Rekapitulacija jeseni 2013/14

Locked
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Јелен Супер Лига

Post by carapan »

Jos jedna jadna polusezona je iza nas.. Jadna po svemu, od nesastavljene uprave, do ocajne igre na terenu, gde smo i takvi jadni, na -1 bod od jugoslovena, a oni su tu samo zato sto su i sudije obilato pomogle u tri utakmice (Pazar,Vozdovac, Cukaricki), a da je bilo kao sto bi trebalo da bude, oni bi bili jedno 5-6 bodova iza nas.. E onda shvatate, kakva je ovo liga, kakav sistem, kada dva jadna i ocajna tima, su prvi i drugi..

Da se nismo propsino obrukali, protiv Javora, Vozdovca, Cukarickog, a narocito protiv D.Srema, jer smo imali 2-0 na 15 minuta do kraja, sada bi mi i ovako jadni, bili prvi, i jesenji sampioni..A zasto nismo? Pa nismo iz vise razloga po meni, jer kada u jedan kos sastavite ovakvog trenera, i ovako spremne igrace , plus one menadzerske, plus neadekvatnog kondicionog trenera, mozda je i ovo i uspeh sto smo na -1.. Nikakve uigrane akcije, nikakav pecat trenerski, sve na o ruk, gde su nas ladno dobijali jucerasnji drugoligasi..Uostalom, da ne duzim, sve ste jasno videli, prozivljavali i bilo koja rec, mozda bi bila suvisna..

Ne bi bilo fer, da se ne spomene ni uprava.. Dovedeni, preko noci, sa jasno ne definisanim zadacima, dosli smo u situaciju, da se brukamo po ko zna koji put, pa smo tako imali pismo igraca u javnost, oko nemanja "sampona", pa odgovor uprave, pa razbijana stakla na kolima.. Raskidi ugovora kod arbitraze, su na kraju polusezone, samo nalili slag, na ovu tortu i bruku koja traje. Kako cemo izaci sa finansijama, sa kojim timom na prolece, to sam Bog zna..

I na samom kraju, Zvezda uporedu sa bitkama na terenu, kao klub vodi i dva rata, uporedo..Jedan je sa FSS-om, koji i dalje ne popusta, i iz nedelje u nedelju, prosto gura jugoslovene do pobeda, jer jedne nedelje ne vazi pravilo da ako se igra rukom u 16 metara da je penal, dok druge nedelje ne da to pravilo postaje punovazno, vec igrac ima prava da sam uzme loptu i stavi je na krec, a da sudija ne da znak za prekid igre.. Ove nedelje, smo videli i da ocigledan pogibeljan start, takodje nije penal.. Taj rat po meni smo nekako dobili, Tole lopovcina, je obecala da ide, ali ko sa decom spava, upisan se budi, kaze nas narod.. Drugi rat, klub ima i to moram da napomenem, sa nama samima.. U moru problema, koje sam i spomenuo, neki ljudi, daju sebi za prava da danima i mesecima, vode kampanju protivu kluba, jasno pucajuci na predsednika kluba, kao lopova, kao coveka koji je isisao pare iz Zvezde, dosao da je unisti, aboliran odmah krenuo da pravi dilove sa Onjilom, Omegom, Gogicem, on je taj koji je hteo Babovica, preko cerke.. Znaci ona najjogavnija kampanja, koja po meni ne znam za koji krajnji cilj ima? Da se Dzaja smeni, a mozda dovede Covic, koji odresio kesu? Da se smeni Dzaja, a dovede mozda Lukic i Adza, sa sve Vesicem? Do pre nekog vremena, nisi smeo da spomenes smenu Lukicevu, Adzinu..vesic je najjsposobniji covek na svetu, koji je ikada vodio klub.. Zena njegova takodje..Obitavalo se u skitima svilenim, i sada kada nema para, sada je majmun usao u tenak, pa nekada pogodi i jednu komandu.. Samo sto mi niko nikada nije objasnio, da li su majmuni i pre bili u tom tenku, i kako su ti majmuni dogurali dug kluba do 45 miliona, sa 26? Kako se imalo para za njihove premije, a igraci u strajku? Mozda ovi majmuni, koji vode klub, i pogode neku komandu, ali oni majmuni , ne da nisu pogodili komandu koja treba za klub, vec su tenk, koristili za oranje kluba, na svim nivioma..

Zvezda ce sve to preziveti, i Zvezda ce zasijati na prolece.. Svaki put to kazem i sebi, i to i pisem, jer sam tako zadojen od rodjenja.. Treba nam samo malo, da budemo srecni...Samo da neke stvari postavimo, gde im je mesto, da se svakome u lice kaze ono sto treba i nece biti problema.. Ja iskreno verujem, da mozemo bolje, da imamo igrace za prvo mesto, i da ce Zvezda Crvena leta gospodnjeg 2014 biti sampion!!!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Rekapitulacija jeseni 2013/14

Post by crazynorth75 »

Počelo Sa Pintovim odjebom, potom su hitno konsultovani stručnjaci poput Miška taksiste i Anđusa, te je doveden Stojanović, život za jedan period nam uljepšao Nine, potom Černomorec, javor, Onjilo, derbi, ispadanje iz kupa, tužbe za raskid ugovora, jesen na -1. Kako ste vidjeli i čemu se nadate/mo?
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Rekapitulacija jeseni 2013/14

Post by dacha od bosne »

Nagore stvari ove jeseni su: gomilanje igrača kao da imamo 10 ekipa i nesloga u upravi. Sve ostalo pada pod sjenu ovoga.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Rekapitulacija jeseni 2013/14

Post by Ганац »

Za tim koji je pretrpeo promenu trenera pred početak priprema,za tim koji je skupljan s ko'ca i konopca,za tim koji nije imao krštenog štopera, za tim u kome je mesto Milijašu zabetonirano, za tim u kome klovn izigrava golmana ( i legitimno bude i najbolji pojedinac u timu u pojedinim utakmicama), za tim kome trenera dovodi taksista i blago odvaljeni "novinar", za tim koji ne sastavlja trener - neznam šta bih rekao osim da su u ovim uslovima odličan rezultat postigli.
Za mene je svetlo na kraju tunela: MILOŠ NINKOVIĆ i budućnost ovog kluba PREDRAG RAJKOVIĆ, to je osovina oko koje se sve mora vrteti.
Nadajm se konačno boljem proleću.
P.S.
O upravi kluba šta bih hteo da napišem, bolje i da ne pišem, to svako od vas zna a kočjaš upotrebljava svakodnevno.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Rekapitulacija jeseni 2013/14

Post by Beara_Vladimir »

Odgovornost za ovakvo stanje u klubu i za ovakvu jesen snosi onaj ko je postojeće rukovodstvo i postavio na čelo kluba. To je, naravno, Overlord Vučić. Ovoliki broj hoštaplera, kriminalaca i polupismenih idiota, nikada nije upravljao našim fudbalskim klubom. Kada ih je već doveo, Overlord je morao da im skrene pažnju na neke stvari. Svako se ponašao kako je hteo, a u svemu tome najviše je ispaštala Zvezda. Radili su bez ikakvog plana, bez ikakve vizije kako bi Zvezda trebala da izgleda na terenu i van njega. O međuljudskim odnosima unutar uprave kluba da i ne govorim. Da je bar neko od njih radio u interesu Crvene zvezde stvari bi, ipak, malo drugačije izgledale.

Uzimajući u obzir odnose, i stanje u upravi kluba, nije bilo teško pretpostaviti na šta će nam jesen ličiti. Nesloga i nerad rukovodstva kluba morali su se odraziti i na teren. Nastavilo se sa starom praksom dovođenja gomile fudbalera, od kojih velika većina u neka srećnija vremena ne bi mogla da priđe Marakani, a kamoli da igra za Zvezdu. Prilikom dovođenja igrača, najmanje je obraćana pažnja na interes Crvene zvezde. Kao i godinama unazad, bitniji su bili lični interesi, procenti itd. Šlag na tortu je način dovođenja šefa stručnog štaba. Sa Pintu su obećana pojačanja, kojih, gle čuda, nije bilo u predviđenom roku. Rikardo je, kao i svaki ozbiljan čovek, podneo ostavku i odbio da i dalje sarađuje sa bagrom. Onda se na predlog Miška taksiste i Dejana Anđusa dovodi Slaviša Stojanović, slovenački jankosan.

Što se Stojanovića tiče, ne kažem da je loš kao čovek, ali kao trener jeste. I pored očajno odrađenog prelaznog roka, Zvezda je ove jeseni imala najbolji tim u Srbiji. Slaviša to nije uspeo da iskoristi na pravi način. Konstantno smo primali golove na isti način, svaki prekid bio je opasnost po naš gol. Ponavljale su nam se iste greške iz meča u meč. Najviše zameram Stojanoviću to što je kukavica, i što ni sam nije verovao u pobede, u najvažnijim utakmicama. To se najbolje videlo na derbiju, gde je posle utakmice onako otrčao u tunel. Tako ne sme da se ponaša trener Crvene zvezde. U prilog tome da je kukavica govori i postavka igre, i taktika u večitom derbiju. Kada daš gol u ranoj fazi meča, to utiče negativno na psihu protivnika, a tek kad protivnik postigne autogol! To smo morali da iskoristimo, i u narednih 15-20 minuta da im uvalimo još jedan, i završimo priču. Ali ne, mi smo se zabunkerisali i strepili do kraja meča. To što imamo samo bod zaostatka, možemo da zahvalimo nikad gorim komšijama. O Evropi i načinu ispadanja iz iste, neću ni da govorim. Evropa je jedino merilo kvaliteta, i tu smo se pokazali, kao i svi srpski klubovi.

Jedna od retkih dobrih stvari i svetlih tačaka ove jeseni je Miloš Ninković. Pravi kapiten i lider ovog tima. Mogao je da izabere finansijski mnogo unosnije ponude, da ode u mnogo bolji klub, ali on je izabrao Zvezdu. Žao mi je čoveka, iskreno mi ga je žao.

Postavlja se pitanje, šta i kako dalje? Prvo što, po meni, treba rešiti jeste pitanje trenera. Sa Stojanovićem je skoro nemoguće osvojiti titulu. Treba nam trener koji će moći da ih naloži do maksimuma, da u svaki meč uđemo sa željom da grizemo, da igramo maksimalno agresivno i borbeno, i što je najbitnije, da uvek ulazimo u meč sa ambicijom da pobedimo. Pored toga, evidentno je da su nam potrebna pojaćanja, pre svega, u odbrani. Tu smo najdeficitarniji. Kao što rekoh, falilo nam je i malo kreacije i agresivnosti u veznom redu, pa bi mogli i tu nekoga da dovedemo. Što se tiče napadača, mislim da su nam Mrđa i Dauda sasvim dovoljno za tsl. Tu je i Mihajlović i još par klinaca koje bi valjalo isprobati i priključiti nekoga od njih prvom timu. Pored svega toga, bilo bi dobro prodati/pokloniti bar desetak fudbalera (ako se pojedinci uopšte mogu nazvati fudbalerima) i tako makar malo smanjiti broj igrača na platnom spisku.

Sve u svemu, na potezu je uprava i to me najviše brine. Od njih niti očekujem nešto dobro, niti se nadam dobrom. Jedino čemu se nadam jeste da ih Overlord dovede koliko toliko u red, i da neko napokon počne da radi u interesu Crvene zvezde.
Last edited by Beara_Vladimir on Mon Dec 09, 2013 8:28 pm, edited 2 times in total.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Rekapitulacija jeseni 2013/14

Post by Ганац »

бишоп wrote:Звезди треба голман, а не Бајко али називати га кловном је прејака реч за човека који нас је у многим ситуација спасио бруке.
Немам ни воље ни жеље да оцењујем полусезону за нама и да је ово прва оваква вероватно би била "полусезона за заборав" али пошто није онда је полусезона за наук и памћење, само што нажалост нема ко да учи, а памтиће само неки од нас који су се разболели гледајући овакву Звезду.
Само Милош Нинковић и трибина северна светле тачке
Možda je klovn preteška reč ali definiši mi osobu koja pokušava da glumi Rene Igitu, još samo nedostaje da pokuša da brani nogama iznad glave kao i Igita [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B0bSvDkXqhw[/youtube].
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Rekapitulacija jeseni 2013/14

Post by dacha od bosne »

Samo da vas podsjetim da obavite svoju Zvezdašku dužnost i glasate Ovdje
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Rekapitulacija jeseni 2013/14

Post by Трапа »

Beara_Vladimir wrote: Sve u svemu, na potezu je uprava i to me najviše brine. Od njih niti očekujem nešto dobro, niti se nadam dobrom. Jedino čemu se nadam jeste da ih Overlord dovede koliko toliko u red, i da neko napokon počne da radi u interesu Crvene zvezde.
Немој се у њега надати.

Иначе, добар пост.
Locked