Драган Младеновић

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Драган Младеновић

Post by dacha od bosne »

Image

Pozdrav Dragane!


Pre svega hvala ti na vremenu koje si odvojio da odgovoriš na pitanja navijača Crvene zvezde sa našeg foruma (http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum" onclick="window.open(this.href);return false;). Pretpostavljamo da i sam znaš da će pitanja više biti vezana za ovu delikatnu situaciju u kojoj se nalazi naš voljeni klub, nego li za vreme koje si proveo kao igrač u Zvezdi.

Dragan: Prvo, još jednom pozdrav vama i svima koji prate vaš sajt. Drago mi je da se zanimate za mišljenje svih ljudi koji iskreno vole Crvenu Zvezdu.

CZBTV: Evo, još jedan poraz ove sezon (i to od Čukaričkog) izazvao je ogromno nezadovoljstvo i bes velike armije Zvezdinih navijača. Otrovne strelice su upućene i ka upravi, i treneru, i igračima. Stiče se utisak da se ne zna ni ko pije, ni ko plaća.
I pored toga što smo doveli veliki broj pojačanja, kako stvari sada izgledaju, malo ko od njih ima kvalitet da igra u Zvezdi. Dosta naše dece je otišlo iz kluba i kada se sve to sabere izgleda sasvim logično da se nalazimo u ovakvoj situaciji.

Ali da ne dužimo puno evo pitanja navijača sa našeg foruma.

CZBTV: Da krenemo sa malo vedrije strane. Odigrao si dosta bitnih i velikih utakmica za Zvezdu. Koju bi izdvojio onako da ti je posebno ostala u sećenju i kako danas gledaš na utakmicu u Strazburu? Šta nam je to nedostajalo da prođemo dalje?

Dragan: Dosta utakmica sam odigrao koje su bile bitne ali u najdražem sećanju mi je ostala ona protiv Lacija na Marakani gde smo bili autsajderi, ali samo nam sreća nije pomogla da idemo dalje. Što se tiče utakmice protiv Stazbura mislim da smo mi sami krivi jer smo počeli da slavimo pre kraja i to nam se osvetilo ispadanjem.

CZBTV: Imao si neobičnu karijeru. U Zvezdu si došao u 26. godini, za reprezentaciju si debitovao u 27. Šta te je sprečilo da to učiniš mnogo ranije?


Dragan: U Crvenu Zvezdu sam došao sa 26. Ono što me je sprečilo da dođem ranije je to što nisam imao menadžera, što danas smatram plusom jer nikom ništa ne dugujem.


CZBTV: Igrao si i za Rendžers, Sosijedad i Inčeon. Gde ti je bilo najlepše u tom periodu tvoje karijere?

Dragan: Najlepše mi je bilo u Koreji jer sam tamo našao mir sa porodicom, a i povrede su me mimoišle.


CZBTV: Da li si pratio zbivanja u tvom bivšem klubu Rendžersu i da li Zvezda može da doživi sličan scenario?

Dragan: Za Zvezdu bi bilo dobro da krene od nule i da se više ne prave kompromisi, jer kada kreneš od nule onda tačno znaš kome si koliko dužan. Ovako još uvek se ne zna i to se koristi na razne načine.


CZBTV: Za vreme dok si igrao u Zvezdi, da li si imao uvid kako se u to vreme radilo u omladinskoj školi, i ako jesi, koje su razlike u odnosu na ono što se dešava danas?

Dragan: Nisam imao uvid u to kako se radi u omladinskoj školi kluba, ali sam bio ubeđen da nije toliko crno kao što sam imao priliku da se uverim u to za dve godine rada sa mlađim kategorijama.


CZBTV: Kada si se vratio u Zvezdu i počeo da radiš sa kadetima, kakvo si stanje zatekao?

Dragan: Stanje u omladinskoj školi je alarmantno i već kasnimo za ozbiljnim klubovima. Sve to sam pomenuo bezbroj puta do sada, ali i dalje se ništa ne radi.


CZBTV: Zbog koga/čega si otišao iz Crvene zvezde i prepustio pobedu negativcima bez borbe? (Drugi navijač pita isto samo malo direktnije: Ko te je oterao iz Crvene zvezde?)


Dragan: Iz Zvezde nisam oteran već mi je ugovor istekao. Borbu nisam predao već se i dalje borim na svoj način. Otišao sam samo zato što ne želim da budem deo nečega što nije dobro i da sutra neko upire prstom u mene.


CZBTV: Šta si ti uradio da omladinska škola radi bolje?

Dragan: Ono što sam pokusšao da uradim je to da svakom detetu dam priliku da se dokaže, i pokaže da zaslužuje da bude igrač kluba u perspektivi. Onog trenutka kada je počelo drugačije da se radi, kulminiralo je mojim izlaskom iz škole.


CZBTV: Ko su ti koji su nekvalifikovani da rade u Zvezdi (od trenera)?

Dragan: Što se tiče trenera nisam je taj koji treba da govori o njima i njihovom kvalitetu. Svako može da bude dobar trener i vreme i rezultati će pokazati to. Ono na šta sam ja skrenuo pažnju je da u Zvezdi moraju da budu treneri sa imenom i prezimenom koje će deca da respektuju i poštuju, tj. trener mora da ima biografiju bivšeg igrača kluba, ali sa završenim licencama.


CZBTV: Ko je i zašto sačuvao Vasiljevića u klubu?

Dragan: Stvarno ne znam ko je sačuvao dir. škole i to me ne zanima, ali ono što je bitno je to da li dir. ima autoritet za to mesto, da li radi dobro i da li može pomoći klubu. Mislim da "NE".


CZBTV: Kojim igračima iz omladisnkog pogona je menadžer Ramadani?

Dragan: Menadžer Ramadani ima dosta igrača iz škole i meni su poznata njihova imena, ali zbog te dece ne želim da pričam, jer mislim da bih im stvorio problem. Mislim da imati menadžera nije ništa strašno, ali ako menadžer utiče na to da li igraš ili ne, onda je to nešto sa čim klub mora da se pozabavi.


CZBTV: Ko bira klince koji su "dobri" za Zvezdu i po kom kriterijumu?

Dragan: Ja znam da sam ja birao decu koja su mi potrebna i da je samo jedno dete došlo od četvorice koju sam predložio. Takođe, skauti predlažu decu koja, ako prođu probu i zadovolje (bar kod mene je tako), onda ostaju.


CZBTV: Zašto naša deca ne znaju osnovne stvari? Da čestito uštopaju loptu, da upute pas?

Dragan: Mislim da naša deca preskaču osnove, jer je sistem saveza takav da tera decu na takmičenje zapostavljajući osnove fudbala. Vidimo šta se dešava po školama fudbala, da se roditelji "ubijaju" na tribinama ne bi li njihovo dete pobedilo, a to što ne zna da primi i preda loptu to će neko u seniorskoj ekipi da odkloni.


CZBTV: Zašto nije data šansa Marku Dmitroviću? Koji je pravi razlog njegovog odlaska?

Dragan: Što se tiče Marka Dmitrovića, stvarno nisam upoznat sa dešavanjima oko njega.


CZBTV: Postoji li po tvom mišljenju talentovani golman i levi bek u mlađim kategorijama koji bi mogao da postane prvotimac?

Dragan: Problem levog beka je problem celog kluba i radi se na tome, a što se tiče golmana, ima nekoliko kvalitetnih klinaca.


CZBTV: Šta misliš o Duronjiću, Rangelovu i Zukanoviću?

Dragan: O ovim igračima mislim da poseduju kvalitet koji samo radom, sportskim životom i zalaganjem mogu da podignu na nivo koji bi im garantovao svetlu budućnost.


CZBTV: Kakvo je tvoje mišljenje o trenerskim kvalitetima Aleksandra Jovića (obzirom da ima uspeh sa generacijom koju vodi)?

Dragan: Svaki trener poseduje određeni kvalitet. Da li je on dovoljan za Zvezdu ili ne, to će vreme i rezultati pokazati.


CZBTV: Ko su Dejan Ristić, Goran Nikić i Marko Vlasonjić, koji su takođe treneri u omladinskoj školi, odnosno kakav im je CV, obzirom da nikada nisam čuo za njih (ni kao za fudbalere, još manje kao trenere)?

Dragan: To su treneri u školi Zvezde.


CZBTV: Šta misliš o Zoranu Stojadinoviću?

Dragan: Stojadinović je sportski direktor koji nije uspeo da sprovede ono što je obećavao kada je došao. Da li je to njegovo delo ili delo nekog drugog sigurno će vreme pokazati.

CZBTV: Da li je istina da u omladinskoj školi pojedini treneri uzimaju novac za forsiranje nečije dece?

Dragan: Zbog toga što se stalno ponavlja da treneri uzimaju novac, kako u medijima, medju roditeljima, tako i u samim strukturama kluba, ja sam podneo izveštaj direktoru škole u kome tražim da se ti navodi ispitaju i ako to postoji da se javno obelodani. Nisam naišao na razumevanje i ne znam šta je sa tim bilo.


CZBTV: Da li i dalje ostaješ pri tvrdnji da je Dauda prosečan igrač?

Dragan: I dalje mislim da je Dauda prosečan igrac.


CZBTV: Da li si razgovarao sa Draganom Džajićem i predočio mu sve probleme omladinske škole, i ako jesi, šta ti je Džaja na to rekao?

Dragan: Razgovarao sam sa predsednikom i mislim da je bio to dobar razgovor za obe strane.


CZBTV: Bio si u klubu za vreme predsednikovanja Džaje i Piksija. Ako može neko poređenje po pitanju funkcionisanja kluba u ta dva perioda. Impresije, dobre i loše strane?


Dragan: Pričati o tome kako je bilo za vreme ta dva predsednika bilo bi dugo i sigurno da je bilo više dobrih nego loših stvari, ali ono najbitnije je da smo se osećali kao igrači velikog kluba.


CZBTV: Da li misliš da je privatizacija Zvezde rešenje za sve ove probleme?

Dragan: Mislim da je to nešto što bi u ovom trenutku pomoglo klubu, a jedino treba naći pravi način da se to odradi, jer Zvezda je veliko ime i klub sa bogatom tradicijom, koji po meni sa pravim radom i ljudima može jos mnogo toga reći na velikoj sceni.

CZBTV: Da li bi u ovom trenutku preuzeo klub?

Dragan: Mislim da ću jednog dana biti trener Zvezde, ali isto tako mislim da je to u ovom trenutku rano jer treba još uvek da učim i da se usavršavam (u inostranstvu).


CZBTV: Šta misliš o Iliji Petkoviću sa kojim si sarađivao u reprezentaciji?

Dragan: Što se tiče ilije petkovića, moja mala slova početnog imena sve govore. Mali trener, još manji čovek.


CZBTV: Za kraj, jedan navijač je dao interesantnu konstataciju: "Ne trebaju tu pitanja. Dovoljno je da Dragan Mladenović, ako ima hrabrosti, ispriča sve što zna o "omladinskoj školi" FK Crvena zvezda, da se čuje istina. Hvala mu unapred ako to napravi."

Eto, možda i najkonkretnije pitanje na samom kraju. Istina je ono što nas sve zanima. Nadamo se da ćeš se u ovom poslednjem pitanju dotači svega što te navijači nisu pitali u prethodnim pitanjima.

Dragan: Ne volim da se ponavljam tako da su moje mišljenje ljudi mogli da vide i pročitaju, ali isto tako moraju znati da je to bila blaga varijanta jer poštujem i volim svoj klub, te mislim da neke stvari trebaju ostati u klubu, ali budite sigurni da su one predočene ljudima koji nešto znače i koji vode našu Crvenu Zvezdu.



CZBTV: Dragane, puno ti hvala na odvojenom vremenu i voljnosti da odgovoriš na ova pitanja. Za sam kraj voleli bi da nam kažeš šta je to što bi ti voleo da se desi u Zvezdi i kako ti vidiš put njenog oporavka. Veliki pozdrav od navijača sa CZBTV foruma.

Dragan: Pozdrav i vama, i nadam se da sam vam bar na neki način pomogao. Takođe smatram da je ova kriza prolazna i da će naša Zvezda u buduće još jače i lepše sijati.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...