ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by daba »

Posto je veceras gostovanje u Novom Mestu protiv Krke evo par zanimljivosti i podataka iz medjusobnih susreta.
Do sada smo sa Krkom odigrali 12 meceva i imamo 8 pobeda i 4 poraza.
Od cetri poraza dva smo doziveli kao domacini 2002-03 i 2010-11 godine a kao gosti zadnji poraz smo doziveli
2011-12 rezultatom 85-83.Zadnja tri meca smo dobili protiv Krke.
Iako smo vidno umorni i oslabljeni neigranjem Raska Katica ocekujem da ce nasi momci pokazati karakter i dobiti ovo gostovanje koje je sve samo ne lako.Imaju odlicnog trenera koji ih vodi Aleksandra Dzikica i veceras treba biti uz nase momke da stignu do veoma vazne pobede koja nam itekako znaci ka f4 aba lige i ponovnom ucestvovanu u EL sledece godine.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

10. kolo ABA lige: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by crazynorth75 »

Novo Mesto, subota 19 časova

Obzirom da naš dobri Nolle je u maloj stisci sa vremenom, temu sa Krkom će otvoriti moja malenkost, a Nolle nek poslije doda svoju najavu i predviđanje u kojima svi, dozvolite uživamo :srbinosm: Nimalo lako gostovanje protiv jedne jako tvrde ekipe, na kom ćemo nastupiti bez Raška. Znači subota, 19h, prenos na arena sport1.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by Nolle »

Nažalost nisam u mogućnosti da odradim najavu. Ako to može neko drugi ipak. :(
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by crazynorth75 »

Ok Nolle, nije problem, pokušaću ja. Znači gostovanje jednoj jako tvrdoj ekipi, koja je kući slavila i protiv Partizana, doduše u poslednje 4 utakmice doživjela 3 poraza, od čega 2 kući protiv Zadra i Cibone. Otežavajuća okolnost za slovenačku ekipu je povreda prvog pleja Armsteada, koji je jedan jako nezgodan igrač, tako da će se na toj poziciji rotirati bivši član Partizana Klobučar i Matej Rojc, a neizvjestan je i nastup Hukića i Ede Muriča koji zbog povreda nisu trenirali tokom nedelje. Pod koševima imaju dva jako iskusna igrača Bookera i Paviča, tu bi Bobi u odsustvu Raška morao odraditi najveći dio posla. Možda pokušati i sa nekom zonom jer je Krka pri dnu statističkih ljestvica u šutu iz igre (za 3 im je šut na 28%). Treba paziti i na građenje koša jer su ovi prvi po broju ofanzivnih skoka (doduše predzadnji su i po broju defanzivnih).

Što se naše ekipe tiče, evidentno je da će postajati doza umora nakon utakmice i poraza od makabija, ali ako težimo da budemo veliki klub i lider, to ne smije biti opravdanje, nastupamo bez Raška, Radenović bi opet mogao imati određenu rolu na 5. Imamo bolju ekipu, iskusnu i pobjeda je jedina opcija u ovom meču. Volio bih da odmah od starta utakmice krenemo snažno i da ih slomimo ritmom. Eto, toliko od mene.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by garnett »

muric ce najverovatnije igrati, armsted i hukic nece, tako da nesto bas i nema izgovara za ne dobiti ovu utakmicu...
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by garnett »

luki brz oporavak, al ocigledno je da za njega sezona gotovo.. treba polako krenuti traznja novog igraca na 4/5..
a radonjic je samo pokazao da je diplomirao na temu ziherastva :nindza:
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by Banex »

Nisam stigao da odgeldam utakmicu, ali ona mi je sad totalno u drugom planu posle povrede Luke.. :(
U svakom slučaju momcima svaka čast, znam da nije bilo lako dići se posle onakvog poraza i pobediti u gostima. Što se mene lično tiče ja bi pristao i na poraz samo da se ovo nije desilo Mitroviću.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by Pravednik »

Na žalost povreda malog Mitrovića je bacila u sjenu cijelu utakmicu. Želim mu brz oporavak i mnogo strpljenja jer će mu trebati.

Što se tiče same utakmice rekao sam da očekujem 20 razlike i to je i bilo da se nisu opustili na kraju, ali s obzirom na okolnosti ne može im se ništa prigovoriti. Što se tiče ABA lige milsim da više neće biti utakmica kao protiv Širokog.
E sad je veliko pitanje da li tražiti 4 za dalje, po meni ne treba žuriti jer u EL će ionako biti teško ići dalje ali za sigurnost u ABA i takmičenja u Srbiji treba dovesti pojačanje.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by lucky#13 »

Ja sam ubedjen da cemo dovesti brzinski nekog igraca. Jel ovaj roster ne moze da izdrzi s ovime.

Sad je vec pitanje, ko je od domacih igraca slobodan. Da li dvojac iz Mege ili mozda neki FA
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by carapan »

A ovaj suspendovani iz Radnickog?
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by garnett »

carapan wrote:A ovaj suspendovani iz Radnickog?
nisam neki njegov fan, al u ovom trenutko bi svakako dobro dosao...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by Ганац »

Pre bih doveo iz Mege perspektivnog klinca.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by carapan »

Ja sam ubedjen, da je zalizani zauzeo niski start i da samo nudi, nudi...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by garnett »

Ганац wrote:Pre bih doveo iz Mege perspektivnog klinca.
da samo sto se misko pita, ne pitamo se mi tu nista.. pri tom bi nas skuplje izasao bilo koji klinac iz mega(pod predpostavkom i da oce da pusti nekog, a nece) nego bilo koji kvalitetan stranac..
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: ABA liga 10. kolo: KRKA - CRVENA ZVEZDA

Post by Nolle »

Izvinjavam se što nije bilo najave i izveštaja, iskupiću se već za Panatu.
Locked