9. kolo JSL: Crvena zvezda - Novi Pazar

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

9. kolo JSL: Crvena zvezda - Novi Pazar

Post by crazynorth75 »

Subota 19.10. u 18h, stadion Marakana

Nakon mnogobrojnih turbulencija, poraz od Čuke, ide/ne ide Stojanović, raskola u upravi, rata saopštenjima igrača vs uprava, slučaj ''šamponi'', nastavlja se veselo srspko prvenstvo utakmicom protiv Novopazaraca. Naši pred imperativom pobjede, da se bar minimalno smire strasti, svaki drugi ishod predstavlja mislim nekoliko novih katastrofa u nizu kad je u pitanjurad Zvezde.

Novi Pazar se i prvih 8 kola predstavio kao čvrsta ekipa, sastavljena od velikog broja iskusnih superligaških igrača, poput Supića na golu, ex zvezdaša Pekarića, potom tu su još iskusni vezista Rusmir, Kacap, Lotinac, Arsenijević, sa klupe ih predvodi Milan Milanović. U dosadašnjem dijelu prvenstva imaju učinak od po 3 pobjede i poraza uz dva remija i gol razlikom 10:8.

Kad se gleda indivudalni kvalitet Zvezda je u velikoj prednosti, no dosadašnji rezultati su pokazali da to ništa ne znači. Stojanović u subotu neće moći da računa na Martinovića i Luku Milunovića.
KZŠ uoči utakmice -

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CorJRg5O ... e=youtu.be[/youtube]

Prenos utakmice ide na zvezdatv.rs te kanalu Prva tv
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by crazynorth75 »

Списак играча за меч са Новим Пазаром

Након поподневног тренинга, последњег пред утакмицу 9. кола шампионата Србије, тренер Славиша Стојановић одредио је списак играча на које рачуна у предстојећем дуелу.

На списку нема Милуновића и Мартиновића због повреда, тако да су се на њему нашли следећи играчи:

Бајковић, Весић,
Петковић, Лазић, Мијаиловић, Крнета, Араухо, Вешовић,
Милијаш, Печник, Мирић, Гогић, Савићевић, Нинковић, Ковачевић,
Дауда, Касалица, Мрђа, Оњило.

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... zarom.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Сусрет између Црвене звезде и Новог Пазара игра се у суботу 19. октобра на нашем највећем стадиону са почетком од 18 часова.
Nema Omege, Martinović povrijeđen, kakav li će sad tandem halfova istrčati? Izgleda da se ponovo smiješi tandem Krneta - Lazić, doduše na prijateljskoj protiv Jedinstva su počeli Krneta i Arauho...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by Либурнија »

Mirise na par Krneta-Arauho. Nemam nista protiv, dapace mislim da je to trenutno nas najbolji stoperski tandem. I sansa da napravimo 2 igraca.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by Il genio »

Bajković, Miajilović, Krneta, Arauho, Vešović,
Kovačević, Miljaš, Ninković, Pečnik,
Dauda, Mrđa
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by carapan »

Arauho vrlo dobar, Kovacevic perfektan !! Koliko taj decko trci majko mila..

Stojanovic pogubljen kod izmena, i ne varajte se sa ovih 5 komada danas, da je kriza igre iza nas.. Nis, sledeca stanica, ce biti pravo merilo.. Zadovoljan jesam, ali odusevljen i ne bas.. Vesovic ubedljivo najjgori, i nije mi jasno da Petkovic koji je desni bek sedi na klupi, a na desnom beku igra krilo..

Bajković 6, Miajilović 6, Krneta 6, Arauho 8, Vešović 5,
Kovačević 9, Miljaš 7, Ninković 6,5, Pečnik 7,
Dauda 8 , Mrđa 8
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by harper lee »

carapan wrote:Arauho vrlo dobar, Kovacevic perfektan !! Koliko taj decko trci majko mila..

Stojanovic pogubljen kod izmena, i ne varajte se sa ovih 5 komada danas, da je kriza igre iza nas.. Nis, sledeca stanica, ce biti pravo merilo.. Zadovoljan jesam, ali odusevljen i ne bas.. Vesovic ubedljivo najjgori, i nije mi jasno da Petkovic koji je desni bek sedi na klupi, a na desnom beku igra krilo..

Bajković 6, Miajilović 6, Krneta 6, Arauho 8, Vešović 5,
Kovačević 9, Miljaš 7, Ninković 6,5, Pečnik 7,
Dauda 8 , Mrđa 8
Kovacevic je danas pored Vesovica bio ubedljivo najgori igrac na terenu, a poceo je takodje da biva bezobrazan i sebican.

S druge strane, ova ocena za Krnetu je nepristojno mala, decko je odigrao bez greske. Istina, ni Novi Pazar se nije trudio da nam pritisne zadnju liniju ali se mora reci da je Krneta odigrao besprekornu partiju.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by Il genio »

carapan wrote:Vesovic ubedljivo najjgori, i nije mi jasno da Petkovic koji je desni bek sedi na klupi, a na desnom beku igra krilo..
Mislim da ga forsiraju kako bi ga uvaljali nekim nesrecnicima vec na zimu... Koliko god nelogicno zvucalo da drzis boljeg igraca na klupi, za promenu rade nesto planski.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by Либурнија »

harper lee wrote:
carapan wrote:Arauho vrlo dobar, Kovacevic perfektan !! Koliko taj decko trci majko mila..

Stojanovic pogubljen kod izmena, i ne varajte se sa ovih 5 komada danas, da je kriza igre iza nas.. Nis, sledeca stanica, ce biti pravo merilo.. Zadovoljan jesam, ali odusevljen i ne bas.. Vesovic ubedljivo najjgori, i nije mi jasno da Petkovic koji je desni bek sedi na klupi, a na desnom beku igra krilo..

Bajković 6, Miajilović 6, Krneta 6, Arauho 8, Vešović 5,
Kovačević 9, Miljaš 7, Ninković 6,5, Pečnik 7,
Dauda 8 , Mrđa 8
Kovacevic je danas pored Vesovica bio ubedljivo najgori igrac na terenu, a poceo je takodje da biva bezobrazan i sebican.

S druge strane, ova ocena za Krnetu je nepristojno mala, decko je odigrao bez greske. Istina, ni Novi Pazar se nije trudio da nam pritisne zadnju liniju ali se mora reci da je Krneta odigrao besprekornu partiju.

И то је претјеривање. Није био нешто предобар али ни баш толика рупа. Отприлике просјечан као и остатак везног реда. То је и наш највећи проблем, средина нам не дјелује као цјелина која диктира игру већ се све своди на солирања и индивидуалне потезе како коме наиђе. И то је сада наш највећи проблем, већи и него штопери ако буде кохонеса и памети да се настави са тандемом Крнета-Араухо. Поред тога је охрабрујуће што имамо 2 расположена и распиштољена нападача. Као и то да, и поред просјечне игре, можемо високо да добијемо захваљујући индивидуалним квалитетама. Све то неће бити довољно за Ниш и за дерби ако се тимска игра, посебно средњег реда, значајно не поправи.

Бајковић 7
Вешовић 6 (због трчања)
Мијаиловић 6
Крнета 7
Араухо 7
Ковачевић 6,5
Милијаш 6,5 (због гола)
Нине 6,5
Нејц 6
Дауда 8
Мрђа 7,5
Касалица -
Петковић -
Гогић -
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by Ганац »

Sporo razmišljajući Viskijaš je i pored gola sa Mijailovićem, Vešovićem i strelcem dva gola sa brojem 84 na leđima Mrđa bio najlošiji naš pojedinac i svoj četvorici ne bih dao više od 5,5.Centralni bekovi su za bar ocenu bolji od ovih pa tako Arauho i Krneta dobijaju 6,5, 6,5 bih dao i Ninetu,Neci,Aci i Bajku a Dauda bi po meni dobio 7,igrači koji su naknadno ušli nisu za ocenjivanje.
Jako loša poruka sa Severa i po meni neprimerena pretnja igračima i upravi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by harper lee »

Либурнија wrote:И то је претјеривање. Није био нешто предобар али ни баш толика рупа. Отприлике просјечан као и остатак везног реда. То је и наш највећи проблем, средина нам не дјелује као цјелина која диктира игру већ се све своди на солирања и индивидуалне потезе како коме наиђе.
Upravo je u tome glavni nedostatak igre Kovacevica. Pogledaj samo koliko puta je Bajko prinudjen na svakoj utakmici da ispucava loptu kad je kod njega u posedu umesto da pocinjemo napad iz zadnje linije, a onda pogledaj nasu reprezentativnu utakmicu protiv Makedonije i obrati paznju kako taj presing resava inteligentan i skolovan igrac, koji igra na istom mestu kao Tenk, kakav je Matic. Danas je Kovacevic cak i u fazi odbrane bio izuzetno los i dekoncentrisan, sto mu inace nije karakteristika. Obicno je u toj fazi jako koristan zbog tempa i agresivnosti. Sve u svemu, ama bas nista nije korisno uradio danas, jednostavno mu nije bio dan.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by Ганац »

harper lee wrote:
Ганац wrote:Sporo razmišljajući Viskijaš je i pored gola sa Mijailovićem, Vešovićem i strelcem dva gola sa brojem 84 na leđima Mrđa bio najlošiji naš pojedinac i svoj četvorici ne bih dao više od 5,5.Centralni bekovi su za bar ocenu bolji od ovih pa tako Arauho i Krneta dobijaju 6,5, 6,5 bih dao i Ninetu,Neci,Aci i Bajku a Dauda bi po meni dobio 7,igrači koji su naknadno ušli nisu za ocenjivanje.
Jako loša poruka sa Severa i po meni neprimerena pretnja igračima i upravi.
I jako dobra reakcija igraca koji su ocigledno igrali za sebe i ponasali se kao da osim njih nikog nije bilo na stadionu. Neka oproste svi koji su bili na stadionu ali danas je Zvezda bila 5.000 metara kvadratnih trave na Marakani i oni momci u dresovima koji su istrcali na teren i odigrali utakmicu. Svi ostali ce morati da zasluze da uopste pomenu Zvezdu kao nesto sto im je pri srcu.

Dosta je bilo toga da se ljubav prema sebi maskira u ljubav prema Zvezdi. I na tribini i u upravi.
Potpuno si u pravu, ljubav prema klubu se dokazuje zalaganjem a ne seckanjem vena prema navijačima, koje uzgred treba poštovati ali ne kao faktor koji će da menja nešto u klubu već kao faktor koji treba da diže igrače u tooku utakmice.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by Либурнија »

harper lee wrote: Dosta je bilo toga da se ljubav prema sebi maskira u ljubav prema Zvezdi. I na tribini i u upravi.
За управу се слажем. За навијаче не, уз ријетке изузетке. То што се ради на себи (а и понекад гријеши) не значи да се то по аутоматизму ради због себе.

Што се тиче игре појединаца и генерално игре - све то још увијек не личи на тим. Није то то и лагали би себе када би, заварани овом високом побједом, тврдили супротно. Види се још увијек грч у игри, психичка блокада, несразмјера између Милијашеве улоге у екипи и његовог доприноса на терену. Па када се на то дода мањкава физичка припремљеност уз карактерне и техничке слабости појединаца...не знам. Прича није здрава и то се осјети мада је то само посљедица неслоге и јавашлука у канцеларијама. Сад су се стисли због великог притиска и навијача и јавности и побједили (баш као и против Спартака а након бламаже на Врачару а онда...). Да ли је ово данас заиста био искорак видјеће се тек у Нишу. И, наравно, на дербију.

Ганац:

Не слажем се за Мрђу. Врло добро знам ко је Мрђа, његове мане али и предности. Проблем Мрђе као и Дауде је у игри средњег реда због кога су често одсјечени и неупотребљиви или се морају враћати по лопту на центар због лоше транзиције тј., прије свега, лоше покретљивости средњег реда.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by naka »

ništa novo. isto igramo samo su različiti rezultati. kad otvorimo odmah ide lagana pobeda, kad ne otvorimo i neko kiksira ne možemo se vratiti.Mi jednostavno nemamo igru ni nikavkvu naznaku da će se to desiti. Ovo je klasično diktiranje sastava i "idite pa igrajte". Trener je pogubljen, prplašen uništen bez ikakve fudbalske filozofije. Čekati 80 minuta da bi se pravile glupe izmene govori o njemu mnogo, a igra na terenu još više. Sve se svodi na individualni kvalitet daude, Nineta, pečnika i kad se desi da su u prilici da spoje oni pasove nešto će se desiti. ako se tu umeša Vešović ili Kovačević i Milijaš zbogom pameti.

bajković-6 solidno.

Vešović-5 jednostavno ne zna. Njegovo podmetanje da bi se napravio KAO faul mi posebno ide na živce a još više njegovo šutni loptu "tamo negde" ka igraču. On nijedan pas ne daje u noge nego 5 metara od igrača. Još na toj strani su nam opcije Nejc i Dauda i on ih ubi.

Krneta-6 solidno. Nije ispadao ali je kod gola i mogao bolje.

Arauho-6 takođe. Sviđa mi se konstitucija, skok, postavljanje i pritisak na igrača kad treba da primi loptu. Ono što nisam video je prvi pas ka sredini što mislim i da neću videti obzirom da mu je kapiten poručivao "samo je izbacuj".

Mijailović-6 nudio se napred i bio borben pozadi, ali to je miljama daleko od početka sezone.

Kovačević- 5.5 Mislio sam da ne igra. Trčao je ali bez veze. Nije oduzimao lopte kako zna a pas unapred nije postojao.

Milijaš-5.5 zbog gola. jednostavno ne mogu dati veću ocenu za stil "pokazuj rukom kome treba uputiti loptu", koji polako primaju svi. O pasu u vis što više i to iz mesta ka napred da ne govorim (ne bunarisanje nego ono...nešto miki style). Izvođenje kornera i centaršutevi su posebna priča.

Nine-6.5. U početku odličan, kasnije neprimetan pa opet učesnik kod golova. Lakoća igranja sa velikom rezervom. Nadam se da će tenk od njega i pečnika naučiti kako se cima prilikom prijema i nikad ti niko ne može uzeti loptu.

nejc-6 Ubija ga vešović u pojam. sve što uradi mora sam da uradi. često izolovan na boku.

mrđa- 7 dao golove, otvarao se ali bih ga prodao (poklonio) u januaru. U gri na kontre nešto i može da posluži u pozicionim napadima gde su protivnici zabunkerisani, ne

Dauda-7.5 i golovi i šutevi sa distance i asistencije. Može još bolje.

Izmene a posebno Gogića ne bih komentarisao.
harper lee
Звездаш
Posts: 139
Joined: Wed May 08, 2013 2:32 am

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by harper lee »

I da cestitam Milijasu na 50. golu u Zvezdinom dresu. Obradovao sam mu se silno kad je dosao iz Zemuna, razocarao me je vise puta nego sto mogu da izbrojim, bio sam ogorceni protivnik njegovog povratka u klub i sada mislim da za njega nema mesta u ozbiljnom timu koji igra moderan fudbal.

Ipak, dao je 50 golova za Zvezdu i cestitke na jubileju su primerene.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 9. kolo, CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Post by lucky#13 »

Bio sam na svadbi i nisam gledao tekmu.Nazalost prvi put kad ne odem na utakmicu mi napravimo petardu :P
Sta se dogadja sa Arauhom kakav je bio ?
Jel zna neko kad je snimak tekme?
Locked