9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by Nolle »

Najmlađi dolaze u goste

U goste Crvenoj zvezdi u 9. kolu Jadranske lige dolazi najmlađa ekipa, ekipa Mega Vizure. Predvođena talentovanim trenerom Dejanom Milojevićem, bivšim proslavljenim reprezentativcem naše zemlje. Mega Vizuru krasi mladost i energija, u svojoj ekipi imaju dosta taentovanih igrača, koji čine jezgro mlađih reprezentativnih selekcija ove zemlje, kao i dvojicu seniorskih reprezentativaca – Vasilija Micića i Nemanju Krstića.

Nakon slabog starta sezone, Mega Vizura je počela sa sve boljim rezultatima. Nakon tri početna poraza, redom su padali: Krka, Zadar i MZT. Protiv Cibone je u Zagrebu utakmica izgubljena na produžetke, a u poslednjem kolu pobeđena je i ekipa Širokog. Mega Vizura je počela jednostavno da igra košarku i počela da koristi talenat koji ima.

Nenad Miljenović i Vasilije Micić nose spoljnu igru Mega Vizure. Spolja su tu još Nemanja Dangugubić, i njegov imenjak Krstić. Dok unutar reketa minute dele Ratko Varda, Nikola Jokić i još jedan Nemanja, Radović. Ovih sedam igrača uz Marka Lukovića čini neku osnovu ekipe Mega Vizure. Uz njih tu su još dvadesetogodišnji bek Pavle Reljić, odličan šuter Saša Avramović, kao i dva visoka igrača Milenko Veljković i Nikola Tijanić.

Susret ove dve ekipe je i susret dve najbolje statustiče ekipe. Mega vizura je prva po timskom indeksu (701), dok je Crvena zvezda druga (655). Takođe, Mega Vizura je u ovom trenutku i najefikasnija ekipa Jadranske lige i jedina je ekipa koja prosečno beleži preko 80 poena u proseku (80,25). Još jedna statistička zanimljivost jeste da su Crvena zvezda i Mega vizura ubacili u dosadašnjih osam kola najviše koševa iz igre. Crvena zvezda je prva sa 229 ubačenih koševa, a Mega Vizura druga sa 227. Uz te ubačaje, oni su i procentualno najefikasniji sa 47,4% (Zvezda) i 47,1% (Vizura).

Očekuje nas jedna vrlo zanimljiva utakmica, koja se igra u ponedeljak u Pioniru sa početkom od 20:30 časova. Prenos će raditi Arena sport i RTS.

Ostatak u toku sutrašnjeg dana.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by Banex »

Očekujem rutinsku pobedu iako je ekipa sigurno umorna od teških utakmica. I baš zato treba dati šansu Cvetkoviću i Ristiću na ovom meču. Malo odmoriti Nelsona, Šilba, pa i Katića. Neće biti lako ni motivisati sve igrače. Ipak mora se maksimalno ozbiljno shvatiti Mega jer u svojim redovima ima nekoliko kvalitetnih igrača koji ako imaju "svoj dan" teško ih je zaustaviti. I onda će možda morati i neplanski neki igrači, za koje je planirana mala minutaža, da odigraju opet maksimalno. Ali dobro, sve su to profesionalci i izvršiće svoje zadatke ozbiljno. Samo, bilo bi dobro da se ipak malo odmore pred meč sa Makabijem gde se mora dati 120 % i pobediti !

p.s. Sad će malo Mega da vidi kako je to kad ih Marjanović puni ! :mrgreen:
"Mladenović vara Liveranija !"
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by garnett »

ja bi utakmicu krenuo sa cveletom i risticem, al to sam ja...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by crazynorth75 »

Mega je u dobroj formi i ne smije biti niti trunke potcjenjivanja i stava ''lako ćemo'' kod naših igrača. Mlada ekipa, atletski jako dobra, dobro vođena od strane Milojevića. Sve im se vrti oko četvorke Miljenović, Micić, Radović, Varda i tu treba biti oprezan, Radović je meni prijatno iznenađenje, jer nisam ranije poznavao njegove kvalitete, o Miciću i Miljenoviću sve se zna, ali njih dvojicu smo dobro rješavali prošle sezone, vjerujem da će tako biti i večeras.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by crazynorth75 »

NA MEGA VIZURU ZA 300 DINARA

Košarkaši Crvene zvezde Telekom u devetom kolu ABA lige dočekuju Mega Vizuru. Utakmica je na programu u ponedeljak, 25. novembra u dvorani Pionir od 20 sati i 30 minuta. Ovaj duel biće repriza prošlogodišnjeg polufinala domaćeg plej-ofa. Mega je u usponu forme, upisala je četiri pobede u regionalnom takmičenju pa se očekuje veoma zanimljiv meč.
Image
Crveno-belima će i u ovoj utakmici svakako biti potrebna podrška navijača, a karte za ovaj meč će od nedelje 24. novembra biti u prodaji. Ulaznice će moći da se kupe na svim prodajnim mestima Eventima (Kombank arena, TC ušće, Dom omladine, Bilet centar i još 150 prodajnih mesta širom Srbije) od 10 časova ujutro. Na dan utakmice karte će se prodavati i na blagajni Pionira od 17 sati pa sve do početka meča.

Cene ulaznica su 300 (tribine), 600 (parter), 1000 (plava i bela loža) i 1500 dinara (loža).

http://kkcrvenazvezda.rs/index.php/arti ... 300-dinara" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by Dafi »

Mi ni protiv Mege nemozemo bez ovih oscilacija i praznog hoda. 14-0 serija Mege :shock:
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by Rajko »

Лагана утакмица. Испробаване разне варијанте, играли Цвеле и Лука већи део утакмице. Одмарани битнији играчи. Зона је форсирана да би се уигравало и то, не знам шта сте запели. Добили бисмо 100 разлике да нам је требало.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by garnett »

Rajko wrote:Лагана утакмица. Испробаване разне варијанте, играли Цвеле и Лука већи део утакмице. Одмарани битнији играчи. Зона је форсирана да би се уигравало и то, не знам шта сте запели. Добили бисмо 100 разлике да нам је требало.
lagana da ne kazem sta...
milojevic se sada vec tradicionalno ponovo usrao u radonjica...
sa danasnjom zonom i sada vec tradicionalno ne postojecom odbranom linije za 3 poena, makabi ima da nam sutira 100% trojke :nindza:
ovo je sramotno kako ni sekunde ne napredujemo u odbrani od pocetka lige, 78 u pioniru od mege? :twak:
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by Rajko »

Hahaha, koji si ti lik. :D

Toliku mrznju prema nekom treneru Zvezde, od strane zvezdasa, ja nikad video nisam.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by garnett »

Rajko wrote:Hahaha, koji si ti lik. :D

Toliku mrznju prema nekom treneru Zvezde, od strane zvezdasa, ja nikad video nisam.
koju mrznju? ne mrzim ga, negoi samo naglasavom koliko nema pojma...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by Banex »

Ne osuđujem mnogo ekipu zbog velikog broja primljenih poena i znatnih oscilacija iz više razloga. Prvo, nosioci igre su i emotivno i fizički dosta istrošeni i zaslužili su da se odmore na ovoj utakmici. I bilo bi još bolje da ni ovoliko nisu morali da igraju. Drugo, šansa je data igračima koji su do sad bili u drugom planu, a kad je takva situacija uvek se mogu očekivati određeni problemi u igri kojih ne bi bilo ili bi ih bilo dosta manje da su glavni igrači na parketu. E sad, druga je stvar što je jedino Mitrović pokazao određenu klasu i kvalitet i u potpunosti opravdao poverenje trenera. Kod Cvetkovića je već druga situacija. Njega ne znam kako više ni da komentarišem...Vidi se određeni napredak (i to samo u šutu za dva) ali u ostalim segmentima igre to je manje-više neka stagnacija. Mada, ne može se ni očekivati neki veći napredak kad dečko samo sedi na klupi ! Ja sam i dalje ubeđen da bi za njega bilo najbolje da je otišao negde ovog leta, makar na pozajmicu i da dečko IGRA I NAPREDUJE ! Ima već 20 godina, daleko je od klinca i neko rešenje bi moralo da se nađe...A da budem brutalno iskren, uopšte ne krivim Radonjića što ga više ne koristi jer Zvezda ove godine jednostavno mora da juri rezultate i trofeje sa 110 % snage i nema prostora za kalkulacije. Ne znam što i Ristić nije dobio koji minut ?
Što se tiče Mege, ima tu par dobrih mladih igrača koje bi naš klub mogao pomno pratiti, pa možda i angažovati narednog leta, što da ne ? I kad će bre već taj Varda u penziju da nas ne puni više ??! :lol: Ali stvarno, šalu na stranu, u kom god klubu da je igrao taj nas je punio i punio !
Dobro je, mislim da je određeni nivo svežine ipak sačuvan kod glavnih igrača i da ćemo moći svom snagom da napadnemo Makabi i nadamo se najboljem !

p.s. Milojeviću koga si ti mislio da dobiješ ??? Čuj dobijamo ovo.. :D
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by Pravednik »

Definitivno nešto nije ok, jer ne mogu da vjerujem da nijednu utakmicu nismo ušli sa 100%energije, sve nešto kilavimo pa kao na iskustvo dobijamo. Valjda vam je svima jasno nakon ove utakmice zašto nas svi pune sa tricama, odbrana nam je u blagom haosu. Radonjić pozove timeout i poslije toga još gore, da ne bi one tehničke ( a momak se bunio sa pravom bila je lična Katića) pitanje šta bi bilo. Ko zna šta nas još čeka i koliko Širokih, Budućnosti, i sl.. Sada nema mijenjanja ali definitivno trener nema autoritet kod igrača, pa jebote jedne te iste greške se ponavljaju od početka. Ako nam za Megu treba Šilb valjda Vam je svima jasno zašto ne možemo da dobijemo ozbiljne utakmice. Ova utakmica je za mene poraz jednako kao i tijesdna razlika protiv raspalog groblja.
A ljudi u crnom sjede pišu li pišu kao da je Gorski vijenac. Malokrvan trener prenosi malokrvnost na ekipu. Možda sam malo preoštar ali bih volio da me neko argumentima demantuje.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by Rajko »

garnett wrote:koju mrznju? ne mrzim ga, negoi samo naglasavom koliko nema pojma...
Па мало је глупо кад се по форуму пишу ствари попут "овај нема појма, ово ништа не ваља, играмо лоше...", што ти радиш константно. Ок, форум служи за расправе, критике и тако даље, али ајде ако имаш неке замерке, образложи их. Шта конкретно мислиш да не ваља, како мислиш да је требало да буде, итд... Чим су нам мало резултатски пришли, ти си написао Радоњићу да се обеси.

Да ли мислиш да је требало да играмо нон стоп са најјачом петорком? Да ли мислиш да није требало да добије Цвеле оволико минута? Мислиш ли да је требало да одиграмо агресивнију и ангажованију одбрану? Мислиш ли да је било боље добити 30 и кусур разлике, али не испробати неке нове акције, нове варијанте у игри, не одморити неке значајне играче?

Ја стварно нисам успео да видим неке толико лоше ствари данас. Јасно се видело да Радоњић форсира неке ствари које не иду најбоље, попут оне зоне 2-3, ал ваљда томе и служе ове лакше утакмице. Ил ја то све гледам на погрешан начин.

Стварно много ценим твоје мишљење, знам да се разумеш у кошарку. Наравно, не као тренер Црвене Звезде, јер у том случају не би дискутовао са нама на форуму, али верујем да знаш доста. Не знам што је проблем да уместо поруке "Радоњићу одлази, појма немаш" не би написао нешто више и значајније за људе који читају.

Едит: Шилбов твит, чисто да се види колико играчи у ствари осећају када имају или немају подршку навијача

Mast3rNumb3r ‏@BlakeISchilb 3m
First they love me then they hate me then they love me again...they love me again.
Last edited by Rajko on Tue Nov 26, 2013 12:21 am, edited 1 time in total.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by crazynorth75 »

Dobre strane su - lijepo košarkaško veče, dobra i brza košarka, partija Mitrovića, dingospo Šilb, Jakina energija u 1. poluvremenu i minutaža Cveleta. Loše su - opet nas protivnik napunio trojkama, veliki pad nakon + 18, (bogami na 72-72 sudije nam dobrano progledaše kroz prste kad je Radović fauliran na polaganju za vodstvo Mege, a potom dobio i tehničku), opet neko drkanje sa Đenkom, ja bih volio da ga pusti malo da igra, u pm više, odličan igrač, ali imam osjećaj da Radonja ne zna šta bi sa njim. Cvele i ne može postati igrač kad ga skoro nikako ne koristi, bilo je situacija i u evro ligi da uzme koji minut. I da, onog Radovića bih volio vidjeti kod nas u nekoj skorijoj budućnosti, jako dobar igrač...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: 9. kola ABA lige: Crvena zvezda - Mega Vizura

Post by daba »

Image
Locked