8. kolo Evrolige: Panatinaikos - Crvena zvezda

lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by lucky#13 »

trotter wrote:Zaje*avam se. :smeh:
:D :D
Lako je zezati se sad kad smo dobili Vosu :)
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by daba »

Pre nekih sat vremena smo se vratili iz Atine.
Prvo pre nego sto nastavim da se zahvalim Veteranu za herojski podvig jer je covek vozio 12 sati prvo ka Atini a potom isto toliko i nazad ka Beogradu
a zatim i ono najvaznije da mu se zahvalim jer da nije bilo njega ja ne bih bio na predivnom gostovanju i druzenju sa njime i sa nasim zvezdasem Djurom po Atini i bodrio nasu Zvezdu.
Krenuli smo u cetvrtak u 6 ujutru i kod Nisa smo pokupili naseg drugara Djuru i krenuli jos jednom tamo gde nas srce vodi da budemo uz nase momke da
budemo uz nasu Crvenu Zvezdu kao i do sada mnogo puta.Vreme nas je jako dobro posluzilo 12 sati putovanja uz par malih pauza stigli smo do Atine gde smo
odseli u hotelu Park blizu aerodroma Marko Polo u naselju koje se zove Agia Paraskeva ili na nasem jeziku Sveta Petka.Tu nas je predvece docekao malo neljubazni hotelijer kojeg je brzo nas veteran spustio na zemlju, onako mrtvi umorni i izgledneli smo potrazili nesto u blizini da pojedemo i na preporuku tog radnika u hotelu naisli smo na jednu piceriju gde je bas bilo super ali tu cemo se jos jednom vratiti kasnije.
Posto je vec bila noc i previse smo bili umorni nase dalje aktivnosti smo ostavili za sutradan.Ujutru smo se dogovorili da ja i Djura sami krenemo do grada dok veteran je imao obaveze oko posla imao je par sastanaka, te smo nas dvojica uz pomoc vlasnika hotela koji je susta suprotnost od lika iz prethodne noci podrobno nam objasnio sve sta nas interesuje te samo uz njegovu obilatu pomoc krenuli u obilazak Atine.
Image
Prvo [p dogovoru smo krenuli jer nam je to bilo najblize na neprijateljsku teritoriju da obidjemo stadion Panatinaikosa ,napravimo par fotografija ipogledam da kupim ako imaju eventualno program Panatinaikos-Zvezda,nismo bili iskreno odusevljeni ni izgledom a ni okolinom stadiona, bez preterivanja licio je na oronulu staru zgradu a ispod njega su bila male uske ulicice u kojima bi tesko ko mogao da se parkira kada bi dosao na utakmicu.
Image
Potom smo metroom krenuli dalje ka centru Atine do Akropolja da vidimo ono sto sam jos kao dete sanjao da posetim ili makar vidim izbliza.
Centar Atine ili Manastiraki kako ga onu zovu taj deo je mozda i najlepsi deo Atine po meni,na pocetku ima mala Grcka crkva i nekoliko prodavnica sa suvenirima
Image
a sa desne strane je njihova pijaca sa mnostvo prodavnicica medju kojima je bila i Olimpijakosova mala prodavnica sa njihovim suvenirima.
Krenuli smo uz brdo ka Akropolju i podnozju njega smo naisli na nekadasnji anticki grad.
Image
Image
Image
Image
nakon toga jos malo uzbrdo jos par prodavnica sa suvenirima i jedna koja je prodavala zastave sportskih klubova a medju tim zastavama bila je i nasa sveta zastava pored Barcelone, Olimpijakosa, Arisa, i drugih i nasa Zvezdina zastava

Image
Penjuci se uzbrdo pogled je bio sve lepsi i lepsi Atina nam je bila kao na dlanu
Image
Image
stigli smo maltene do samog vrha ali zbog visokih cena ulaznica nismo otisli do samog kraja vec smo se zadovoljili i sa ovime sto smo videli,isli smo dalje gde nas srce vodi a to je bio Pirej i Karaiskaki i Olimpijakosov stadion.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
obisli smo stadion ,cuvenu nadaleko Kapiju 7 ili Gate 7 gde se nazalost desila tragedija 1981 godine kada je 21 navijac Olimpijakosa izgubio zivot u stampedu
obisli fudbalski i kosarkaski shop koji su odvojeni
Image
Image
Image
Image
Image
Image
preko puta stadiona se nalazi grafit nas delija na cirilici kao znak brastva dva kluba
Image
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by daba »

prelep stadion a u njegovoj samoj blizini i hala Mira i prijateljstva gde Olimpijakos igra svoje utakmice
Image
srca su nam bila puna onako bas smo se osecali presrecno tu gde smo osetili i neku toplinu,osecaj onaj pravi da te tu nesto veze
pokupovali smo par suvenira i krenuli nazad ka hotelu da se odmorimo i uvece krenemo ka Oaki.
Image
Uvece smo krenuli taksijem ka Oaki gde je bio i Veteranov prijatelj grk Marios koji nam je i pomogao da uopste udjemo u halu jer su na samom ulazu culi
nase prijatelje koji su nas vec tu cekali da pricaju Srpski ostavili ih sa strane a kasnije i nas i bilo je bas povuci potegni da nas puste iako smo imali ulaznice sa nama koje smo dobili a njih je dao klub kk Panatinaikos,dok smo cekali na samom ulazu bilo je jezivo jer je gomila navijaca izletela tu da se obracunava sa navijacima Olimpijakosa nekolliko stotina metara dalje, mada to nismo mogli da vidimo.Tamo je vladao pravi haos izlazili su i ulazili kako su hteli nigde policije nije bilo samo par njih u civilu i nekoliko redara.Posle malo natezanja uspeli smo da udjemo u halu i u jednoj od loza su nasa bila mesta, receno nam je da nikako ne progovaramo ni rec jer nam niko ne moze garantovati bezbednost.Bilo je nas desetak pored nas i dva momka iz partera B sa jos jedno devojkom i dva lika koja meni nisu bila poznata.
Image
Image
Hala onako polupuna da tako kazem ne moze atmosfera njihova prici ni zvezdinim ni partizanovim utakmicama, imaju svoj kop gate 13 i to je to otprilike dalerko od neke uzarene atmosfere.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Ja sam ponosan na nase momke i kako su se drzali i kako su igrali zaista, bilo je gresaka ali pre svega Panatinaikos jeveliko ime da b evroliga dozvolila da oni ispadnu u ovako ranoj fazi da se ne lazemo, u tome ifde i prilog perfidno sudijsko navlacenje koje je malo ali kad je trebalo zavrsavalo posao to smo svimi koji smo bili tu videli i slozili se oko toga.

Image
Image
Image
Image
Image
da nas poistovecuju i mrze kao i Olimpijakos se mogla videti i u areni a pogotovu zbog sramnog transparenyta koji su istakli

Image
Bilo smo tuzni ali i ponosni na nase momke zaista borili su se nisu nas obrukali naprotiv, da smo do preksutra igrali ne bismo dobili utakmicu nemojmo da se lazemo.Nije nikakvo opravdanje vec ziva istina.
Na kraju utakmice smo gledali sto pre da se izvucemo iz guzve i izvucemo zive glave dok neko ne provali ko smo te smo takko videvsi neke navijace Paoa isli za njima i kroz neki otvor na ogradi kao svojevremeno u Otpisanima se provukli i izasli na prometnu ulicu i uzeli taxi i nazad u hotel.
Zajedno sa nama je bio i Marios nas brat grk koji je fan Olimpijakosa ali ne bas toliko zagrizen, te smoopet otisli u piceriju spocetka price i kao i prvi tako i ovaj put jos srdacnije bili docekani te smo zajedno sanjima utolili tugu zbog poraza.

Image
retko divni ljudi koji ce nam zauvek ostati u secanju zaista kao ceo provod u Atini koji je jedan od najlepsih ali i najopasnijih gostovanja do sada.
Image
Nakon toga odlazak u hotel na odmor i ujutru da se krene nazad za Beograd, ali ja od silnog adrenalina i svega sto smo prosli nisam mogao sve do pred zoru da oka sklopim.Ujutru oko devet polazak za Beograd i Srbiju i rastanak koji je iskreno moram priznati tesko pao ali do nekog novog susreta.
Usput smo svratili do Olimpa Zevsovog zavicaja gde smo ga zamolili da pomogne nama i nasoj Zvezdi gde smo i tu kao ona jagoda sto ide na tortu zacinili ceo nas boravak tamo i za kraj se slikali sa nasom zvezdinom zastavom na Olimpu.
Image

Image


Posle toga dug put kuci ali punih pluca , punog srca prelepih uspomena.

Bogu sam zahvalan sto imam prijatelje kao sto su Veteran, Kum Zorzo, Djura, Sonetic,Srdja,Metalika, Perkos, Avanti,Bojanu, Baneta Bumbara i drugi da se ne ljute ako ih nabrojim ,neko je bogat jer ima novca i ne zna sta ce sa njime, ja ga nemam ali sam najbogatiji covek na svetu jer imam njih i jos mnoge druge ljude za prijatelje.

Iskreno se nadam da vam ova moja prica nijhe bila dosadna hteo sam samo delic da vam docaram kako je bilo kada ides za svojim srcem i pratis ono sto najvise volis CRVENU ZVEZDU.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Banex »

Svaka čast Dabo.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by carapan »

Svaka cast.. Kao sto svaki klub, ima svoje navijacke legende, tako i mi imamo naseg Dabu, Veterana i ostale momke.. Da ste nam zivi i zdravi !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Ганац »

Dabo, za tebe i ekipu jedan dubok naklon, i posle Kubana sam to pisao ali sada je to definitivno, prave ste legende i Zvezdaši,ponosan sam
što i ovako mogu da komuniciram sa vama.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Najdoski dr. Ilija »

Момци наклон до пода!
Навијачке легенде!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by dacha od bosne »

Svaka čast Dabo! Ti i Veteran ne posustajte :D
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by daba »

Nije bio moj cilj da se ja i veteran a i ostali samoreklamiramo niti ovde niti bilo gde drugo vec mi je bio cilj da docaram forumasima delic
onoga sto mi vidimo i dozivimo,da probudimo to drugarstvo i zvezdastvo da se i drugi ljudi odluce na taj korak,oni koji to mogu
da priuste sebi ili makar poneki put,zivot je prolazan ali zvezda i te uspomene su vecite.
za one koji nazalost ne mogu to da priuste iz raznoraznih razloga zato i stavljam fotografije i opis da bi makar na taj nacin i oni bili
tu i prosli imaginarno sve to,mozda nekome to smeta mada iskreno ovde to nisam primetio za razliku od jednog drugog mesta ali boze moj ima nas raznih.
Sednite sa svojim prijateljima ,organizujte se idite bodrite nasu zvezdu,uzivajte u svakom trenutku bodrite nase momke i u pobedama i u porazima budite uz njih jer i njima to puno znaci.
necu preterati ali nijedan klub nema na svetu navijace kao sto su zvezdini ali zaista toliko ljubavi, emocije,svega zaista to je nasa bajka samo nasa zvezdaska ucinite je jos lepsom,jos boljom,gde kad god ko moze,ispisimo i mi stranice koje ce ostati i posle nas nasu istoriju uporedo sa zvezdinom koja ce na kraju ciniti jednu celinu.
ima mnogo stvari koje se dese na tim putovanjima koje jednostavno ne mogu da se docaraju, neka izgovorena rec ili neki pokret i sl jednog dana kada to budete osetili i videli seticete se i reci pa ona budala je bio starno u pravu.
Uzivajte u zivotu,volite svoje prijatelje i zvezdu i budite kao i do sada uz nju.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by carapan »

Kome smeta, tvoje Dabo ovakvo informisanje, taj nije zvezdas !! I nece nikada ni biti ! da si ti nama ziv i zdrav, jos mnogo godina kao i Veteran, i ostala nasa braca, i naklon do poda za sve ovo sto radite za klub..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Ганац »

carapan wrote:Kome smeta, tvoje Dabo ovakvo informisanje, taj nije zvezdas !! I nece nikada ni biti ! da si ti nama ziv i zdrav, jos mnogo godina kao i Veteran, i ostala nasa braca, i naklon do poda za sve ovo sto radite za klub..
+1! i da im pustim http://www.youtube.com/watch?v=r0G99b1o9Ac" onclick="window.open(this.href);return false;, a oni i nisu bitni.
Znamo da to što radite radite što volite Zvezdu a ne radi samoreklamerstva i to poštuje svaki pošten simpatizer Zvezde.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by ajkula »

svaka vam cast.
rijetka je privilegija imati u sebi toliko ljubavi prema bilo cemu sto nije tvoja krv. to jeste pravo bogatstvo.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Panatinaikos - Crvena zvezda 8. kolo Evrolige

Post by Banex »

Dabo sve si lepo rekao a te likove na onom drugom forumu ignoriši, nisu vredni pažnje uopšte.
"Mladenović vara Liveranija !"
Locked