Припреме за сезону 2013./14.

User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Либурнија »

Спорталу иначе све треба вјеровати.. Тако су "хулигани" били криви и у Чешкој па на крају испало ниђе везе..
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Хлад Малиганович »

Читам, читам, читам. И скупљам, скупљам, скупљам.


И тако, док ми се не скупи довољно да овде напишем што имам и знам, нек вам пева једна од највећих бесмтрних Словенских душа.


"СВЕ ШТО ЖИВИ ОЖИЉАК ИМА

Све што живи ожиљак има
још из детињства, посебан, ран.
Да нисам песник, ја међ свима
био бих хуља и лопов знан.

Мршав и раста одвећ малена,
међ децом био сам увек херој,
често, често носа разбијена
враћо сам се под кров свој.

Уплашеној мајци, кад пред њу банем,
реч цеђаху усне крваво-тмасте:
«Ништа, де! Спотакох се о камен,
а већ сутра све ће да зарасте.»

Па и сада, када се без трага,
оних дана крв врела смирила,
неспокојна нека дрска снага
на поеме моје се излила.

На већ златне литерарне хрпе;
и у сваком ретку што се вије
огледају се некадање црте
кавгаџије, немирка, делије.

Ко и некад имам храброст мушку
ал нов корак мој се друкче слуша...
Док ми некад разбијаху њушку,
сада ми је сва у крви душа.

Не велим више мајци окрвављен,
већ том шљаму што церећ се расте:
«Ништа, де! Спотакох се о камен,
а већ сутра све ће да зарасте.» "


Па ко разуме, схватиће.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Ivan Vasev »

Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by tsva »

Prenos utakmice Bazel-Crvena zvezda:

http://www.20min.ch/sport/fussball/stor ... n-23720551" onclick="window.open(this.href);return false;
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Либурнија »

Komentari utakmice OVDJE.

Na kvalitet linkova nemamo nikakvog utjecaja.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Rajko »

Mene Savicevic odusevljava. Cak i stoperski tandem koji je odigrao skoro bez greske dve utakmice protiv jakih timova. A ipak su to vrlo mladi igraci. Kada bismo ih istrpeli jos nekoliko utakmica, imali bismo sasvim dobar tandem u odbrani, i jedno pojacanje tu bi bilo dovoljno. Cisto kao zamena. Mozda preterujem, ali sam stekao takav utisak. Samo jos kada bi prodali Milijasa i dali sve njegove minute Savicevicu.

Jos nam mozda fali jedan krilni igrac, i mislim da je ovo vec sasvim solidan tim koji uz dobar rad moze da postigne dosta. Pogotovu sto su to sve klinci.
Za razliku od ekipa iz prethodnih nekoliko sezona, kada je kroz tim prošlo više od 100 igrača, ova generacija Zvezdinih klinaca ne boji se lopte, čak i defanzivci prilično lagano iznose loptu kroz dribling i jednostavne akcije, a način na koji igraju potpuno je oduševio švajcarske komentatore, koji u obe utakmice bukvalno sve vreme pričaju o tehničkoj dominaciji srpskog tima.Inferiornost Bazela na tom planu tim je čudnija, što u timu dve trećine čine doseljenici iz južne Evrope.

U 83. minutu Bazel je izjednačio posle duge akcije, Valentin Štoker se lepo zagradio i pogodio sa desetak metara. Samo minut pre toga Zvezda je imala dobru akciju zaustavljenu zbog ofsajda, a odmah posle primljenog gola Kasalica je prošao između dvojice, pao posle starta, ali je dobio samo korner.

Zvezda je sa igraćčem više krenula u opšti napad, tri puna minuta lopta se kretala oko šesnaesterca Bazela, ali je iz toga beogradski tim kažnjen - izbijenu loptu primio je uz desnu aut-liniju Nohamed Sala, Egipćanin je prošao kroz dva duela i poslužio Raula Bobadilju, a Argentinac je pogodio rutinski.
isecak izvestaja sa B92
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by tsva »

Ovo ce vec biti malo teze jer smo u dva poluvremena igrali protiv dva razlicita protivnika pa su i utisci sasvim drugaciji. Osim toga sudjenje je bilo vise nego domacinsko po nekad i sramotno. Ako smo se na ovom turniru pripremali za TSL onda je vreme baceno jer koristi necemo imati. ako nam sluzi za igru u trecem kolu kvalifikacija onda mozda bude ok. U 4 kolo bez dva nova stopera necemo proci. U prvom poluvremenu sa mnogo slabijim protivnikom jos smo nesto radili, dali gol i bili bolji bez fudbala al ajde. U drugom kada smo igrali protiv Bazela nismo postojali pre iskljucenja a pogotovo posle. Zasluzeno smo primili dva gola a mogli smo jos koji. Nivo fizicke spreme je los i za rekreativce. Ne svdja mi se sto nam je tim pun shabana (Vesovic, mladenovic, Milivojevic, Kasalica itd...) koji brukaju svojim ponasanjem. Kad treba trcati uglavnom ih nema al kad je frka tu su. Sa sredinom M&M mi fudbal igrati necemo. Sramotno je koliko su kriminalni. Kad bi ukinuli duge lopte oni bi morali da prestanu igrati fudbal. Oba primljena gola su tragicna. Kod prvog sa 3 pasa kroz sredinu sa 30 m dolaze skoro na peterac neometani bez kontakta bez da je nas igrac isao na kontru. 2 gol je sramotan i za pionirsku sekciju. Mi imamo korner kod rezultata koji ajde da kazemo nam vise odgovara. 7 igraca kao sivonje idu u 16, na sredini nikoga a pozadi trojica da ne koristim derogatorne izrade. Ide kontra 1 na tr. Prvi ga ne rusi na centru i radi ga ko majmuna, drugi i treci ga prate do 16 bez kontakta a sa druge strane dolazi js jedan protivnicki igrac naravno bez pratnje i ostaje potpuno sam. :pop:


Bajko - uglavnom ostabljen na vetrometini. Par lopti dobro skinuo kod golova nemocan.

Mijailovic - uglavnom ok do 2 gola :pop:

Vesovic - vreme za koju vaspitnu. Osim shabanisanja i valjanja skoro nista pogotovo u drugom poluvremenu

Stoperi - kome posle drugog poluvremena nije jasno zasto nam trebaju 2 nova tom nikada nece biti jasno. Izgubljeni u vremenu i prostoru.

Kovacevic - moze da se nosi i sa jacima. Crveni necu da komentarisem

M&M - nedo bog nikome s tim da je Milijasu jos bilo stalo al on ne moze. Rankovog boli kita. Koji precizan pas unazad stoperima i to je to. Nije se ni oznojio. Oba odigrala svih 90 minuta. Van svake pameti

Pecnik - dobra tehnika, nespreman, mislio sam da je brzi

Mladenovic - dao gol i ok prvo poluvreme al kad udjose igraci bazela njega nigde. Ni jedan duel vise nije dobio zbog manjka kila i fudbalske inteligencije. Pokusava na istu for svaki jebeni put ko ptica kroz ztaklo

Dauda - "nezaintresovani" Dauda (koji li je to izmislio) ubedljivo najkompletniji fudbaler kojeg smo mogli videti u ove dve utakmice. Iz sredine dobio 0 lopti. Na kraju kad je video da od M$M nece dobiti ni jednu poceo da se seta.

Od izmena koje nisu doenele skoro nista izdvoji bih Vukana koji mora ali MORA da igra jer je napravio par fudbalskih poteza al nema s kim jer je decko bezobrazan pa trci i bruka ostale kolege i Kasalicu cije je shabanisanje i gluma odavno presla granice normalnog ukusa i koji je opet u izglednoj situaciji umesto da puca glumio za penal i dobio kitu.

Stojanovic mi se sve manje i manje svidja
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Велики Делија »

Тандем Милијаш + Миливојевић је гаранција за трофеје у витринама јсд. Са њима нема фудбала, нема успеха, нема титуле, купа, нема ничега.
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Ivan Vasev »

A jeste li vi sigurni da je Milivojevic igrao? :lol: Mislim ono, bas, bas sigurni?
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by tsva »

na terenu proveo 90 minuta, igrao naravno nije jer niti zna niti nece
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Ivan Vasev »

tsva wrote:
Ovo prelazi sve granice dobrog ukusa
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Ганац »

Велики Делија wrote:Тандем Милијаш + Миливојевић је гаранција за трофеје у витринама јсд. Са њима нема фудбала, нема успеха, нема титуле, купа, нема ничега.
Lepo rečeno,suptilno a opet konkretno i istinito.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Либурнија »

Ivan Vasev wrote:
tsva wrote:
Ovo prelazi sve granice dobrog ukusa

Сређено. :skola: :srbinosm:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by tsva »

Ivan Vasev wrote:
tsva wrote:
Ovo prelazi sve granice dobrog ukusa
sta tacno prelazi granice dobrog ukusa?

to sto je neki buregdzija kenjao kako je Dauda nezaintresovan?
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Припреме за сезону 2013./14.

Post by Либурнија »

Ма Иван је ваљда мислио да ти мислиш на форумаша (чини ми се тротера?) који је о овом причао. Да се не би погрешно схватило, најбоље је без тога.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked