27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by lucky#13 »

Vec vidim kako igramo sa jednim napadacem :evil:

Ja bih voleo ...

Bajko
Petkovic - Kelhar Pavicevic - Mijailovic
Kovacevic
Lazovic Ninkovic Pecnik
Mrdja Rakic

Sredina u rombu!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by tsva »

Sve ispod 3 je neuspeh.

Ocekujem da ce Rad da odradi "Dzombu" tj da odmara prvotimce kao raspali kulski Hajduk zadnjih 5-6 godina.


Bice lagana rutinska utakmica. Nece se gradjevinari puno buniti.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
evoimene
Новајлија
Posts: 38
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:48 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by evoimene »

Sve ispod tri (ali boda) je neuspeh. Ne smatram najbitnijim jednog ili dva napadača. Naša ofanziva će pre svega zavisiti od toga dal će Nine da glumi krilo ala Kadu, dok nam igru organizuju Gogić(Milijaš ako igra) i Kovačević ili ne.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Либурнија »

dacha od bosne wrote:Ja samo ne mogu da se načudim koliko neki od vas zanemaruju sportsku psihologiju. A ona se u našem kk i fk toliko pokazuje ključnim momentom već skoro više od jedne decenije. I vi sada nakon onakvog izgubljenog derbija, izjave Nineeta i sl. pišete kako to nema veze? Ajd, dobro.
Да, и то они исти који се залажу за професионализам, ред и рад. Исто као и у случају баскета гдје се професионализам, ред и рад напрасно претворе у "сезона је ионако завршена". Само да подсјетим, откада се познамо неки од нас по форумима (2008, 2009), залажем се за ангажовање клупског психолога. Мислиш да је ико схватио то озбиљно, било од навијача а камоли од управа?! :nene: Од навијалча су долазиле изјаве, "ма шта који к...ц психолог, ко ће да психологизира Бајка","то је посао тренера" па до ових сада изјава када играчи треба да буду психолози сами себи. :pop: Никада ви нећете тако постати Мерцедес, другови моји...
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Константин »

Najdoski dr. Ilija wrote: Већ сам писао о томе да је и Роби у дербијима изводио скоро исту формацију само са много битном разликом, правио је тим и тактику са намером да добије и за то је спремао играче а Сејо да сачува X!
Да додам, Роби је био тренер почетник који је још требао да се развија и исправља властите грешке у ходу као што је већ почео и да ради. Водио је је ростере које су били слабији од овог данас а играо је против екипа Партизана које су биле боље од ове њихове. И да, затекао је најгори низ против њих у историји и преокренуо га је. Преокренуо га је прије свега својим приступом према тим мечевима и спознајом шта је Звезда, које је покушавао да пренесе на играче. Олош из управе прекинуо је овај пројекат вађења клуба из буле којој је и сам много допринио, а навијачи су на Бордоу показали колико су незрели и прогутали Јанкосана док си рекао кекс.
Сада смо ту гдје јесмо, па нам ништа не преостаје него да се добије Рад, ако може без алиби прича о притиску.
Врста која изумире
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by dacha od bosne »

Nije tema za ovaj topik, ali Robijev roster je bio slabiji na poziciji štopera. Ostala mjesta baš i nisu bila slabija, ali na štoperima je morao da se krpi i to debelo.

Elem, da se dotaknem onoga što su pisali i Ilija i Liburnija.
Sportska psihologija je jako kompleksno područje i ne može je voditi baš svaki, obični psiholog, ali je svaka pomoć u tom segmentu veoma bitna i dobrodošla.
Na žalost, mnogi treneri koji danas vode ekipe (posebno na našim prostorima) jako malo znaju o psihologiji i samim time ne znaju ni da rasterete igrače pred važne mečeve, a nama je ova utakmica sa Radom od velike važnosti (kao i sve ostale do kraja prvenstva).
Mi moramo biti svjesni da igrači prolaze kroz milion situacija u svojim svakodnevnicama i da utakmice i treninzi nisu jedina stvar o kojima oni brinu, i dosta tih stvari utiče i na njihove igre, plus tu je i sam pritisak koji nosi Zvzedin dres i igranje u našem klubu.
Zato mislim da je jako bitno da imamo ili trenera koji je odličan psiholog ili da mimo trenera imamo psihologa koji će raditi sa našim igračima

Odoh u debeli off, ali sve ovo posebno ima svoga smisla pred ove odlučujuće mečeve.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Il genio »

Promasis penal na 0:0, zatim iz prvog sledeceg napada primis gol iz slobodnjaka, pa do kraja poluvremena promasis jos jedan. Umesto sa 2:0, na poluvreme odes sa 0:1.
Kad vec spominjete Robija, sa njim na klupi smo imali identicnu situaciju protiv Partizana gde smo na 0:0 promasili penal i u nastavku lagao izgubili 2:0, i to kuci.
Zbog cega ovo pricam? Promasen penal u ovakvim utakmicama je velika trauma za igrace, a protivnika podize i daje mu krila. Mi smo to uradili cak dva puta! U tim situacijama taktika ne postoji, odnosno nema veliki uticaj, tu na scenu stupa psihologija. Nekim cudom smo se vratili u zivot, a onda smo podsvesno na sve nacine pokusavali da zadrzimo taj neresen rezultat. Spletom nesrecnih okolnosti smo primili gol. Jbg, to je fudbal. Moj utisak je da se predimenzionise krivica trenera.
Izvinjavam se na off topic-u

Sto se tice sutrasnje utakmice, ne bi tu smelo da bude problema. Rakic od prvog minuta, i da resimo sve vec u prvom poluvremenu. Bice zanimljivo videti kako cemo izgledati bez Milijasa, ako je istina da nece igrati.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by carapan »

Psihologija je cudo..

Sutra ce se sve videti na samoj utakmici.. Ako je fino otvorimo, ranim golom, bice da smo preboleli poraz od prosle nedelje.. Svaki minut, ako ne otvorimo utakmicu kako treba, bice sa psiholoske strane sve tezi i tezi za igrace, jer sada nema kalkulacija..

Iskusni su sve to igraci, i iskreno se nadam, da ce sutra pokazati zasto su sa pravom sampioni..

Inace, sutra navece, izgleda ce biti bas jaka kisa.. Cak sada videh da javljaju i neko nevreme.. Jos jedan jako bitan faktor za krajnji rezultat..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by crazynorth75 »

Mene uopšte ne brine sutrašnja utakmica, a ni ona protivu OFK-a, ako oni ne kiksnu u kod Donjeg Srema, ključ sezone je u Užicu. I da, volio bih da opet krenemo sa Rakićem i Mrdžom.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Najdoski dr. Ilija »

Јбг, кад од готовог направисмо вересију!
Сад нам је у Ужицу кључна утакмица.
Нама су сва предстојећа 4 противника знала да направе доста проблема.
Сва срећа тренутно се незна ко је у већем каналу!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Pravednik »

Rekoh neki dan ili hoce ili nece titulu. Ocekujem od Nineta da napokon proigra i da u potpunosti kreira nasu igru. Dosta vise skrivanja , ima da se gine i igra naprijed a ne da se cuva rezultat.
Kakva trema i okovane noge, jebote svi ste poludjeli pa igramo sa timovima sa zacelja. Jebes Seju seljaka i Andjusa majmuna, uci u svlacionicu i reci da igraju ko muskarci a na da sami sebe pobijede kao u derbiju. Da stavimo i Radonjica II Bezobraznog (pokazao je pravo lice na presici poslije derbija , danas sam pogledao, kako je kurazan poslije pobjede, kaze Cibona los dan, more mrs iz kluba unistio si Bobija) ne smijemo izgubiti od Rada.
Alo mi smo Zvezda.
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Тони »

Наши изненадили играче после тренинга. :)
navijači 3.jpg
navijači 3.jpg (154.84 KiB) Viewed 3071 times
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Трапа »

Јесмо ли икад добили текму после подршке навијача на тренингу?
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by tsva »

ovu jesmo
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 27. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Рад

Post by Najdoski dr. Ilija »

Image

Јоој, Трапо немој, то је и мени пало на памет!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Locked