Boriša Simanić

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Boriša Simanić

Post by dacha od bosne »

Image

Pozdrav Boriša! Prije svega želimo da ti čestitamo ispred foruma http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum" onclick="window.open(this.href);return false; na potpisivanju ugovora sa KK Crvena zvezda i nadamo se da ćeš u dresu našeg voljenog kluba pružiti partije koje će donjeti zadovoljstvo i trofeje, kako tebi tako i mnogobrojnoj armiji navijača u crveno-belom.
Znamo da su za tebe bili zainteresovani mnogi evropski klubovi, među kojima i Barselona, ali ti si se ipak odlučio da dođeš u Beograd i igraš za klub za koga (koliko smo čuli) navijaju skoro svi Simanići. Jedan od njih je i naš dobri stari prijatelj Mladen, koji nam je omogućio da sa tobom uradimo ovaj intervju, i ovom prilikom mu se zahvaljujemo na tome.
Ima dosta toga što interesuje zvezdaše, pa da krenemo sa pitanjima:

CZBTV: Kada si i zbog koga počeo da treniraš košarku?

Boriša: Počeo sam da treniram košarku sa nekih 7 godina jer, otkako znam za sebe, volim košarku.

CZBTV: Koja je pozicija na kojoj ti najviše odgovara da igraš?

Boriša: Najviše mi odgovara pozicija 3

CZBTV: Sloviš za veoma talentovanog igrača koga je tražilo dosta evropskih klubova. Kako se desilo da si ipak došao u Crvenu zvezdu? Ko je najzaslužniji za to?

Boriša: Pa, zato što mislimda je rano da idem u inostranstvo i da ću u Zvezdi imati dobre uslove za napredak i dobrog trenera.
Najzaslužnije, za moj dolazak u Zvezdu, je rukovodstvo kluba, ali tu je bila i moja velika želja da dođem baš u Zvezdu.


CZBTV: Kakvi su ti utisci sa treninga u Beogradu, posebno kada si se pojavio na prvom treningu?

Boriša: Utisci su odlični, a dosta igrača iz kadetske selekcije Crvene zvezde je sa mnom u reprezentaciji Srbije, tako da se znamo od ranije.

CZBTV: Prije Zvzede imao si priliku da treniraš u Šapniji. Kakva iskustva nosiš sa sobom – treninzi, treneri? Kako ti je sve to djelovalo?

Boriša: U Španiji su odlični uslovi. O trenerima ne mogu da pričam jer sam bio kratko vrijeme tamo. Igrao sam za ekipu Kahe Laboral na kupu kralja, a u Barseloni sam bio 4 dana na probi. Oba kluba su bila zainteresovana i htjeli su da dođem kod njih, ali nisu mogli da ispune moje zahtjeve da jedan od roditelja ide sa mnom.

CZBTV: Da li su od dolaska u Zvezdu počeo da radiš na svom tijelu i koliko vremena provodiš u teretani?

Boriša: U teretanu još uvijek ne idem.
U TERETANU JOS NE IDEM

CZBTV: Koje segmente igre treba da unaprijediš u svojoj igri?

Boriša: Na svakom segmentu svoje igre radim i radiću dok god budem igrao košarku.

CZBTV: Smatraš li da ti nedostaje sportske drskosti na terenu (tvoje mišljenje, ne šta ti drugi kažu), i na koji način misliš da unaprijediš taj bitan element ove igre?

Boriša: Mislim da to dolazi s vremenom, tako da trenutno ne razmišljam o tome.

CZBTV: Koji igrač u bogatoj istoriji KKCZ ti je najveći uzor?

Boriša: Teodosić

CZBTV: Kada gledaš na svoju budućnost u crveno-belom dresu, kakve su ti ambicije sa Zvezdom?

Boriša: Pa, prevashodno da zaigram za prvi tim.

CZBTV: Da li si razmišljao o tome da ti koledž bude opcija u košarkaškom razvoju?

Boriša: O koledžu ne ramišljam i smatram da se košarkaški mogu razviti u Srbiji.

CZBTV: Da li pratiš NBA, i ako da, koji ti je omiljeni klub?

Boriša: Pratim NBA, gledam sve klubove i nemam omiljenu ekipu.

CZBTV: Ako bi se sa nekim igračem poredio, ko bi to bio?

Boriša: Iskreno, ne poredim se ni sa kim.

CZBTV: Kakvo je tvoje viđenje trenerove uloge u spremanju i vođenju tima?

Boriša: Trenerova uloga je velika. Najveća.

CZBTV: Da li si mogao da zapaziš neke bitne razlike između Zvzedinih trenera posljednjih godina (Kari, Uvalin, Vukoičić, Radonjić), i koji ti se od njih najviše, a koji „najmanje“ dojmio i zašto?

Boriša: Iskreno, mlad sam ja da bih komentarisao nekog trenera.

CZBTV: Da li je istina da ti je Rašković menadžer?

Boriša: Da.

CZBTV: I za sam kraj, koju navijačku pjesmu najčešće pjevaš?

Boriša: Sve navijačke pjesme Crvene zvezde pjevam sa zadovoljstvom :)

CZBTV: Boriša, puno ti hvala na odvojenom vremenu i odgovorima koje si nam dao. Želimo ti puno sportskih i životnih uspjeha, prije svega sa našom i tvojom Zvezdom, a onda i u ostatku tvoje karijere. Nadamo se da ćeš u Zvezdi ostaviti dubaok trag i da ćeš svojim igrama pokazati da si napravio najbolji korak u svojoj karijeri time što si se odlučio za klub koji voliš.

Boriša: Hvala i Vama, i veliki pozdrav za sve delije na forumu Crvene zvezde!!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...