3. претколо Лиге Европе: Черноморец - Црвена звезда

Locked
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Константин »

Вјероватно људи понављају неке ствари јер су безобразно очигледне а управа их лагано игнорише. Да их барем неко може формално прозвати на одговорност(ко је рекао Скупштина), па да се види неки апгрејд на спортско организационом плану, стрпљење би замијенило понављање. Оваквим (не)радом ће и титула бити упитна јер ови преко пута макар одреагују, Ђемба Ђемба и Фофана би могли бити појачања а мали Митровић је постао добар играч. А рекох већ, не треба нам пуно, само нормални и одговорни људи и пуно рада на спортском плану...

п.с. иако често дају пристрасне информативне чланке, ова анализа спортског меча је једна од ријетких нормалних у свим српским медијима (играчи, тренер, управа, навијачи и противник):
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=738568" onclick="window.open(this.href);return false;
Врста која изумире
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Valter »

Константин wrote: Фофана би могли бити појачања
Evo moj brat konstantin pravi klasičan primer ciganskog "ludila". Neće se on ljutiti što ovako kažem, jasno je na šta mislim.

Ovaj kad se dovodio u vezu sa nama, praktično smo hteli da linčujemo ljude iz kluba što dovode to drvo koje su videli dva puta. Sad kad ga uzimaju komšije je "dobro pojačanje". E jebi ga baš. To je to što vam govorim, a vi kako hoćete.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by dacha od bosne »

Valtere, sve je to ok ali zvati ljude mapetovcima zato što ponavljaju neke stvari je neukusno. Ovdje je dosta nas sredovječnih, a neki ne znaju kako da urade bilo šta po pitanju Zvezde pa sve iskazuvu svojim pisanjem na forumu. A i forum nije Sveto Pismo da se baš mora držati nekih strogih načela koja će apsolutno svima biti potaman. Opušteno, šta se nekome ne sviđa neka preskoči.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by musemic »

Sad sam pogledao snimak i moram iskoristiti priliku da kazem da je ovaj mali skandinavac đubre neopevano...
Kakav penal, kakav kriterij kod kartona :twak:
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Константин »

Валтере рекао сам могли би. Опет може се десити да када у расуло доведеш дефинитвно квалитетног играча који мора да буде појачање, а он не буде, јер је фудбал тимски спорт.
Или пластично, Фофана са својом брзином ма како изгледао а тек ћемо видјети, и бекап варијантом иако дрветом Којићем, можда им буде довољан за домаћу титулу у овој распалој лиги, а нама Нинковић који је тата за обојицу не буде довољан ако не буде имао с ким да игра, ако не буде замјена, ако буде опет тотални распад са платама исл. Далеко било пу пу, али ја сам спреман погледати истини у очи, и зато мислим да треба стално подсјећати управу на јавашлук и да постанемо поново нормалан клуб.
Ево да су довели штопере на вријеме а не правили свако своје комбинације, прошли би Черноморец 100% јер смо све голове примили ултра јефтино. Ја се надам да ћемо то још увијек направити иако нема много времена да се уозбиљимо прије свега спортски дио. А онда ићи даље коефицијент који ће нам ваљати кад тад, проходи од реклама, преноса, играча , никада се не зна кога можемо извући, па 2009 смо извукли Спарту али нас Бог наравно није даље хтио гледати када је видио ко је изишао да уђе у ЛЕ. Смисао спорта је борба поготово када причамо о Звезди у фудбалу у такмичењу без којег Звезда није Звезда. Мусемић је фино написао тим који би ово све лагано одрађивао укључујући и титулу, без обзира на стање у држави и без жртве звана Европа. Е зато се ја много и нервирам јер нам не треба пуно, а управе боли она ствар за све осим за себе и своје комбинације.
Предуго лафе слушамо оправдања како нешто не може због овог или оног,гледамо (не)рад без плана и одговорности, "информишемо" се са шалтерисања или како се већ зове разна врста демагогије и бјежање од реалности.
Врста која изумире
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Goxy »

На фудбал се често гледа површно. Не причам конкретно за овај форум већ кажем генерално. Људи су склони површном гледању.

Мени смета када сваки дан изнова само читам о штоперима, како нису на време доведени, а пре пар дана сам поставио логично питање, и разговор није заживео - како довести на време, доброг штопера, у ситуацији кад немаш пара, и када се зна да се у таквој ситуацији чека крај прелазног рока јер су шансе за довођење боље? Џаја је рекао недавно да је титула приоритет - поштујем, и довољно ми је. У том случају се не касни са штоперима.

Смета ми и кад након утакмице сви оплету по штоперима, а нама бекови усрали све у одбрани. Људи пишу по инерцији, навици, и ту разумем Валтера, почне да досађује увек исто, чак и кад би могло другачије.

Смета ми и папагајизам за "незаинтересованост" Дауде који је настао тако што је неки лик гледао тренинг, и то написао на интернету, а остали прихватили.

-----------------------

Једино ми понављање за Милијаша не смета, јер ја сам њега много критиковао и у првом мандату, када га је већина дизала у небеса због статистике. Никада нисам волео његов стил игре, јер се такав профил играча није уклапао у оно што сам ја желео од Звезде. Пресморио сам се када су га вратили.
-Бивши форумаш-
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Константин »

Goxy wrote:
Мени смета када сваки дан изнова само читам о штоперима, како нису на време доведени, а пре пар дана сам поставио логично питање, и разговор није заживео - како довести на време, доброг штопера, у ситуацији кад немаш пара, и када се зна да се у таквој ситуацији чека крај прелазног рока јер су шансе за довођење боље?
Џаја је рекао недавно да је титула приоритет - поштујем, и довољно ми је. У том случају се не касни са штоперима.
Ево да разговор заживи, ако модови мисле да треба, пребаците на одговарајућу тему.
Гокси, како мислиш да немамо пара ако поред постојећа 2 штопера (додуше неискусна) доведеш још 3 од којих су 2 странца? Ако немаш паре није ли логично да приоритет уз ову двојицу буде искусан штопер макар се звао Новак Мартиновић а за остале чекаш ако претне претекне, јер имаш позиција у тиму гдје немамо никога!
А што се тиче времена и кашњења подсјетио бих да ми задњих година и година немамо стандардни штоперски пар. Када су већ разбуцали Тошић-Максимовић који су задњи што су нормално изгледали (иако је Тошићу примар бек) и довели Мрву, онда се сјети да је озваничење Мрвиног проблема са алкохолом било зимус(чини ми се послије нове године)! Мало је клубова у Европи који би себи толико дуго дозволили овакву неозбиљност водили им спортски дио бивши менаџер или неки бизнисмен који везе о фудбалу нема.
Врста која изумире
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Goxy »

Па од та три штопера, само једног треба да платимо (заборавих колико, беше 200.000)? Значи тројицу смо довели за 200.000.

Покушали су да доведу скупљег, али не може. Доса Жуниор, онај Нигеријац, Италијан... Просто не иде да за мало пара доведеш доброг штопера (за наше потребе). Могуће је, али не у првој половини јула. Моје мишљење, можда грешим. И са тог становишта не схватам причу како споро радимо. У ситуацији када пара немамо,не смемо да погрешимо када је скупљи штопер у питању. Да имамо више новца, е онда важи друга прича.

У суштини се провлачи став као да је мачији кашаљ довести квалитетне играче за кикирики™, у раној фази прелазног рока. Па чекајте :)
-Бивши форумаш-
User avatar
Ковач
Новајлија
Posts: 27
Joined: Mon May 13, 2013 5:59 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Ковач »

Ево и мог мишљења.

Одбрану желим да коментаришем комплетну, без појединаца. Када примиш три гола, то само значи да се цела екипа кретала лоше у фази одбране. Одбрана креће од нападача, штопери не могу сами да играју одбрану. Осим ако је неко директно кикснуо, када примиш три гола, апсолутно сви су криви, а задња линија одбране је последња линија коју су савладали противници и сноси највећу кривицу.

Моје мишљење је да Лазић и Крнета неће моћи да постану озбиљни играчи. А знате зашто? Не зато што нису талентовани, већ зато што је мали Крнета прошле године гурнут у ватру са Максимовићем, па после са Мићком, ове године гурнути су обојица један са другим... Па, то није нормално и нема нигде!!! Мислим да су најмлађи штопери на врхунском нивоу Варан из Реала и Настасић. А ко је поред њих? Играчи од 25,28,30 година. Не може, не сме, не сме да се размишља о томе да оба штопера имају по 20 година. Па, то је ван сваке памети. Прошле године штопери '92/'93 и '91/'92, сада опет '92/'93. Људи, то нема везе са животом.

Гурнеш дечаке који почињу да играју, уз то имаш Крнету, дечка који је разапет због два или три кикса, као Максимовић, који нас је избацио из Европе и продао против Војводине... Кикснуо је, ок, подржиш га, даш му нову шансу постепено, али не тако што му даш клинца који је играо само у омладинцима и кажеш му ти си вођа одбране. Ма, ајде...

Сетите се Бишевца. Кикс против Роме, Нонда даје гол, кикс против ОФК-а у финалу, аутогол је дао. Истрпиш га, продаш га, он после 6-7 година у једном Лиону главни играч. Тако се то ради. А да су му онда дали клинца од 19 година поред себе, а не Дудића или Гаја после, не би ни од њега било ништа. Плашим се да не упропастимо и Лазића тако. Сад вам је ваљда јасно зашто су нам клинци побегли и зашто има толико бивших Звездиних играча у младој селекцији!

Нинковић је класа, Вукана обавезно форсирати са њим на средини. Милијаш мора да се среди, под хитно. Одиграо две сјајне лопте и ништа осим тога. Тенк ништа конкретно, Печник исто. Касалицу молим да иде из Звезде и да не лежи више, код њега ћу у статистици увести рубрику број падова, за сада има 4 у просеку по мечу. Дауда се трудио, не могу да кажем, мора да игра у реваншу. Милуновић показао мишиће и то је све.

Мислим да нису бољи и да можемо да прођемо.
За тебе Звездо ја сам увек живео!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Константин »

Goxy wrote:Па од та три штопера, само једног треба да платимо (заборавих колико, беше 200.000)? Значи тројицу смо довели за 200.000.

Покушали су да доведу скупљег, али не може. Доса Жуниор, онај Нигеријац, Италијан... Просто не иде да за мало пара доведеш доброг штопера (за наше потребе). Могуће је, али не у првој половини јула. Моје мишљење, можда грешим. И са тог становишта не схватам причу како споро радимо. У ситуацији када пара немамо,не смемо да погрешимо када је скупљи штопер у питању. Да имамо више новца, е онда важи друга прича.

У суштини се провлачи став као да је мачији кашаљ довести квалитетне играче за кикирики™, у раној фази прелазног рока. Па чекајте :)
Прво сва 3 играча ће играти за неку плату, мимо обештећења колико год да јесте, тако да нећемо платити само једног него сву тројицу кроз плате.
Друго, нико није рекао, да сам ја прочитао, да је лако довести квалитетног играча за кикирики у раној фази. Оно што је лако је довести нормалног штопера у нормалном клубу од јануара 2013 до дана данашњег. И прије 25 година се знало преговарати зими па се нпр. капарисати играч коме истиче уговор у јуну.
Треће, уопштено ако немаш паре онда не сереш о Италијанима, Португалцима и Нигеријцима и не губиш вријеме и енергију.
Last edited by Константин on Fri Aug 02, 2013 11:55 am, edited 1 time in total.
Врста која изумире
User avatar
Bruce Wayne
Члан клуба
Posts: 206
Joined: Thu Jul 11, 2013 7:48 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Bruce Wayne »

Vesovic, kolko god da je pglu, bez njega bi bili jos gori. Trebaju nam brzi igraci, on bar pokusava...od 15 puta prodje 10, centrira 4 dobre.
Last edited by Bruce Wayne on Fri Aug 02, 2013 11:57 am, edited 2 times in total.
Mauzeer
Новајлија
Posts: 80
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:44 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Mauzeer »

@Goxy

klub ciji je godisnji budzet oko 3.5 milona eura za plate igraca (na nivou evropskog proseka, cak i malo iznad), nije klub koji moze da se vadi na pricu da nema para.

izvinjenje admiistraciji sto smo otisli 'malo'u off. ali, kakav divan izgovor za sve u nasoj zemlji od kad znam za sebe, nema para.
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Holden »

Nisam mogao da gledam prenos, jer mi na poslu wifi javlja grešku na serveru kad god hoću da palim neki strim, ali posle odgledane situacije oko penala - jel se samo meni čini ili je Veške sastavio onog momka. Mislim, čovek bio u vazduhu, ovaj ga telom sastavio. Ako ima neko stručno lice da mi objasni...?
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by naka »

I meni je bio cist penal.

Goxy. Pare su razlog izgovora za njihovu nesposobnost. Pare bi bile izgovor kad bi mi trazili polufinale Europe, a ne da dobijes neke jadnike koji nemaju sta da jedu u nasoj ligi ili jadne komsije. U evropi je apoel sa manjim budzetom prezimeo a mi ...

Stoper nije prase u teheranu pa da se ne moze naci. Ovu igru igra ceo svet. I adi nije pao sa marsa, gaj...

Ako nemas para oteras kapitena od 360000 + % I mozes da dovedes koga hoces. Slobodnih stopera sa platom od 200.000 imas kolko hoces. Dodao Bi jos da su stoperi bitni Ali bi I vidic izgledao kao kreten da mu je sa jedne strane vesivic, sdruge dete koje ne zna gde da trci a ispred milijas tj Nista.
User avatar
Bruce Wayne
Члан клуба
Posts: 206
Joined: Thu Jul 11, 2013 7:48 pm

Re: Черноморец - Црвена звезда 01.08. 2013. LE 3. претколо

Post by Bruce Wayne »

Ne znam da l ste napisali, ali igra Kasalica u revansu. Jeee
Locked