23. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Чукарички

User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 23. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Чукарички

Post by Stenly »

Dobro je. Ma znamo svi da nema nista ove godine od nekog planskog rada sa igracima, Vi kao da ne znate da smo mi i dalje jos u haosu, samo sto nam rezultati na srecu nisu takvi.

Titula je prioritet, i icice se i glavom kroz zid (ako se vec i ne ide) samo da je bude.

Sramotna nasa igra celo prvo posle datog gola. Nije Slavisa povuko ekipu, nego se sama povukla.

U drugom smo pokazali da samo agresivnom igrom sto kaze tsv-a na marakani iz TSL sve treba da pregazimo sa 4-komada pod obavezno.

Kelhar je napravio gresku, ali je u ostalom delu meca bio OK.
Kas, sta god Vi procali, nema utakmice tj kontinuitet. Moze on mnogo bolje, ali juce je bilo lose.

Milijas me iznenadjuje svojim dobrim zalaganjem pa i u 90-tom, i ne samo njega nego svih igraca, ali tek kada krenu da igraju.

Jedva cekam da Bajka zameni Rajko!
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 23. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Чукарички

Post by Il genio »

Vec nekoliko puta ove sezone posle vodjstva prestajemo da igramo fudbal, pri cemu nema govora o takmickom povlacenju i igranju na kontre, sto se vidi po formaciji. Do sad smo prolazili nekaznjeno, ali ako nastavimo, moze se dogoditi da negde neplanirano prospemo bodove. Takve stvari se resavaju razgovorom i psiholoskom pripremom.

Izmene i njihov tajming takodje ne razumem i voleo bih kada bi se neki novinar setio da postavi pitanje Slavisi. Mrdja se poslednjih 15ak minuta mucio, videlo se da ne moze, Ninkovic bi verovatno igrao do kraja da sam nije izasao sa terena.

Jos jedna stvar mi je zasmetala. Lepo je sto je postigao het trik, ali iz dva razloga Laza nije trebao da izvodi penal. Prvi je sto svaka ekipa treba da ima svog izvodjaca, koji treba da preuzme odgovornost i kad je najteze, a ovakve utakmice su idealne za nabijanje samopouzdanja i sticanje rutine. Drugi je zbog dvostrukih arsina jer Daudi upravo na insistiranje trenera nije dozvoljeno da postigne 3. gol iz penala protiv Napretka. Prema tome, penal je trebao da izvede Ninkovic, ako je on nas prvi izbor.

To su zamerke, a sad o lepsim stvarima. Ja ove sezone uzivam u nasim utakmicama jer imamo u timu igrace koji potezima dizu publiku na noge. Nejcov pas i Lazina realizacija kod naseg drugog gola, Ninkovicev zavrsni pas za Lazu kroz 5 protivnickih igraca kod 4. gola, Milijaseve teledirigovane lopte, stikle, driblinzi, ima sta da se vidi.

Imamo jednu mnogo dobru osobinu, a to je da nam je dovoljno 15-20 minuta jakog tempa da spakujemo 2-3 komada svakom protivniku u ovoj ligi. Kada bismo dosli u stadijum da igramo 50-60 minuta na tom nivou, mislim da Robijeva vizija "srpske Barselone" nije neostvariva. I po ovim nasim livadama protiv nasih mesara moze da se igra fudbal, sto dokazuju poslednjih nekoliko utakmica, samo je neophodno da imas majstore.

Mrdja nije znalac, nije vise toliko brz, makar ne sa loptom, ali on radi ono sto je posao napadaca. Gol i iznudjen penal, po mom misljenju dovoljno. Da je iskoristio onu sansu kada ga je Laza pogodio u trepavicu pri rezultatu 1:0, utisak bi bio jos bolji.

Kelhar, Pavicevic i Bajko, svako od njih je mogao bolje da intervenise. I pored tog kiksa, odigrali su dobru utakmicu.

Ima jos mnogo toga da se popravi u nasoj igri, ali i ovo je korektno. Mislim da cemo jos podici formu u nastavku sezone. Takodje se nadam da nece biti novih povreda.

Za kraj cu reci nesto sto ce nekima biti i tuzno i smesno, ali ja ne pamtim bolju Zvezdu, a nije bas da nemam staza.
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 23. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Чукарички

Post by Велики Делија »

Moje kratko vidjenje utakmice jeste, da nam taj pad u prvom poluvremenu stvarno nije trebao. Jasno se videlo, da kada nema mrsomudjenja, znamo da odigramo prema TSL merilima odlican fudbal. Manje padova, vise dobre igre, i nema zime za nas u nasoj ligi. Za Evropu ce trebati daleko ozbiljniji plan igre + jos bolja fizicka sprema.

Da i ja ocenim ucinak igraca:

Bajković 6
Pečnik 7,5
Mijailović 7
Pavićević 6,5
Kelhar 6,5
Kovačević 7,5
Milijaš 7
Lazović 10 - nema spora, igrac utakmice. majstor-fudbaler, ljudina, car
Ninković 8
Kasalica 5
Mrđa 5,5

Izmene - neocenjene.
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 23. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Чукарички

Post by Markoss »

Čukarički je zaista primer jedne ozbiljne ekipe u ovoj neozbiljnoj ligi, spoj mladosti i iskustva i upravo to je bilo jedno zadovoljstvo više u ovoj pobedi, nadigrati ozbiljnu ekipu. Pohvalio bih i Srniće i Žuleta koji nisu zaboravili gde su ponikli, i zaista su se fer i sportski ponašali. U suštini, ovo mu dođe neko rutinsko otaljavanje, čini se da kad bi igrali u punoj snazi da bi svakog mogli da gazimo 5:0, al naravno to je nemoguće, ali moguće je da ne dolazi do bezveznih padova u igri čim povedemo.

Bajković- 6, on je ono morao da brani, napadač Čuke nije mogao traljavije da šutne, a Bajko je već bio na zemlji, jer ga je ovaj zalomio ko petlića. Nek odradi ovih par utakmica, i da se pozdravljamo na leto.

Pečnik- 6.5, ovih pola je samo zbog one majstorske asistencije Lazi, vidi se da ovo nije ni blizu njegova pozicija, nevidljiv je kada igra beka i onda nema tolko kombinovanja po toj strani kada on prosto ne zna da se kreće tu, ali ne krivim ga, jer dečko verovatno nikad nije igrao beka, i Petković taman kad je počeo da pruža odlične partije i da sa Lazom pravi dar-mar po toj strani, biva zakucan za klupu, jer povređen više nije.

Pavićević- 6.5, nije imao mnogo posla, ali jedna zamerka- mislim da bi češće trebao da pokušava da iznosi loptu, inače bih voleo da ga zadržimo i od leta, sa Lunetom u tandemu bi to bio jako ozbiljan štoperski par. Ono što mi se još sviđa kod njega je stav, borac je i ne jebe živu silu.

Kelhar- 6, gol ide na njegovu dušu, u suštini je on solidan, ali ništa više od toga, mada i kao takav je klasa za Martina, Omegu, Lazića, pa i Krnetu.

Mijailović- 6.5, razbio je Srnića koji je možda i najbrži igrač u ligi, u ofanzivu nije mnogo zalazio, navikao nas je i na bolje.

Kovačević- 7, dečko je tata za Mićka u svakom pogledu, zujalica na terenu, radi ono što zna, ne komplikuje mnogo.

Milijaš- 6.5, bolje nego ranije, al opet nedovoljno dobro za kapitena, a kada to kažem, mislim pre svega na zalaganje.

Lazović- 9, mislim da ovde nema potrebe za nekom elaboracijom, ali svakako nije na odmet spomenuti da je on najbolji igrač JSL već 2,3 godine i da je još u onoj sezoni kod Robija pokazao da je prerastao ovu smešnu ligu.

Ninković- 6.5, uvek je tu, a nema konkretnog učnika, mora prosto više da daje onakvih lopti kao protiv Donjeg Srema, dakle u prostor, sposoban je za to. Nažalost, prinudno mora da igra po strani, ali verovatno mahinalno stalno ulazi u sredinu, pa bude ni na nebu ni na zemlji, šteta je što ne igra ofanzivnog veznog, jer je to njegova prirodna pozicija.

Mrđa- 6.5, i on je pola dobio zbog gola i iznuđenog penala, ali u suštini slabašna partija.

Kasalica- 5, ubedljivo najgori na terenu, da je Bajko skinuo rukavice i otrčao u špic ne bi se videla razlika, od mučenja sa prijemom lopte, do pada pri svakom duelu, velika je šteta što on zimus nije otišao. Mene živo zanima kako je to Robi insistirao na njemu, ako znamo da je težio ka tome da budemo tehnički vrhunska ekipa i da se igra od noge do noge, il se Robi grdno zajebao u svojoj proceni ili je nešto drugo po sredi, ali Kasalica ima najgoru tehniku u timu verovatno računajući i golmane. No, sve ovo će mu biti oprošteno ukoliko pokida derbi kao što je svaki do sada.

Izmene su kao što je većina vas rekla- nebitne, lično i ne zameram tolko na kašnjenju izmena, kolko na izboru, vidi se da ubacuje Gogića bez ikakvog smisla, pa onda Vukana i Nenadića, čini se da ih ubacuje čisto radi reda. No, to ne bi trebalo da bude tako, i on bi trebao da pokuša da razigra što više ovih ofanzivaca, a tu pre svega mislim na Rakića i Onjila, jer nama još jedan igrač u ozbiljnoj rotaciji- zlata vredi. Zanimljivo je da kad god on izvrši prvu izmenu, mi stanemo s igrom i onda i taj koji uđe ne može ništa da pokaže.

Što se trenera tiče, jedna zamerka je u pasusu iznad, a druga će biti ovde, dal je moguće da je njemu palo na pamet da igramo sa Kasalicom i Mrđom u tandemu, stvarno bih voleo da čujem kako bi on objasnio tu pojavu, cenim da njih dvojica ne bi došli do 10 dodavanja u visu, s tim da je Mrđa ipak bolji i to prilično.

Bajković, Petković, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Kovačević, Gogić, Milijaš, Lazović, Pečnik, Ninković, Savićević, Dauda, Mrđa, Kasalica. To je 15 igrača koji se vrte u krug i vrteće se do kraja polusezone, a vrlo je verovatno da ćemo bez polovine ostati na kraju ove sezone, kolko je to pametno- ne znam, ali bi odlično bilo da u zadnja 2 kola nemamo imperativ pobede i da se ubace ovi igrači koji su manje igrali uz par omladinaca.

Ono što je Sa Pinto uradio prošle godine kada je prebacio najbolje klince i dao im šansu je nešto najhrabrije viđeno u zadnjih par godina, iako su objektivni novinari jedva dočekali da taj potez okarakterišu kao grozan, kao bacanje lavovima, uz opasku da će sad deca da imaju gubitnički mentalitet. Bez obzira na taj poraz, tim klincima jedna utakmica u seniorima znači više nego 10 u omladincima i ukoliko se sve reši do 2 kola pred kraj, protiv OFK-e na Marakani, nema razloga da ne vidimo Jovića od prvog minuta i slično.

Sledeće kolo je izuzetno teško, ali moglo je da bude i najteže da se igra pred publikom, ovako ipak verujem da ćemo izvojevati pobedu, kako god bude- samo nek su tri boda.

Sa Daudom polako, da ne pogrešimo kao i prošle godine sa Lazovićem, kada se potpuno oporavi- nek zaigra, makar to značilo i da će propustiti derbi.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: 23. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Чукарички

Post by musemic »

Dauda uzasno nedostaje.
Laza je CR za manje bogate - onaj sprint iz drugog plana, kod cetvrtog gola, prijem u trku i sut...bravo majstore!
Kovacevic mora popraviti duel igru, da se ne ponavljaju Babovici.

Sta znam, ima elemenata dobre igre, pogotovo na Mari - zasluzili smo tu titulu i mislim da nece biti problema...sta dalje, Bog zna...
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 23. коло ЈСЛ: Црвена звезда - Чукарички

Post by Pravednik »

Da je situacija kompleksna jeste, da treba da osvojimo titulu, jebem li ga, po meni treba. E sad što je situacija gdje nam treba 100 evra a mi dobijamo 5 , šta da radimo daj šta daš. S druge strane postoje neki "vjetrovi" koji govore da će se sa osvajanjem titule neke stvari desiti u finansijskoj konsolidaciji i zaokretanju kursa. dakle da bi saznali moramo da je osvojimo i što je najvažnije ne dozvolimo da nas pređu po broju titula.
Igra je bila ok jer se zaista vidi da grizu i da im je stalo. Postoji i kvalitet tako da to otprilike dođe na svoje. Nema još mnogo treba izdržati pa vidjeti šta dalje.
Locked