Звезда у Европи - немогућа мисија? (2013/14)

User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by tsva »

A mi racunamo da se taj klinac nece ukakiti pred 45 'iljada na Marakani a i njohv stadiom primi 30k+
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by Najdoski dr. Ilija »

То нико није рекао већ да можемо доводити колико желимо играча У21 и опет нам остаје то једно место за старијег, искуснијег играча.
И јел мислиш да он већ није играо за клуб или репрезентацију пред толико гледалаца?
Па баш у недељу игра највећи дерби перуа вероватно пред толико гледалаца а добро је познато колико су латино-американци ватрени!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by tsva »

Mislim da je dete - dete sa drugog kontinenta, koje prvi put napusta kucu, ne zna jezik, ne zna saigrace, ne zna nikoga. Njegova prva zvanicna utakmica nakon samo 7 dana treninga bice odmah biti ili ne biti. Uz to da dodamo da joznoamericki i evropski fudbal nemaju bas mnogo zajednickog. Ukoliko se decku desi da kiksne, buregzdjije ce da ga razapnu. Srbija a ni Zvezda nisu bas cuvene po integraciji stranih igraca. Stoperu treba duze da se uigra nego napadacu, mnogo duze. Sve i da je mali neki Vunderkind teska je to situacija.

Da mi nismo seoski klub, klinac bi dosao i trenirao i debitovao protiv nekog Javora u 70 minutu pri vodstvu od dva razlike itd...

Dodaj da prosecan navijac FKCZ ispod nekih 30 35 godina nema pojma o fudbalu. Zato mozes da procitas kako cemo dobiti nekoga 5,6,7 nula itd... Mozes da procitas kako je Pecnik nikakav igrac. kako je Mrtvijas MVP i ucestvuje u svim akcijama itd, itd.... Buregdzije su jos gore.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by harper lee »

tsva wrote:Mislim da je dete - dete sa drugog kontinenta, koje prvi put napusta kucu, ne zna jezik, ne zna saigrace, ne zna nikoga. Njegova prva zvanicna utakmica nakon samo 7 dana treninga bice odmah biti ili ne biti. Uz to da dodamo da joznoamericki i evropski fudbal nemaju bas mnogo zajednickog. Ukoliko se decku desi da kiksne, buregzdjije ce da ga razapnu. Srbija a ni Zvezda nisu bas cuvene po integraciji stranih igraca. Stoperu treba duze da se uigra nego napadacu, mnogo duze. Sve i da je mali neki Vunderkind teska je to situacija.

Da mi nismo seoski klub, klinac bi dosao i trenirao i debitovao protiv nekog Javora u 70 minutu pri vodstvu od dva razlike itd...

Dodaj da prosecan navijac FKCZ ispod nekih 30 35 godina nema pojma o fudbalu. Zato mozes da procitas kako cemo dobiti nekoga 5,6,7 nula itd... Mozes da procitas kako je Pecnik nikakav igrac. kako je Mrtvijas MVP i ucestvuje u svim akcijama itd, itd.... Buregdzije su jos gore.
Za ovo si u pravu, trebalo je vec da imamo oba stopera jos pre nego sto smo otisli u Sloveniju. Pretpostavljam da se niko u klubu i ne trsi previse zbog ovih evropskih utakmica jer je procena da necemo nista uraditi, pa gledaju malo da ustede i da tempiraju formu za pocetak prvenstva.

Ono sto sam hteo da kazem je da nije problem da kompletiramo stopersku liniju, iako jeste ogranicenje da se izmedju dva kola kvalifikacija moze registrovati samo jedan novi igrac, zato sto je jedan od stopera na koje racunamo mladji od 21 godine, a takvih mozes da doregistrujes koliko god hoces, kad god hoces.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by tsva »

razumeo sam te

i ako nam nije stalo do evrope zasto ne izadju i ne kazu to i ne pominju zaradu od evropskih utakmica itd... Neka skinu pritisak sa mladjih igraca koji je prevelik i ovakav kakav je. Iz uprave bi i jare i pare i tako godinama sa istim rezultatima i posledicama
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by harper lee »

tsva wrote:razumeo sam te

i ako nam nije stalo do evrope zasto ne izadju i ne kazu to i ne pominju zaradu od evropskih utakmica itd... Neka skinu pritisak sa mladjih igraca koji je prevelik i ovakav kakav je. Iz uprave bi i jare i pare i tako godinama sa istim rezultatima i posledicama
Nerealno je ocekivati da tako nesto eksplicitno kazu. Istini za volju, Covic je to vise puta provukao kroz razne svoje izjave ali to navijacima na jedno uvo udje a na drugo izadje. Nerealno je jer tom usranom klubu koji svi ovde volimo dodje 35 hiljada ljudi na utakmicu protiv kluba sa Islanda kojem ni ime ne znam, samo zato sto se radi o evropskoj utakmici i zvanicnom pocetku sezone. Zvezda nije obican klub i zbog te "neobicnosti" smo prezivljavali najvise domete kao sto sad prezivljavamo najvece blamaze. Ja sad mogu da ti potpisem da 99% navijaca Zvezde racuna na najmanje grupnu fazu Lige Evrope i racunace na to do poslednjeg zvizduka na utakmici na kojoj ce biti jasno da ispadamo mnogo pre te grupne faze.

Jednostavno, nasa velicina je nas usud i sto su zivopisniji likovi u upravama, sto je veci procenat degenerika na tribinama, to Zvezda izgleda grotesknije u kontekstu onoga sto jos uvek jeste kod onih koji znaju samo za njeno ime. Mogao bi se roman napisati o ovoj utakmici protiv Islandjana. Ljudi su dosli puni strahopostovanja, igrali hrabro i posteno jer su smatrali da su u obavezi da se hrabrom i postenom igrom ne obrukaju pred tolikim brojem ljudi u jedinstvenoj prilici koja im se u zivotu pruzila tad i nikad vise, a onda ih iz te publike degenerik gadja mobilnim telefonom i maltretira laserom. Klub koji na zrebanju i danas predstavljaju kao bivseg sampiona Evrope, ne bivseg jer sampioni nikad ne mogu biti bivsi, sa mesta potpredsednika vode automehanicar iz Surdulice i anonimni kriminalac iz Bosne koji su se pljackom i mahinacijama obogatili u ovim mutnim vremenima.

Sve ti je to danas FK Crvena Zvezda - paradigma za paradoks. Muzej i mauzolej srpskog fudbala istovremeno. Mi idemo da osvojimo Ligu Evrope a ispascemo najverovatnije vec u trecem kolu kvalifikacija. Samo sto to niko nece da prizna pre nego sto se desi. Jednostavno ne moze.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by tsva »

a krivci ce biti igraci i strucni stab?
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by harper lee »

tsva wrote:a krivci ce biti igraci i strucni stab?
Zasto bi bilo ko bio krivac? Pa svi znamo gde smo i sta smo, to sto se zavaravamo radimo svesno. Zvezda je klub u kojem je bilo dovoljno da dodje Prosinecki i pokusa da igra kakav-takav gledljiv fudbal pa da se svake nedelje sjati 15-20 hiljada ljudi na stadion. Mislis da ce se to promeniti tako sto cemo "neocekivano" ispasti od Cernomoreca? Nece. Mi da smo normalan klub posle svega sto su nam priredile razne uprave ne bi dolazilo 500 ljudi na stadion, a i tih 500 bi bili ovi zaposleni sa severa. A nama dodje 35 hiljada ljudi protiv nekih Islandjana, posle svih afera oko kluba, sukoba u upravi, raznih prica o pljackama kluba, traljavog prelaznog roka, kretenskih priprema, kafanskog izbora trenera, neplacanja igraca i raznih drugih budalastina.

Ne vredi se baviti time. Mi navijamo za lud klub i samim tim smo i sami ludaci. Imamo samo neku tanku nadu da ce jednog dana u klub umesto jednog Prosineckog doci trojica ili cetvorica istovremeno i svi biti na odlucujucim funkcijama. Naucna fantastika verovatno ali to nam je sto nam je.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by ajkula »

ja sam ove gledao nekoliko puta i ako odigramo na nivou od sinoc pomest ce nas sa terena.

cesto sam gledao utakmice ukrajinske lige dok sam bio tamo i to je za 3 klase bolje od nase.

mozda mozemo da ih izbacimo na neko ludilo ,ali ako udjemo u neko takticko nadmudrivanje sa njima nemamo ni promil sanse bojim se. nasi igraci su manje skolovani i manje fudbalski inteligentni.

i protiv njih kapiten je igrac manje definitivno. oduvace ga.



nasa sansa moze bit i sto su oni kao klub nestabilni i nisu stalno u vrhu ukrajinskog fudbala. cak mislim da su cesto u drugoj ligi.
mi ipak imamo konstatno ucesce u evropi i to nam je jedina prednost. i pun stadion. sve ostalo je na njihovoj strani.

uslov svih uslova je d apopravimo fizicku spremu. bez toga nista. i da ne stvaramo previse prostora. treba teren skratit koliko god je to moguce a da veca rupa bude ka njihovom golu.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by Константин »

http://www.mozzartsport.com/vesti/sreca ... ili-dacija" onclick="window.open(this.href);return false;
Кратка анализа новог противника,само прескочите ону глупост са џек потом.
Иначе Одеса је трећи град по величини у Украјини са око милион становника. Град на Црном мору са врло занимљивом историјом. Од познатих фудбалера да је из Одесе нашао сам само једног, старији ће се сјетити Игора Беланова.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Врста која изумире
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by Banex »

Evo i snimka cele utakmice Černomorec-Dačija koga zanima: http://www.youtube.com/watch?v=IWETVmW_9U4" onclick="window.open(this.href);return false;

Po meni Černomorec ne deluje nešto mnogo bolje od Zvezde, ali bogami ne deluje ni lošije. Verovatno će nijanse odlučivati (kao i prošle godine protiv Omonije).

p.s. Naravno kondiciono deluju bolje.
"Mladenović vara Liveranija !"
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by naka »

Mislim da su nam šanse 30-40%.

Ove godine sam uživo gledao Dinamo Kijev- Krivbas i zaključak je da su nešto bolja verzija našeg fudbala. Prvih 5-6 klubova ima fantastične uslove za rad. Ostali i ne. Ima se dosta novca (šahtjor se ne računa, koji ima milijarde) ali nemaju smisao za organizaciju (poznato zar ne?) Tačno se vidi po linijama tima da imaju izuzetno dobrih par igrača ali nema nikakvog sistema.

Dakle, Imaju odlične uslove i poneke dobre igrače (većinom strance). Ali ne postoji pritisak rezultata pa su često vrlo opušteni. Plate stižu na vreme, nema pritiska, pa često zavise od raspoloženja tih stranaca. Pošto cela zemlja a samim tim i fudbal je nešto "unapređenija" verzija Srbije, postoje odrđene šanse. Ali takve verzije se vrlo lako dobijaju sistemom i kondicionom pripremljenošću. Bio bi znatno relaksiraniji sa Robijevom verzijom tima sa Radakovićevom pripremom, nego sa ovom sada gde imamo par dobrih igrača, nepripremljenih.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by ajkula »

u odesi sam prvi put u zivotu vidio zaledjeno more. 200 metara od obale u dubinu naslage leda. na plazi led, pesak,skoljke. a na njoj treniraju mldi cernomnoreca :).

inace grad je vrh. malo skup ali za zajebanciju odlican. pogotovo ako znas nekog lokalnog mangasa. vrata raja su otvorena :)
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by ajkula »

Image
spremaju se za svetskog sampiona :).
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Звезда у Европи - немогућа мисија?

Post by Либурнија »

Пребацио сам цијелу дискусију око навијача, скупштине

ОВДЈЕ
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked