Џудо клуб

Николај Кузњецов

Џудо клуб

Post by Николај Кузњецов »

Прилози и дискусије о Џудо клубу Црвена звезда.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Успешан викенд за црвено беле џудисте
30/04/2013 15:58

Џудисти Црвене звезде имали су успешан викенд на међународној спортској сцени. На Европском купу у Питестију у Румунији и италијанском Лињану Страхиња Бунчић (до 66 кг), Стефан Мајдов (до 81 кг) и Милица Николић (до 48 кг) потврдили су квалитет.

Image

Стефан Мајдов одлично је отворио учешће на Европском купу у Лињану. У првом колу са 7:0 елиминисао је домаћег представника Федерика Ролоа. Ипак спортска срећа није била наклоњена нашем асу кога је одлични Словак Петар Зилка са 10:0 победио у другом колу. У репасажу Звездин ас и узданица репрезентације Србије савладао је Швајцарца Михаела Кистлера 7:0 а затим и Чеха Матеја Галдуна 1:0. Симона Шнела из Швајцарске максималним резултатом савладао је у трећем колу репасажа. Меч са добро познатим противником, одличним Ријадом Дедеићем из Црне Горе (кога је Стефан Мајдов на Европском купу у Грчкој победио) овога пута није успео да реши у своју корист.
-Био сам на корак од медаље и наравно да остаје жал. Ипак ово је добра провера и можда најбоља анализа свега што сам урадио до сада и на чему још треба да радим. Сада је најважније да наставим са добрим резултатима и задржим форму на потребном нивоу- рекао је Стефан Мајдов.
Уз Мајдова и Милица Николић (до 48 кг) била је одлична на Европском купу у Лињану. У конкуренцији 22 такмичарске српска узданица остварила је пласман на пето место.
У првом колу Николићева је била боља од Ребеке Лере 10:0. Идентичним резултатом савладала је Бразилку Натали Меканданте. Ипак у полуфиналу Израелка Ноа Мимискер прочитала је Звездину узданицу и меч завршила 5.0. У репасажу, Италијанка Марта Раинеро славила је са 1:0 против Николићеве.
-Генерално задовољна сам како сам радила али неки пут је потребно да уз све остало имате и мало спортске среће. Мислим да је био одлично контролно такмичење и да ћу у периоду који је пред нама остварити резултате вредне сваке пажње- истакла је Милица Николић.
Милан Николић (до 73 кг) на Европском купу у Лињану у конкуренцији од 40 џудока, такмичење је почео одлично, ипоном против Дарка Орошњака из Хрватске. У другом колу на идентичан начин савладао је Флориана Хакла 10:0. Бразилац Сијао Бригада зауставио је нашег Николића у трећем колу. У Лињану Срђана Бодирогића (до 100 кг) у првом колу победио је домаћи такмичар, Италијан Марко Диана. У Румунији на Европском купу у првом колу заустављени су Милан Бунчић (до 60 кг) од Турчина Хенри Урала и Милица Бодирогић (преко 78 кг) од Викторије Финта.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=4981" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Мајдову сребро, Бунчићу бронза на ЕП у Талину
22/06/2013 19:09 штампај пошаљи
Немања Мајдов и Страхиња Бунчић, репрезентативци Србије и узданице Џудо клуба Црвена звезда, остварили су одличан успех освајањем сребра и бронзе на Европском првенству за кадете у Талину у Естонији.

Image
Немања Мајдов (до 73 кг) из престонице Естоније враћа се са звањем вицешампиона Европе. Мајдов је победом отворио учешће на ЕП и то против одличног домаћег такмичара Карла Ернеста Сала. Ни против Летонца Дависа Дуде, Мајдов није дозволио изненађење. Резултат 7:0 био је довољан да осигура пролаз у треће коло. Ни наредни противник, Холанђанин Кевин Бекер, није успео да пронађе решење за Мајдова. Неприкосновено, како је уосталом и навикао спортску јавност, ипоном савладао је и џудисту из земље лала и ветрењача. Идентично је решио и полуфинални меч са одличним Немцем, Тимом Гранков. Ипак спортска срећа напустила је Мајдова у дуелу за најсјаније одличје са Русом Русланом Годизовим.
-Остаје жал за златном медаљом али сам уједно и срећан јер сам овим европским одличјем још једном потврдио квалитет на међународној сцени. У Талин сам отишао као фаворит имајући у виду да сам био у самом врху европске ранг листе. Овим резултатом на најбољи начин сам потврдио ту улогу и испунио очекивања. Драго ми је да сам на најбојји начин бранио боје Србије а уједно а самим тим и боје моје Црвене звезде-рекао је Немања Мајдов.
Квалитет на међународној сцени још једном је доказао и Страхиња Бунчић (до 66 кг) освајањем бронзаног одличја на ЕП за кадете у Талину. Бунчић, освајач злата на ЕП 2012 у Бару, убедљиво је резултатом 10:0 савладао првог противника Француза Сашу Фламена. Ни Словенац Јан Косак као ни Грузијац Коба Мичедлишвили нису могли да нађу решење за одличног српског џудисту Страхињу Бунчића. У полуфиналу, наредни Бунчићев противник Елмур Ахнадалиу (Азербејџан) казнио је тренутак непажње што је српског џудисту коштало уласка у финале. Ипак у борби за треће место Бунчић је показао да је изузетну психичку стабилност и на најбољи начин, победом окончао меч са Пољаком Павелом ВаВразyцеком, који је одлучивао о освајачу бронзаног одличја.
-Имајући у виду да сам у Талину бранио злато освојено минуле године на Европском првенству у Бару јасно је да је на мени био велики притисак. Ипак треба имати у виду да је конкуренција паклена и да више нема лаких противника ни лаких мечева. Задовољан сам бронзаним одличјем јер сам овим резултатом јасно показао да сам у самом врху европске џудо сцене. Ово је одличан учинак за први део сезоне. За мене нема одмора јер ме чека учешће на ЕЈОФ-у као и Светско кадетско првенство- истакао је Страхиња Бунчић.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5088" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Немања Мајдов седми на свету

14/08/2013 13:46
Резултат вредан сваке пажње. Џудиста Црвене звезде, Немања Мајдов (до 73кг) у Мајамију на Светском првенству за кадете остварио је пласман на седмој позицији. Уз остала достигнућа на међународној спортској сцени у овој години, Немања Мајдов је врхунским џудоом и на планетарној смотри показао да је створен за велика дела.

Image
Српски трофејни џудиста и овим резултатом јасно је најавио да од њега тек треба да очекујемо медаље са великих планетарних такмичења.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5159" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Одличан почетак Суперлиге за црвено-беле
13/10/2013 01:12

Џудисти Црвене звезде одлично су почели учешће на најјачем домаћем клупском такмичењу, Суперлиги Србије. Црвено бели су у Новом Саду остварили две победе и то против градског ривала ОЏК Београда (10:0) и домаћина Славије (6:4).

Image

-Као што смо и најавили ни једног противника нисмо потценили и у складу са тим ушли смо у сваки меч. Момци су на најбољи начин испунили све што смо се договорили. Ово је одличан почетак али до краја има још доста. Управо зато ћемо на исти начин, тактички и паметно радити и у наставку Суперлиге- истакао је Андрија Ђуришић, спортски директор ЏК Црвена звезда.
Мечеви у Новом Саду: Славија- ОЏК Београд (6:4), ОЏК Београд -Црвена звезда (0:10), Славија -Црвена звезда (4:6).

http://sd-crvenazvezda.net/index.php?mod=vest&id=5246" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Црвено-бели славили у "вечитом" дербију
01/12/2013 11:02
Џудисти Црвене звезде остварили су две победе у Шумицама у трећем колу Суперлиге Србије.

Image

У најјачем домаћем екипном такмичењу црвено-беле џудоке биле су боље у дуелу са екипом Цемента из Беочина 6:4. Меч са вечитим ривалом из Хумске 1, наши џудисти решили су онако како је и планирано, победом 6:4.

Подмлађена екипа црвено-белог тима и овога пута испунила је јасан циљ тренера Андрије Ђуришића. Меч је ипоном отворио наш млади ас Предраг Николајевић.

Image

- Дерби је увек изазов и носи неку посебну атмосферу. Желим да честитам свим такмичарима јер су пружили максимум и као и увек држали се и дисали као један. За млађе ово је било ватрено крштење када је дерби у питању. Још једном хтео бих да истакнем да смо иако у најјачем домачем такмичењу учествујемо са подмлађеном екипом, имамо врло јасне и високе амбиције када је у питању завршница Суперлиге. Желимо да вратимо трофеј у Звездину ризницу – истакао је Андрија Ђуришић, спортски директор ЏК Црвена звезда.

- Са две победе испунили смо план за ово коло и задржали водећу позицију на табели. Изборили смо улазак у плеј офф што знаћи да смо остварили први циљ који смо поставили на почетку Суперлиге. Сасвим је јасно да су наше амбиције веће и да желимо да ове сезоне трофеј намењен победнику донесемо у Љутице Богдана- закључио је Ђуришић.

Image

Црвена звезда – Цемент 6:4 (до 66 кг: Предраг Николајевић – Немања Вуколић 0:2. До 73 кг: Милан Николић – Стефан Симић 2:0. До 81 кг: БошкоОстојић – Владимир Грујовић 2:0. До 90 кг: Стефан Мајдов – Нинослав Цмиљанић 2:0. +90 кг: Божидар Божинић – Горан Пргонић 0:2)

Цемент – Партизан 4:6 (до 66 кг: Ненад Вуколић – Милош Илић 2:0. До 73 кг: Јасмин Кајић – Драган Митровић 0:2. До 81 кг: Владимир Грујовић – Стеван Стојановић 0:2. до 90 кг: Борислав Аџић – Урош Ненковић 0:2.+90 кг: Горан Пргонић – Лука Новаковић 2:0) .

Црвена звезда – Партизан 6:4 (до 66 кг: Предраг Николајевић – Давид Мијатовић 2:0. До 73 кг: Милан Николић – Драган Митровић 0:2. До 81 кг: Бошко Остојић – Стеван Стојановић 2:0. До 90 кг: Стефан Мајдов – Урош Ненковић 0:2. +90 кг: Божидар Божинић – Петар Вуковић 2:0).

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5338" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Црвено-бели са првог места у плеј-оф
09/12/2013 09:08
Џудисти Црвене звезде лигашки део најјачег домаћег екипног такмичења завршили су на челној позицији. Непоражени, црвено-бели џудисти у завршницу Суперлиге улазе са прве позиције.

Image

-Честитам момцима на свему што су до сада урадили али ово је само први део. Сада смо опет на почетку јер у плеј оф улазимо са истим шансама – рекао је после меча са Кинезисом Андрија Ђуришић, спортски директор ЏК Црвена звезда.

У четвртом колу Суперлиге Србије, џудоке Црвене звезде у Спортској дворани у Мокрину билли су бољи од домаћина, Партизана из Кикинде као и одличног тима Кинезиса из Ниша.

-Добро је познато да ми у сваки меч улазимо пре свега са поштовањем према противнику. Тако је било и овога пута. Партизан из Кикинде је познат као прави расадник одличних џудока што јасно показују њихови резултати. Уз црно беле данас смо са друге стране борилишта имали и врло добру екипу из Ниша, Кинезис. То је био довољан разлог да и у овај завршни испит лигашког дела такмичења уђемо опрезно али и завршимо онако како најбоље знамо – победом.

Завршница Суперлиге заказана је за следечи викенд, тачније за суботу 14. децембра са почетком у 14 сати у СЦ Вождовац у Шумицама.

-Имамо млад али изузетно квалитетан и мотивисан тим. Нигде не летимо али смо такође свесни шта је наш циљ. Желео бих да позовем све Звездаше дау суботу дођу и подрже нас у борби за трофеј -истакао је Андрија Ђуришић.

Тромеч у Мокрину

Партизан (К) – Кинезис 0:10 (0:500). До 66 кг: Денис Јуракић – Дејан Томац 0:2 (0:100). До 73 кг: Бранислав Зарић – Бојан Ивезић 0:2 (0:100). До 81 кг: Божо Елезовић – Мирољуб Ивезић 0:2 (0:100). До 90 кг: Срђан Маричић – Стеван Стаменковић 0:2 (0:100). +90 кг: Немања Николић – Дарко Стошић 0:2 (0:100).

Кинезис – Црвена звезда 4:6 (1:200,5). До 66 кг: Дејан Томац – Предраг Николајевић 0:2 (0:100). До 73 кг: Филип Мосић – Милан Николић 0:2 (0:100). До 81 кг: Мирољуб Ивезић – Бошко Остојић 2:0 (0,5:0). До 90 кг: Ненад Стаменковић – Стефан Мајдов 0:2 (0:0,5). +90 кг: Дарко Стошић – Божидар Божинић 2:0 (1:0).

Партизан (К) – Црвена звезда 0:10 (0:400,5). До 66 кг: Денис Јуракић – Предраг Николајевић 0.2 (0:100). До 73 кг: Бранислав Зарић – Милан Николић 0:2 (0:100). До 81 кг: Божо Елезовић – Стефан Мајдов 0:2 (0:0,5). До 90 кг: Срђан Маричић – Бошко Остојић 0:2 (0:100). +90 кг: Немања Николић – Божидар Божинић 0:2 (0:100).

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5354" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Злато и бронза за црвено-беле на ЕК у Сарајеву
31/03/2014 09:09
Богата клупска ризница у Љутице Богдана сада је богатија за још два вредна одличја. Звездини трофејни првотимци Милица Николић (до 48 кг) и Немања Мајдов (до 81 кг) на Европском купу у Сарајеву освојили су злато и бронзу.

Image

Милица Николић најбоља српска џудисткиња у конкуренцији до 48 килограма, тријумфовала је и на Европском купу за сениоре у Сарајеву. Златну медаљу узданица ЏК Црвене звезде и репрезентације Србије освојила је у мечу са одличном Мађарицом Поп Реком. Бацање за које је Николићева добила јуко било је довољно да се млада српска џудока попне на највиши степеник победничког постоља.

- Срећна сам и задовољна. Освојила сам златну медаљу и успела сам да на најбољи начин прођем прву међународну проверу. Драго ми је да сам на најбољи начин обрадовала све Звездаше и љубитеље џудоа у Србији - рекла је Милица Николић.

Млади Немања Мајдов наставио је са одличним резултатима освајањем бронзане медаље на Европском купу у Сарајеву. Мајдов је у одличној конкуренцији успео да оствари шест победа што га је довело до првог сениорског одличја на међународној сцени у овој години.

У борби за одличје Немања Мајдов је тактички, паметно победио Аустријанца Марка Бубању за казну више што га је и довело до првог сениорског одличја на међународној такмичарској сцени.

- Конкуренција је била одлична. А и ако имамо у виду да је сакупљање бодова за Рио почело и да су се поени освајали и на овом Купу онда је ситуација потпуно јасна. На најбољи начин сам наставио са одличним резултатима. После сениорске титуле шампиона Србије, потврдио сам успех и овде у Сарајеву. Захвалио бих пре свега свима у Црвеној звезди, породици а нарочито мом тренеру Љубиши Мајдову - рекао је Немања Мајдов.

Уз бронзано одличје Немање Мајдова другог такмичарског дана на Европском купу у Сарајеву, Божидар Божинић (преко 100 кг) остварио је пласман на пето место, док је Бојан Дошен седми.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5022" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Три бронзе за црвено-беле у Солуну
05/04/2014 19:45 штампај пошаљи
Европски куп за јуниоре у Солуну одлично је почео за Звездине узданице које су у националном кимону бранили боје Србије.

Image

У одличној конкуренцији Милица Николић (до 48 кг), Страхиња Бунчић (до 73 кг) и Милан Николић (до 73 кг) освојили су бронзане медаље.

Милица Николић је одлично почела. Ипон за крај првог дуела са Казахстанком Дарјом Луновом. У другом мечу са Молдавком Кристином Будеску спортска срећа није била наклоњена узданици репрезентацији Србије. Ипак Николићева је на најбољи начин исправила грешку из другог меча и није више дозволила изненађење. Са домаћом џудоком, Аикатерини Теодоракопулу први меч репасажа решила је резултатом 10:0. Одличну Грузијку Кристину Пангини декласирала је у другом колу репасажа са бацањима која су оцењена јукоом, вазаријем, а затим и ипоном. У финалу репасажа Милица Николић је одмеравала снаге са још једном Грузијком, Саломе Маргијани. За два минута и 20 секунди Николићева је бацила противницу и запечатила бронзано одличје ипоном.

Страхиња Бунчић је у категорији до 73 килограма успео да се попне не степеник победничког постоља намењен освајачу трећег места. У финалу репасажа био је бољи од Артавазда Овдепјана (Јерменија). Бунчић се убедљиво, за минут и 37 секунди окитио бронзаним одличјем. Да је у одличној форми Бунчић је доказао кроз дуеле са Шпанцем Данијелом Сантамарином Фернандезом (10:0). Меч са домаћом џудоком Василеиосом Балампанашвилијем решио је такође ипоном. Молдавца Дорина Готоногуа, тактички, паметно на казну више победио у трећем мечу елиминација. У полуфиналу није прочитао Грузијца Омара Ниазашвилија. То га је коштало уласка у финале. Ипак за нашег Страхињу није било дилеме у финалу репасажа. Јерменац Артаважд Ховсепјан савладан је ипоном и бронзана медаља је била око врата нашег Страхиње Бунчића.

Милан Николић (до 73 кг) поход на бронзану медаљу Николић је почео са вазаријем и јукоом чиме је и решио уводни меч са бугарском џудоком Пламеном Калојаном Тодоровим. Ни Хрват Борис Мауровић није успео да нађе решење за нашег Николића. Акција у којој је Звездина џудока Мауровића бацила на вазари била је довољна да Николић прође у даљи ток такмичења. У дуелу са Црногорцем Николом Гардашевићем ипоном је осигурао улазак у полуфинале. Ипак у мечу који је водио у финале, одлични Немац Роберт Барвиг прочитао је Звездину узданицу. Николић није испустио шансу за медаљу у финалу репасажа. Домаћег такмичара Василиоса Балампанашвилиа победио је максималним резултатом 10:0.

За Звездине џудоке ово је резултат остварен првог такмичарског дана. У недељу су на програму теже категорије па ће на татами изаћи првотимци нашег клуба, узданице репрезентације Србије до 81 килограма, браћа Стефан и Немања Мајдов.


И Стефану Мајдову бронза у Солуну
07/04/2014 13:09 штампај пошаљи
Cтефан Мајдов (до 81 кг) репрезентативац Србије освојио је четврту медаљу за трофејну ризницу Џудо клуба Црвена звезда на Европском јуниорском купу у Солуну.

Image

У клупском финалу репасажа снаге су одмерили трофејни репрезентативци Србије и наши првотимци Стефан и Немања Мајдов. Стефан Мајдов је освојио бронзано одличје, а тиме и четврту медаљу за наш клуб овог викенда. Немања Мајдов такмичење је завршио на петој позицији.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... =0&id=5052" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

Илија Каран вицешампион Балкана
15/07/2014 08:58
Још једна вредна медаља је у богатој ризници Џудо клуба Црвена звезда. Илија Каран наша млада џудока и узданица репрезентације Србије на Првенству Балкана одржаном у бугарском граду Пловдиву окитио се звањем вицешампиона у конкуренцији до 50 килограма.

Image

Млади репрезентативац Србије био је одличан и сигуран у сваком мечу. Доказао је то у сваком дуелу у бугарском граду Пловдиву. У уводном мечу са младим Румуном Александру Попу ипоном је запечатио победу. У другом са одличним турском џудоком Хаканом Аyдинцом са вазаријем обезбедио је улазак у полуфинале.

У великом финалу Илија је показао да је млади борац за велика дела. Ипак спортска срећа није била овога пута на страни наше младе џудоке али је његово учешће на Првенству Балкана свакако показало да је борац на кога тек можемо рачунати у времену које долази.

- Остаје жал за најсјанијом медаљом и зато сада не могу да се радујем како би требало. Ипак не треба бити незадовољан јер је вицешампионско звање огроман успех нарочито јер је ово мој први излазак на међународну сцену. Ни једног борца нисам познавао нити знао како раде, шта су им специјалке. Управо зато ова медаља је још већи успех за мене. Надам се да сам обрадовао моје Звездаше овим успехом и желим да се захвалим свима пре свега мојим клупским друговима који су ми помагали у тренинзима и припремама за Балканско првенство - рекао је Илија.

http://www.sd-crvenazvezda.net/index.ph ... st&id=5351" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Џудо клуб

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Џудо клуб

Post by Beara_Vladimir »

IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Џудо клуб

Post by Beara_Vladimir »

IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Џудо клуб

Post by Beara_Vladimir »

IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
Post Reply