26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Ja da profu zajebavam?! Dragi gosn profo ja sam jedno fino, stidljivo dijete iz patrijarhalne pord'ce koje se na zajebava sa profama. Još omiljenog profu, eis pa ne ide to. :srbinosm: sad će tvoji Čukarci da se pokažu, tako da će nam titulu u stvari donijeti Čarapani i Čukarci. A nas zabole, što da se znojimo :mrgreen:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

crazynorth75 wrote: Elem, kad smo kod Bajka, meni je fascinantno koliko je očajna ta tehnika branjenja, odraza, parade...Nekad su golmani jebote plivali kroz vazduh, iako je odlično opalio, ipak nije čak ni išao u ćošak, 2. je smiješan, lopta dva puta odskače, Bajko se baca sa dosta pažnje, ko neki veteranski golman.
Оно што сам ја приметио код Бајка је да има одличан рефлекс.
Пример је онај скинут шут на почетку утакмице.
Постављање му је катастрофално а за то је пример гол из слободњака.
Из другог угла се тек види да лопта није чак ни ишла скроз у страну.
О другом и да непричам, никакав одраз нити експлозивност, о техници ни да непричам!
Ја сам се у задње време највише прибојавао центаршутева јер се на свакој утакмици дешавало да му по 2-3 лопте прошетају кроз петерац а да он нема никакву жељу и намеру да се помери са гол-линије!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Велики Делија »

Што више време пролази, Бајко све горе и горе брани. У првој Робијевој полусезони је био одличан. После следи лагани пад. Максин рад увек излази на видело у најнезгоднијем тренутку.
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Stenly »

nyc wrote:Ali, koja ironija i koja jebena repriza (trenerskog glupisanja) !

"Repriza"? Još kako! Imali smo sličnu situaciju pod Pintarom, ako se sećate (ne, ne sećate se :ovca: ). Gazimo sve redom, kolo za kolom, i onda dolazi derbi u kojem bi pobedom izbili na prvo mesto i imali (čini mi se) bod više od jsd. ALI! ALI, ALI, ALI! Šta biva? Pintara menja koncepciju baš za tu utakmicu i umesto ofanzive "naređuje" neku smešnu taktiku muljanja na sredini. ZAŠTO BRE, Portugalac, ZAŠTO? Naravno, kazna stiže - kad? - u 90. minutu! Nije Kojić nego Jojić; nije šija nego vrat!

SlaVIša kao da je studirao Pintaru! Kao da je bio rešio da ga kopira, bez obzira što je znao kakvom ishodu to vodi. Još smo ovaj derbi odigrali mnogo bolje! Doduše, mislim da je to više rezultat očajnog protivnika koji je za tri koplja slabiji od onog koji nam je izašao na megdan u 144. derbiju. I umesto da ih IZGAZIMO, UGAZIMO, dotučemo i ponizimo, kao što je trebalo i za šta smo bili potpuno spremni, mi se igramo taktike! Taktike koju nikada ranije nismo okušali. Ali, NIKADA!

O, Bože, kad se setim onih godina… Izlazimo na teren rešeni da POBEDIMO. Nema kalkulisanja, nema odugovlačenja, razvlačenja, provlačenja… čenja.. nja … nja nja. Pa čak i onda kada su oni bili 100% favorit, mi smo išli na pobedu. Jer, mi smo ZVEZDA!
Ovo danas više ne kapiram. Al uopšte.
BRAVO nyc, BRAVO. Napravio si originalno poredjenje, duplikat, ccc tek sada vidim. Jeste prosli Derbi nas zezne Pinto. A Zenga bi ih razvalio, ima muda, ko da je u Zvezdi od 85-te ono Pixijeva generacija il cija vec...


Ma Bajko je zavrsio sa nama i treba mu se zahvaliti. Bio je u zenitu forme kod Robija i nesto malo posle i umesto da ga tada uvaljamo i za 400 000 mi nista.

Rajko mora da krene vec od kvalifikacija za LS, jeste neiskusan ali nema druge, da necemo opet s Bajkom? Mora da se presece, pa da vidimo kako ce Rajko da se snadje.

Svaki centarsut u peterac ko god da nam centrira ja se tresem zbog Bajka!

Na Derbiju groblje imalo vise srece nego pameti. Dva napada u drugom imali, i ukenja ih!

Ali mozda im se i obije u narednim kolima, da im neko zavuce u 90-tom isto.
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Markoss
Члан клуба
Posts: 824
Joined: Sun May 12, 2013 4:37 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Markoss »

Rajković je bolji golman od Bajka, prosto je školovaniji i kompletniji i jedva čekam da dobije šansu sledeće sezone. Ono što je Vesić dobio šansu pre Rajkovića je tolko sramno i bezobrazno da ja nemam reči, nek Slaviša lepo kaže da mu je Maksa reko da bi ovaj trebao da brani, a ne da prodaje priču kako nije dobro da klinac brani 2 utakmice pa pravi pauzu i slično.
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Трапа »

Максимовић неће никад скинути Бајка с гола. То се може десити само у случају продаје (за коју су мале шансе). Исто тако није заменио Шмуција Стојковићем (што је урадио Зенга), нити Стаменковића Бајковићем (што је урадио Роби). Да би Рајковић добио шансу главни тренер мора да пресече, јер од овог Максимовића нема вајде, он кад се залепи за једног голмана не одступа ни за педаљ, и никад не види да му квалитетнији голман седи на клупи.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ја нешто мислим да се тренер голмана и непита превише око тога ко ће да брани!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by lucky#13 »

Ja sam ubedjen da Rajkovic nece stati na gol ni u slucaju proidaje Bajka
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Najdoski dr. Ilija »

Тога се и ја прибојавам.
Већ видим довођење неког под изговором "искуства за играње евро купова"!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by tsva »

sreca u nesreci je da u Srbiji bas i nema gomana da valja pa je izbor bas suzen inace bas bi se to i desilo
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Тони
Члан клуба
Posts: 217
Joined: Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Тони »

Притом је Рајковић златна кока и европски шампион (другим речима, на цени је), није неки клинац кога смо довели ко зна одакле или неки нови Дмитровић, Павловић...
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by naka »

Ma Maksa bi i Čeha upropastio.

Bajko kad je počinjao bio je na ivici šesnaesterca a svaki centaršut je bio njegov. Posle saradnje sa jubilarcem, izgleda nesigurno i kad nema posla a kod svakog centaršuta na derbiju nije bio ni na liniji, nego u golu.

Da je bio na 3 metra od linije (što je normalno) odbranio bi drugi gol bez ikakvih problema. Pečat "trenera"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Ганац »

naka wrote:Ma Maksa bi i Čeha upropastio.

Bajko kad je počinjao bio je na ivici šesnaesterca a svaki centaršut je bio njegov. Posle saradnje sa jubilarcem, izgleda nesigurno i kad nema posla a kod svakog centaršuta na derbiju nije bio ni na liniji, nego u golu.

Da je bio na 3 metra od linije (što je normalno) odbranio bi drugi gol bez ikakvih problema. Pečat "trenera"
I kod prvog, i kod drugog da je korak bio ispred linije loptu bi izboksovao/uhvatio, ovako je Drinčićev šut dobio malte ne epitet R.Karlos šut a ono metar od stative, kod drugog gola je i lopta bila spora i lagana a on čuva frizuru i dres da ne isprlja.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by Dennis Rodman »

nyc wrote:Ali, koja ironija i koja jebena repriza (trenerskog glupisanja) !

"Repriza"? Još kako! Imali smo sličnu situaciju pod Pintarom, ako se sećate (ne, ne sećate se :ovca: ). Gazimo sve redom, kolo za kolom, i onda dolazi derbi u kojem bi pobedom izbili na prvo mesto i imali (čini mi se) bod više od jsd. ALI! ALI, ALI, ALI! Šta biva? Pintara menja koncepciju baš za tu utakmicu i umesto ofanzive "naređuje" neku smešnu taktiku muljanja na sredini. ZAŠTO BRE, Portugalac, ZAŠTO? Naravno, kazna stiže - kad? - u 90. minutu! Nije Kojić nego Jojić; nije šija nego vrat!

SlaVIša kao da je studirao Pintaru! Kao da je bio rešio da ga kopira, bez obzira što je znao kakvom ishodu to vodi. Još smo ovaj derbi odigrali mnogo bolje! Doduše, mislim da je to više rezultat očajnog protivnika koji je za tri koplja slabiji od onog koji nam je izašao na megdan u 144. derbiju. I umesto da ih IZGAZIMO, UGAZIMO, dotučemo i ponizimo, kao što je trebalo i za šta smo bili potpuno spremni, mi se igramo taktike! Taktike koju nikada ranije nismo okušali. Ali, NIKADA!

O, Bože, kad se setim onih godina… Izlazimo na teren rešeni da POBEDIMO. Nema kalkulisanja, nema odugovlačenja, razvlačenja, provlačenja… čenja.. nja … nja nja. Pa čak i onda kada su oni bili 100% favorit, mi smo išli na pobedu. Jer, mi smo ZVEZDA!
Ovo danas više ne kapiram. Al uopšte.
Nyc, da si ti meni živ i zdrav, ali mi smo u Pintarinom derbiju 20 minuta stisli njih brutalno, više nego oni nas sada, a onda se potpuno isključili (fizička sprema? Povreda Lazovića?). Po meni je za razliku od Slaviše Pinto odlično pripremio derbi, ali imao je mnogo skromniju ekipu nego Slaviša, uz to se Laza odmah skršio, a sa druge strane Partizan je bio za nekoliko jakih igrača jači nego sad, kad je to obična banda. Kao da nam je neko tada samo isključio prekidač. Da smo sad imali Pinta, Lazović im bi dao dva gola! Pinto je znao kako treba koristiti tog momka, on ga je i vratio u život nakon što ga je 1 Sale urnisao.

Inače, kod prvog gola, na zumiranom usporenom snimku se vidi da se Bajko bacio napamet i uopšte nije znao gdje je lopta. Da se ne lažemo, slobodnjak je bio monstruozno izveden, ono je perfekcija koje se ne bi postidio Žuninjo Pernambukano. Kod drugog gola je izgledao kao penzioner koji se čudnim obrtom sudbine našao teleportovan na gol u tom trenutku.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 26. коло ЈСЛ: Партизан - Црвена звезда

Post by crazynorth75 »

Jeste nju Drinčić sjajno opalio, ali brate, nije uopšte mišla u ćoše i da se samo malo pomjerio ka sredini odbranio bi je, o meni čudnoj tehnici bacanja i odrazu da ne govorim. Još nešto zaboravih da dodam, Pavićević je stvarno pokazao da je pojačanje i pošten je dečko, ali opet oba gola preko njega, prvi put pravi nepotreban faul u zoni udarca, 2. put kasni u blok.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked