6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Dabo, samo da se zahvalim za fotke (premještene su u galeriju, da ne misliš da su obrisane). Bilo vas je lijepo vidjeti preko tv-a.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by carapan »

Alan Ford wrote:
carapan wrote: MI smo napravili sjajan tim, koji te iste moze da dobije, bez problema...
Grupa

MAKABI
PANATANAIKOS
TAUKERAMIKA
LOKOMOTIVA

A mi to da dobijamo bez problema... :koka:

Ovde treba platonovski, pitanjima dovesti ljude do odgovora i zdravorazumskog zakljucka...

Dakle, da li mi imamo najsporije centre u celom takmicenju?
Da li mi imamo samo 2 igraca koji su igrali basket na ovom nivou?
Da li dobar broj minuta u rotaciji imaju Lazic, Simonovic, Mitrovic?

Ja bih rekao da smo mi sjajni...vec dve pobede, par utakmica egal, samo jedna lagano izgubljena, ali i onda pokazan karakter da nema predaje... Vezali smo 4 pobede, 2 u euroligi i dve protiv ekipa sa kojima se deli prva pozicija u ABA ligi...

Komsijska trava je uvek zelenija, pa bi Nacitana Svinja bila majstor da su oni dobili produzetke...opusteno smo dobili Cedevitu, skoro lagano i Tau, a kontrolisali celu tekmu sa Ritasom...

Ovo nije menadzer igrica nego realan sport...po prvi put, vecina igraca putuje sa kraja na kraj Evrope...postoje sigurno i manje i nezgodne povrede o kojima se cuti i nisu za javnost...nekada i to odredjuje minutazu, a ne samo zelja trenera...

Od grobosa ocigledno postoji velika briga i uterali su vecini strah u kosti, pa se onako "na nevidjeno" vec zna da cemo izgubiti sva finala od njih... Nije ni nemoguce da izgubimo koje, sudije su iste one iz gepeka, a to mnogo znaci u sportu gde puno toga moze i ne mora da se svira...
Nemoj da citiras deo posta, jer onda gubi smisao ono sto sam hteo da napisem, a to je sledece:

Da li smo obe utakmice sa Lokomotivom izgubili na nasu glupost, a mogli smo ladno da obe dobijemo?
Da li smo na nasu glupost izgubili od Panatinaikosa kuci na nasu glupost, a mogli smo ladno da dobijemo?

To je sustina mog posta i pisanja, a ne ime i velicina kluba, pa se sada kao merimo po nazivima.. Ako tako gledamo Nanter nikada ne bi dobio Barsu u gostima, i ovi Poljaci na loptu sa Olimpijakosom i ladno icepali Karijev Bajern.. Ali tu se vidi snaga ekipe i onoga ko je vodi, jer to nista nije slucajno.. Nama se greske ponavljaju iz utakmice u utakmicu, a ja necu da prihvatim onu "rastemo kao tim" dok nas protivnik ubija trojkama na svakom mecu.. Kako onda rastemo kada ne znamo to da odbranimo?

Ili jesi ili nisi lav, sto bi rekla neka reklama..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by dacha od bosne »

Tačno je da je bilo naših gluposti, ali i dio njih nije proizišao samo od nas, nego i od kvaliteta protivnika. Naša najveća greška je ispuštanje Panatinaikosa. Lokomotivu sa ovakvim rosterom ne bih stavljao na terent ni treneru ni igračima. Ali Pao smo ispustili. Ipak, ne treba biti toliko nezadovoljan jer nam klub polako prerasta u ono što smo godinama čekali da postane.
I za kraj opet ću se ponoviti - titula u ABA je najveći prioritet.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by crazynorth75 »

Ja moram da napišem ono što me najviše ispizdjelo sinoć, kad je na 20 sekundi do kraja poluvremena, gdje su Rusi imali napad do kraja uveo Đenku (a pri tome je ovaj proveo 4 minuta u 1. poluvremenu u igri), da bi ovaj napravio 2 faula. To je meni toliko, da se blago izrazim neshvatljivo da nemam riječi. Pa ako si htio neku agresiju uvedi Cveleta ili šta ti ja znam koga...I opet one šablonske izmjene u 1/4, ovaj put Lazić fino otvorio utakmicu, polaganje iz kontre, pa trojka, solidno držao Vilijamsa i onda u 5, 6 minutu van..
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by carapan »

Ukratko, ono sto zelim da kazem.. Mislim da imamo sjajan tim, a da Radonjic ne koristi kapacitete istoga !!!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by daba »

Prvo da kazem da sam jako ponosan na nase momke jer su nas dostojanstveno i hrabro predstavljali u Rusiji u Krasnodaru protiv jaceg i boljeg protivnika koji je i nekoliko puta skuplji od naseg tima.Momci su se borili zaista do poslednjeg atoma snage i na licima im se video i trag preteskih utakmica u zadnjih mesec dana koje su odigrali sa velikim ekipama.Inace provod je bio jednom recju fantastican,vazdusnom linijom nekih 1900 km Beograd - Krasnodar, avionom nekih 2 sata i 15 2 sata i 20 minuta.Igraci u polasku raspolozeni zezanja izmedju njih samih dosta kao i druzenja sa navijacima u povratku bas utuceni ali su od nas navijaca u avionu dobili iskren aplauz u znak zahvalnosti za ono sto su i u Krasnodaru a i i u kupno prikazali.
Krasnodar ima nekih blizu milion stanovnika ,ogroman grad gde se ne vide kraj,bili smo smesteni u hotelu u samom centru grada, igraci u drugom blize Hali a novinari u trecem hotelu.Od naseghotela do Hale gde se igrala utakmica treba nekih sat vremena voznje jer su velike guzve u saobracaju od njih iako imaju po dve trake a negde i po tri, sto vam jasno oslikava koliki je to grad.Cist grad da to nije normalno jedan papiric ne mozete videti,dosta zelenila a zgrade su mesavina stare rusije, komunisticke i nove rusije sa modernom arhitekturom.Setali smo se svuda do reke Kuban njihovog zabavnog parka i vojnog muzeja,do crkve Aleksandar Nevski, slikali se sa kozakom,obilazili znamenitosti Krasnodara i Rusije i nigde doslovce nigde nismo naisli naneki problem a svuda smo se setali u zvezdinim obelezjima sto na kraju krajeva se vidi na slikama.Ljudi su veoma ljubazni mada ja mislim ga 95% ljudi i nije ni znalo da se uopste igra utakmica.
Ispred hale ogroman parking sto su se nasi odmah salili na racun Pionira kako to nije to dok se do hale ne dodje preko blata kao sto je to slucaj kod nas.
Njihova navijacka grupa je bila iza nas i sa njima smo imali izvanrednu komunikaciju,takodje ni u samoj hali a setali smo se kroz nju ni jedan jedini incident niti da je neko pokusao da nas napadne ili tako nesto slicno,naprotiv.Bilo je nas iz BGD nasih iz Rusije koji zive i rade tamo, navijaca iz Rostova koji nekih 200-300 km daleko kao i navijaca Spartaka iz Moskve i zaista je bilo divno biti zvezdin navijac sinoc.Takodje smo i mi dostojno prezentovali Zvezdu i Srbiju kao njeni navijaci.
Bio je i transparent podrska za naseg bivseg trenera Acu Petrovica koji je ostavio dubok trag tamo, nazalost se razboleo i hteli su tim cinom navijaci iz Rostova da mu se zahvale,gde smo nakon utakmice se svi ptpisalina njemu u znak podrske Aci napisali datum i utakmica Lokomotiva - Zvezda,doneli transparent u Bgd gde ce neko njevom sinu dati kao uspomenu.Karta gde smo mi sedeli je bila 25 evra a za tribine 10 evra,ali je zaista bilo sve na najvisem mogucem nivou.
Imaju u sklopu hale svoju prodavnicu za fanove Lokomotive gde se mogu kupiti razne stvari.
Zaista predivno i fenomenalno gostovanje ponavljam jos jednom momci su dali svoj maksimum Lokomotiva je izuzetno jak protivnik Ponavljam jako jako sam ponosan na ove momke.
Na kraju kad smo sleteli Marko Simonovic mi je prisao i zahvalio se na podrsci nas navijaca sto dobrano govori koliko im to znaci.
Nadam se da sam mogao makar delic svega u ovom postu da vam prenesem.
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 6. kolo Evrolige: Lokomotiva Kubanj - Crvena zvezda

Post by Dafi »

Alan Ford wrote:
carapan wrote: MI smo napravili sjajan tim, koji te iste moze da dobije, bez problema...
Grupa

MAKABI
PANATANAIKOS
TAUKERAMIKA
LOKOMOTIVA

A mi to da dobijamo bez problema... :koka:

Ovde treba platonovski, pitanjima dovesti ljude do odgovora i zdravorazumskog zakljucka...

Dakle, da li mi imamo najsporije centre u celom takmicenju?
Da li mi imamo samo 2 igraca koji su igrali basket na ovom nivou?
Da li dobar broj minuta u rotaciji imaju Lazic, Simonovic, Mitrovic?

Ja bih rekao da smo mi sjajni...vec dve pobede, par utakmica egal, samo jedna lagano izgubljena, ali i onda pokazan karakter da nema predaje... Vezali smo 4 pobede, 2 u euroligi i dve protiv ekipa sa kojima se deli prva pozicija u ABA ligi...

Komsijska trava je uvek zelenija, pa bi Nacitana Svinja bila majstor da su oni dobili produzetke...opusteno smo dobili Cedevitu, skoro lagano i Tau, a kontrolisali celu tekmu sa Ritasom...

Ovo nije menadzer igrica nego realan sport...po prvi put, vecina igraca putuje sa kraja na kraj Evrope...postoje sigurno i manje i nezgodne povrede o kojima se cuti i nisu za javnost...nekada i to odredjuje minutazu, a ne samo zelja trenera...

Od grobosa ocigledno postoji velika briga i uterali su vecini strah u kosti, pa se onako "na nevidjeno" vec zna da cemo izgubiti sva finala od njih... Nije ni nemoguce da izgubimo koje, sudije su iste one iz gepeka, a to mnogo znaci u sportu gde puno toga moze i ne mora da se svira...
Pisi malo cesce! Potpisujem od slova do slova.
Pesic izgubio od Uvalina sa najmanje duplo skupljom ekipom.
Locked