18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by Велики Делија »

Bas tako Laki. Nije trener kriv sto su Maza i Lule sastavili onakav stetan ugovor sa kvoterbekom i sto je ova uprava nastavila da ga bahato gura. Da nam on ne unistava igru, imali bismo sada jos veci plus. I da nas nisu pokrali u Nisu, imali bi vec 10 uzastopnih pobeda, ako se ne varam.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by Dennis Rodman »

Ja ne znam šta da mislim o treneru, da kažem, negdje sam 58-42 za njega :D
Ne znam šta da mislim jer je očigledno da Milijaš mora da igra, i očigledno da to svaku normalnu zamisao sputava u startu. Kad se izuzme kapiten, imamo ofanzivni potencijal kakav nismo imali godinama, nakon Žigić-Pantelić vjerovatno najbolji par špiceva (Abu i Parker nisu imali suviše prilike da se iskažu, u onakvoj situaciji), dva znalca, Nineta i Pečnika, i nešto najbolje što je Zvezda vidjela još od Boška Jankovića, a to je Darko Lazović. Lijevi bek takođe majstor ofanzive. Znači, sav potencijal da budemo strah i trepet lige, ali umjesto toga mi smo bojažljivi i na Marakani. Da li je to samo do toga što se igra mora prilagođavati Milijašu (a vrlo moguće da jeste), pa jednog Daudu, za naše uslove čistog asa, gledamo na klupi, ili i zbog toga što trener nije dovoljno dobar i ne zna kako da "sakrije" kapitena, kao što juče nije znao pa smo izašli na streljanje, stvarno ne mogu da dokučim.
Tja, dok pobjeđujemo, biće dobro, ali neće biti čudo ako nas neko jednom kazni. Nadam se da će se Slaviša uzeti u pamet i da mu ona formacija od juče, ide u istoriju.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by Il genio »

Slavisa je promasio skoro sve sto je mogao. Evo nekoliko mojih zamerki:

1)Milijas i Gogic kao 2 centarlna vezna u 4-4-2 formaciji je pokusaj samoubistva protiv bilo koje ekipe, a kamo li protiv Napretka koji ima dobar i poketan vezni red. U napadu smo imali 2 igraca manje(Milijas i Gogic), u odbrani jednog(Milijas).
Kako su carapani vozali(da ne upotrebim neku ruznu rec) kapitena i ostatak druzine mozete videti na sledecem klipu (strpite se par sekundi dok vas ne prebaci na taj trenutak)

Prvo poluvreme je jedno od najgorih u poslednjih nekoliko godina, oducili su nas od fudbala.

2)Izvodjac(i) prekida. Milijasevi baloni iz kornera i alibi sutevi iz slobodnjaka u stilu bolje da samo prebacim zivi zid i dodam loptu protivnickom golmanu nego da mi se ceo stadion smeje ako zapnem i pogodim semafor su veca sramota od njegovih setanji po terenu. Centarsut mora da bude ostar da bi igrac koji udara loptu glavom iskoristio jacinu lopte jer su retki igraci koji trzajem glave zakucavaju loptu u mrezu. Kako ne treba centrirati mozete videti na sledecem klipu
Primer dobrog centaruta je Pavicevicev gol gde on samo postavlja glavu bez ikakvog trzaja. Da je ovako postavio glavu na kapitenove "svece", lopta bi odbila vertikalno. Imao je Laza jos reprezentativnijih pokusaja, ali ih nazalost nema na ovom klipu.

3)Izmene i njihov tajming. Mislim da je crazynorth75 napisao da Slavisa nema trunke osecaja za izmene, a ja bih ga dopunio da nema ni tajming i da cedi igrace do poslednjeg atoma snage. Svakom ko je par puta u zivotu gledao utakmicu je bilo jasno da bar neko iz centralnog dua Gogic - Milijas, ili po mogucstvu obojca treba da ostanu u svlacionici na poluvremenu. Trebala nam je brizina u vezi, sto smo i na kraju dobili ulaskom Kovacevica ali tek u 73. minutu! Uvodjenje Ninkovica umesto Pecnika da igra levo krilo je dok kapiten i Gogic kreiraju u sredini je :pop: Ostavnjanje Lazovica svih 90 minuta u igri iako smo najmanje 15 minuta pre kraja resili utakmicu je jes jedna misterija. Prilikom svakog trka sam molio Boga se ne povredi. Mijailovic se poslednjih 10 minuta vukao po terenu i verovatno ga je trebalo zameniti ali to ne mogu zameriti treneru posto je bilo previse kandidata za izmenu.

Dve stvari su nas spasle poraza. To je Savin gol u najboljem mogucem trenutku i srpska skola fudbala koja funkcionise po sisemu ako povedes na gostovanju, prestani da igras i kreni da se valjas po terenu.

Zadovoljan sam pobedom, pristupom, cak i kondicijom. Gledao sam utakmicu poritv Javora kao i ovu sinoc uzivo i primetio sam da smo solidno fizicki spremni. Vecina je kukala posle Javora zbog pada u drugom poluvremenu, a meni se tada cinilo da to nema puno veze sa kondicijem, vec sa mentalitetom sto su juce i potvrdili. Kidisali smo kao pusteni sa lanca od 70. do 85. minuta i prestali tek kad je Mijailovic pokazao da stanemo jer nije mogao da stoji na nogama.

Bajkovic 5.5 Linijas. Pravi identicne greske bez ikakvog napretka i zelje da se poboljsa. Po meni veci krivac za gol od Mijailovica. Ima je posle jos 2 dobre intervencije cisto da ne bude najniza ocena.

Petkovic 6.5 Dosta bolja partija, ali stare boljke prilikom postavljanja i dalje prisutne. Strasan potencijal, moze od njega da ispadne ozbiljan desni bek.

Pavicevic 7.5 Po mom misljenju, man of the match. Njegov gol preokrenuo tok utakmice, dobra rekacija iz nimalo lake pozicije. U defanzivi siguran, a vise puta pokusao da iznese loptu i nudio se u napadu. Atipican stoper za nase prilike, dosta ga vuce lopta napred.

Kelhar 7 Moze se reci standardno dobar. Slavisa bi trebao cesce da dovodi igrace, a u statut SD ubaciti odredbu da svaki klub treba da ima najmanje jednog Slovenca.

Mijailovic 5.5 Ocajan ali svestan toga i samokritican sto je za svaku pohvalu. Kad bi nam kapiten bio takav, gde bi nam kraj bio... Njegova neozbiljnost u 5. minutu nas je mogla kostati rani primljeng gola.

Gogic 5.5 Do izlaska Milijasa ocajan, posle toga pokazao znake zivota i zbog toga ovih 0.5

Milijas 5

Lazovic 7.5 Decko igra sam protiv svih i da nam je on bio tu jesenas, sad bi imali pristojnu bodovnu razliku. Odlicni centarsutevi prilikom prekida, igra u polju, 90 minuta jakog tempa posle 8 meseci pauze... Svaka cast!

Pecnik 6 Los, ali nikako nije smeo prvi na klupu. Prednost gledanja fudbalske utakmice uzivo u odnosu na tv je sto uvek mozes da posmatras kako se igraci krecu cak i kad su bez lopte. E upravo Pecnik je jedini igrac uz Lazovica koje se krece i pokusava da odigra neki dupili pas, da se otvori, ubaci... Cinjenica da mu juce skoro nista nije polazilo za rukom, ali realno nije imao sa kime da igra.

Dauda7.5 Borio se, u nekoliko situacija sam sebi pokusavao da stvori priliku za sut, 2 gola... Veliki minus je sto nije dodao Mrdji ili Pecniku kod one stopostotne sanse u prvom poluvremenu. Steta sto nije sutirao penal za het-trik, ali pravila su jasna, mora da se zna ko izvodi penale. Cestitke Stojanovicu sto je ostao dosledan.

Mrdja 7 Opet pretrcao maraton, borio se, odlicno asistirao Daudi, zasluzio je gol, ali nije imao pravu priliku. Nije znalac sa loptom, ne otvara se kako treba u kontri, ima bezbroj mana ali je izuzetno koristan napadac. Ne vidi se previse na terenu, a onda bljesne asistencijom ili golom.

Ninkovic 6.5 Povezao malo redove, ali utisak je da je totalno nespreman. Ili je ova povreda bila ozbiljnija nego sto su nam predstavili, u suprotnom ne znam sta je radio na pripremema. Neverovatno je da nema snage za 15 minuta fudbala. Dva puta ga oduvali kao da je petlic zalutao medju seniore.

Kovacevic - bez narocitog ucinka, ali sa njim u igri smo odigrali najboljih 10 minuta, sto je i njegova zasluga.

Rakic - povredio se 3 meseca posle Lazovica, identicna povreda, a vec je na terenu. Bojim se da mu jos mesec dana nema ozbiljnog fudbala.
Last edited by Il genio on Sun Mar 09, 2014 9:37 pm, edited 2 times in total.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by carapan »

Laki..IMa nesto sto i nije za javno pisanje.. Tako da, eto.. ;)
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by lucky#13 »

Ono sto ja znam,to je da su svi igraci zadovoljni trenerom i da govore lepo o njemu.
A ovi sto prde po njemu su oni koji su ubedjeni da su igracine,a stvarnost je da ne mogu da igraju ni za drugoligase.

Al dobro na kraju sezone cemo da svodimo racune.
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by redneck »

Laki,gogic je juce bio uzasan.Imao je 4-5 direktnih dodavanja u noge napretka.
Posle njegovog dodavanja u noge igraca napretka koji je prosledjuje do micica,koji salje bunar na napadaca je pao penal.
Isto tako lose je dodavao u jagodini.
Milijas juce nije odigrao nista,ali najlosiji pojedinac je bio gogic.
To sto je skakao okaci macku o rep.
Ako vezni igrac nema siguran pas ili ako daju pas u noge protivniku je smrt za tim.
Sledeci mec bi mi i on i kep fasovali klupu samo tako.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by tsva »

lucky#13 wrote:Stojanovic trpi kritike,a covek prvi na tabeli sa 7-8pobeda za redom. Jos kad se doda da su to sve prave pobede,a ne zatvorene utakmice kao sto neki igraju sve to dobija na znacaju.
Napredak jeste poveo juce,ali smo i mi u tom istom poluvremenu imali 2-3 odlicne sanse. Uopste nismo toliko lose igrali kao sto se ovde potencira. Napredak uopste nije naivna ekipa!
Meni kao navijacu FKCZ nije niti ce ikada biti dovoljno samo da budem prvi. Sa trenerom ne mogu biti zadovoljan sve dok isti ne bude doveo ekipu do maksimuma njenog potencijala. Po mom misljenju FKCZ sa ovim postojecim kadrom moze i mora da igra bolji fudbal. A bolji fudbal ce nam biti preko potreban da izbacimo barem neke ribare ili konobare na leto pa da ako nista casno ispadnemo id nekih manje vecih levata is dna evropskog fudbala. Po meni ova ekipa ima potencijal da igra evro ligu uz par korekcija. Trenerov posao je da to uklopi i dovede u red. To se za sada nije desilo.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by Тони »

Свако ко је задовољан радом тренера има недопустиво ниске критеријуме за навијача Црвене звезде.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by carapan »

lucky#13 wrote:Ono sto ja znam,to je da su svi igraci zadovoljni trenerom i da govore lepo o njemu.
A ovi sto prde po njemu su oni koji su ubedjeni da su igracine,a stvarnost je da ne mogu da igraju ni za drugoligase.

Al dobro na kraju sezone cemo da svodimo racune.
Nisam na to mislio, na nesto drugo, no nema veze...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by lucky#13 »

Vi kao da ne znate u kakvom je stanju klub. :)
User avatar
amiga500
Новајлија
Posts: 95
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:37 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by amiga500 »

Bajković 5,5
Petković 7
Pavićević 6,5
Kelhar 6,5
Mijailović 6
Gogić 6
Milijaš 5,5
Lazović 7
Pečnik 6
Mrđa 6
Dauda 7

Ninković 6.5
Kovačević 6.5
Rakić 6
TE 2013. GODINE JA I DALJE VJERUJEM U NJU
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by Il genio »

Provalio sam baklje ispod ociju, ali tek sad dim iz usiju! Genijalno! :zastavaDS:

Image
gorance
Новајлија
Posts: 47
Joined: Fri Apr 05, 2013 1:58 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by gorance »

carapan , sta nije za javno pisanje

ako mislis na to da je napredak povukao rucnu u 2/2 , onda glasno kazi

mene nije sramota da kazem da smo u jagodini igrali sprdnju od utakmice, malo manju sprdnju nego jsdp sa radnicki kg, ali poenta je ista

ovo prolece ce da lici na ono iz 2008, na prste jedne ruke ce se broje utakmice koje bg ekipe nece da zatvore

znaci ovde od fudbala nema nista, katastrofa od lige gde se unapred skoro sve zna
mi ako odemo na plus 3 pre derbija, ima da zatvorimo ama bas sve, jer u derbiju ima prednost od 1 0 sto je skoro kao i 2 0

tako da nema sta da cutimo, jsdp je ovo radio godinama bez srama i stida,

e sad, ja ne mogu da tvrdim da je napredak pustio 2/2 jer mi tako nije licilo, izgarali su celu utakmicu, ali opet upuceniji znaju dal je sve bilo posteno

ali zato u jagodini je bilo laganeze, svako ko je bio tamo mogao je da vidi tempo u kojem je cak miki kapiten bio najbolji
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by tsva »

Sve je to super dok ne naleti Shamrock i naguzi nas sve bez oba vodoinstalatera i glavnog konduktera
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 18. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Напредак

Post by Najdoski dr. Ilija »

Мани је ова утакмица показала да Ишијас дефинитивно треба да лети из екипе, да је Дауда убедљиво наш најбољи шпиц и да се на терену, изузев капитена, зна какав такав ред.
Наиме код за извођење пенала за лопту се ухватило неколико играча али је после наређења са клупе пенал извео Нине!
Лепо се на снимку види како после гола то објашњава Дауди а и Дауда сам показује да нема проблема јер је тако рекао шеф!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Locked