1/8 купа: Црвена звезда - Раднички 1923

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

1/8 купа: Црвена звезда - Раднички 1923

Post by Il genio »

Crvena zvezda - Radnički 1923

Image sreda 30. oktobar u 19h Image

Drugi put ove sezone sastaju se Crvena zvezda i Radnički 1923, ovog puta u 1/8 finala Kupa Srbije na našem najvećem stadionu. U prvenstvenoj utakmici u Kragujevcu crveno-beli su relativno lako izašli na kraj sa Djavolima golovima Filipa Kasalice u 16. i Abiole Daude u 88. minutu.

Iza domaćina je još jedna utakmica za zaborav, ponovo su prosuti bodovi na gostovanju a propala je još jedna prilika da se smanji bodovna razlika za vodećim Partizanom. Osim toga, u Nišu su se povredila dva ponajbolja igrača, Ninković i Kovačević, pa ce sigurno propustiti utakmicu protiv Kragujevčana.

Trener Stojanović, koji možda odbrojava poslednje dane na klupi nekadašnjeg prvaka Evrope, najavio je da će izvesti kombinovani sastav, što zbog povreda, što zbog želje da odmori pojedine igrače za derbi koji je na programu već u subotu. Osim pomenutih Ninkovića i Kovačevića, pod znakom pitanja su Petković i Martinović, koji su u ponedeljak odradili prvi trening posle odsustva zbog povrede. U svakom slučaju biće to prilika za igrače koji su imali manju minutažu da se pokažu i da uvere šefa stručnog štaba da zaslužuju da budu i 3 dana kasnije na istom mestu. Tu se pre svega misli na Vukana Savićevića i Gorana Gogića koji bi trebali da zamene povređene Ninkovića i Kovačevića.

Takođe biće interesantno za koga će se slovenački stručnjak opredeliti u poslednjoj liniji sa kojom crveno-beli kubure od početka sezone, te da li će priliku da debituje konačno dobiti jedan od najboljih mladih golmana Evrope, letošnje pojačanje iz Jagodine, Predrag Rajković.

Što se tiče napada, treba očekivati da će priliku od prvog minuta dobiti Luka Milunović koji je bio prisutan na konferenciji za štampu pred utakmicu, a verovatno će nastupiti i neko od napadača koji nisu bili u prvom planu u poslednje vreme, pre svih Kasalica, Onjilo i Mihajlović. Ukoliko bude bilo potrebe, tu su i najbolji strelci ekipe, Dauda i Mrdja.

Ekipa Radničkog takodje ima kadrovskih problema, Ivan Petrović i Filip Knežević su napustili igru zbog povrede na poluvremenu prethodne prvenstvene utakmice protiv Spartaka. Trener Ivančević je svestan da nisu imali sreće sa žrebom, ali se nadaju da ce uspeti da iznenade Zvezdu. Najveća opasnost crveno-belima preti od bivšeg igrača Darka Spalevića, koji već duže vreme sa uspehm nastupa u Kragujevačkom superligašu, kao i od brzonogog Filipa Kneževića koji će imati dodatni motiv jer igra na pozajmici iz Partizana. Kod prekida treba voditi računa o 198 centimerata visokom štoperu Milošu Tintoru.

Prenos utakmice biće na Arenasport 1 i na zvezdatv.rs od 19h
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by crazynorth75 »

Za očekivati je skoro pa 2. sastav, treba i Mijailovića odmoriti, možda konačno vidimo i Nenadića na djelu. Vrijeme je i da se konačno, bar ovako na kašičicu, da prilika Rajkoviću, dok i njega nismo upropastili. Moja neka očekivanja su da istrče:
Rajković - Lazić, Omega, Arauho, Nenadić - Gogić, Mirić, Savićević, Milijaš - Milunović, Onjilo.
Volio bih i da se ukaže šansa i Jokiću i Grujiću
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by Il genio »

Ne znam koliko je realno da bas toliko izmesa karte, ocekujem max 2-3 izmene... Iskren da budem, nisam neki optimista, moze se lako desiti da ispadnemo.

Vesic, Vesovic, Arauho, Lazic, Mijailovic, Gogic, Milijas, Pecnik, Milunovic, Kasalica, Onjilo.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by lucky#13 »

Ocekujem Rajkovica na golu. Bog nek nam je u pomoci ove nedelje!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by Ганац »

Neznam, ali i Krneta i Omega bi bolje izgledali nego Lazić u postavi a osim toga treba uigrati tandem centralnih bekova a ne iz utakmice u utakmicu menjati par.U napadu mislim da nema potreba odmarati Daudu već naprotiv treba mu davati šansu kako bi svoju golgetersku formu ustalio i steko potrebno samopouzdanje pred naredne mečeve a pogotovo pred derbi.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by lucky#13 »

Ганац wrote:Neznam, ali i Krneta i Omega bi bolje izgledali nego Lazić u postavi a osim toga treba uigrati tandem centralnih bekova a ne iz utakmice u utakmicu menjati par.U napadu mislim da nema potreba odmarati Daudu već naprotiv treba mu davati šansu kako bi svoju golgetersku formu ustalio i steko potrebno samopouzdanje pred naredne mečeve a pogotovo pred derbi.
Apsolutno se slazem,da se ja pitam poceo bih sa Daudom i Onjilom, a u 60minutu bih uveo nekoga umesto njega!
Ali dzaba nase zelje,ocekujem igru sa 1 napadacem i 2 krila... Milunovic,Kasalica
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by carapan »

Glavni sudija lopovcina NInoslav Spasic..Verovatno sve znate o njemu..

Pomocnici moji Carapani
Помоћници ће бити Ђурђевић Далибор и Расинац Дарко.
, od kojih ovaj prvi nam redovno bude pomocnik, bio i protiv Pazara, dok ovaj drugi je takav zvezdas da je to strasno...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by garnett »

kapiram da diletant na klupi gotovo nikog nece ni menjati, izuzev ninkovica i kovacevica, koji ni ne mogu da igraju...
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by lucky#13 »

Sad kad sam video tim pobesneo sam! Opet nema Arauha! Daj boze da ispadnemo, stvarno nemam zeludac da gledam propali klub!

Vesić; Mijailović, Krneta, Lazić, Vešović; Gogić, Milijaš, Pečnik; Milunović, Kasalica, Onjilo
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by lucky#13 »

Koji smo mi uzas. Sreca pa su ovi jedina ekipa koja nam nije dala gol iz svake sanse. Imali su 3 ciste za gol!
plasim se za derbi,sanse da ne izgubimo su minimalne!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by Ганац »

lucky#13 wrote:Koji smo mi uzas. Sreca pa su ovi jedina ekipa koja nam nije dala gol iz svake sanse. Imali su 3 ciste za gol!
plasim se za derbi,sanse da ne izgubimo su minimalne!
Ako smene Stojanovića, ako centralne bekove odigraju Arauho i Omega a u napadu dauda i Onjilo (koga svi kritikuju mi i možemo da pobedimo na brzinu i kontru a ovako usraće nas Milijaš zvani bojkot i osovina Vešović -Krneta -Lazić -Mijailović.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by garnett »

lucky#13 wrote:Koji smo mi uzas. Sreca pa su ovi jedina ekipa koja nam nije dala gol iz svake sanse. Imali su 3 ciste za gol!
plasim se za derbi,sanse da ne izgubimo su minimalne!
i da nekim cudom dobijemo, odma u sledecem gostovanju cemo da kiksnemo...
a derbi na pasnjaku ako bude odlucujuci za nesto i onako ne bi dobili, ko sto dosad ni jedan nismo...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by dacha od bosne »

Ja nemam snage ni da komentarišem onu sramotu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by Ганац »

Uvek je bilo:"Nije sramota neznati, sramota je ne hteti naučiti", sramota je ne želeti igrati, sramota je odnos i ne poštovanje prema svim ljubiteljima fudbala uz to i navijačima Zvezde.
Onaj osećaj u stomaku kada osetiš gađenje, e to je taj osećaj koji ja imam posle ovog anti fudbala.


Da pojasnim to mi se sve dešava baš zato što beznadežno volim Zvezdu, svak put kažem, neću! Neću više da budem mazo tip ali kada dođe taj trenutak ja zatreperim i tražim način da ih gledam kao da igraju Belodedić,Najdoski,kao da su na terenu Robi i Dejo,Pančev i ostali iz te nezaboravne generacije,a onda dođe hladan tuš nekad u 17-oj sekundi nekad do 10-og minuta i ja bledim, porodica me gleda kao evo ga sad će, daj da zovemo hitnu, i tako u krug iz nedelje u nedelju,patetično.
Last edited by Ганац on Thu Oct 31, 2013 8:16 am, edited 2 times in total.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 1/8 Купа Црвена звезда - Раднички 1923, среда 19ч

Post by crazynorth75 »

Drugo poluvrijeme nešto bolje od katastrofe u 1., a i to zbog ulaska Daude, koji i nije trebao ulaziti. Ja bih volio da decidno znam ime i prezime onoga ko je doveo onog mentola za trenera. Dal' je to Kokeza, ako jeste koliko večeras nogobulj obojici. Nevjerovatno šta čovjek radi, kako sastavlja i vodi ekipu na utakmici. Stvarno nemam živaca da nabrajam sve budalaštine, samo kratko ocjene da ispoštujem Il genia -
- Vesić 6,5
- Vešović 5
- Krneta 6,
- Lazić 5,5
- Mijailović 6,5
- Gogić 6,
- Milijaš 5
- Pečnik 6,5
- Milunović 5,5
- Kasalica 5,5
- Onjilo 5.

- Dauda 7,
- Mirić, Mladenović - neocijenjeni.

Stojanović - 5
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked