Emir Bekrić i staviti bronzu oko vrata, a u 18:10 finale bacanja kugle u kome učestvuje Asmir Kolašinac.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

ATLETIKA (SP): Častan oproštaj Jelače
Autor: MONDO
Srpska atletičarka u finalu bacanja koplja na SP u Moskvi zabeležila rezultat 60,81 metar i osvojila deveto mesto

Image
18.08.2013. | 14:51 > 15:29
Foto: MN Press Tatjana Jelača je u finalu bacala samo tri puta, i nije uspela da ostane među osam najboljih i produži borbu.
Ona je, kako je takmičenje odmicalo, bacala sve dalje - u prvom 60,38 metara, 30,63 metara u drugom i 60,81 metar u trećem pokušaju, ali je to bilo nedovoljno da ostane u borbi do kraja.

Ona je završila takmičenje posle prvog eliminacionog testa i zauzela je ukupno deveto mesto.

Posle prva tri hica bila je prva ispod crte za nastavak takmičenja, a ispred nje kao osmoplasirana izbila je Kineskinja Li Lingvei i to u trećem pokušaju (61,30).

Jelača je u kvalifikacijama uspela da napravi senzacionalan rezultat - 62,68 metara, čime je postavila novi rekord Srbije i popravila svoj lični rekord za gotovo dva metra.

Zbog toga, Jelača Moskvu napušta uzdignute glave.

Zlatnu medalju osvojila je Nemica Kristina Obergfol sa daljinom 69,05 metara, zabeleženom u drugoj seriji, što je ujedno i njen najbolji rezultat ove sezone.

Srebro je pripalo Kimberli Mikl iz Australije sa novim ličnim rekordom - 66,60 metara, dok se bronzanom medaljom okitila Marija Abakumova iz Rusije (65,09), osvajačica zlata na SP u Daeguu 2011, koja je tada ostvarila daljinu od 71,99 metara.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Атлетски клуб

Post by Либурнија »

Звездин старт са 7,5 милиона динара минуса

16 окт, 2013

Црвена звезда је добила ново руководство на челу с председником Срђаном Рашковићем.

Image

Други човек претходног сазива, Саша Рељић, открио је наследницима да ће, по његовим сазнањима, кренути не од нуле, већ од минус 7,5 јер је клуб толико дужан по разним основама.

Да ли сте били свесни свега с чиме ћете се суочити када сте се кандидовали?

– Апсолутно смо то знали и ја и мој тим. Много пре Скупштине обавио сам разговоре с бившим председником Миодрагом Јакшићем, који ме је подробније упознао с проблемима у којима се клуб налази. Наговестио је повлачење с функције. Ситуација је била и више него очигледна. Добро смо размотрили у шта се упуштамо – каже на почетку Срђан Рашковић.

Како добити трку у којој си дао ривалима 7,5 метара предности од 100 могућих?

– Планирамо пре да трчимо маратон. Не бисмо се прихватили решавања овако дуготрајног и комплексног проблема да немамо визију и логистику за његово решавање.

За почетак да вас представимо читаоцима и сазнамо откуда Ви у краљици спортова?

– Заљубљеник сам у спорт, а у атлетику и Црвену звезду посебно. Није ми много требало да се одлучим да јој помогнем, јер знам каквим могућностима располажем. Као дипломирани правник, обављајући приватни посао, стекао сам много пријатеља који уживају друштвени углед, чија се способност огледа у вођењу озбиљних фирми у земљи и иностранству. Заједничким деловањем покушаћемо да вратимо Звезду тамо где јој је и место – на врх!

Однекуд мора да се почне с решавањем нагомиланих проблема, који ће вам корак бити примаран?

– Епилог Скупштине био је мање–више познат и пре њеног одржавања. Још пре њеног сазива предузео сам неке мере за ревитализацију клуба, како се не би пуно чекало за реализацију после преузимања управљачке функције. Примаран циљ јесте деблокада рачуна. У протекле 3 године био је више блокиран него активан.

Нисте само симболично замрзнути на минус 7,5 милиона динара, већ и дословно.

– У континуитету рачун није функционисао последњих 307 дана пре Скупштине. Када га ”одледимо” створићемо нормалније услове за пословање.

Почасни председник Скупштине, Олга Ацић, указала је на проблем тренирања и лети, када се не може на стазу?

– С руководиоцима Фудбалског клуба Црвена звезда већ су остварени контакти уз усмени договор да ће нам безрезервно помоћи око решавања техничких проблема.

Image
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Ришар члан Црвене звезде

9 дец, 2013
Лазар Ришар је био у недељу у Београду. Дочекали су га, као што су обећали, Срђан Рашковић, председник АК Црвена звезда и чланови руководства, Невен Ранић и Маја Ћирић.
Image
Дали су му опрему, да не мора као пре две године у свом Сомбору да трчи полумаратон у ципелама и панталонама. Добио је чланску карту црвено-белих и на своју велику жељу отишао први пут на српску Маракану.
Како сте?
– Супер, јако ми је драго што сам дошао – рекао је Лазар који је од председника АК Црвена звезда Срђана Рашковића добио чланску карту која носи симболичан број 0812/13, како би га подсећао на 8.12. 2013. године, датум одржавања кроса.
– Био сам већ у Београду, није ми ово први пут. Учествовао сам на Београдском маратону. Дивим се свим овим људима, дошао сам са екипом Црвене звезде, поклонили су ми опрему – казао је Ришар.
Знамо сви у каквим условима живи, али љубав према атлетици га води напред у животу:
– Волим да трчим. Знате, идем у цркву, тамо се молим. Бог ми даје снагу да издржим све напоре и идем напред – завршио је причу Лазар који, случајно или не, просудите сами, живи у складу са значењем свог имена „Бог је помоћ“.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Атлетски тунел у новом руху
18/12/2013 19:55
Атлетски клуб Црвена звезда уложио је велике напоре да реновира један од ретких тркачких стаза за тренинг у затвореном простору у Београду.

Image

Тунел у згради СД Црвена звезда коначно је реновиран и сада ће наши атлетичари моћи да тренирају на новој стази и спреме се за нове изазове који их очекују.

Свечано отварање реновиране стазе за атлетичаре заказано је за суботу 28. децембра од 12 часова.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5371" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Татјана Јелача најбоља атлетичарка Београда
21/12/2013 23:34
У свечаној сали Скупштине Града 18.12.2013. окупио се велики број атлетских радника и спортиста које је угостио Атлетски савез Београда како би традиционално свечаним окупљањем и проглашењем најбољих спортиста и тренера обележио крај године.

Image

Спортисти и тренери АК „Црвена звезда“ освојили су велики број награда. За најбољу сениорку проглашена је Татјана Јелача, финалисткиња светског првенства у бацању копља, сребрна на медитеранским играма и државна рекордерка. За најбољег млађег сениора је препонаш Милан Ристић док је за најбољег јуниора проглашен је наш бацач кугле Александар Мрђеновић. Најбоља млађа јуниорка је Сања Ристовић а као и прошле године за најбољу пионирку проглашена је једна од највећих узданица Црвене звезде – Тамара Дамјановић. За најбоље тренере проглашени су Драгиша Ђорђић (тренер Татјане Јелаче), Љубиша Стевановић (За Милана Ристића), Драган Перић (тренер Александра Мрђеновића), Александар Обрадовић (тренира Сању Ристовић) и Исмаил Мачев (тренер Тамаре Дамјановић).

Свечане плакете добили су и најбољи „клинци“ из атлетских школа међу којима се нашао и наш Немања Стевановић.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5384" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Tunel nekad i sad:

Image

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Одржан митинг АК Црвена звезда
13/01/2014 16:18
У сали атлетског клуба „Црвена звезда“ одржан је први митинг Клуба у 2014. години. Атлетичари београдских Клубова такмичили су се у дисциплинама 60м препоне и 60м, а на такмичењу је учествовао и АК „ВОЖД“ из Јагодине.

Image

Најбољи резултат на такмичењу освојила је атлетичарка АК Црвена звезда Ивана Петковић која је у недостатку конкуренцје прву овогодишњу трку на 60м препоне истрчала за 8.96 секунди. Код млађих поинирки у трци на 60м истакле су се звездине наде Стефановић Јована и Тамара Ђерфи, док су код старијих пионирке најбоље резултате освојиле талентоване сестре из АК „Нови Београд“ Лукић Сара и Ања.

Наредне недеље у „Тунелу“ АК „Црвена звезда“ почињу такмичења из зимског програма атлетског савеза Београда, док се још један митинг Клуба очекује пред првенство Србије.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5413" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Атлетски клуб

Post by Либурнија »

Писић и Фостер

Image
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Атлетски клуб

Post by Либурнија »

Првак Европе: Драгутин Топић

Image
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Атлетски клуб

Post by crazynorth75 »

Успеси атлетичара на првенству Београда

Neša M. (0) | Атлетика Вести Остало

У атлетском тунелу стадиона Црвене звезде одржано је првенство Београда за сениоре и сениорке, а такмичари Црвене звезде остварили су пет победа у седам дисциплина. Одржана су такмичења у спринту на 60 и 60 метара са препонама и у скоку у даљ у обе конкуренције, као и у троскоку за атлетичарке.1471838_1436117793268769_514548825_n
Image
Страхиња Јованчевић је остварио две победе. Сјајну форму је потврдио тријумфима на 60 метара резултатом 6,99 и у скоку у даљ, где је остварио свој лични рекорд у затвореном простору скоком од 7,43 метра.

Ивана Петковић је славила победу на 60 метара са препонама. Резултатом од 8,80 убедљиво је савладала своје ривалке. У скоку у даљ победила је Сања Ристовић са прескочених 5,46 метара, а у троскоку је тријумфовала још једна Звездина такмичарка. Александра Радић је остварила троскок од 11,82 метра.

Пласман и резултати најбољих такмичара Црвене звезде на првенству Београда

60 метара (м): 1. Јованчевић 6,99, 3. Шаровић 7,14

скок у даљ (м): 1. Јованчевић 7,43

60 метара (ж): 2. Петковић 8,00, 3. Делић 8,18

60 метара препоне (ж): 1. Петковић 8,80, 3. Орловић 9,64

скок у даљ (ж): 1. Ристовић 5,46

троскок (ж): 1. Радић 11,82, 3. Јелић 10,80

http://www.mojacrvenazvezda.net/83796/2 ... uZfNtLAksY" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Атлетски клуб

Post by Либурнија »

Дмитар Марчета

Image
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
САША БРИГАТЕ БЛ
Новајлија
Posts: 56
Joined: Mon Mar 18, 2013 9:21 pm
Location: Bucureşti, România / Бања Лука, Република Српска
Contact:

Re: Атлетски клуб

Post by САША БРИГАТЕ БЛ »

Иван Иванчић
Image

1986. Сарајево
Екипно првенство Југославије
ПРВАЦИ ДРЖАВЕ

Image

Италија, Ријети
Никола Иштвановић, Радуновић Милан, Јакшић Слободан и Драган Животић

Image

Image

Караулић, Поповић, Гергов, Николић и Мачев
Image

Никола Иштвановић, Борисав Писић и Предраг Крижан
Image

Слободан Бранковић
Image

Слободан Поповић
Image

Радојка Францоти, Јован Ђуровић, Велибор Ракоњац и Никола Иштвановић
Image

Ревија рекордера Црвене звезде: атлетичари и атлетичарке
Image
Зашто више волим Звезду од Бања Луке ? - зато што је моје срце изабрало Звезду а где ћу да се родим то нисам могао да бирам !

НИКО КАО МИ БРИГАТЕ !
Post Reply