2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by tsva »

Rajko wrote:
tsva wrote:kakve ima veze sta je trener nacrtao na Tavli. Sinoc smo na terenu imali dva zadnja vezna i jednog spica. Sreca pa je Pecnik skolovan fudbaler sa dobrim instinktom pa se ubacivao. Tek ulaskom Vukana nismo vise imali 2 zadnja vezna sto se i videlo na terenu.
Задњи везни је онај који покрива рупе, уклизава и квари напад противника. То је и један од играча који највише трчи на терену. Ако си ти у овоме препознао Милијаша, онда јбг. :lol: Ок, можда је већину времена стајао на погрешном месту, али то не значи да смо ми играли са два задња везна.
zadnji vezni je spona izmedju odbrane i napada i uglavnom bitise oko centra i limitira svoje ovanzivne nagone. Na zalost to znaci da smo igrali sa dva zadnja vezna tj jednim igracem manje gde nam je trebao. Mozes ti da racionalizujes i definises pojmove kako god zelis ali kad podvuces crtu, mi smo igrali sa jednim spicem i dva zadnja vezna protiv ekipe skromnih mogucnosti koja nije imala namere da napada. Nismo mi dzaba imali sat praznog hoda.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Banex »

Jako mi se sviđa ova Stojanovićeva izjava da nikako ne može biti zadovoljan !!!
Bilo koji drugi domaći trener (demagog) batađorine škole, kakve smo imali na klubi predhodnih x godina bi rekao "Mogu (i moram) biti zadovoljan" ! Pa evo i Milijaš je maltane to rekao.

Uhh..videćemo. Čini mi se da je Stojanović solidan trener, bar za naše prilike. Ali čak i da jeste bojim se da to neće moći ni da pokaže jer ima previše dunstera i antitalenata u ekipi !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by tsva »

Nemamo mi nista od tih izjava kad ce on i u sledecoj utakmici da metne kapitena i tako u krug tj nece uciniti nista da se to ispravi. Ja ne zivim od fudbala ali ga dovoljno poznajem da znam da mi necemo ostvariti pun potencijal ove ekipe dok nam je ovo kapoten i dok se ovo vuce po terenu ko prebijena macka ili pregazeni armadilo. Kad ja to vidim i mnogi od vas to vide, vide i oni sto zive od fudbala. zato je najuren iz Engleske i zato ga niko nece osim nas. Tako da me mnogo smara to sto trener nije zadovoljan a znalo se i pre utakmice da sa Mrtvijasem nema dobrog, brzog fudbala.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Banex »

Videćemo, ako ga i dalje bude držao u prvoj postavi i po 60-70 minuta znaćemo da je i on klasičan demagog. :x A nešto mi baš ne deluje kao takav. U svakom slučaju biće gadno, jer od pojačanja ni traga ni glasa.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Rajko »

harper lee wrote:
Rajko wrote:Задњи везни је онај који покрива рупе, уклизава и квари напад противника. То је и један од играча који највише трчи на терену. Ако си ти у овоме препознао Милијаша, онда јбг. :lol: Ок, можда је већину времена стајао на погрешном месту, али то не значи да смо ми играли са два задња везна.
Mozda u Srbiji. Zadnji vezni su i Cavi Alonso, Buskets, Kedira, Svajnstajger, Jaja Ture i sijaset drugih fantasticnih igraca, da ih ne nabrajam. U formaciji koju smo sinoc igrali Milijas je trebalo da igra u paru sa Kovacevicem kao nominalni zadnji vezni, sa zadatkom da prespoji i iznese loptu i da se ubacuje po dubini kako bi rasteretio bokove, sto je radio nekih desetak minuta a onda je krenuo da se ispucava kao po obicaju. Skoro niko danas ne trosi ni jednu poziciju na igraca zadatka u veznom redu, a kamoli dve. Ta dva igraca koji igraju ispred odbrane podrazumeva se da su u stanju da odgovore na konkretne zadatke u odbrani ali se takodje podrazumeva da ucestvuju u igri kad je ekipa u posedu.
Pa i ti koje si nabrojao ispunjavaju uslove koje sam naveo. Naravno, u razlicitim formacijama i oni imaju razlicite zadatke, ali konkretno u nasoj formaciji zadnji vezni radi bas ono sto sam nabrojao.

I ne, zadnji vezni nije spona izmedju odbrane i napada, nego izmedju odbrane i sredine. U nasim uslovima ni to cesto nije slucaj jer nasi igraci na tim pozicijama ne znaju sa loptom nista, pa se cesto centralni, pa cak i ofanzivni vezni, koriste za te stvari. Ali dobro, sasvim nebitna prica. Razumeo sam na sta ste mislili, i to mi je dovoljno.
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Stenly »

Ako ne vrate Radakovica ili bilo koga koji moze ekipu da digne da izdrzi full utakmicu, nemamo sta da trazimo. Nas ce ozbiljna ekipa, pa i neka iz TSL, koja je jaka fizicki da nas pretrci.

SS izgleda pojma nema ko je Radakovic. Mozda ga to i kosta, ali i sve nas. Jeste mozda ovo nebuloza sto napisah, recenicu pre ove, u ovom momentu, ali nama fizicka sprema je nula. A kod Radaka, skoro svi bili na nivou Vesovica!

Kakvu stetu napravi neko i kada ode, pecat rada ostavi da nas ubija. Jankosan oterao Radakovca, evo ti sad! Trči...
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Holden »

Stenly wrote:
SS izgleda pojma nema ko je Radakovic. Mozda ga to i kosta, ali i sve nas. Jeste mozda ovo nebuloza sto napisah, recenicu pre ove, u ovom momentu, ali nama fizicka sprema je nula. A kod Radaka, skoro svi bili na nivou Vesovica!
ali isto tako, pošto se bavi ovim poslom, sigurno poznaje nekoliko stručnjaka za fizičku spremu sa kojima bi voleo da radi. Nema šanse da ne razmišlja u tom pravcu.
Mene je, iskreno, razočaralo kad sam saznao da on stvarno poznaje Anđusovog kućnog skauta/taksistu, jer to znači samo da je čovek redovno održavao kontakt sa probisvetima, mufljuzima i ljigama u Srbiji. Iako je Srbin, nadao sam se da je bio izolovan od ovdašnjih idiota jer je ceo život proživeo u Sloveniji. Još kad sam onog golobradog mladića video da mu je menadžer (on samo 'radi za nekog na višem položaju' - što me najviše i brine), onda sam se razočarao totalno. Nadam se da će moći čovek da obavlja svoj posao u miru, ali ne znam stvarno na šta će ovo da ispadne. Optimista nisam.
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Goxy »

За мене је играч утакмице био Аца Ковачевић. Касније ћу још једном одгледати цео меч, само да потврдим ово. Баш ме је одушевио, има све што треба да има задњи везни - брзину, снагу, агресивност, визију, технику, пас. Велико појачање.

Нинковић показао да је класа. Чак и касније када је физички пао, није грешио и био је рационалан. Човек просто разуме фудбал и што је још важније, уме.

Мијаиловић је већ нахваљен, па да се не понављам. Само још да видимо да ли је константан. Ако јесте, онда смо уболи премију.

Нимало лошији био је Вешовић. Ове сезоне ће бити оно што је Нинков био на врхунцу форме.

Ја сам један од ретких који не жели два нова штопера, и који није баш најзадовољнији Араухом. Првенствено због година, јер већ имамо младе штопере. Не видим како ће Крнета у Лазић да напредују уколико доведемо два стандардна штопера. А ту је и мали Маринковић. Крнета има довољан број година да уз искснијег штопера игра стандардно, као што је Спајић играо прошле полусезоне.

Такође сам за довођење Радаковића.


Све у свему ја сам задовољан оним што сам јуче видео, пре утакмице сам рекао да бих био задовољан са 2 или 3 гола.
-Бивши форумаш-
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 2. претколо Лиге Европе: Црвена звезда-ИБВ

Post by Либурнија »

РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked