1 коло ЈСЛ: Јавор - Црвена звезда

User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by Rajko »

Хлад Малиганович wrote:Ја сам, благо речено, одушевљен нашом игром до сада!
За Јавор навијаш?

Шалу на страну. Шта рећи након овога? Имамо одбрану на нивоу петолигаша који се бори за опстанак. Људи су тотално изгубљени у времену и простору, и сваки пут кад противник пређе центар, шансе су 50-50 да примимо гол. Лазић дечко је омашио спорт. На један добар потез, направи 10 лоших, који стварају гол шансу противнику. Морам да признам да сам погрешио у вези њега, и мислим да га треба под хитно одстранити из тима. Нека доведу било кога уместо њега ако већ немамо паре. Мартиновић најспорији играч у историји фудбала, и није за Звезду. Не зато што нема квалитет, него зато што нам одбрана увек стоји високо, а он ће испасти на сваки пас у празан простор.

Вешовић и Младеновић у свом стилу. Касалица не зна где бије. Нинковић невидљив. Милијаш дегенерик. Печник одиграо врло добру утакмицу, изненадио ме. Дауда се бори, има огроман квалитет, али ми се чини да би га наши стручњаци овог тренутка заменили за овог Оњила из Јавора. Бајко залепљен за линију и даље, и није његова "кривица" она одбрана пред крај.

Што се тиче саме игре, нема ништа нејасно. У нападу смо у првом полувремену изгледали одлично. Примили два гола, и уместо да паднемо психички, појачали притисак још више и створили огроман број шанси. И то је веома позитивна ствар, јер ми даје трачак наде да овај тренер има грам мозга. Оно што је поражавајуће је да смо стали након нашег другог гола. Зашто за име Бога?! Да ли зато што смо без кондиције, или је то била тактичка замисао нашег стручњака? С обзиром на онај спринт Ковачевића на крају утакмице, не верујем да је ово прво у питању. Није ми никако јасно како играчи не осете крв после онакве игре, оноликих шанси и два брза гола. Могли смо да им дамо још два до краја првог полувремена, и решимо утакмицу.


Све у свему, катастрофалан почетак, ал не могу да кажем да сам претерано изненађен. Највећу кривицу сноси управа. Уколико се нешто под хитно не предузме по питању одбране, борићемо се за опстанак.

Бајко - 5.5
Вешовић - 5.5
Младеновић - 5.5
Лазић - 5
Мартиновић - 5.5
Ковачевић - 6
Милијаш - 5
Нинковић - 6
Печник - 7
Касалица - 5.5
Дауда - 6.5
Крнета - /
Савићевић - 5.5
Михајловић - /
Last edited by Rajko on Sun Aug 11, 2013 8:21 pm, edited 3 times in total.
User avatar
gazda
Site Admin
Posts: 136
Joined: Thu Aug 30, 2012 5:35 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by gazda »

Utisak iz dvoboja sa Cernomorecom se danas samo pojacao - nama je potrebno jako puno sansi da postignemo gol(ove), dok protivnici uopste nemaju takvih problema kada igraju sa nama. Ako stvore sansu, onda je verovatnoca preko 90% da je to i gol. Jedino ako golman odbrani (danas Bajko) ili protivnik promasi "mrtvu" sansu, onda to nije gol...

I danas smo primili prva dva gola posle lopte "u dubinu" iza nasih centralnih odbrambenih igraca. Recept "Odesa" je danas bukvalno iskopiran kod prva dva gola.

Ono sto je dodatni problem je psihologija - posle prvog problema na terenu ili oko njega, dolazi do raspada sistema... u cetvrtak je to bio penal a danas je to bio ceo tim, koji je posle iskljucenja Martinovica pao u kanal.

Sta nas ocekuje - scenario u kome se teraju trener, Dauda, i ko zna ko sve ne... nema ni strpljenja da se neke stvari otrpe, nema ni profesionalizma kod igraca (burek, cigarete, splavovi), nema ni inteligencije na terenu (Kasalica), a posteno - nema ni znanja... uz sve to, pritisak na igrace je ogroman.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by tsva »

Odusevljeni smo, da smo odusevljenjiji ne bi valjalo :pop:

Herojskom borbom do poslednje kapi znaoja nasi momci su izbegli petardu protiv mocnog Javora koj je za IBV Barselona. Zasluzili su docek dostoja ekipe kakva jesu, seoska, mafijaska, pilicarska. Javor vise nikome nece dati 4 gola jer na ovoj planeti ne postoji manje spremna ekipa sa losijom odbranom i ovolikim brojem mafijaskih igraca predvodjena slovenackim Jankosanom i precentasima iz uprave koji su 99.99% krivi za sve ovo.

Utakmica je bila dobra u prvom dok smo imali znage da ispravljamo brljotine Lazica i kompanije pozadi. Posto imamo snage za 15-20 poluamaterskog fudbala dobili smo sto smo trazili tj po picki i to jako lepo. Poraz je bez posledica jer cemo nas cilj - trece mesto - ipak uspeti ostvariti ali ce i nas neko morati malo da pogura jer sami ne umemo. Tolika kolicina neimaca pojma odavno nije igrala u jednoj ekipi a sve je lepo ukomponovao slovenacki jankosan kome nije bilo mrsko da ponovo poverenje pruzi kapitenu i Lazicu koga neko gura viljuskarem.

Trio, Ninkovic, Pecnik, Dauda su nagovestili kakav potencijal u njima postoji al dzaba kad oko njih neimaci pojma haraju

Super smo vezbali prekide, ne daj boze da nismo :pop:

Bajkovic - (5) - par puta napucan inace nista, olovom zakucan na liniju a umesto da se koncentrise na greske Lazica on pratio igru

Vesovic (5) - ko muva bez glava. I ono malo sto napravi dobro zasrer 3 sekunde kasnije

Mladenovic (5) - on jeste bek al se odbranom ne bavi a i sto bi

Lazic (5) - nije fudbaler al dzaba, mora da igra i da nas ukopava. Danas 3 asistencije nazalost za Javor. Njihov najbolji igrac za kojeg nismo nasli resenje. A tek ce da nas ukopa...

Martinovic (5) - mesavina ranjenog puza i pregazene kornjace svoju sporost pokusala da nadoknadi mesarenjem. Spreman za 15 minuta.

Kovacevic (5) - izgubljen u vremenu i prostoru, bezbroj gresaka od postavljanja do predaje lopte ali zato pokazao da je u shabanisanju kralj. Micko je za njega Jaja Ture.

Milijas (5) - imajte miloti ljudi ovo je presmesno. Covek u 15 minutu ne moze da digne loptu jer ne moze da dise.

Ninkovic (7) - bezi bre majstore dok mozes da spases karijeru, za nas ne brini jer dok je pirotehnike bice i nas

Pecnik (7) - odlicna partija dok nije crkao al to je vec druga prica

Kasalica (5) - covek se bacao, valjao, svadjao sa loptom, autlinijom, sam sebi zapinjao itd... Ovo ni nadrealisti ne bi smislili

Dauda (7) - za nase uslove fantastican i napadac i fudbaler

Vukan (5) - usao kad smo bili gotovi, trebao da pocne

Krenta - neocenjen al za Lazica Nemanja Vidic lico al to vise govori o Lazicu tj onome ko ga gura

Mihajlovic - neocenjen, babo radmilo uvek obezbedi koji minut

Slovenacki jankosan (5) - umesto Vukana poceo milijas. nema dalje

UPRAVA NAPOLJE !!!

Tole supak nije doveo stofere i uzeo procente
Last edited by tsva on Sun Aug 11, 2013 8:26 pm, edited 1 time in total.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by Хлад Малиганович »

Ништа, ево још једне лепе прилике да навијачи Звезде са овог форума уживају делећи петице играчима Звезде.

Ја и даље остајем при утиску да сам гледао најбољих 35- 40 минута Звездине игре у последњих икс-ипсилон година.

Наставак је био, на жалост, тужан, и тешка срца признајем, Милијаш опет врло лош. Мислим да нам недостаје кондициони тренер, а за одбрану сам убеђен да ће се временом поправити, јер овај Мартиновић није нимало наиван играч.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Limun
Члан клуба
Posts: 203
Joined: Thu Apr 18, 2013 7:04 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by Limun »

Spoiler: show
Zanima me samo sta je ovo trebalo Milosu Ninkovicu,cijenim da sada momku postaje sve jasno.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Хлад Малиганович wrote:Ништа, ево још једне лепе прилике да навијачи Звезде са овог форума уживају делећи петице играчима Звезде.

Ја и даље остајем при утиску да сам гледао најбољих 35- 40 минута Звездине игре у последњих икс-ипсилон година.

Наставак је био, на жалост, тужан, и тешка срца признајем, Милијаш опет врло лош. Мислим да нам недостаје кондициони тренер, а за одбрану сам убеђен да ће се временом поправити, јер овај Мартиновић није нимало наиван играч.
Izvini jebiga što uživamo u tome, al' evo, pa podijeli im ti sedmice i osmice kad si se toliko nauživao... ali ti si iznad toga, da. Ništa onda...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by tsva »

ima li negde statistika da se vidi koliko je puta u svojoj istoriji kao prvoligas Javor metnuo 4 komada i kome. Cenim da je to prava retkost. Sa druge strane nikada vise nece imati protivnika ovako nespremnog, lose postavljenog sa gorom odbranom. I moja baba zna da je njima prekid SVE al slovenacki jankosan vredno radi na prekidima koji su kad ih mi izvodimo sterilni ko ustrojen krmak a protivniku skoro zvaki sansa. vazno je da se procenti uzimaju. Sa druge strane istupanjem iz lige uspelivi da izbegnemo ovakve i slicne sramote koje ce da nam se desavaju doku timu imamo Lazice, vesovice, mladenovice, Kasalice i ostale likove koji ni u kini zavrsiti nece.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by Хлад Малиганович »

Уживате, ДА, УЖИВАТЕ ДА ПЉУЈЕТЕ, смета вам кад вам то неко каже, ма....

Одјебао сам и одавде и са РСБ-а до краја ове сезоне, што се озбиљних прича тиче.

Написаћу само још ово, нек се не обрише, па банујте. Звезда, ако отера овог тренера, прави грешку. Имамо неке контуре игре, нешто што личи на фудбал, имамо игру на моменте. Немамо довољно снаге, и немамо уиграност у одбрани. Имамо идиотску управу која ће све да сјебе, врло могуће.

За првих 35 минута ове утакмице, одговорно кажем- ово је Звезда!

Поздрављам вас.
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Billy Bright
Новајлија
Posts: 77
Joined: Mon May 27, 2013 9:24 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by Billy Bright »

Ban od jednog dana
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by Константин »

Хлад Малиганович wrote: За првих 35 минута ове утакмице, одговорно кажем- ово је Звезда!

Поздрављам вас.
Супер, ти онда прати спорт који траје 35 минута и гдје нема одбране.

Мислио сам да прокоментаришем меч, па сам добио овај инфо:
http://www.redstarbelgrade.info/fudbal- ... njici.html" onclick="window.open(this.href);return false;
тако да сам одустао. Немам снаге.
Врста која изумире
X-Z
Новајлија
Posts: 70
Joined: Fri May 10, 2013 2:41 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by X-Z »

Nista neocekivano. Sto se tice broja titula, mozemo se nadati da ce Vojvodina osvojiti, ali nije realno. Sto se tima tice, uz odbranu, najslabija karika je preocajni trener. Posto smo ispali od Cernomoreca, a on nas je opomenuo da oni imaju budzet 40 miliona, da li to znaci da i Javor ima isti toliki budzet? Mi, realno nemamo kvalitet za TOP3, i treba pokusati svim silama izboriti kvalifikacije za Evropu kroz kup. Ovo zaista iskreno mislim. Nas ove sezone nece dobiti samo onaj ko ne bude hteo na svom terenu. Zao mi je Ninkovica, jer mislim da sad tek konta u kakvu ekipu je stigao.
Alal vera i upravi na svemu sto nisu uradili na vreme. Sve sto su mogli pogresno da urade, uradili su. Sumorno je kada se od titule oprostimo vec u prvom kolu, ali jos sumornije je sto smo mi godinama na aparatima za disanje, i samo sluzimo za kaljanje nekada velikog imena. Tuzno, jadno i bedno.
Ne vredi uopste komentarisati igrace i trenera danas. Imali smo igru u prvom poluvremenu??? Super, do kraja sezone mozda i odigramo celu jednu dobru partiju. Trener je diletant koji drzi Martinovica iako je ocito da ga onaj Onjilo pravi majmunom, i samo je bilo pitanje kada ce uleteti drugi zuti karton. Pitam se sta oni rade na treninzima, i kako ih taj covek vodi kada mi primamo na istu foru golove. Pa cak je i crveni dosao na istu foru...
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by tsva »

Pa nece sad da pominje budzete itd... Ta suplja ne prolazi nigde. Nije spremio ekipu, nije vezbao prekide, gura Milijasa, Lazica itd... Sta se ocekivalo? Cilj je titula, a to je mogao da izjavi i Cukaricki i imao bi veceg pokrica. Jedini cilj ove uprave FKCZ je da podele provizije dok lesina nije pocela skroz da zaudara pa se bude morala sahraniti. Boli njih kita za FKCZ u suprotnom ne bi radili ovo sto rade. Al pametni su i lukavi. Cim je pocela dreka sa omladinskom skolom oni su nam prvi tim unistili i vidis da vise niko ne kuka za omladinskom skolom.
Zaslužena pobeda domaćina. Imali smo katastrofalan odnos prema igri, moramo brzo da nešto učinimo jer ovo ne vodi nigde –izjavio je Stojanović
samo ti podrzavaj kapitena, daleko ces dogurati
Mislim da smo i prvo poluvreme odigrali dobro. Malo smo se posle vođstva uplašili i nekih 15 minuta smo igrali slabo. Drugo poluvreme smo odigrali fantastično. Čini mi se da je golman (Boban) Bajković spasao Zvezdu da ne primi još koji gol - rekao je Bogićević za Arenu sport posle utakmice.
ovo je Zvezda
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
gazda
Site Admin
Posts: 136
Joined: Thu Aug 30, 2012 5:35 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by gazda »

Константин wrote: Мислио сам да прокоментаришем меч, па сам добио овај инфо:
http://www.redstarbelgrade.info/fudbal- ... njici.html" onclick="window.open(this.href);return false;
тако да сам одустао. Немам снаге.
Tekst je sklonjen...
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by EmptyClip »

Могли смо да добијемо и 6:0, от опет не би променило чињеницу да ова управа ради као и све претходне после којих је остало 50 милиона дуга. Пукли смо, ал нешто не верујем да ће то Циганији имало отворити очи. Следећу ако добијемо сви ће опет бити срећни, као кад је мучени Нине потписао.
Е бре Цигани.. А мени Новосаџанин на РСБу каже да су нам само паре проблем, да би их обезбедили титулом и пласманом у ЛШ и онда би сређивање клуба ишло ко подмазано.


Заболе ме жешће за ову утакмицу, претходне 4 а и масу следећих. Мени бедак кад бидим како народ звездашки размишља.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Повратак у реалност: 1 коло СЛ Јавор-Црвена звезда

Post by Константин »

gazda wrote:
Константин wrote: Мислио сам да прокоментаришем меч, па сам добио овај инфо:
http://www.redstarbelgrade.info/fudbal- ... njici.html" onclick="window.open(this.href);return false;
тако да сам одустао. Немам снаге.
Tekst je sklonjen...
Нисам ни сумњао да је текст склоњен. :roll:
Ево копи из RAM-a:
Припрема се скандалозно суђење у Ивањици, у режији вечитог ривала?

Категорија: Вести
Објављено недеља, 11 август 2013 17:54
Аутор redstarbelgrade.info

Утакмица између Црвене звезде и Јавора у Ивањици само што није почела, али је предигра увелико у току.

sudija vlado glodjovic

Наиме, како redstarbelgrade.info незванично сазнаје из извора у Фудбалском савезу Србије, у припреми је сканадалозно суђење за утакмицу у Ивањици, у режији Звездиног вечитог ривала и њихових савезника у ФСС, Заједници суперлигаша и судијској организацији. Делегиране судије за данашњи меч ће највероватније и више него очигледно ''навлачити'' за Црвену звезду, како би се легализовао и оправдао лоповлук виђен синоћ на стадиону ЈНА у утакмици Партизана и Новог Пазара.

Није немогуће да се Звезди досуди непостојећи пенал, призна нерегуларан погодак или искључи противнички играч, а ова информација дошла је и до играча Црвене звезде, који ће, уколико им се досуди непостојећи пенал, лопту са беле тачке шутнути у аут.

Познатао је у ком саставу ће црвено бели изаћи на терен у Ивањици, а утакмица почиње тачно у 18:00.

На јужној трибини стадиона у Ивањици, где су најватренији навијачи Црвене звезде, истакнут је транспарент: ''Лопове, сад идемо до краја''!
Врста која изумире
Locked