2. kolo JSL: Crvena zvezda - Jagodina

User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Ivan Vasev »

Ne zaboravite da glasate za Zvezdasa nedelje i dajte svoje kandidate za ovu sedmicu: Nine, Tatjana...


http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum ... 6&start=45
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Pravednik »

Sta tu da se ocjenjuje umjesto da ih razbijemo u drugom poluvremenu mi igramo na kontru.Alo trener duduk znas li ti koji klub vodis (Žuti brate opet se branimo) , vadi svog Pecnika i neka se dobro spremi ako zeli da igra. Igra nam je uzasna kao i kapiten koji predvodi ovaj tim. Umjesto da ubaci Mrdju umjesto Mrtvijasa on pojacava vezni red na Marakani fuj fuj fuj.
Mi smo ti ko mlada koja se svidja muzevoj porodici ali ima problema sa vjetrovima i smrdi onako iz daljine, a oni neznaju sta da rade, ubi ih smrad a mlada bas lijepa.
Zakljucak je vodite mladu na gastro odjel u klinicki centar :arrow:
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Brian Brendell »

Nije ovaj eksperiment ispao loše, ali se javljaju očekivani problemi. Generalno, ovaj meč je ogledalo "struke" u Zvezdi. Trener golmana je amater, fitnes trenera ne znam ni da li imamo. To su dva osnovna razloga zašto danas nismo završili ovaj meč sa 4-0.

Ako je Slovenac postavio dobro početak meča, imao je ozbiljnih problema sa izmenama i balansiranjem tima. Ne znam razloge, ali zaista bi morao da se pozabavi nekim detaljima, koji se odnose na fitnes igrača. Generalno ne volim da pametujem o izboru izmena i tempiranju istih, ali ima nekih nelogičnosti. Ok, 4-1-3-2, sa Milijašem što dalje od defanzive i pokušajem jakog presinga (koji je bio realtivno uspešan, a često su ga kvarili ili Milijaš ili jedan od centarforova). Očigledno je da Ninković i Pečnik plivaju dobro u ovoj ulozi. Pečnik se polako definiše, pokazuje želju i razumevanje fudbala, vrlo je prilagodljiv, ali i van kondicije (ili ne ume da kalkuliše dobro sa istom). Kovačević deluje zanimljivo, ali bih jako želeo da ga gledam bez Milijaša jedan ceo meč ili makar prvo poluvreme.

Morao je da menja Milijaša i Pečnika najkasnije oko 60. minuta i da osveži trećom izmenom špica. Doduše nema ni sa čime da menja vezne igrače, danas u protokolu nisu bili: Ahčin, Jokić, Milunović i Mihajlović. Opet bez veznog igrača na klupi. Presing i kod najbolje pripremljenih igrača zahteva izmene, a da ne pričam o Milijašu (koji je danas za divno čudo uklizavao, ali i ispadao iz aviona i presing je kvario, nekoliko puta).

Vešović više nego korektan u odbrani što će biti jako dobro za njegovo samopouzdanje, koje je na ovom meču došlo iz onog dobrog prodora.

Osećam prostor za nekoliko koraka unapred, ali i osećam nepoverenje prema napadu. Zvezda stvara šanse, problem je što se u šansama ne nalaze špicevi, već vezni igrači. Ovde pričam do momenta kada imamo apsolutni imperativ da postignemo gol, dakle do trenutka kada povedemo sa 2-0. Promenjena je i taktika i ćorak i dalje. Biće zanimljivo pratiti razvoj napadača. Ok, nema raznovrsne igre sa strane, jer nema krila, ali nema ni utrčavanja u prazno. Onyilo je danas i imao dodire sa loptom (obe šanse protraćio), ali Dauda deluje pasivno.
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Goxy »

Brian Brendell wrote:...ali Dauda deluje pasivno.
Шта ти имаш против Дауде па вршиш хајку на њега? Image Image
-Бивши форумаш-
Joe Frazier
Новајлија
Posts: 9
Joined: Fri Aug 02, 2013 12:26 am

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Joe Frazier »

Odbranu necu da komentarisem, sta tu ima da se komentarise, standardno vec duze vreme, na celu sa golmanom, smejurija ziva, jos smo i dobro prosli u defanzivi.
Napred, dok su igrali Ninkovic i Milijas, jos smo na nesto i licili. Vesovic je pomagao malo, ali nije fudbaler, to je problem, za njega je blaga rec indijanac.
Trener, ne znam, odbrana je kriminalna, 1 na 4 je problem nasoj odbrani, mora to da popravi, da li ce moci sa ovim kadrom?
Unapred izgledamo solidno i cini mi se da ima prostora za napredak.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by naka »

Brian Brendell wrote:Nije ovaj eksperiment ispao loše, ali se javljaju očekivani problemi. Generalno, ovaj meč je ogledalo "struke" u Zvezdi. Trener golmana je amater, fitnes trenera ne znam ni da li imamo. To su dva osnovna razloga zašto danas nismo završili ovaj meč sa 4-0.

Ako je Slovenac postavio dobro početak meča, imao je ozbiljnih problema sa izmenama i balansiranjem tima. Ne znam razloge, ali zaista bi morao da se pozabavi nekim detaljima, koji se odnose na fitnes igrača. Generalno ne volim da pametujem o izboru izmena i tempiranju istih, ali ima nekih nelogičnosti. Ok, 4-1-3-2, sa Milijašem što dalje od defanzive i pokušajem jakog presinga (koji je bio realtivno uspešan, a često su ga kvarili ili Milijaš ili jedan od centarforova). Očigledno je da Ninković i Pečnik plivaju dobro u ovoj ulozi. Pečnik se polako definiše, pokazuje želju i razumevanje fudbala, vrlo je prilagodljiv, ali i van kondicije (ili ne ume da kalkuliše dobro sa istom). Kovačević deluje zanimljivo, ali bih jako želeo da ga gledam bez Milijaša jedan ceo meč ili makar prvo poluvreme.

Morao je da menja Milijaša i Pečnika najkasnije oko 60. minuta i da osveži trećom izmenom špica. Doduše nema ni sa čime da menja vezne igrače, danas u protokolu nisu bili: Ahčin, Jokić, Milunović i Mihajlović. Opet bez veznog igrača na klupi. Presing i kod najbolje pripremljenih igrača zahteva izmene, a da ne pričam o Milijašu (koji je danas za divno čudo uklizavao, ali i ispadao iz aviona i presing je kvario, nekoliko puta).

Vešović više nego korektan u odbrani što će biti jako dobro za njegovo samopouzdanje, koje je na ovom meču došlo iz onog dobrog prodora.

Osećam prostor za nekoliko koraka unapred, ali i osećam nepoverenje prema napadu. Zvezda stvara šanse, problem je što se u šansama ne nalaze špicevi, već vezni igrači. Ovde pričam do momenta kada imamo apsolutni imperativ da postignemo gol, dakle do trenutka kada povedemo sa 2-0. Promenjena je i taktika i ćorak i dalje. Biće zanimljivo pratiti razvoj napadača. Ok, nema raznovrsne igre sa strane, jer nema krila, ali nema ni utrčavanja u prazno. Onyilo je danas i imao dodire sa loptom (obe šanse protraćio), ali Dauda deluje pasivno.
Odlična analiza. Sa svime bih se složio. odlično je za presing, ali kondicija je ozbiljni problem kao i vođenje utakmice tj izmene. ima prostora za napredak ali nisam siguran kako će oni do njega doći. Nekad sam gledao i treninge i utakmice Zvezde. Svaki bočni igrač bi ako nema protivničkog u blizini uvek digao glavu da vidi gde centrira i gađao centarfora. Ovde kod nas se centrira polako i nikome u masu. Neverovatno. isto je neverovatno da se dovede Omega koji je na klupi pored dvojca koji očigledno neće igrati. Zašto je onda doveden. Vidi se "sinhronizacija" sa trenerom. Napad odličan u presingu ali se ne zna gde se kreću i interesantno je videti kako će se razvijati.

Bajko- 5.5 spasao nas jednom ali je sve nesigurniji i linijaški orjentisan. Maksa mora leteti.

Vešović-6.5 odličan u ofanzivi, korektan u defanzivi. rekao sam već, da za ovu ligu može da posluži. Za ozbiljniji fudbal, ne. Pre svega što nema nikakvu kontrolu lopte.

lazić i Krneta- u paketu. 5.5. Nisu to loši momci, ali se čini da se ne mogu razviti u nešto specijalno. Idealni za neku treću opciju u Zvezdi. Jednostavno srpski fudbal ne može napraviti katastrofalnog štopera. Ali za extra učinak treba mnogo više.

Mladenović- 5.5 ide napred ali pozadi nema smisla. ipak kao i vešović, za ovu ligu sasvim pristojan može da bude. hteo sam i da mu dam dve ocene više, kad je u drugom ispao magarac, došao do Milijaša i sve mu po spisku. Ovaj ga gleda kao dud. Mlađa mu pokazuje da ne trči ništa i da ga nije pokrio. prođe pola minuta, kad Mlađa krene do kapitena, a ja pomislim sad će da mu se izvini, kad ovaj još gore :)


Kovačević- pravi zadnji vezni i čini mi se lepa budućnost koja će od Nineta dosta naučiti. Uz njega bi kačio i Jokića. naravno, voleo bih da ga vidim kad mu kapiten ne smeta. 6

pečnik- odličan u prvom ali sa kondicijom tanak. čovek nije krilo ali daje tu maksimum. n6

kapiten- kad vidim da pokazuje kovačeviću kome da dodaa loptu i kako da se kreće, postane mi muka. Ono danas je razlog zašto treba da leti. Prvi put je bio prosečan igrač tj u prvom je uklizao par puta i uradio presing i mi smo lagano igrali. Apsolutni dokaz, šta nam je radio. U drugom a i pojedinim delovima prvog nije postojao. ne može se raditi presing sa njim. U kontinuitetu. Posebno jer se Nine, Pečnik i Kovačević razbiju. Ovaj je u prvom igrao trećeg špica. 5.5

Ninković- Pokazuje nam gde smo. On je solidan igrač za evropske okvire, a toliko odskače ovde. Dok je imao snage u napadu u presingu, pozadi uzima loptu. Zato je bitna i selekcija i izmene koje je Brandel pomenuo. Teško bi dobili bez onih individualnosti. 7.5

Onjilo- dobar za presing i ništa više nisam video. sačekaću još sa zaključcima. Čini mi se da je svetlosnu godinu iza Daude. 5.5

Dauda-lepa kretanja i zalaganje. Otvarao se lepo ali ga je i Onjilo u linijama kretanja dosta ubio, pa je počeo da se izvalači na stranu. 6

Izmene ne bi komentarisao jer nisam pogledao uživo poslednjih 15 minuta.
salexxx
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri May 31, 2013 11:50 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by salexxx »

Sto se tice Vesovica,zapamtio sam detalj na pocetku,kod polovine kad je gnjavio loptu i kad su pritrcala 3 curana,on je elegantno doda Nejcu u jaja,a pri tom je ovaj bio udaljen od njega 2 metra i naravno nije ocekivao tako nesto,posto to niko normalan ne bi uradio.Izgubili su loptu,ali se ne secam da li je tad Pecnik dobio zuti zbog faula sa ledja,

Sto ono kazu ljudi "dinamit u nogama,ali patron u glavi"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Ганац »

salexxx wrote:Sto se tice Vesovica,zapamtio sam detalj na pocetku,kod polovine kad je gnjavio loptu i kad su pritrcala 3 curana,on je elegantno doda Nejcu u jaja,a pri tom je ovaj bio udaljen od njega 2 metra i naravno nije ocekivao tako nesto,posto to niko normalan ne bi uradio.Izgubili su loptu,ali se ne secam da li je tad Pecnik dobio zuti zbog faula sa ledja,

Sto ono kazu ljudi "dinamit u nogama,ali patron u glavi"
Odbrana nam je horor, Bajko zvani zakucani za gol liniju, nejaki Mladja levi bek,entralni bekovi kojima i Bogavac predstavlja pretnju u skoku i konacno briljantni desni bek mozga bez.
rezultat toga je vidjeno vec na prethodnim utakmicama.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Bruce Wayne
Члан клуба
Posts: 206
Joined: Thu Jul 11, 2013 7:48 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Bruce Wayne »

Ali Krneta koji bezi od lopte, tj krije se negde iza Bajkovica prilikom one 2 stopostotne sanse za Jagodinu u istom minutu. :| A da, nema starijeg stopera pored sebe da ga drzi za ruku i da mu kaze da ne bezi od lopte koja ide u peterac.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by garnett »

jedina pozitivna stvar od sinoc je remi stoke u nisu, nas bolje da ne komentarisem, pocevsi od igraca, preko trenera pa do nazovi uprave...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Nolle »

1. Svidelo mi se 4-1-3-2, svidelo bi mi se još više da umesto Milijaša igra Vukan.
2. Vešović je napokon odigrao nešto
3. Dauda i Onjilo nisu zajedno odigrali toliko loše koliko neki potenciraju
4. Nine je doktor!
5. Bajko izađi s linije, ako možeš da driblaš možeš i to.

Nemamo igrače u veznom redu da iznesemo romb

----- Kovačević -----
- Pečnik --- Ninković -
------ Milijaš --------

Jokić, ?, ?, Savićević

Fale 2 vezna igrača, mada jedan može biti Grujić/Ačhin

U napadu smo ok Dauda, Onjilo, Mrđa i Kasalica

Milun, Ožegović, Mihajlović ćao zdravo, pogotovo ovaj poslednji tatin sin. Ako može do kraja prelaznog roka to da se uvalja negde. Kasalicu ostaviti, jer CG možda ode u Rio, pa bude na spisku Kas. (koja naučna fantastika,a?)

Omega je bio nepotreban bolje da smo doveli veznog nekog. Trio Martinović-Arauho-Lazić je mogao da iznese sezonu + Krneta.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by ajkula »

Image

prvi put sa ocem na jutrenje :)

najbitnija stvar sa jucerasnje utakmice :).
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by dacha od bosne »

Bravo matori
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by ajkula »

nije skidao oci sa severa. prvo sam ga tamo vodio.

prvo sto je pitao je bilo - a zasto pevaju tole lopove :)
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by lucky#13 »

Prvo poluvreme sjajni,drugo ocajni! Pecnik pravi profesionalac,ostao bez snage oko 60minuta,ali trci koliko ga noge nose!

Milijas je u prvom poluvremenu bio odlican,tik iza napadaca,vrsio presing.Od mene ocena 6. Nazalost kad je ostao bez snage u drugom poluvremenu opet slab,ocena 5! Sjajna asistencija za Ninkovica!

Ninkovic,Dauda,Pecnik zaista odskacu od ove ekipe!
Locked