21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Nickcooler »

Узео сам да мерим радиоактивност Накиног поста и експлодирао ми Гајгер - Милеров бројач. Брате, зрачиш за све паре!

Коначно фудбал на Мари, коначно на прву, коначно лепе акције. Нине доктор, остали испратили. Јебем ти испит, кад нисам могао да уживам на Маракани...

9.
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Il genio »

Jesu nakini postovi puni pesimizma, ali su argumentovani, ne mraci bez pokrica. Pratim naku jos od starog rsb foruma i mogu reci da je retko gresio u procenama cak i kad je bio u debeloj manjini.
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Nickcooler »

Што је најгоре, управу си. И он је сам био управу хиљаду пута. Само брате, тешко за читање у ПМ.
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by tsva »

Naka retko gresi u procenama jer objektivno sagleda situaciju i predugo prati fudbal. Nikad ne posmatra samo jednu utakmicu ili jedan segment vec uvek sagleda sirinu. Odigrali smo nakon ko zna koliko dobru utakmicu i sad treba sve da se zaboravi. I tacno je da nas je Medjik Babo lepo vozao na sredini kao Nine njih samo sto on nema saigraca kao Laza i Dauda. Mi imamo ekipu koja treba da igra ovako kao pravilo a ne kao iznimku a zasto se to ne desava treba pitati mafijase na je slovenackoh jankosana koji se nista ne pita.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Велики Делија »

То што Нака (а и брат тсва) пише јесте сурова реалност, свиђало се то некоме или не. Јер човека који фудбал активно и свакодневно прати деценијама не може нико да зајебе ни под разно.

Али...

Најгоре је то, што сада без обзира на сав тај распад и муљ, улог је превише велики. Зато апелујем на апсолутно све звездаше, без обзира на стаж на трибинама, будимо сложни ова два месеца, да изгурамо заједно ово до краја како треба, а онда на лето да видимо шта ћемо даље. Никоме не морам да објашњавам шта мислим о Милијашу и његовом утицају на нашу игру, ал сам се и ја помирио с тим да мора да игра и тачка. Шта да се ради. Тако је како је. Исто што се тиче Славише, није Мурињо, нит Гвардиола, није велика личност као Роби ил Са Пинто, ал поредити га са разним Алкосанима и Јанкосанима није укусно. Пре свега поређења са Бобијевим малим. Славиша нит је љига, нит менаЂерска пудлица. Човек ради у условима, који су све само не нормални (види под тачком управа), када перципирамо модеран фудбал као целину. Ја сам био међу првима, који је тражио његову оставку тамо у августу, септембру и октобру, ал једноставно када га нису терали после Чуке, било је јасно да после победе над Вошом у лиги од његовог терања нема ништа. То нам је што нам је циганијо. Само вера у себе и у успех Звезде може да нас извади из амбиса. Ништа друго. А пошто је клуб систематски уништаван више од две деценије, не може бољитак доћи одмах. Корак по корак, утакмица по утакмица, па да видимо шта ћемо и како ћемо. Приоритет у овој сезони се зна и само заједничким снагама можемо доћи до тријумфа. Само наша слога Звезду спасава!!!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by МоСа ВерСе »

Једна ствар коју нико није написао. Управо да би смањио радијус кретања Микија, Лаза све чешће улази у средину. Тако да никако не могу да се усагласим да је Стојановић бескичмењак.

А што се тиче коментара на утакмицу. Кад пукне петарда, иду похвале. Поготово што су четири играча били стрелци. Енде.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by tsva »

Znaci imamo situaciju na nivou seoskog kluba gde nam rezervni desni bek nije prijavljen jer se zadruga zatvorila pre vremena da seljaci odu na Ivkovu slavu. Niti je ko bio kaznjen niti je ko bio kritikovan, nikom nista jer u seoskim klubovima sta ima veze. Jedini desni bek nam je vise povredjen nego sto nije. Kod rezultata 5:1 ili jos bolje 4:0 na poluvremenu sasvim je neitno da li ce roviti jedini levi bek biti zamenjen ili cemo zavrsiti sa 10 igraca. Mogao sam i ja da odigram drugo poluvreme. I tako posto smo kod 5:1 presli na 4-5-1 sa 4-4-2 koji nikad bolje nije funkcionisao na Marakani sto je samo po sebi bruka samo da bi sve ceduljice bile ispostovane, pravi se najdebilnija izmena svih izmena svih vremena. Rovitog levog beka koji je trebao ostati u kabini u poluvremenu menja roviti desni bek koji na 4 razlike nema sta da trazi na terenu. I sad da se desilo kao sa Lazom na JNA pre skoro godinu Pecnik bi postao "Vesovic" sto bi odgovaralo Slovenackom Jankosanu jer bi onda bilo manje guzve napred, mi bi ga zestoko popuslili i opet niko ne bi bio kriv niti bi snosio odgovornost.

Bajkovic -6 - 'nako

Mijailovic - 6.5 - nista posebno uz standardno shabanisanje

Pecnik - 6 - nije desni bek al igra da bi vuci bili siti i ovce na broju

Pavicevic & Kelhar - 6 - pa nisu mi bas bili sigurni danas. Tanko je to za ozbiljnijeg protivnika

Kovacevic - 5 - Babovic nam je pravio malu decu, radio nas ko volove i sreca pa neimad s kim da igra. Gde ja nas zadnji vezni bio i sta je radio ja ne znam

Mrtvijas - 6 - zbog gola i asistencije. I dalje spor i dalje carini i unistava prekide, nula od kapitena u svakom pogledu. Ako nista dan as je manje "sestario" i "artiljirao"

Lazovic - 7 - cim ima s kim odmah je to drugi nivo

Ninkovic -9 -ne da je igrac utakmice nego i prvenstva a nema ni u regiji boljeg fudbalera. Jedini istinski kapiten ove Zvezde. Uvek trazi saigraca, uvek ekipa na prvom mestu uvek prvi da cestita da bodri da podrzava. A majstor, majstorcina s loptom, svaki put kad je primi ocekujes nesto specijalno. Steta sto se ne poklopi sa Robijem i Evandrom. To bi bio fudbal.

Dauda - 7 - imad dve lose realizacije ali ubedljivo i bez premca najbolji napadac kojeg imamo. Decko pre svega zna da igra fudbal

Grdja - 6.5 - odlucio utakmicu sa dva gola. SPecijala za "garbage time" sto bi rekli kosarkaski experti. Danas je bio bolji ali on i dalje ne zna da primi loptu, i dalje pada bez veze.

Savicevic - 6 - trudio se imao neki impuls al usao kad smo prestali da igramo

Petkovic - neocenjen - nepovredjen bogu hvala

Rakic - neocenjen - trebao da udje umesto Mrdje u prvoj zameni

Slovenacki Jankosan - ne znam sta da mislim al se slazem s Nakom. I ono sto zna kapo recimo prekide sjebe izmjenama i vodjenjem tima. On je navikao na NK Domzale a mi se krecemo u tom pravcu i uskoro ce to biti to.

i na kraju da dodam jos jednom da imamo tim koji treba ovako da igra u kontinuitetu a ne svakog treceg bajrama. I dok se to ne desi kritike ce biti opravdane.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Stenly »

Necu ko naka i tsva ;)

Danas je bilo vrlo dobro. E sada ajde neka bude kontiunuitet i to je to. Naka, ako imas ovakvu igru, sve te "sitnice" koje si spomenuo biće nevažne!

Raduje me kretanje bez lopte, većim delom utakmice je bilo dobro, i što nismo dozvoljavali da nam priđu relativno golu, sekli smo svake njihove lopte, kao da nas je 16/17 a njih 11.

Dakle dobro je, ali ajte da vidimo koninuitet, jer ako ga nema, onda nas je danas "kenjalo" a već sutra stara pesma. Nadam se barem po ovom viđenom danas da će ipak biti to OK.

Prekidi - vidi se napredak!

U moru problmema koje nas more, ovo je sasvim OK! :psihodelija:
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by redneck »

Pazi qrca na slamnom sesiru.
Lopta nije isla brzo ko u bundesligi,al za jedno 10 utakmiica ce ici pasovi skoro tom brzinom.
Za to je najvise zasluzan trener.
Slavisa je za kristica/pinta/jankosana/kratka/zutog murinjo.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by dacha od bosne »

Pretjerujete i jedni i drugi. Ima Slaviša i dobrih, a Boga mi i loših poteza. Kada fino sastavite pisanje nake, carzynorth75 i tsva sa jedne, ostalih sa druge strane, dobićete jednu cjelinu.
Ja jučer, za vrijeme utakmice napisah da mi se i pored rezultata neke stvari ne sviđaju. Dosta toga ide na dušu Slaviše, ali i na individualni nekvalitet određenih igrača. Prvi sam protivnik da se trener naziva poltronom (slučaj Radonjić) i ne malo puta sam i u privatnim razgovorima i pisanjima sa crazynorthom došao do momenta neslaganja sa onim kako on i njemu slični vide stanje sa Radonjom. Ali ovdje moram da se složim s njim/a, iako mislim da je Slaviša dobar čovjek (znači ovdje se kritika usmjerava samo u sportskom pravcu). I istina je da se ova situacija ne može podvesti pod isto kao Robi i Pinto (naka objasnio), ali isto tako ova kritičarsko orjentisana strana mora da shvati da nam je tako kako nam je, i da zarad višeg cilja sve ovo moramo da trpimo. Sada bi promjene bile pogubne, a i da se dese, ne bi dale nikakvog rezultata. Takvo nam je stanje u klubu i sa tim se moramo pomiriti.

Bajković 6

Mijailović 6.5

Pečnik 6.5

Pavićevič 6.5

Kelhar 6.5

Kovačević 6

Milijaš 6

Lazović 7 (sine, dobar si igrač, ali onaj dribling "ala Vešović" dovešće me do ludila)

Ninković 7.5

Dauda 7 (debelo mu zamjeram onu nonšalantnost kod završnih udaraca)

Mrđa 6.5

Savičević 6

Petković neocijenjen

Rakić neocijenjen
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Константин »

Тренер ми је запљунуо добру представу са оним дебилним измјенама. Извадити у 60. шпица и понајбољег играча на онаквом резултату, ризиковати са ровитим играчем и на све то и без покушаја да размишљаш о Мартиновићу или Арауху као алтернативама за штопера/десног бека-заиста је зихераш који се ријетко виђа. Испада да му је велики ризик да макне Печника са десног бека који везе са њим нема или да Дауда и Мрђа наставе решетати до краја након 4-0 полувријеме :?
Бабовић на средини рола не може му нико пипнути лопте, а у Партизану од прије пар година није био ни међу 5 играча, ми смо тада на превару добили Мајамијевог клинца из ЦСКА да заустави Тејга а чекали смо Офсајдеровића да одлучује мечеве из пас игре. И како да се не сјетим Робија и покушаја пас игре када видиш да се то може играти када имаш с ким, Нине, Дауда и још један искусан штопер као надградња на онај тим за Звезду у Европи.
Бајко 6, не баш пуно заинтересован не знам шта чучи код гола
Печник 6, изабрао га "земо" да игра што не може а неће да се буни
Мијаиловић 7, прогутам ја и шабанисање кад добро одигра али ће бити весело када се недо Бог повриједи
штоФери 6, е мајстори када су вам десно и лијево офанзивни бекови онда морате бити у ВидићФердинанд моду и много више кретања и паметног трчања јер се мора више стизати
Тенк 7, трудио се имао би још бољи учинак да дефанзивне задатке сви поштено одраде
Мики 6.5, ПП одрадио добро дао гол искусно и наравно одиграо 2П слабије. Оно што мене фасцинира како се он никада не сјети капитенски да код 4-0 каже Сеји да њега замјени мали Вукан, да би нападачи наставили да раде свој посао, да са десне стране корнере настави да изводи Лаза као и слободњаке за дешњаке. Зар је то толико тешко за његов его?
Нинковић 8.5, за мене капитен јер ради све оно што треба да ради један капитен, није сујетан ни у понашању ни на терену, јуче одиграо сјајно и несебично
Лаза 7, када има с ким онда се не закуца за десну аут линију
Дауда 7, идеална утакмица да настави и опуштено покуша да појача концентрацију код реализације али...
Мрђа 7.5, још једном се потврдило да боље игра са Даудом у 4-4-2

Вукан 6, мали је још мекан али нема континуитет, могао је до сада ући најмање 10 пута умјесто капитена, није Пикси или Дејо да као клинац каже дај мени да ријешим(јер таквих одавно нема), него један од оних клинаца са којим се мора радити и истрпити га.
Врста која изумире
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by naka »

Niko ne traži revolucionarne promene jer su nesposobni da ih izvedu, ali da se ubaci neki smisao treba. Kod Pinta se videlo kad se branimo da se cela linija kreće levo, desno u zavisnosti od protivničkog napada a kad se napadne forsira se desni bok gde je svaki napad opasan bio. lazi je osim Kadua i Daude bek stalno protrčavao kao opcija. Nit su nam pravili šanse a napad je bio efikasan. I tu si imao samo dva normalna igrača u celom timu (dauda i laza uz donekle Kadua).
Danas je Laza sam bez pomoći i normalno je da vuče u desno, jer ako izgubi loptu u levo to je kontra, a kao dešnjak normalno je da se i sigurnije oseća u desno i da mu je to prva opcija. Na terenu umesto presinga izgledamo kao gomila likova gde se ne zna ko gde trči. Nine će da napravi presing, ali je Tenk mnogo pozadi, od Milijaša i Laze manja vajda i onda nam se dešavaju stvari gde Babović uzima sam loptu i daje pasove od po 20-30m po zemlji. To su rupe neviđene. Mijailovićeva strana je prazna, štoperi podložni ispadanju, nejc ne prelazi centar (laza sam ponovo). E tu će onda da zgusne Slaviša i da ostavi Mrđu samog u napadu. Razumem i tu opciju formacije ali sa Mrđom samim ne. Posebno ako imaš boljeg. Dalje ako ne može reprezentativac Perua da odigra na desnom beku kod 4-0 ili na štoperu a savo na beku jer on voli da je povuče onda ne znam.. Pa ako je Milijaš kompromis ovo je zločin. Prema klubu. Em ne znamo mogućnosti njegove em stagnira neko ko može da napreduje i bude opcija sledeće sezone. Nine ga je pohvalio i kao igrača i čoveka. Znači da nije kvalifikovan za ovakav ambijent.
Smešno je što se Daudi ovo radi a on je ključ titule. Potpisujem da čovek kad bi sad otišao ili ne igrao do kraja što sa Slavišinog stanovišta i nije loša opcija jer je opcija prve pomoći u napadu, mi ne bi uzeli titulu osim da ne zatvorimo sve.

I opet, u vezi višeg cilja, titule. Ne razumem šta je problem da se nešto i odigra sa ovakvim igračkim fondom. Pinto je gledao evropu, Robi je gledao evropu i da su ispoštovani videlo se kako bi to izgledalo u dugom roku na primeru Bordoa (i 5 puta slabijim igračkim kadrom). Ovakva titula vodi ispadanju iz evrope dok traje svetsko prvenstvo u fudbalu i šta onda? Pa jebem mu mater, slovenci raspali hravti prezime u evropi ili je normalno odigraju a nama je cilj truli komšija. Kad gledaš komšijine krave onda normalno da ti je Međik babo superveterinar.

Za ovu ligu je dovoljno 4 igrača, 5 poluigrača i ostalo drva. Mi imamo i više nego što je potrebno a nešto se baš ne osećamo komotno da ne kažem da strepimo uvek. O tome da ćemo se posle ispadanja iz evrope raspasti jer će otići Nine, Nejc, Laza, Dauda, Mijailović da ne govorim (uz mrđu i kapitena-hvala bogu). Dakle verovatno svi a ovde vidimo za sledeću godinu samo petkovića i Tenka kao opcije. Gospodin trener baš daleko gleda. A i što bi?
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Либурнија »

naka wrote: Danas je Laza sam bez pomoći i normalno je da vuče u desno, jer ako izgubi loptu u levo to je kontra, a kao dešnjak normalno je da se i sigurnije oseća u desno i da mu je to prva opcija. Na terenu umesto presinga izgledamo kao gomila likova gde se ne zna ko gde trči. Nine će da napravi presing, ali je Tenk mnogo pozadi, od Milijaša i Laze manja vajda i onda nam se dešavaju stvari gde Babović uzima sam loptu i daje pasove od po 20-30m po zemlji. To su rupe neviđene. Mijailovićeva strana je prazna, štoperi podložni ispadanju, nejc ne prelazi centar (laza sam ponovo)
Да не испадне да и ја контрирам по дифолту, са овим болдованим дјелом се слажем, и мени је то упадало у очи а грешке код постављања, посебно Мијаиловића, већ дуже времена представљају нам проблем. Е сад, не слажем се да су за то криви толико штопери а посебно не Ковачевић и Лаза. Ковачевић мора да затрпава кратер иза Милјаша пошто овај у одбрани постоји мало мање него Савовић у кошарци а то је јебен посао када играш са 4-орицом у средини на терену димензија Маракане. Што се Лазе тиче, сложио бих се са једним од претходника који је примјетио да се Лаза увалчи у средину управо да би се приближио Милијашу и затварао простор. ТО није лоша идеја али проблем са тим је што Нејц није ТАЈ офанзивни бек који ту може да користи простор и убацује се - не толико са техничке стране, већ у смислу тајминга и разумијевања игре на беку. Озбиљна алтернатива би била Саво десно који зна да је повуче и има тај филинг а Араухо на штоперу (што би у смислу брзине био чак и апгрејд у односу на Саву). Зато је боље рећи овако - ако репрезентативац Перуа не може да одигра једну цијелу текму против Вождовца, е јбг баш. Али, одласком Стојадиновића, он је играч без икакве залеђине и сходно томе и пролази. Стојановић мора да жонглира цедуљама а то није лак здатак за било кога и каквога тренера. Једна од најпроблематичнијих цедуља, послије оне о Милијашу, јесте она за Мрђу пошто њоме давимо Дауду и рискирамо потенцијално незадовољоство битног фудбалера.

Бајко - 6
Нејц - 6.5
Саво - 6
Келхар - 6
Мијаиловић - 7. Пола оцјене више због ровитости.
Ковачевић - 7. Понајмањи кривац за бравуре Милије јуниора.
Милијаш - 6.5. Данас мање упадљив у погледу покретљивости, фин гол и асистенција.
Лазовић - 7.5. Мени врло добра и интелигентна партија, додуше без много типичних продора и центаршутева али је зато ситан вез са Нинетом и Даудом јебао кеву!
Нине - 8.5. То је то, када неко зна онда зна.
Дауда -7.5 Одличан смисао за комбинације ситног веза. Гол и асистенција. Фали му понекад већа концентрација у мртвим шансама.
Мрђа 7.5. Два гола и асистенција. Није калибар Дауде али је данас радио оно што се од њега тражи.

Ракић - требао је много раније да уђе и то умјесто Мрђе.
Савичевић - 6. Уз Нинета би могао да постане играч већ за слиједећу сезону али...Требо да замјени Милијаша.
Петковић -

Много, заправо све карте смо бацили на титулу. Ипак, мора да се размишља и о стварању фудбалера и о сезони у Европи да титула не би испала пирова по двизи "држи воду док мајстори оду".
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Ганац »

Bajković 5,5

Mijailović 6

Pečnik 6.5

Pavićevič 6.5

Kelhar 6.5

Kovačević 6,5

Milijaš 6

Lazović 7

Ninković 7.5

Dauda 7

Mrđa 5,5

Savičević 6

Petković neocenjen

Rakić neocenjen


Mene generalno u ovom timu izuzetno nerviraju Milijaš i Mrđa, prvi zbog sporosti ( znanje je nesporno) i kondicije, a drugi zato što dečko više nema ni brzinu (jedino što ga je krasilo),kaopadavičar - loš je, a i imamo i Kasalicu.
Dauda je imao par mlakih pokušaja zbog kojih bi mu ja prebio i levu i desnu nogu, ali se kreće x puta bolje od Mrđe, i zna da zadrži loptu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: 21. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Вождовац

Post by Nolle »

Prvo poluvreme je iz snova. Mnogo presinga, dosta trčanja, odlično zatvaranje. Nismo im sem u jednom – dva navrata dali šansu za tu polukontru. Babović je nešto pokušavao, ali su ga Tenk i Miki dobro sačuvali. Slaviša je napokon postavio igru onako kako Zvezda treba da igra na Marakani, igra na prekidima nam je zaista sjajna. To je velika zasluga trenera. Još da na leto selektira ekipu po svom ukusu... Vide se primese onoga čega Slaviša želi da igra visoko i agresivno, pogotovo na domaćem terenu, i na tome mu svaka čast, jer onako kako je Zvezda igrala prvo poluvreme, onako Zvezda treba da melje svih 90 minuta. Za to nam je potreban ipak i kondicioni trener, odnosno Radaković.

Bajković 6 – Nije kriv za gol i nije imao mnogo posla
Pečnik 6,5 – Prvo poluvreme je odigrao dosta visoko, uzeo nekoliko lopti na presingu. Nije loša partija.
Mijailović 6 – Pao je u formi mnogo, imao je par uklizavanja, ali nije to to. Generalno, to što nemamo rotaciju na bekovima, može nas koštati sezone debelo u nekoj završnici!
Pavićević i Kelhar 5 – Najslabija utakmica u polusezoni, sreća pa ovi zbog našeg presinga u prvom poluvremenu nisu centar prešli. Svaki put kada su prešli napravili su šansu. Usporeno, dekoncentrisano i mlitavo!
Kovačević 7 – Neće ga ta bomba sa 20 metara, a na svakoj utakmici ima po taj jedan ili dva šuta iz daljine. Bilo bi mi baš drago da da jedan. Najviše je pretrčao!
Milijaš 8 – Zatvorio je Babovića, uklizavao, namestio gol i dao gol. Za mene igrač utakmice.
Lazović 6,5 – Polako ga sustiže umor. Početak sezone je odigrao na svežinu, vidi se da mu fale utakmice u nogama.
Ninković 7,5 – Majstor fudbala i magične igre na petoparcu. Ipak zbog sve što se pričalo o Mikiju u poslednje vreme, malo slabija ocena od kapitena
Dauda 7 – Jednostavno uvek imam osećaj da on ovo igra sa pola gasa. Kao da ga mrzi. On i takav izgleda kao avion u odnosu na protivničke igrače.
Mrđa 7,5 – Dva gola, dosta trčanja i otkivanja i izvlačenja na krilo.

Slaviši još jednom kapa dole. Moram da priznam da mi se sviđa što ga ovoliko omlalovažavaju, jer ako sve to dopire do njega, to će ga ostaviti budnim i koncentrisanim. Puna podrška treneru!

Na leto će morati da se radi debeli remont zadnje linije, i da se nađe kvalitetan zadnji vezni/centralni vezni uz Tenka, ako Slaviša misli da igra 4-2-3-1.
Locked