10. коло ЈСЛ: Раднички Ниш - Црвена звезда

User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by Либурнија »

Иначе, да ли је неко примјетио одлично Араухово постављање и читање игре? Такав штопер нам је требао ко леба. А момак има тек 18.. "Друг Либурнија је рекао да је студент Лаки у праву". :srbinosm:
lucky#13 wrote:Bajko - bez ocene ... Bukvalno su imali 1 sut na gol!
Vešović - 5 ... Ocaj.U odbrani nesto i pokupio,napravio penal onim pomeranjem guzice.U napadu NISTA. Nadam se da ga prodaju na zimu.Petkovic 10x bolji!
Krneta - 5 ... Bez komentara,nijedan duel nije dobio do pred kraj meca.
Arauho - 7.5 ... Kao sto sam Vam i pricao,decko je odlican igrac. Zamislite da igra s nekim ozbiljnim iskusnijim stoperom! Steta sto nije dao gol.
Mijailović - 5,5 ... Pao gol s njegove strane,pustio Pauljevica da centrira. Dosta se ponavljao,s njegove strane smo i napadali bar.
Kovačević- 5 ... Najgora utakmica od kada je dosao. Iz meca u mec ponavljaistu gresku, DAVI LOPTU kad je kod njega,oslobodi se ODMAH jbt bog.
Pečnik - 5.5 ... Nije bio njegov dan,ali s obzirom ko ga je zamenio,bio je odlican :D
Milijaš - 6 ... Mogu ljudi da ga pljuju,ali iz meca u mec igra sve bolje.
Ninković - 7 ... Start nad njim je bio za cist crveni karton! Lakat u predelu vrata i glave se kaznjava crvenim! Majstor je majstor,da nije izasao,dali bi gol.
Mrđa - 5,5 ... Otvarao je prostor Daudi svojim kretnjama. Ali par puta nije centrirao vec je smarao loptu na strani. Nije dobio nijednu loptu pristojnu.
Dauda - 7.5 ... Svaka mu cast,najbolji na terenu. Ulazio u sanse,kretao se,sutirao. Steta sto nije usla ona poslednja lopta.Odlicno je sutnuo,golman zazmurio i pogodila ga jbt.

Kasalica - 5 ... Ocaj. Decko ili pada ili solira. Imao je jedan prodor na kraju! Nadam se da ga na zimu prodajemo po svaku cenu!
Gogić - 5,5 ... Trebao je da udje umesto loseg Kovacevica. Za razliku od njega,Gogic je bolji ofanzivno.Bio je ofsajd kod gola. Decko je ok backup igrac za DMC ne znam sto ga prozivate toliko
Onjilo - 6 ... Trebao je da udje mnogo ranije umesto Mrdje. On je taj koji bi brzinom i visinom razgradio njihov bunker, pogotovo sto smo dizali loptu non stop

edit: Odgledah sad gol Gogica. Ipak je gol cist kao suza! Lopta se nije odbila od Daude vec od igraca Radnickog!
+1

Што се тиче офсајда, линијски је дигао заставицу већ у моменту када је лопта кренула према Дауди. Кажем, неко би зажмурио али не може се говорити о кардиналној или намјерној грешци.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by Il genio »

Igre nema ni u naznakama, a ono sto me najvise zabrinjava je to sto smo bolje igrali na startu sezone. U medjuvremenu smo odigrali preko 10 zvanicnih utakmica, nekoliko prijateljskih, dva puta bili na mini pripremama, a sve smo gori. Pogledajte igrace pojedinacno, Mijailovic, Ninkovic, Kovacevic, Pecnik, bili su najbolji u evro utakmicama a sad se u potpunosti utopili u sivilo... Meni se cini da je problem u treneru.
Ako mislimo da nesto uradimo do kraja, trebace nam trener koji ce uigrati odbranu, 12 prmljenih golova u 10 kola je nedopustivo. Ova ekipa ima napadacki potencijal, i ako ne primimo gol, siguran sam da cemo uvaliti bar jedan u svakoj utakmici. Nije slucajno kod Muslina najcesci rezultati bio 1:0, tako se osvajaju titule u Srbiji. E sad, sto takva igra nema prodju u Evropi to je druga prica, predsednik rece da nam je titula prioritet.

Sto se same utakmice tice, prvo poluvreme smo bili ocajni, verovatno je na igru uticao rano primljen gol. Izjednacili smo u najboljem trenutku, bez igre, i u dosta boljem raspolozenju poceli drugo poluvreme. Radnicki se povukao, mi smo jalovo napadali, a trener nas dodatno zakopao kasnim izmenama, a povredio se i jednini igrac koji je mogao da posalje upotrebivu loptu napadacima. I pored svega toga smo mogli do pobede, ali ne da se usranom do potoka.

Bajkovic -
Vesovic 5,5
Krneta 5
Arauho 5,5
Mijailovic 5
Kovacevic 5
Milijas 5
Ninkovic 5,5
Pecnik 5
Mrdja 5
Dauda 6

Kasalica 5,5
Gogic 5,5
Onjilo -
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by Велики Делија »

Покрадени смо најстрашније. Коментарисати игру нема смисла.
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by Pravednik »

Šta reći a ne zaplakati. Komšije opet kiksale a mi to ne koristimo (odavno nisu ovoliko imali kikseva u prvih 10-tak kola).
Jednostavno smo magnet za trenere ziheraše (da ne kažem da nemaju m...) koji toliko pokušavaju da igraju na sigurno bez grama rizika i opet im se ne isplati. Pa da je pokušao da igra ofanzivnije i sa većim presingom ne bi izgubio ovoliko bodova, za nas je gostovanje postao totalni bauk a tek treba da idemo najjačim ekipama u goste. Jednostavno ovaj trener nema autoritet a čni se ni znanje ili mu drugi sastavljaju ekipu. Po meni je on kriv za sve ovo što se dešava jer zbog njegovih poteza trpi rezultat koji je loš, a to utiče na igrače, navijače, forumaše (pa i mi se pokačili na ovom mjestu jer se više ne može izdržati). Ja sam trenutno u fazi onako ravnodušnoji rekoh danas jednom forumašu nisam optimista i da ćemo teško pobijediti. Realno najkvalitetniji tim u ligi je Vojvodina i ima najboljeg trenera, poslije su komšije a u trećoj povećoj grupi smo mi, Radnički, Čuka, Javor. Na žalost tako je kako je i ne preostaje nam ništa drugo nego da čekamo.
Što se tiče današnje utakmice u njoj se toliko jasno vidjelo da Milijaš kvari svaki oblik normalnog igranja onim svojim gruvanjem i alibi dodavanjem (kako je samo dodao Ninetu prije samog faula onog balvana, i sve su mu lopte u pasu odskakuše).
Pa i onaj odozgo neće da nas pogleda kod šuta malog Arauhe da krene i njemu i nama, ali džaba nismo zaslužili.
Za derbi iz ekipe treba izbaciti Vešovića, Krnetu , Mijailovića, Milijaša jer ovo što oni igraju je za bivši Hajduk iz Kule i krenuti sa postavom koja bi igrala na kontru i polu kontru i to u sledećem sastavu:
Bajko

Petković Martinović Arauho Mladenović

Gogić Kovačević

Nine Pečnik

Mrđa Dauda

i to baš u ovoj formaciji, faktitčki sa 6 pozadi i sa 4 naprijed koji bi se ukrštali i ulazili iz drugog plana.
P.S. Ovaj mali Arauho mi se baš svido zna sa loptom, dobro se kreće, brz, skočan
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by Stenly »

Nestručni sudija diže zastavu odmah, jer ne zna da čita/prati igru. Nemamo štopera i to je. Da se ja pitam, pijanog Mrvu bih vratio.

Trener do zime, od zime naći boljeg, ovaj od ovoga ne može bolje. Igra sa 11 igrača, igrači su mu u padu forme, nema kondicionog Radakovića, nema igru, jboga Anđus i td...
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by lucky#13 »

Celo vece razmisljam o Arauhu. Kako se vidi na prvi pogled kad neko odskace kvalitetom. Ili znas ili ne znas,to nema veze s tim koliko godina imas.
I prema njemu i prema Petkovicu se cini veliki greh sto ne igraju! Tesko je objasniti recima ono sto gledam na treningu i koliko odskacu od drugih s tih pozicija.

Spajic-Arauho garantujem da bi bili prvi sada sa +6.

Ispade Stojadinovic sa svoja jedina 2 igraca koja je doveo,da nam je napravio cist profit! Dauda i Arauho. nSta god mi mislili o njemu,to je cinjenicno stanje.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by tsva »

Image
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by carapan »

Petkovic je povredjen, pa nije bio u kombinaciji, a i da nije ne verujem da bi mu ovaj dunster dao da igra, jer zasto da beka igra po vokaciji pravi bek, kada mi tu imamo krilo Vesovica..

Ova utakmica je jasan pokazatelj, koliko nas trener nista ne zna, jer da zna nesto, on bi od samog pocetka stavio da igraju Dauda i Onjilo, a Mrdja na klupu, jer Onjilo svojom visinom itekako moze da se nosi sa njihovim stoperima..On jednostavno ima tim, koji isto igra kuci i na strani, a sto mi gubimo bodove, zabole njega..

Muka mi je vise da ista pisem, poceo je isto kao Jankovic da siri neku demagogiju, a sto mi sa ovakvim timom, nismo sada na +5 u odnosu na sve ostale, njega zabole.. Odmah jos dana bih mu dao otkaz, pa neka se dug klub poveca na celih miliona ako treba, jer ostanak sa njime na klupi jos neku nedelju nema cenu..

Mi imamo igrace, mi nemamo trenera !!!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ми немамо ни тренера ни играче!
Нама је синоћ фалило бар 3 на терену, десни бек, 1 штопер, 1 везни.
Вешовић "уби" Нецу по десној страни.
Којим спортом се бави Касалица мени није јасно?
Сејо нон-стоп прича како Коњило на тренингу има проблема са реализацијом а овамо га уводи да реши утакмицу!?
Арауха је излишно и коментарисати али по мени је и Крнета све до сада одиграо сасвим коректно.
Биће интересантно шта ће бити када се опорави Мартиновић мада ја овај пар штопера не би дирао!
Ех Ли Ади, само да је нормалан!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by carapan »

Nekako sam ubedjen, da bi recimo Lalatovic, mnogo bolje skockao potencijal igraca koji mi imamo za svaku utakmicu.. On je juce recimo dobio Cukaricki, jer ih je odlicno procitao kao tim, i znao je kako treba da igra sa njima..

MI dobijemo Spartak sa petardom, i onda sa potpuno istim timom idemo na noge Cukarickom, iako znamo da recimo Mrdja tu nema sta da trazi..Isto se desava i sada..Dobijemo nejake Pazarce, i onda protiv Radnickog ista taktika..Nije trener pogledao garantujem kako igra Radnicki, dal su im stoperi visoki, kako igraju...Jer da je pogledao stavio bi ili Onjila od pocetka makar da ih vezuje po dvojicu, ili malog MIhajloica sa Daudom..Ovako on stavio Mrdju, oni ga zatvorili, a mi bezopasni..

Tacno je komso da nama fale ozbiljni igraci, na pozicijama koje si naveo, ali ja sam nekako ubedjen, da i od ovoga sto imamo, mozemo da igramo najjbolji fudbal..Mi sinoc nismo igrali fudbal, i to mene najjvise i brine..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by ajkula »

ma trener nam je diletant i sve to tacno,ali utakmice gubimo zbog guranja pojedinaca koji nam odnesose bar 5 bodova.
i juce ti svira ofsajd kad ga nema,ali ajde te sudijske greske ipak na kraju pretegnu na nasu starnu.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by Najdoski dr. Ilija »

Вероватно да од играча које имамо може да се скоцка 11 који би боље изгледали на терену али сви врло добро знамо да тренер и играчи нису најјачи фактор који је у питању!
Нажалост...
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by trotter »

Krneta se nezasluženo poliva govnima. Dovoljno je pohvaliti nekog igrača bez onog dela gde se potkači krneta da bi ovaj izgledao superiornije.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by lucky#13 »

trotter wrote:Krneta se nezasluženo poliva govnima. Dovoljno je pohvaliti nekog igrača bez onog dela gde se potkači krneta da bi ovaj izgledao superiornije.
Nezasluzeno?
Reci mi jednu utakmicu koju je odigrao bez greske ? Svaka njegova intervencija je nesigurna. Nijednu loptu ne izbije kako treba,o duelu u vazduhu da ne pricam.
Prvi sam protiv preteranog kenjanja igracima,ali ovaj decko nazalost VEZE NEMA!
Na pocetku sezone sam pisao da mu treba sansa,da moze da odigra dobro,ali nakon ovih igara ove sezone shvatam da decko nema kvalitet
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Раднички Ниш - Црвена звезда, субота 19ч, стадион "Чаир"

Post by trotter »

Ajde. Kako sam znao da ćeš prvi da se javiš. :smeh:

To što si napisao (nesigurne intervencije, loše izbacivanje, duel u vazduhu...) može da se kaže i za još jednog igrača... Ali neću, ipak je on neverovatan a Krneta je balvan.

Nemam ja ništa protiv da se zaluđujete kada su neki specifični igrači u određenim čudnim okolnostima u pitanju (što je neki fetiš navijača Zvezde) ali smeta šablonsko i veoma prizemno razmišljanje koje prerasta u pravi papagajizam.
Locked