2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Il genio »

Pozitivni utisci:
-sva pojacanja su se dobro pokazala
-opet imamo levu stranu
-opet imamo kreatora igre
-nismo primili gol
-fina poseta

Negativni utisci:
-lose smo pripremljeni
-nemamo iskusnog stopera

Bajko - Nesiguran, jedan kiks je mogao skupa da nas kosta. Vreme je da mu se trazi zamena, u opasnom je padu forme u poslednjih godinu dana, izgleda da se zasitio. Takodje je navukao gnev navijaca, napusavaju ga, ironicno mu aplaudiraju, ne pise mu se dobro ako ovako nastavi. 5.5

Vesovic - Mi se sprdamo na racun njegovog driblinga u desno, a cinjenica je skoro uvek prodje. Vidi se da je fizicki besprekorno spreman, ali dzaba mu sve kad nema zavrsnicu. 6

Mijailovic - Najbolji pojedinac, konstantan svih 90 minuta, odlican gol posle solo prodora, par dobrih cenarsuteva. Spor je, vidi se da nije ni spreman 100 posto, mozda bi trebao vise da ulazi u sredinu, u prvom poluvremenu nekoliko puta izblokiran prilikom centarsuta jer su ga protivnicki igraci "citali". 7.5

Lazic - Meni se mnogo svideo, ima gradju za stopera, dobar je sa loptom, nekako je elegantan. Pred kraj 2 kiksa, prvi klasicna dekoncetracija usled umora, a drugi mozda vise zbog toga sto je igrao levog stopera, a on desnjak pa se nije lepo namesto da ispuca loptu. Mislim da imamo ozbiljnog igraca u najavi. 6.5

Krneta - Usled trauma iz Belorusije, zatim aviona i na kraju Rada, polako se vraca. Veceras odigrao dosta dobro, borio se sa visokim Islandjanima... 6.5

Kovacevic - Nije stao 90 minuta, klasicna radilica, siguran sa loptom, glupo je suditi na osnovu jedne utakmice, ali rekao bih da je upgrade u odnosu na Micka i Garida 7

Milijas - Prvih 15 minuta aktivan u igri, otvarao se, trcao, a posle gola po starom. Kako je vreme prolazilo, sve je losije izvodio prekide... Poprilicno izvizdan kad je izlazio. 6

Ninkovic - Nije mnogo pruzio, ali vidi se da je klasa. Posle Evandra konacno imamo krstenog ofanzivnog veznog. Par puta se poigravao, ponela ga atmosfera. Bice interesantno videti ga u paru sa Vukanom. 7

Pecnik - Odlican volej kod gola. Skolovan igrac, vidi se da za njega nema tajni u fudbalu. Tehnicki je potkovan, ali je ocigledno nespreman. Kada bi ga utgao neki kondicini trener, mislim da se ne bi toliko osecao nedostatak brzine. Sa Mijailovicem nam oziveo levu stranu posle dugo vremena. 7

Kasalica - Ostavio je dobar utisak, cak je i asistenciju upisao za to malo vremena koliko je proveo na terenu. Nadam se da nije neka ozbiljnija povreda u pitanje. Neocenjen

Dauda - Nova sezona, stare boljke - slaba realizacija. Na istoku je dosta ljudi bilo nezadovoljno sa njim, na mene je ostavio za nijansu bolji utisak. Iz 3 sanse mora da da bar 1 gol. I pored svih mana, bez konkurencije najbolji spic. 6

izmene:

Mladenovic - nije igrao na svojoj pociziji, cak ni na svojoj strani... Nezahvalo za komentarisanje, 6 za trud.

Savicevic - ne znam da li nas je razdrmao njegov ulazak ili kapitenov izlazak, ali cinjenica je da smo od tog trenutka zivnuli. Imam neki osecaj da bi sa Ninom u tandemu cuda pravio. 6.5

Miric - neocenjen


Sve u svemu ja sam zadovoljan, bice ovo mnogo bolje.
Spoiler: show
Au Bajko crnji od Dzejmsa... :?
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Banex »

Ljudi ja sam vam lepo rekao da će nam Bajković, ako ostane, biti najgori pojedinac na terenu, i verovatno najviše koštati titule. O Evropi da ne govorimo. Čak je gori i od Mladenovića, Milijaša, Vešovića...Taj šta zna da usere to niko ne zna. I tek će nas ukopati. Uopšte se ne nadajte tituli ako on ostane. A i ako ode teško da ćemo je osvojiti (s obzirom da bi Vesić zauzeo njegovo mesto :pop: ).
Šta reći o utakmici..generalni utisak nije katastrofalan, što je ipak pozitivno s obzirom na okolnosti. Imamo nekoliko KRETENA u timu sa kojima ni Murinjo ne bi ništa uradio, a kamoli Stojanović. Mladenović očaj živi, Vešović klasična volina koja nije za više od Prve Lige Srbije, Milijaša nema smisla više ni komentarisati, za Bajkovića sam sto puta pričao..Raduje hrabrost Stojanovića da zameni neprikosnovenog kapitena, daj Bože da će sve manje i manje igrati (ne nadajte se da će otići), ali sa druge strane žestoko razočarenje defanzivna taktika u ovakvoj utakmici. Tja...
Ima i par pozitivnih stvari. Nisam verovao izveštajima sa priprema koji su govorili o dobrim partijama alkosa Mijailovića, ali na ovoj utakmici sam se uverio da je to sad, skoro pa neki potpuno drugi Mijailović (jako dobro ga se sećam iz prvog mandata u Zvezdi i tad je bio DNO DNA !) I prosto ne mogu da verujem da smo dobili kakvo-takvo pojačanje u njemu na tom levom beku (u odnosu na Mladenovića je Filip Lam). Drugo-Pečnik i Ninković. Vidi se da su solidni fudbaleri ali obojica daleko od prave forme i vidi se da im fali utakmica. Nadam se da će vremenom i to doći. Šteta što ćemo do tada već ispasti iz kvalifikacija za LE. Dauda i Kasalica standardno dobri. Dauda još jednom dokazao da je za naše prilike vanserijski napadač . Druga je stvar što nema iza sebe pristojan vezni red od kojeg će dobijati lopte. I mislim da su te priče oko njegove kurcobolje i više nego preuveličane. Kovačević malo primetan ali čini mi se da je dobro obavio svoj posao.
i na kraju štoperi..Vidi se da imaju potencijala, ali su previše mladi, neiskusni i nedorasli trenutku u kom se nalazi Zvezda, a to su kvalifikacije za Ligu Evrope ! Mi bez dva nova, ISKUSNA štopera i sa Bajkovićem na golu nemamo šta da tražimo u sledećem kolu kvalifikacija, a bogami i u borbi za titulu !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Либурнија »

Претјерујеш са Бајком. Јесте да зна да киксне али толика рупчага ипак није. Кировски је тром голман за Звезду, сувише споро излази на ситуације 1 на 1 а тако већина ТСЛ-лигаша нама ствара шансе. Бајко јесте луд али понекад и позитивно па нам је често пута спашавао и дупе и образ када се брод већ опасно нагињао. Бајко има одличне рефлексе и када би имао крштеног тренера голмана који би рецимо могао да га увјежба код изласка на високе лопте, био би више него солидан голман.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Banex »

Ok, ali ako već ne zna to, tj. ako nije imao ko da ga nauči (a sad sa 28 godina teško da će naučiti), mogli bi smo bar da dovedemo nekog ko to već zna i ko nema toliko očiglednih nedostataka. A to bi na primer mogao da bude bilo koji prosečan golman Tole Super Lige, jer iole "školovaniji" golman deluje mnogo bolje na terenu nego Bajković (i samim tim mnogo više uliva sigurnost ekipi, nasuprot nekom za koga se uvek štrecaš da li će napraviti neki EPIC FAIL).
Slažem se da nas je dosta puta spašavao, ali nas je bogami i žestoko sahranjivao i ne razumem zašto bi to Zvezda morala da trpi više ? Samo zato što je nekad "pozitivno lud" ? Od Ranđelovića, Radivojevića, Banovića, Pavlovića, sad i Bajkovića upropastili su nas golmani kreteni (veći ili manji, manje ili više ludi) !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Хлад Малиганович »

Како људи овде воле да пљују, само да би лупетали...

Бановић, Павловић... па немају заједно утакмица за мало јаче од једне полусезоне... Притом је један бранио солидно (сад ваља текме), а други је био потпуни идиот. И сад су они заједно са Ранђом, и Бајком у кошу....

Голман вам је крив... Да л" сте ви нормални, код мозга, јбт...


Имам добар осећај везано за систем игре. Овде фали мнооого дрила, искусан штопер, и бар једно крило, и то је то. Може ЈСЛ лепо да се игра.


Мене брине она фотка са четири "А"... То ме брине, јер ком су они помагали, тај се леба није најео.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by harper lee »

Banex wrote:Ok, ali ako već ne zna to, tj. ako nije imao ko da ga nauči (a sad sa 28 godina teško da će naučiti), mogli bi smo bar da dovedemo nekog ko to već zna i ko nema toliko očiglednih nedostataka. A to bi na primer mogao da bude bilo koji prosečan golman Tole Super Lige, jer iole "školovaniji" golman deluje mnogo bolje na terenu nego Bajković (i samim tim mnogo više uliva sigurnost ekipi, nasuprot nekom za koga se uvek štrecaš da li će napraviti neki EPIC FAIL).
Slažem se da nas je dosta puta spašavao, ali nas je bogami i žestoko sahranjivao i ne razumem zašto bi to Zvezda morala da trpi više ? Samo zato što je nekad "pozitivno lud" ? Od Ranđelovića, Radivojevića, Banovića, Pavlovića, sad i Bajkovića upropastili su nas golmani kreteni (veći ili manji, manje ili više ludi) !
Nema ko. Imamo trenera golmana koji je kompletan retard i otkako je on dosao u klub ne mozemo cak ni supertalentovane golmane da izvedemo u seniore, a kamoli nesto drugo.
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Mandrak »

Nakon dugo vremena pojacanja opravdavaju svoje ime. Definitivno pojacani u odnosu na proslu sezonu, jos jedno krilo, dva centralna beka i da udomimo kapitena pa da vratimo titulu gde joj je i mesto.
Nije u redu da pljujete Bajka toliko. Zaboravljate da covek nema trenera, tj nas trener golmana je najblaze receno smejurija. Da mi imamo trenera golmana Bajko bi tu loptu boksovao, ali...
Odbrana je bila sasvim solidna, s obzirom da sam ocekivao bar jedan gol u nasoj mrezi. Nas par stopera je najmljadji u ligi,a eto opet mi ne primismo gol. Normalno je da grese zbog mladosti, pad koncentracije je vidljiviji kod stopera nego kod bilo kog drugog igraca u polju. Moramo dovesti bar jednog iskusnog stopera MORAMO! Mijailovic je bio najbolji na terenu pa ne treba trositi puno reci o njegovom ucinku. Vesovic, taj covek ima najbolje predispozicije za fudbalera u celoj ekipi, steta sto mozak ne ukljucuje. Mada moram priznati da bi sa mladjom na krilu i Deni Alves izgledao smesno.
Sredina... Moram da pocnem od kapitena :nindza: Molim Boga da nam neki Kinezi posalju ponudu koja se ne odbija. Covek ce da nas upropasti. Kad je on izasao sa terena samo je mladja slao duge lopte.Njegovo nemanje snage je previse za mnogo jace ekipe nego sto je nasa. Moderni fudbal se zasniva na tome da svi trce i ne trpi igrace koji u 65 min pretrce 5 km. Nama trebaju 3 zadnja vezna da pokriju rupu koju on ostavlja u odbrani, a u napadu te njegove duge lopte mi okrecu zeludac. Ostane li on u timu dzaba nama Nine kad ce 50% lopti kapiten da salje u nepovrat.
Aca je stvarno tenk, pravi moderni zadnji vezni koji nije na ti sa loptom kao Garido, a nista ne zaostaje za njim po trcanju. Pun pogodak za to mesto.
Nine je nespreman, ali tako nespreman je veliko pojacanje. Decko zna da se krece i ima fenomenalan pregled igre. Kad udje u kondiciju bice nasa prednost u trci za titulu.
Nejc me prijatno iznenadio. Igra na poziciji koja mu nije prirodna kao ni Milunu, ali je veliki apgrejd u odnosu na njega.
Steta sto se Kas povredio mislim da bi pukla petarda da je ostao, jer kad je mladja usao... bolje da smo igrali sa igracem manje.
Dauda je (za mene da se odmah ogradim) prototip pravog centarfora. Brz, zna da se zagradi, da se otvori, da odlozi loptu, igra glavom, dobar sut i to sve tako nezaiteresovan kao sto kazu!? Najbolji centarfor u xy godina, nedo Bog da ode pravicemo ga mi od blata.
Konacni utisak mi je da smo nespremni i neugrani, ali da idemo u dobrom pravcu. Kad (ako) kondicija bude na mestu i ukoliko dovedemo 2-3 igraca mislim da nema straha za titulu.
Pozdrav braco Cigani!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by naka »

Prvo da se zahvalim Banetu. Slike su odlične

Drugo, imajući u vidu da nam je bio debi a posebno za dosta igrača, ja sam zadovoljan. Videlo se da ima nečeg što može ličiti na smislen fudbal. Za razliku od prethodnih vladavina kapitena sad je lopta išla napred kod svih (sem njega su bili fokusirani na to). Druga stvar koja mi se svidela je da su i na kraju pokušavali presing iako pola od njih nema snage za duže od 60 minuta. Što se tiče taktike, mogu da razumem slaveta za dva zadnja vezna jer su štoperi mladi a Milijaš mora da igra, ali mi se ne sviđa opcija gde su dešnjaci na levoj a levaci na desnoj. To ima smisla ako su smisleni i odlični igrači. u ovakvoj situaciji dovoljno je da pored kičme štoper-aca-nine-dauda ostavi desno i levo neke koji će da špartaju i centriraju (pa nek i svaka peta bude kako treba) a umesto kapitena ubaci nekog u napad.

Bajko-5- iako nas je mnogo puta spasao ono juče je bilo jedno od najgorih izdanja. Ispuštao, padao a vrhunac izletanje na kraju u masu da je boksuje a uopšte nije vladao situacijom. Kakve smo golmane imali on meni i nije loš, ali definitivno moramo oterati Maksimovića. Možda da nam to bude sledeća akcija :)

Vešović-6 kakav zna ono je bilo dobro. Prvi put da sam video da je u nekim situacijama imao prednost jer kad krene u dribling on obično zaostaje. Činjenica je i da ga je Mladenović ubio u prvom.Jedan od spremnijih.

krneta-6 imajući u obzir "situaciju", više nego što sam očekivao. Ima tu ispadanja, pogrešnih procena ali...svidelo mi se što nije imao toliko alibi dodavanja nekog je pokušavao da je iznese i unapred doda. čini mi se da je tako i izbacio Daudu kod one šanse.

Lazić-6- vidi se neiskustvo, delimično i neznanje ali me je prijatno iznenadio u nekim situacijam gde bi svako izbacio loptu u aut a on pokušao da je iskontroliše i iznese.

Mijailović-7.5- definitivno igrač utakmice. Prošpartao je mali milion puta i na kraju dao gol "sam protiv svih" bez ikakve pomoći saigrača. Definitivno jedan od spremnijih i moramo naći levog ofanzivnog kako bi sa ninetom u trouglu izgledali ozbiljno. Odlično.

Kovačević-7-uvek kontroliše situaciju, jak u duelu i ima lepu loptu za prvi pas.

Milijaš-5-osim dve duge lopte na stranu sve drugo užas. Postoji sitem gde se ne snalazi i onda dođe majstor i ponovo po svom jebe sve živo. Vraća nazad svaku. kasni u dodavanju pa ljudi upadaju u ofsajd. Kad napred dodaje to je visoka po sredini. A centaršutevi iz mesta idu po zemlji. Toliko smeta da kad bi rekli hoćeš dva štopera i odlično levo krilo s jedne ili da ode nesreća sa druge strane ja mislim da bi ovo drugo bilo veće pojačanje. Al kako se iskusno muva oko linije blizu klupe kako bi mu što manje zviždali prilikom izlaska.

Pečnik-7-bila bi ocena manja jer se videla nespremnost koja je prouzrokovala neke "poteze", ali prelep gol, orjentisanost na napred. Više nego solidno.

nine-7- isto kao i prethodnik. Zadnjih 25 minuta je jedva disao, što je prouzrokovalo i par poteza (gde je Mijailoviću dao kosku) ali je i takav jurio u presingu na kraju. Iako sitne građe često u skoku a odlično je što vuče ekipu na visok presing. Ono što sam video od fudbala od njega u prvih 20 minuta od kapitena nisam video ceo život.

Kasalica-ne bih ocenio. bio kratko. Meni se nešto i ne sviđa ali ko ga je zamenio na toj strani i onako povređen bio upotrebljiviji.

Mladenović-5.5 Pola ocene na trčanje. Ali mi je neverovatno da trener njega koji ne zna da vodi loptu još stavi na desno krilo. U redu na levo i da centrira kako je izgledalo u drugom a naročito posle izlaska Milijaša. nema mozga, znanja ali ima snage da trči. Ubio Vešovića u prvom.

Dauda-6 stožer napada. veže dosta igrača i uvek se čini da je tu. Kasne često sa pasom pa upadne u ofsajd ali mora i može mnogo bolje. Ako ga prodamo to bi bila veća katastrofa nego da su babovića uparili sa Milijašom.

Savićević- bez ocene iako je živnula igra kad je ušao umesto kapitena. Mislim da je zaslužnije što je "onaj" izašao

Trener kao što sam rekao- uvežbavao jedno na treningu, onda se predomislio pa počeo drugo i kad je video ispravi u drugom i vrati se na normalno uz izbacivanje kapitena za šta veliki naklon. Tako da i on ide gore dole. neka greši ali nek se ispravlja i zamoli ove iz uprave da malo štedimo i oslobodimo ugovor sa kapitenom. Neka nam tako predstave. Ako ne znaju kako, nek pozovu Bucka da im stručno objasni.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Либурнија »

Не може да се предсказује али правац је засада добар. Коначно један задњи везни који крпи рупе али зна нешто и према напријед. С обзиром на физичку спрему, задовољавајуће трчање. То што неки не знају јбг, али количина незнања или "немања појма" се прилично смањила. Није нешто ново да играчима попут Младеновића, Вешовића па и Касалице фали фудбалске интелигенције. Малог Лазића је тресла трема али одмах потписујем да је он много бољи материјал од Спајића. Бољи с лоптом и размишља у игри. Дауда је у некој врсти мини-канала. Печник, фин играч, свакако појачање пошто ипак зна. Нинковић ће бити ОК, свакако. Милијаш неће, можда у ветеранима некад. Тренер ми се засада свиђа (Милијаша му не рачунам пошто је он заштићен законом о бијелим медвједима).

Бајко - 5. Аман Бајко!

Вешовић 6 - трчање и физика врло добри . Остало недовољно.

Мијаиловић - 8. Чим се рани овај послије скидања са цирке?! Велика похвала.

Коваћевић 7 - "неталентован". Весићу, Лукићу, Мази и осталима - говеда једна неспособна!

Лазић 6 - трема али потенцијал је ту.

Крнета 6 - био би и добар да му нису дали другог клинца уз њега па је тренмарио иако је у односу на овог другог "искусан".

Милијаш 5 - немам шта више да додам на ту тему.

Нинковић 6 - није то још то али нема везе. Биће.

Печник 7,5 - мени се овај змајчек много допао. Словенски менталитет одудара од српског, ту је негдје на пола пута између Срба и Шваба а то је добро у овом случају.

Касалица 7 - добар иако кратко, одлична асистенција, погледао је и изненадио ме тим потезом. Играч чија ће каријера свакако надмашити таленат који има. Цијеним то, цијеним борца и радника.

Дауда - 6 - у малој кризи је а није ни добивао неке лопте.

Младеновић 5,5- довољно зна али за бека. Слабо размишља у игри.

Савичевић 6. Није данас баш имао прецизности у пасу али добро, понешто зна, млад је, трчи.

Стојановић -положио пријемни.



Захваљујем се Банету Бумбару и испред форума и испред екипе која га уређује! Свака слика је уживанција за себе. Лично, одушевљен сам!
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by carapan »

Posle duzeg perioda, odgledah sa severne strane utakmicu..

Sve ste uglavno rekli i napisali, a da dodam i ja koju..

1. OBAVEZNO u klub da se vrati Radakovic, jer dok smo imali snage, licilo je na nesto, sve ostalo nije za komentarisanje sto se tice fizicke spreme.. Ubice nas spremna ekipa i tehnicki potkovana !!

2. Branio sam ga milion puta, ali brate Bajko, ajmo da se rastajemo.. Dmitrovica smo ispustili olako, Kirovskog poslali u Srpsku ligu,i ziv nisam oko golmana.. Ono je bio gol..Ja sam bio na severu prema istoku, i jasno se videlo da je ono gol !!

3. Mladenovic :facepalm: :facepalm: :facepalm: Boze koliko iritantan lik, koji na terenu misli da moze da radi sta on hoce..U drugom poluvremenu nekoliko puta bas iskulirao Vesovica koji se ubacivao, a on nesto kao hoce da sutne, da uradi..Vesovic mu posle toga prica nesto, on onako bangavo mu objasnjava..Uopste mi nije jasno, a za ovo se izvinjavam, jer nisam sa stadiona dobro video da li je bio medju rezervama Lukovic, zasto kod povrede Kasalicine, nije Vesovica gurnuo napred na njegovo mesto, a umesto Kasalice da udje Lukovic na desnom beku.. Vesovic nas najjspremniji igrac trenutno, prava zver...Mladenovic kriminal igrac, ali ocajno..Nemam reci.. Prodati, pokloniti, jbm li ga sta vec, samo da ode i da ne iritira narod na stadionu..

4. Milijas.. Taman za pola sata efektnog fudbala..Prodati ako se moze pod OBAVEZNO..Ovo nije onaj Milijas od pre neku godinu, definitivno..Cigarete verovatno, kao i zamor materijala cine svoje i to je vise no evidentno..

5. Krpljenje krila ce nam doci glave, ja Vam kazem evo danas.. Nikako mi nije jasno zasto nemamo jedno krsteno krilo, vec se krpi sa Mladenovicem? Boze kako nam fali sada Lazovic :smrc11: :smrc11:

6. Krneta i Lazic ok za Island, ali za ozbiljnijeg protivnika MORA jedan iskusniji stopera obavezno..

7. Sve u svemu zadovoljan sam, nadam se da je i Stojanovic na pravoj,a ne prijateljskoj utakmici, uvideo neke stvari, i da ce ovo biti dosta bolje, ali opet ponavljam RADAKOVICA VRATITE U KLUB !!

Poseta, atmosfera, meni sve OK, osim onog tonicnog koji se prisunjao uz Vucica, to mi je nekako pokvarilo dan..Opet ce taj da nas "spasava" jednog dana
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Alan Ford »

Prvo, utakmicu nisam gledao !

E sad, par utisaka sa strane...objektivno...vise o komentarisanju, energiji u razmisljanju...

Pomenulo nekoliko ljudi taktiku, pa samo da napomenem da mi nije jasno cemu razmisljanje na tu stranu!? Kao sto su klinci bili zapeli kod Robija 4-4-2, a covek ima svoj sistem...

Tako i ovde, cim je dosao, odmah je dosla informacija da voli 4-2-3-1 i to je od starta ovde i "namestio"...druga je stvar, sto ce to realno na terenu u TSL ici sigurno u nesto drugacijem smislu (drugi zadnji vezni ce valjda imati vise ofanzive), tako bi bar moralo...ali nema smisla trositi se na prizivanje necega, sto nikako nema sanse da se promeni...uostalom, nama je bitnije da imamo bilo kakav sistem, pa da znamo gde treba pojacati, menjati...

Drugo...tsva...vecinom ti druze, ali ima nesto provlacenja i kod drugih...ajmo da bar ovde gde je vise starijih ljudi, da imamo strpljenja za tu decu nazad...ok, shvatio sam i iz izjave trenera da su imali po koju gresku, ali zaista su u pitanju em nedovoljno iskusni, em igraci koji imaju svo pravo ovog sveta da u tom jucerasnjem trenutku budu nesto nervozniji...ako se od nekih klinaca ocekuje da po automatizmu opljunu, ajde onda da makar od 50ljudi ovde ide u krug ta prica o razumevanju i strpljenju...

Jasno je kao dan, treba iskusni stoper i to niko vise ne krije i to ce se i ostvariti, ali ce nam opet ova dva momka biti dobar deo sezone na terenu...

Puno pozdrava svima !
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by crazynorth75 »

Po meni očekivana utakmica, znamo svi situaciju, ja i nisam očekivao neku rapsodiju. Nemamo kondicionog, nemamo štopera, imamo Milijaša. kakvi god da su Islanđani, ipak su u takmičarskom ritmu za razliku od nas.

Bajko - 5, veliki kiks koji je, da je sudija priznao gol, mogao unijeti dosta problema i nervoze kod ostatka tima. Sve posljedica pada koncentracije i rada sa onom imitacijom od trenera golmana. Ono što je po meni dobro je da će nakon ovog kiksa mislim biti dosta skoncentrisaniji.
Vešović - 5.5, možda je zaslužio i nešto veću ocjenu, ali me strahovito iznervirao onim udaranjem protivnika sa zemlje, da je i tu sudija postupio po pravilima, debelo bi oštetio tim. Meni se takve reakcije igrača graniče sa debilizmom.
Krneta - 6, solidno odradio, obzirom da protivnik i nije imao neke velike napadačke ambicije.
Lazić - 6, igrao dosta solidno, ali imao i one dvije greške, koje su i normalne za klinca i debitanta, kao i ostali, vidim određeni potencijal kod njega.
Mijailović - 7.5 - igrač utakmice, besprijekoran i u defanzivi i u ofnazivi, trud i pošten odnos nagrađen golom. Prati ga taj loš glas alkosa, sad nešto kontam, prošle sezone je odigrao oko 25 utakmica u jakoj ruskoj ligi, pa se nadam da su ti mladenački grijesi prošlost.
Kovačević - 7, zbog kretena i kriminalaca iz Lukićeve ere morali smo plaća svoje dijete, jako dobar juče.
Milijaš - 5 - nemam snage njega više komentarisati, jedino dobro su oni zviižduci kad je izlazio.
Nine - 7 - jasno je da nije u formi ni fizčki, ni igrački, ali vidise kvalitet, vidi se razmišljanje, vidi se želja i trud.
Kasalica - 6,5 - malo na terenu, uknjižio lijep asist.
Pečnik - 7,5 - vidi se da je riječ o školovanom igraču, fine tehnike, lijep gol, dosta opasan i orijentisan ka naprijed, i njemu treba još da se utegne i dohvati top formu.
Dauda - 7, meni dobar, dobro se kretao, ulazio u šanse, golgeteri ipak malo kasnije hvataju formu, trudio se, onaj sprint u 90. minutu kad je pretrčao protivnika iako je u startu bio iza njega pokazuje da su priče o neozbiljnom treniranju obične gluposti i spin.

Mladenović - 5 - očajan, neshvatljiv potez kad je imao Daudu, a centaršut otišao jako i nikome.
Vukan - neocjenjen, ovaj dečko mora više igrati, na žalost žrtva je igranja kapitena.
Mirić - neocjenjen.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Ганац »

Banex wrote:Ljudi ja sam vam lepo rekao da će nam Bajković, ako ostane, biti najgori pojedinac na terenu, i verovatno najviše koštati titule. O Evropi da ne govorimo. Čak je gori i od Mladenovića, Milijaša, Vešovića...Taj šta zna da usere to niko ne zna. I tek će nas ukopati. Uopšte se ne nadajte tituli ako on ostane. A i ako ode teško da ćemo je osvojiti (s obzirom da bi Vesić zauzeo njegovo mesto :pop: ).
Šta reći o utakmici..generalni utisak nije katastrofalan, što je ipak pozitivno s obzirom na okolnosti. Imamo nekoliko KRETENA u timu sa kojima ni Murinjo ne bi ništa uradio, a kamoli Stojanović. Mladenović očaj živi, Vešović klasična volina koja nije za više od Prve Lige Srbije, Milijaša nema smisla više ni komentarisati, za Bajkovića sam sto puta pričao..Raduje hrabrost Stojanovića da zameni neprikosnovenog kapitena, daj Bože da će sve manje i manje igrati (ne nadajte se da će otići), ali sa druge strane žestoko razočarenje defanzivna taktika u ovakvoj utakmici. Tja...
Ima i par pozitivnih stvari. Nisam verovao izveštajima sa priprema koji su govorili o dobrim partijama alkosa Mijailovića, ali na ovoj utakmici sam se uverio da je to sad, skoro pa neki potpuno drugi Mijailović (jako dobro ga se sećam iz prvog mandata u Zvezdi i tad je bio DNO DNA !) I prosto ne mogu da verujem da smo dobili kakvo-takvo pojačanje u njemu na tom levom beku (u odnosu na Mladenovića je Filip Lam). Drugo-Pečnik i Ninković. Vidi se da su solidni fudbaleri ali obojica daleko od prave forme i vidi se da im fali utakmica. Nadam se da će vremenom i to doći. Šteta što ćemo do tada već ispasti iz kvalifikacija za LE. Dauda i Kasalica standardno dobri. Dauda još jednom dokazao da je za naše prilike vanserijski napadač . Druga je stvar što nema iza sebe pristojan vezni red od kojeg će dobijati lopte. I mislim da su te priče oko njegove kurcobolje i više nego preuveličane. Kovačević malo primetan ali čini mi se da je dobro obavio svoj posao.
i na kraju štoperi..Vidi se da imaju potencijala, ali su previše mladi, neiskusni i nedorasli trenutku u kom se nalazi Zvezda, a to su kvalifikacije za Ligu Evrope ! Mi bez dva nova, ISKUSNA štopera i sa Bajkovićem na golu nemamo šta da tražimo u sledećem kolu kvalifikacija, a bogami i u borbi za titulu !
Nebih se slozio sa tobom oko Mladenovica - on je Filip Blam a Mijailovic je sinoc bio licno Dani Alves,zatim Kovacevic je odigrao odlicno, cak je u vecem delu utakmice uspeo da pokrije Mikija koji je bio u stelt modu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Rajko »

Prvo, nije mi jasno sto svi pominju igru sa dva zadnja vezna, jer ja to uopste nisam video. Aca - zadnji vezni, Milijas - centralni vezni, Nine - ofanzivni vezni. Ili, ako vam je lakse, u pitanju je formacija 4-1-1-3-1. Gde bre Milijas da igra zadnjeg veznog, a i Vukan kasnije. Ostavljam mogucnost da vas nisam najbolje razumeo. :D


Drugo. Stvarno ne vidim poentu konstantnog pljuvanja po stoperima. Jasno je kao dan da im fali neko iskusan uz koga ce da stasavaju, ali je jos jasnije da obojica imaju ogroman potencijal i da su vec sad ozbiljni igraci. Al ocigledno da su ih neki ovde jos ranije uzeli na zub, pa im sad spasa nema.
Locked