2. kolo JSL: Crvena zvezda - Jagodina

User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Ганац »

Svaka cast i tebi i junioru.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Rajko »

Оно што је мени остало нејасно јуче је оно зонско постављање код корнера за Јагодину (када је дошло до прекида). Сви су се набили у петерац, и нико нема да покрије шут са 15-16 метара? Једна оштра лопта по земљи, натрчавање, и то је као пенал. Или можда ја нешто пропуштам...
http://www.dodaj.rs/f/2L/4W/3UVvqj8I/zona.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Ја разумем да они планирају да истрче на такве лопте, али сам сигуран да ми немамо играча који је довољно брз да то покрије.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by naka »

U pravu si. Ni meni nije bilo jasno, a verujem Ni njima. Kovacevic je krenuo da izadje tj pokrije nekiliko njih oko penala, a Milijas ga je vracao. Ovaj mu pokaze rukom da tamo ima nekoliko samih igraca, a on ga vraca u peterac. Na kraju je otrcao na stranu. Nekad je peterac bio golmanov a sad zbog makse moramo 8 igraca u pet metara. Ludilo mozga.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Константин »

Каква зона какви офсајди, за такве ствари се траже и играчи и уиграност. До тада, барем код прекида свако свог у 16, дисање за врат и у фацу, за ТСЛ нападаче потребно и довољно. За сада и званично имамо најгору одбрану у лиги, а од када ја пратим фудбал нешто слично у прекидима нисам видио.
Врста која изумире
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Ivan Vasev »

Ovo sa Maksom prerasta u stereotip. K'o da je on kriv sto od bukovine ne biva stilski namestaj. Mali Rajkovic sigurno ni ne zna sta je to trener golmana, al' je vocka plemenita.

Planiram da u stilu Vukajlije sastavim jednu listu najcescih stereotipa na zvezdaskim forumima: Engleska kraljica, Neznalica, Mrtvijas, Svinja, Gebels, Tele, gepekovanje, procenti, batadjorizam, Vitez, Cova legenda, Miha placenik, Deije, zli stranci...
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by naka »

Ivane, ljudi pricaju sta se radi na treninzima a rezultate vidimo godinama. Kakav stereotip kad Sam iza stamenkovicevog gola slusao kako peva narodnjake dok brani.

Laza je kod Robija I pinta stilski namestaj a kod Murinja bukovina. Isto Milijas je za pinta bukovina, a za murinjo stilski. Bice da je do trenera. Ne kazem da bi da nije makse imali golmane za ligu petice, Ali ovo je zalosno.
User avatar
Bruce Wayne
Члан клуба
Posts: 206
Joined: Thu Jul 11, 2013 7:48 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Bruce Wayne »

ajkula wrote:Image
najbitnija stvar sa jucerasnje utakmice :).
Jel ovo pise AJKULA na majici? ( boldovano ) :D
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Константин »

Ivan Vasev wrote:Ovo sa Maksom prerasta u stereotip. K'o da je on kriv sto od bukovine ne biva stilski namestaj.
О каквом стереотипу причаш Иване када је ријеч о српском фудбалу кога није дотакла ни једна реформа све ове године, који је на најнижим гранама икада, препуном дунстера и мешетара? Што се Максе тиче погледај неки тренинг голмана, не мораш бити Дика Стојановић.
Максимовић је само један од више њих у клубу који мора да лети ако желимо да поново будемо нормалан клуб.
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by crazynorth75 »

Ivan Vasev wrote:Ovo sa Maksom prerasta u stereotip. K'o da je on kriv sto od bukovine ne biva stilski namestaj. Mali Rajkovic sigurno ni ne zna sta je to trener golmana, al' je vocka plemenita.

Planiram da u stilu Vukajlije sastavim jednu listu najcescih stereotipa na zvezdaskim forumima: Engleska kraljica, Neznalica, Mrtvijas, Svinja, Gebels, Tele, gepekovanje, procenti, batadjorizam, Vitez, Cova legenda, Miha placenik, Deije, zli stranci...
To što je Rajković talentovan golman, ne znači da će izrasti u dobrog golmana, sve je do rada i treninga. Kod naših golmana se već jako dugo vidi pečat tog treniranja, svi linijaši, svima problem lopte sa distance...Najbolje da se pravimo blesavi pa da nam je Džaja genijalan predsjednik, Milijaš još genijalniji igrač, pravi vođa i kapiten, Vujošević stari sportski rival i prijatelj, Miha dobar i pametan selektor, uprava poštena i vrijedna, Tole ugledni sportski radnik, ali to u stvarnosti ipak nije tako...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Тони »

И о Кировском су се причале бајке, па видесмо како је бранио на ово мало утакмица. Максин печат је јак, једном га удари и траг ће стајати дуго. А кад га константно удараш на истом месту 10 година - добијеш Бајковића као резултат.
Цоавуја
Новајлија
Posts: 32
Joined: Wed Mar 27, 2013 12:44 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Цоавуја »

Ако Макса није крив ја не знам како то да ми од Стојковића немамо нормалног голмана? И уопштено, ја подробније пратим Звезду (свака утакмица) од Шмуцијевог периода, и могу се неки слични недостатци уочити и код њега и код Стаменковића и код Бајка, линијашење пре свега. Кад погледам да је неким екипама голман који не да да му прође лопта кроз петерац пола одбране, онда скапирам да ми или бирамо све саме неталентоване голмане или немају добрг учитеља што ми делује много реалније, трећег нема. И уопштено, када гледате ове јаче лиге у којима се доста игра главом (Премијер лига и Француска) обратите пажњу на голмана код свих центаршутева у петерац.
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Велики Делија »

Пре свега, нема никаквог фудбала без физичке спреме. То је алфа и омега сваког једног спорта, без обзира на врсту. Знам да део тренинга који сам одгледао дан пре утакмице је био кратак, а то сам и напоменуо на теми о тренинзима. Али чињеница јесте, да и на тим тренинзима се види да играчи немају снаге за никакво континуално трчање у смислу правог трчања а не Микијевог лаганог џогирања на средњем кругу. Тренинзи као за срчане болеснике, што би рекао Жива. Тужна је чињеница да ФКЦЗ нема правог кондиционог тренера, већ је оставила Јанкосановог пулена Чепзановића, који нема појма о свом послу и дозвољава квотербеку да диктира темпо "кондиционих" тренинга. О тренеру голмана нећу више, нема смисла. Стварно чудно да Славиша ништа не предузима, а сигурно није глуп и види да има потпуно неспремну екипу. Од ове чињенице полази и игра у овој утакмици. То би било то, што се увода тиче. А сада да дам неко моје виђење овог меча.

Игра у првом полувремену. Док су играчи имали колико-толико снаге, видело се да могу да играју фудбал (капитена не рачунам иако сам очекивао да ће бити далеко лошији него што је био, катастрофалан је био тек у другом полувремену). Оваква Звезда из 1. полувремена не би имала проблем да освоји дуплу круну + уђе у ЛШ, ал јебига, било би превише лепо. А пошто Звездини играчи немају снаге за више од 50. минута фудбала, у другом полувремену је настао велики пад. Пошто тренер зна да нема спремну екипу, свесно је повукао ручну и препустио иницијативу ћуранима. Значи пи*чкасти мод укључен, изнуђено. Количина псовки које сам изустио је расла пропорционално са одмицањем утакмице. Нервоза је била све већа. Када су Јагодинци постигли погодак, мислио сам да ћу улетети на терен и ишамарати неспремне играче, који се од мањка снаге једва и вуку по терену. Победа јесте важна, јер је била до последњег Мажићевог звиждука под великм знаком питања и зато ми је на крају много лакнуло, јер сам стрепео страшно. Надам се, да ће се у будућности радити на спреми како треба, јер ако овако будемо целу сезони падали у другом полувремену, џаба смо кречили.

Да пређем на појединачни учинак играча:

Бајковић - у неким ситуацијама нас је спасао, али и тако нуме да мрдне са линије. Макса га је упропастио као и сваког голмана у Звезди после 2004.
Вешовић - то да му фудбал није јача страна зна свако. Али нећу да га кудим, јер је увек спреман и трчи за разлику од већине саиграча.
Крнета - стандардна његова партија.
Лазић - исто тако.
Младеновић - није био толико лош колико зна да буде, иако је било глупих потеза код њега. Прелазна оцена.
Ковачевић - његова игра ми се много свиђа, чува капитена и још стиже да учествује и у нападу. Свака част.
Милијаш - прво полувреме само лош, у другом већ стандардно катастрофалан ко и увек. Ал барем је било мање балона.
Нинковић - довољно да кажем, играч утакмице. А и гранде фудбалер
Дауда - зна фудбал, добар је играч. Само штета што је жртва бурегџијске пропаганде. Код мене има кредит, а имаће га и даље.
Оњило - недоречен играч. Очекујем, да оправда епитет појачања у наредним утакмицама, јер у супротном - бачених 450к + 30%
Печник - трудио се много више од капитена, фудбал зна, само штета што је мнооого неспреман. То се види из авиона.
Савићевић - мало играо, неоцењен.
Мрђа - разочарао, јер имам осећај да онакав зицер не би промашио ни Јевта.
Мијаиловић - неоцењен.

Прећи укупно више од 1200км због гледања Звезде - непроцењиво.

Све у свему, иако су оба полувремена била потпуно супротна и прво је било веома добро, игра и физичка спрема из другог полувремена много брину. Управо, тренеру, доведите бре тог кондиционог тренера више!!! Већ сада је касно!

То би било то од мене, што се тиче личног виђења ове утакмице.
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Goxy »

Одгледах и снимак утакмице, и сада могу да дам неки мој коментар.

Главни утисак, уједно и бојазан, је да ћемо нажалост и у наставку првенства гледати падове у Звездиној игри, узроковане лошом физичком припремљеношћу. Буквално сам у 55. минуту рекао другару да ћемо играти још 5 минута, и да након тога следи пад, и тако се и догодило.

Мислим да Звезда треба да настави да игра са два нападача, и да је питање тренутка када ће неки од шпицева да проради, што би нам уз доста ефикасан везни ред, донело доста.

Бајковић - 5,5. Гол је његов. Невероватно је да играч удара лопту главом на 3 метра од гол линије. Чак се по начину на који је клекнуо, види да је он мислио да нико неће ни закачити лопту, и кренуо је да је хвата. Јако, јако лоша процена.

Вешовић - 7. Веома добра партија, надам се да ће показати континуитет.

Крнета - 6,5. Лазић - 6,5. Очекивано, људи по навици коментаришу наш штоперски тандем, као да преписују коментаре са претходних утакмица. Данас су одиграли веома добру утакмицу. Крнета је у почетку имао једно несигурније испуцавање, али до краја утакмице се смирио и одиграо одлично. Покупио је све ваздушне дуеле. Исто важи и за Лазића, истакао се са пар добрих потеза, али и њему мало иде на душу гол, јер му је побегао играч.

Младеновић - 6. Дефинитивно Младеновић бољи ове сезоне него претходне, али и даље игра лошу одбрану. Противник нам некако увек преко његове стране ствара прилике, па је тако било и у суботу. Испао веома наивно код шансе Јагодине када је погођена пречка, а потом и статива.

Ковачевић - 6,5. Аца показује стабилност и поузданост, а то је оно што нам и те како треба. Одлична асистенција за Мрђу, добро кретање у одбрани.

Милијаш - 6,5. Такође се по навици коментарише и капитен. Показао је и на овој утакмици неке своје слабости, али ова улога у врху ромба му доста више одговара. Уклизавао је, није много давио лопту као што уме, и феноменално асистирао Нинковићу код гола. И даље не изводи корнере како треба.

Нинковић - 7,5. Не бих да коментаришем, све је јасно у случају Нинета.

Печник - 6,5. Не бих да се понављам, али чињеница је да игра добро док има снаге. Одличан техничар, мислим да му одговара ова улога коју је добио у суботу. Касније је губио неке прилично лаке дуеле, али последњих 10 минута, ваљда захваљујући вољном моменту, одиграо добро.

Дауда - 6
. Не знам ни да ли смем да оставим коментар. Нападач који је проглашен два пута заредом за играча утакмице, а није дао ниједан гол. Ето и то сам доживео. Срећа да је Нине дао два гола, иначе би Дауда био вероватно и трећи пут заредом играч утакмице. Још када постигне један гол, вероватно ће добити просечну оцену 8. Што се тиче ове утакмице, тврдим да је солидан нападач кога треба сачекати, никако га преселити на клупу. Верујем да ће у једном тренутку да се распуца. Показао јако лош пријем лопте ала Мудрински. Ипак, својим кретањем направио Вешовићу простор и омогућио му да уђе у средину и асистира за први гол. Капира фудбал, али требаће још времена да се навикне на нову формацију, односно да упозна нове саиграче у нападу.

Оњило - 6. Има га на терену, чита игру, али у пар наврата лош избор потеза. Промашена одлична шанса, али је већ показао да има њух да се нађе у прилици, за разлику од Дауде рецимо који увек за мало закасни. Тек је дошао, треба сачекати са коментарима.


Вукан - неоцењен. Мислим да је прекасно ушао.

Мрђа - 6. Попут осталих нападача, неефикасан. Но, показао да уме да се нађе у шанси, и с обзиром да нема много утакмица иза себе, није ни чудо што је промашио оне две прилике, биће и њему потребно мало времена.

Мијаиловић - неоцењен.
-Бивши форумаш-
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by Brian Brendell »

Da me neko pogrešno ne razume oko Daude. Odličan igrač, igra i u polju i dobar je realizator... Ozbiljan igrač za naše uslove, da sada ne bi o njegovim kvalitetama i manama. Očigledno je problem u formi. On pokazuje klasu, jer i kada nije u formi igra solidno, pogotovo u polju. Čini mi se da od početka sezone nije ušao u ozbiljnu šansu (nisam gledao dva od dosadašnjih poluvremena) i to je problem. Podvlačim, nije problem zalaganje, već nedostatak forme. Ninković je dobro dopunio u današnjem intervjuu na šta sam dodatno mislio.

Isto tako, nadam se da im ne pada na pamet da ga vade iz prvih 11. Razlog zbog kojeg je on u slaboj formi se može tražiti. Može da bude loša priprema, kašnjenje na pripreme, loš odnos sa ljudima u klubu, želja za odlaskom ili neki privatni razlog. Uglavnom, ako žele da ga vrate u formu, moraju da ga ohrabre i napune samopouzdanjem. Opet, odličan intervju Ninkovića na tu temu.

Inače, Ninković opasan posao radi u odnosu sa novinarima za sada. Ne ulazi u stereotip, ima logične, smislene, samokritične (ali ne lažno samokritične) odgovore. I ovde mogu da uče od njega.

Veliki Delija je napisao nešto što bih podvukao, a to je opis Pečnika. Vidi se da mu je duša u nosu, ali noge i dalje idu i trče i trude se. To se traži od fudbalera.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 2. KOLO PS, CRVENA ZVEZDA - JAGODINA, subota 17.08. u 1

Post by tsva »

Pecnik je profesionalac. Cinjenica da je to dovoljno da odskaces u TSL zabokrecini je porazavajuce. Mi problem fizicke spreme necemo resiti u dogledno vreme jer nema ko i nema kad.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Locked