2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Holden »

I meni se je štoperski tandem, uprkos kiksevima, veoma svideo. Lazić pogotovu. Momak je građen ko stena, tajming mu je odličan, a i zna ponešto s loptom. To što se oduzeo ko ovaj lik [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TKYKB_r66bA[/youtube] ... hepga, šta ćemo. Valjda će da se stabilizuje.
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Nolle »

Solidno ovo izgleda, još da imamo snage, i još 3 igrača (2 štopera + levo krilo) gde bi nam kraj bio!

Bajković 5 - Bez posla i jedna greška.
Vešović 6,5 - Može on njega da bude odličan desni bek. Neko mu je skrenuo pažnju da može da lomi u levo. Centaršut mora da namesti. Solidan je pozadi, ne ispada toliko
Mijailović 7,5 - Igrač utakmice, i uz Pečnika, Ninkovića, Kovačevića najbolji na terenu za mene. Jel to onaj isti Džoni? Nadam se da povreda nije ozbiljna.
Lazić 6 - Ima štofa, ali krvi i znoja mora dosta da se prolije
Krneta 6,5 - Igra sa velikom dozom grča! Greške sa početka ga skupo koštaju. Mora psihološku barijeru da razbije!
Kovačević 7 - Bravo za Tenka, sinoć je trčao za dvojicu (Milijaš). Samo da se opusti još i da krene lopta unapred.
Milijaš 5,5 - Sramota bi me bila na njegovom mestu.
Ninković 7 - Prvih 30 minuta na svežinu, ostatak na kvalitet. Jedva čekam da ga vidim spremnog.
Kasalica 6,5 - Otvarao prostor, tržao, bio između linija, šteta što se povredio (lakše).
Pečnik 7 - Mislim da on mora sa Ninkovićem da igra u sredini, a da se dovede levo krilo. Vuče ga lopta dosta u sredinu, ok je sa loptom. Milunović i on su po meni sličan tip igrača.
Dauda 6,5 - Video sam dosta trčanja, dosta vraćanja nazad po loptu, jedan dobar centaršut u drugom poluvremenu kada je Mladenović plasirao sa ivice kaznenog u golmana. Kompletnijeg napadača nemamo, ma šta ljudi mislili o njemu i njegovom zalaganju. Mogao je juče da da 2 komada.

Mladenović 5,5 - Tuga, plač majke Božije
Savićević / - Premalo za ocenu
Mirić / - Bolje mali Legija da je ušao
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by dacha od bosne »

Prvo da vas pozdravim sa Bajove kule 8-) Elem, gledao sam sinoć utakmicu i moram reće da sam, i pored nekih grešaka i nedostataka, izuzetno zadovoljan. Pokretljivi smo, trči se do posljeynjeg minuta, kod dosta igrača E vidi da mogu i bolje i više. Ipak je ovo prva utakmica i mislim da će u sljedećim biti sve bolje i bolje.
Nego čujem da je nakon duuuugooo vremena na severu ponovno bio trans Delije Sarajevo...a moje srce veeeliiikooo :psihodelija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Banex »

Ганац wrote: Nebih se slozio sa tobom oko Mladenovica - on je Filip Blam a Mijailovic je sinoc bio licno Dani Alves,zatim Kovacevic je odigrao odlicno, cak je u vecem delu utakmice uspeo da pokrije Mikija koji je bio u stelt modu.
Pa to sam i rekao, da je Mijailović ispao Filip Lam lično (ili Dani Alves kako god...) za Mladenovića anti-fudbalera. I za Kovačevića mislim da je dobro odigrao, nije imao neke zapažene poteze, ili ih ja bar nisam primetio, ali nije napravio ni neki veći kiks i čini mi se da je uspeo dosta toga da pokrije.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Banex »

Хлад Малиганович wrote:Како људи овде воле да пљују, само да би лупетали...

Бановић, Павловић... па немају заједно утакмица за мало јаче од једне полусезоне... Притом је један бранио солидно (сад ваља текме), а други је био потпуни идиот. И сад су они заједно са Ранђом, и Бајком у кошу....

Голман вам је крив... Да л" сте ви нормални, код мозга, јбт...


Имам добар осећај везано за систем игре. Овде фали мнооого дрила, искусан штопер, и бар једно крило, и то је то. Може ЈСЛ лепо да се игра.


Мене брине она фотка са четири "А"... То ме брине, јер ком су они помагали, тај се леба није најео.
Nisam baš skontao u potpunosti tvoj komentar. Ne sećam se da je Banović nešto solidno branio, a sad pre neki dan je izašao snimak gde se izblamirao za medalju ! Nešto u stilu verovati ili ne...Što se tiče Pavlovića, ne znam da li si na njega mislio da je potpuni idiot, ali on je po meni samo loš golman, a ovako normalan dečko. Ne znam zašto ga nazivaš idiotom, pre bih rekao da je Bajković veći "idiot" svojim ponašanjem na terenu, a bogami i van terena. I koliko sam razumeo slažeš se da je Bajković loš golman, u rangu Ranđelovića. Po meni je u nekim segmentima i gori.
Što se tiče "golmanske krivice" u zadnjih desetak godina bilo je dosta, ne vidim što nam neki golman ne bi bio kriv ako već godinama pravi kikseve i vidi se da je loš golman a i dalje je na golu Crvene zvezde ?! Najočigledniji primer je svakako Ranđelović, ali i Bajković je svojim intervencijama već duboko zašao u tu grupu. U razloge zašto ne zna da ne ulazimo.
A ja još jednom ponavljam, on je naša najslabija karika na terenu jer od golmana sve kreće. Samopouzdanje ekipe, sigurnost, poverenje..a kad imaš kiksaru i nesigurnog golmana, da se blago izrazim, onda se i sve ostalo klima.
I nije tačno da je sva krivica na treneru golmana ! Imali smo mi i Dišljenkovića i Stojkovića, pa i Stamenković je bio solidan.
99 % navijača Zvezde bi voleli da vide Bajkoviću leđa i da konačno imamo "krštenog" golmana i onda se javi po neki biser koji ga brani i pravda. :twak:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Najdoski dr. Ilija »

Да будем искрен ја сам очекивао мало више с обзиром на партије са припрема.
Првих петнаестак минуута је то стварно и било али је од гола све ишло силазном линијом, због пада физикалија ваљда.
Види се шта је добар тренер, не мађионичар, не бабарога већ обичан, просечан тренер али тренер!
Одмах је било уочљива дисциплина у игри и понајвише кретање без лопте.
Наравно Бајко је класична будалетина а Милијаш канцер наше игре.
Мијаиловић ме пријатно изненадио као и Печник код кога сам приметио да је мало физички запуштен али је са лоптом свакако на ти!
Нинета је сувишно и коментарисати али бих се ја сложио да су штопери с обзиром на младост и неискуство одиграли коректно.
Невидим да је Спајић нешто много већи таленат од Лазића а за њега узесмо 1.5 милки.
Момка дефинитивно треба истрпети.
Надам се да ће временом ово бити још боље па уз коректан жреб ни последње коло квалификација није недостижно!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Mandrak »

Rajko wrote:Prvo, nije mi jasno sto svi pominju igru sa dva zadnja vezna, jer ja to uopste nisam video. Aca - zadnji vezni, Milijas - centralni vezni, Nine - ofanzivni vezni. Ili, ako vam je lakse, u pitanju je formacija 4-1-1-3-1. Gde bre Milijas da igra zadnjeg veznog, a i Vukan kasnije. Ostavljam mogucnost da vas nisam najbolje razumeo. :D


Drugo. Stvarno ne vidim poentu konstantnog pljuvanja po stoperima. Jasno je kao dan da im fali neko iskusan uz koga ce da stasavaju, ali je jos jasnije da obojica imaju ogroman potencijal i da su vec sad ozbiljni igraci. Al ocigledno da su ih neki ovde jos ranije uzeli na zub, pa im sad spasa nema.
Potpuno si u pravu da smo mi igrali sa jednim zadnjim veznim, bar je to bila zamisao trenera, ali...
Nas kapiten usled neimanja snage se non-stop povlaci iza zadnjeg veznog i ljudima izgleda da on igra parnjaka Aci. Kad ga je Vukan zamenio mi smo formacijski mnogo bolje stajali. Moje misljenje je da nam kapiten unistava formaciju i nije moguce odrediti njegovu poziciju na terenu.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by harper lee »

Mandrak wrote:
Rajko wrote:Prvo, nije mi jasno sto svi pominju igru sa dva zadnja vezna, jer ja to uopste nisam video. Aca - zadnji vezni, Milijas - centralni vezni, Nine - ofanzivni vezni. Ili, ako vam je lakse, u pitanju je formacija 4-1-1-3-1. Gde bre Milijas da igra zadnjeg veznog, a i Vukan kasnije. Ostavljam mogucnost da vas nisam najbolje razumeo. :D


Drugo. Stvarno ne vidim poentu konstantnog pljuvanja po stoperima. Jasno je kao dan da im fali neko iskusan uz koga ce da stasavaju, ali je jos jasnije da obojica imaju ogroman potencijal i da su vec sad ozbiljni igraci. Al ocigledno da su ih neki ovde jos ranije uzeli na zub, pa im sad spasa nema.
Potpuno si u pravu da smo mi igrali sa jednim zadnjim veznim, bar je to bila zamisao trenera, ali...
Nas kapiten usled neimanja snage se non-stop povlaci iza zadnjeg veznog i ljudima izgleda da on igra parnjaka Aci. Kad ga je Vukan zamenio mi smo formacijski mnogo bolje stajali. Moje misljenje je da nam kapiten unistava formaciju i nije moguce odrediti njegovu poziciju na terenu.
Moguce je ako racunas i klupu za rezervne igrace u teren. :D
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Mandrak »

harper lee wrote:
Mandrak wrote:
Rajko wrote:Prvo, nije mi jasno sto svi pominju igru sa dva zadnja vezna, jer ja to uopste nisam video. Aca - zadnji vezni, Milijas - centralni vezni, Nine - ofanzivni vezni. Ili, ako vam je lakse, u pitanju je formacija 4-1-1-3-1. Gde bre Milijas da igra zadnjeg veznog, a i Vukan kasnije. Ostavljam mogucnost da vas nisam najbolje razumeo. :D


Drugo. Stvarno ne vidim poentu konstantnog pljuvanja po stoperima. Jasno je kao dan da im fali neko iskusan uz koga ce da stasavaju, ali je jos jasnije da obojica imaju ogroman potencijal i da su vec sad ozbiljni igraci. Al ocigledno da su ih neki ovde jos ranije uzeli na zub, pa im sad spasa nema.
Potpuno si u pravu da smo mi igrali sa jednim zadnjim veznim, bar je to bila zamisao trenera, ali...
Nas kapiten usled neimanja snage se non-stop povlaci iza zadnjeg veznog i ljudima izgleda da on igra parnjaka Aci. Kad ga je Vukan zamenio mi smo formacijski mnogo bolje stajali. Moje misljenje je da nam kapiten unistava formaciju i nije moguce odrediti njegovu poziciju na terenu.
Moguce je ako racunas i klupu za rezervne igrace u teren. :D
Nisam bas najbolje razumeo? :oops:
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by tsva »

kakve ima veze sta je trener nacrtao na Tavli. Sinoc smo na terenu imali dva zadnja vezna i jednog spica. Sreca pa je Pecnik skolovan fudbaler sa dobrim instinktom pa se ubacivao. Tek ulaskom Vukana nismo vise imali 2 zadnja vezna sto se i videlo na terenu.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by harper lee »

Mandrak wrote:Nisam bas najbolje razumeo? :oops:
Klupa za rezervne igrace je u ovom trenutku Milijaseva prirodna pozicija na terenu. Da udje kad jurimo rezultat i pokusa balonima da skrati teren. Sve preko toga je jednostavno neozbiljno u kombinaciji sa Ninkovicem u timu. Mi sad imamo napred bar cetiri igraca (Ninkovic, Dauda, Pecnik, Lazovic) koji jako dobro znaju da igraju po travi, brzo misle i u stanju su da brzo odigraju i par hitrih bocnih igraca (Vesovic, Kasalica) koji umeju brzo da pojedu prostor ispred sebe. Stoga je najmanje sto nam treba u veznom redu covek koji usporava svaku bogovetnu akciju, da bi je produzio tako sto gadja dugackim i, sto je najgore, visokim loptama nase fizicki slabije igrace na postavljenu fizicki jacu odbranu. Drugim recima, zahvaljujuci njemu mi ne samo da ne koristimo najvece komparativne prednosti nase prednje linije vec provociramo ono sto je kod njih najslabije, duel i skok igru.

Meni je zao sto ovo pisem jer je Milijas dobar momak i odlican fudbaler ali treba se zapitati kako to da bolje izgledamo sa Vukanom u timu nego sa njim, iako je Milijas u ovom trenutku profesor doktor fudbala za Vukana. Nas kapiten jednostavno ima lose igracke navike i prevazidjen je kao igrac, a nema ili nameru ili sposobnost da menja te navike kako bi se uklopio u savremene trendove. Jebi ga, moralo bi i njemu da bude jasno zasto smo, nakon prvih desetak minuta, jedino dobro izgledali onih 7-8 minuta nakon sto je on izasao iz igre dok nismo dali gol i stali jer vise nismo imali snage. Jasno je i nama diletantima sto gledamo sa tribina, a on je profesionalni fudbaler.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Rajko »

tsva wrote:kakve ima veze sta je trener nacrtao na Tavli. Sinoc smo na terenu imali dva zadnja vezna i jednog spica. Sreca pa je Pecnik skolovan fudbaler sa dobrim instinktom pa se ubacivao. Tek ulaskom Vukana nismo vise imali 2 zadnja vezna sto se i videlo na terenu.
Задњи везни је онај који покрива рупе, уклизава и квари напад противника. То је и један од играча који највише трчи на терену. Ако си ти у овоме препознао Милијаша, онда јбг. :lol: Ок, можда је већину времена стајао на погрешном месту, али то не значи да смо ми играли са два задња везна.
Mandrak
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri Apr 12, 2013 8:24 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Mandrak »

tsva wrote:kakve ima veze sta je trener nacrtao na Tavli. Sinoc smo na terenu imali dva zadnja vezna i jednog spica. Sreca pa je Pecnik skolovan fudbaler sa dobrim instinktom pa se ubacivao. Tek ulaskom Vukana nismo vise imali 2 zadnja vezna sto se i videlo na terenu.
To je najveci problem kod nase igre. Trenerova mora da bude amin, ono sto on nacrta na tabli mora da se sprovodi na terenu. E sad kad imas u ekipi igraca tipa Miki to ostaje u domenu SF.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by harper lee »

Rajko wrote:Задњи везни је онај који покрива рупе, уклизава и квари напад противника. То је и један од играча који највише трчи на терену. Ако си ти у овоме препознао Милијаша, онда јбг. :lol: Ок, можда је већину времена стајао на погрешном месту, али то не значи да смо ми играли са два задња везна.
Mozda u Srbiji. Zadnji vezni su i Cavi Alonso, Buskets, Kedira, Svajnstajger, Jaja Ture i sijaset drugih fantasticnih igraca, da ih ne nabrajam. U formaciji koju smo sinoc igrali Milijas je trebalo da igra u paru sa Kovacevicem kao nominalni zadnji vezni, sa zadatkom da prespoji i iznese loptu i da se ubacuje po dubini kako bi rasteretio bokove, sto je radio nekih desetak minuta a onda je krenuo da se ispucava kao po obicaju. Skoro niko danas ne trosi ni jednu poziciju na igraca zadatka u veznom redu, a kamoli dve. Ta dva igraca koji igraju ispred odbrane podrazumeva se da su u stanju da odgovore na konkretne zadatke u odbrani ali se takodje podrazumeva da ucestvuju u igri kad je ekipa u posedu.
Locked