Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Beara_Vladimir »

Izvukli smo se nekako. Jedino vredno pomena su dva boda. Utakmicu smo dobili na suvi kvalitet. Pre svega, ja se nadam da ćemo se pojačati na trojci, jer od kapitena ne možemo očekivati mnogo kad su bitne utakmice u pitanju. Danas ništa nije pogodio, a najviše vremena je proveo na terenu. Šta reći tek za centre, pre svega za Raška? Trpimo ga već jako dugo, a on nikako da se trgne. Bobija mnogo loše koristimo, nema asistencija za njega, pa je onda on neupotrebljiv. Doduše, danas i ono malo lopti što je dobio promašio je. Solnok nas je nadskakao danas. Skok moramo da popravimo ako imamo ambiciju da osvojmo nešto ove sezone. O slobodnim bacanjima da i ne govorim. O treneru više ne vredi trošiti reči. Čovek danas gleda kako nas Vojvoda zatrpava i stoji pored aut linije, ne meša se u svoj posao.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by МоСа ВерСе »

Да Радоњић не ваља, ми ову утакмицу вечерас не би добили. Ротирао је док није нашао идеалну петорку за велики преокрет. Добити утакмицу где промашиш 15 слободних је голема ствар.

Мање више, сви смо знали да нас чека ни мало лагана утакмица у Мађарској што је и потврђено јер онај Солнок игра по принципу топло хладно, а вруће код куће кад му долазе великани и најјаче екипе. То су и вечерас потврдили и показали. Опет, ми смо се питали и када смо одиграли како знамо и умемо, победили смо. Много ми је драго да видим да имамо тај победнички менталитет и фајтерски однос јер се враћамо после јаких удараца и двоцифрених минуса. Још више ме радује чињеница где смо успели да зауставимо Ворена у другом полувремену и да смо одиграли најјачу одбрану кад је било најпотребније.

Поред стандардно доброг Ђенке и Нелсона, радује и Јака, али мој имењак је заиста вечерас одиграо маестрално. Давно нисам видео онакву луцидност и паметну игру као против Солнока. Раденовић је дефинитивно нешто што нам је фалило прошле године. Боби нас чупао у дефанзиви кад је било повуци потегни, у нападу ми је живце јео, као и мој земара капитен.

Елем, оно што ме је највише изнервирало је лоше суђење које се провлачи ма буквално кроз сваку утакмицу. Не кажем да је вукао на нашу или њихову страну, али је имао пуно компезација што мене ужасно нервира.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by dacha od bosne »

Pravednik wrote:Dvije zadnje pobjede u EL su bile nevazne kako za nas tako i za protivnike.
Slobodna bacanja ih natjeras da ostaju ako treba dodatno pet sati u hali.
Nisam siguran da nema centara na trzistu, ali ajde neka je tacno.
Pik moze da se brani koliko ja znam ali se tu mora da ukljuci i treci igrac.
Ako je Bobi spor on moze da navuce dvojicu na sebe pa da sa povratnim pasom stvori mogucnost za tricu.
Sustina kd Radonjica je da nema m... I ne zeli da rizikuje , ovo me pogotovo cudi ako zna da je siguran na klupi. Proslev godine je izgubio sva finala i na srecu dobio Radnicki. Trebalo je da nesto nauci, titule se osvajaju znanjem i hrabroscu, da se preuzme odgovornost da se rizikuje. Do odlaska Shilba Đenka je bio zapostavljen a vidi kako covjek vraca pa valjda je red da ga se pohvali, zahvali, izvini to je ljudski.

Nemoj da budemo ostri prema tsva on pise na specifican nacin ali to sigurno proizilazi iz velike ljubavi, zelje i zadnjih godina patnje gdje nas je varao ko stigne i na zalost u vecini slucajeva bio u pravu, siguran sam da bi on sad potpisao da se njegove slutnje ne ostvare.
Dosta toga što pišeš ima svog smisla, ali opet ti kažem, to nije razlog da se Radonja naziva poltronom. Ja nisam ništa bio oštar prema TSVA sem što sam taj naziv (poltron) editovao. Bišop mu je odgovorio na nešto sasvim drugo i ja isto mislim da nije bilo potrebe da se poslje ove utakmice pominje plaćanje navijača i skandiranje Radonji (ali je i njegov upis editovan jer nema psovanja jedni drugih bez obzira na različite stavove).

Mi moramo da razgraničimo šta je pljuvanje i ko ga zaslužuje, a šta je kritika koja mora da postoji i koja je kod nekoga mnogo izraženija (što ja ne vidim kao problem).

Po meni je Radonja dobio večerašnju utakmicu, a sasvim je normalno da su to iznjeli igrači. Pa neću valjda ja :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by redneck »

Koliko su ljudi operisani od kosarke,pa sa fudbala presli na KKCZ da seire.
1.
Ne dobijamo lako u gostima jer jednostavno,domace ekipe ulaze sa ogromnim nabojem i podrskom navijaca u meceve.
2.ABA sudije
Dopusta se gruba kontakt igra,koja je zabranjena u EL.
Recimo Radonjic je obe tehnicke popio zbog prigovora posle kosa naseg igraca,gde je postojao i faul koji nije sviran.
Jebote kucanje Neslona je bilo uz faul
ABA skor
15-3 i neko ima obraza serendati Radonjicu i Covicu.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by dacha od bosne »

Ovako...slažem se sa tobom u svemu navedenom osim u prvoj rečenici. Stvarno je nebitno da li su ljudi laici ili ne za basket. Shvatimo svi da je ovo forum i da nema potrebe nekome skakati na glavu zbog različitog mišljenja.

Elem, ovo ostalo navedeno je takođe i moje viđenje situacije.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by lucky#13 »

Beara_Vladimir wrote: Čovek danas gleda kako nas Vojvoda zatrpava i stoji pored aut linije, ne meša se u svoj posao.
Promenio je na njemu 3 cuvara za par minuta. (Jaka,Jenkins,Lazic) Sta je jos po tebi trebao da uradi ?
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Pravednik »

lucky#13 wrote:
Beara_Vladimir wrote: Čovek danas gleda kako nas Vojvoda zatrpava i stoji pored aut linije, ne meša se u svoj posao.
Promenio je na njemu 3 cuvara za par minuta. (Jaka,Jenkins,Lazic) Sta je jos po tebi trebao da uradi ?
Trebao je da povede 15 razlike na poluvremenu tako da onaj idijanac koji je bacao šporete i oni ulazili ne bi nas toliko nasekirao. Generalno nas je danas Đenka držao u igri i na kraju Radenović povukao i odveo do pobjede. Plašim se da smo u ozbiljnom padu forme i da mijenjati napadačke opcije u najvažnijem dijelu sezone je preriskantno.
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by redneck »

dacha od bosne wrote:Ovako...slažem se sa tobom u svemu navedenom osim u prvoj rečenici. Stvarno je nebitno da li su ljudi laici ili ne za basket. Shvatimo svi da je ovo forum i da nema potrebe nekome skakati na glavu zbog različitog mišljenja.

Elem, ovo ostalo navedeno je takođe i moje viđenje situacije.
Pa i ja sam laik za kosarku,ali ne dozvoljavam sebi ogromnu dozu bezobrazluka,da napadam trenera i da ga krivim recimo za poraze od Pao i Kubana.
U fudbalu,
to je kao da nas FK nosio sa Borussiom Dortmund i M.CITY i zamalo ih izbacio iz lige sampiona.
Pao-Borussia vrhunski tim sa vrhunskim igracima koji igraju odavno zajedno i znaju se u dusu.
Kuban-M.CITY skup vrhunskih igraca sa odlicnim trenerom koji kupuje boga oca.
Domaci teren je domaci teren-jednostavno su ljudi zaboravili sta znaci i koliku prednost donosi domaci teren sa napaljenim navijacima.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by МоСа ВерСе »

Pravednik wrote:
Trebao je da povede 15 razlike na poluvremenu tako da onaj idijanac koji je bacao šporete i oni ulazili ne bi nas toliko nasekirao. Generalno nas je danas Đenka držao u igri i na kraju Radenović povukao i odveo do pobjede. Plašim se da smo u ozbiljnom padu forme i da mijenjati napadačke opcije u najvažnijem dijelu sezone je preriskantno.
Брате мој звездашки, о каквом паду форме ти причаш? Ако би могао да мало детаљније објасниш.

Тај Солнок је добио Партизан тамо, и играо као у магновењу и вечерас па смо их опет добили. Мислим да је то одличан одговор на оно што нам је Солнок вечерас приредио. Наведи ми, која би екипа са Јадрана се вратила после -14?
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Pravednik »

redneck wrote:Koliko su ljudi operisani od kosarke,pa sa fudbala presli na KKCZ da seire.
1.
Ne dobijamo lako u gostima jer jednostavno,domace ekipe ulaze sa ogromnim nabojem i podrskom navijaca u meceve.
2.ABA sudije
Dopusta se gruba kontakt igra,koja je zabranjena u EL.
Recimo Radonjic je obe tehnicke popio zbog prigovora posle kosa naseg igraca,gde je postojao i faul koji nije sviran.
Jebote kucanje Neslona je bilo uz faul
ABA skor
15-3 i neko ima obraza serendati Radonjicu i Covicu.
Gledaš navijački i ostrašnjeno i to je tvoje pravo, a šta reći za situaciju kada je Nelson izbacio loptu u aut a sudija je dodijelio nama bilo je grešaka na obe strane. Poenta je da smo mi mnogo kvalitetniji od njih i da to nismo pokazali. E sad (pošto se ne razumijem u košarku i došao sam sa fudbala) ću ti reći nešto u šta se razumijem. Reprogramom duga isti se vraća na sledeći način 1 god 1mil eur, 2 god 1mil eur, 3 god 1 mil eur, 4 god 4 mil eur, 5 god 3 mil eur. Da li si svjestan šta nas čeka ako ne uđemo u EL i budemo zatvarali oči pred nedostacima a tek nam dolazi bitno. Pa prošle godine smo čistom srećom dobili Radnički i onda u finalu dobili po ušima, da ne pričam o finalu naše lige. I ulaskom u EL ne znači da možemo da servisiramo dug s obzirom na posjećenost naših utakmica, situacija nije ni malo jednostavna a rizika na sve strane.
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by redneck »

МоСа ВерСе wrote:
Pravednik wrote:
Trebao je da povede 15 razlike na poluvremenu tako da onaj idijanac koji je bacao šporete i oni ulazili ne bi nas toliko nasekirao. Generalno nas je danas Đenka držao u igri i na kraju Radenović povukao i odveo do pobjede. Plašim se da smo u ozbiljnom padu forme i da mijenjati napadačke opcije u najvažnijem dijelu sezone je preriskantno.
Брате мој звездашки, о каквом паду форме ти причаш? Ако би могао да мало детаљније објасниш.

Тај Солнок је добио Партизан тамо, и играо као у магновењу и вечерас па смо их опет добили. Мислим да је то одличан одговор на оно што нам је Солнок вечерас приредио. Наведи ми, која би екипа са Јадрана се вратила после -14?
Zbog ne pracenja kosarke godinama,ljudi su totalno operisani od stvarnosti.
Da bi se ABA ligasi dobijali sa po 15 razlike na poluvremenu ko iz cupi,
pred punom dvoranom domace publike
treba da imamo tim koji je igracki malo slabiji ili on par od CSKA,Barce Reala ili Maccabia.
Taj tim igraca mora najmanje zajedno da igra sezonu dve.
Ovu sezonu smo poceli sa jednim nosiocem igre
Nelsonom i trojicom zamena Simonovicem,Lazicem Katicem
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by carapan »

Ocajna utakmica, ocajno vodjena od Radonjica, i ovo ne pisem jer ga mrzim, vec jer je istina.. Da je bar malo bio u utakmici, valjda bi rekao Bobiju, da ne moze Voren da ga zagradi, kod skoka..

Bojim se onoga sto nam sledi, i sto opominjem od samog pocetka, a to su kljucne utakmice.. Slede nam gostovanja Ciboni, Cedeviti, zadru, a Cibona unistila veceras sokice..

Pod hitno pojacanja, ako ista mislimo da uzmemo...Ovako, tesko..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
union 99
Новајлија
Posts: 91
Joined: Mon May 06, 2013 9:46 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by union 99 »

Pravednik wrote:
lucky#13 wrote:
Beara_Vladimir wrote: Čovek danas gleda kako nas Vojvoda zatrpava i stoji pored aut linije, ne meša se u svoj posao.
Promenio je na njemu 3 cuvara za par minuta. (Jaka,Jenkins,Lazic) Sta je jos po tebi trebao da uradi ?
Trebao je da povede 15 razlike na poluvremenu tako da onaj idijanac koji je bacao šporete i oni ulazili ne bi nas toliko nasekirao. Generalno nas je danas Đenka držao u igri i na kraju Radenović povukao i odveo do pobjede. Plašim se da smo u ozbiljnom padu forme i da mijenjati napadačke opcije u najvažnijem dijelu sezone je preriskantno.
zar nije bolje ovako??? imali su drugi timovi i vise od 15 razlike, ako ne gresim, u ranijem toku meca u Madjarskoj, pa u 40-toj minuti izgubise mec... koliko ja pratim sport, bodovi se pisu za rezultat koji je na kraju meca, a ne na poluvremenu... da smo recimo u 25-toj imali 15 poena prednosti, pa onda "indijanac" pogodi 4 x 3, pa za minut i po smanji na -3, sta mislis kako bi reagovala publika??? njihovi igravi, nasi igraci??? sudije???
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by carapan »

A sta mene briga, sto su neki imali +15, pa izgubili?! Kakve veze to sa nama ima? I mi smo imali +15 protiv PAO-a kuci, pa ugasili u produzetku?

Sta bre uporedjujete, ono sto veze nema sa zivotom, samo kako bi dali alibi nekome? Igrali smo ocajno, dobili na kvalitet dva igraca, i Radenovicevo srce, i to je to..Gde su centri? Gde je kapiten? Gde je Lazic? Dajte ljudi da gledamo, ono sta mi igramo, ono sta ne znamo da popravimo, ne zanimaju nas ostali...

Bacanja katastrofa... Gradjenje kosa uzas..Skok u napadu ne postoji... Jel vidite problem?
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
union 99
Новајлија
Posts: 91
Joined: Mon May 06, 2013 9:46 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by union 99 »

carapan wrote:Da je bar malo bio u utakmici, valjda bi rekao Bobiju, da ne moze Voren da ga zagradi, kod skoka..
znaci iskljucicemo mogucnost da mu je Radonja to rekao, ali Bobi to nije sproveo u delo???
ako jedan Voren zagradi Bobija, od to vise govori o Bobiju, nego o losem treneru... mada uprkos toj situaciji, smataram da Bobi igra korektno... danas je u napadu bio losiji, profulao 2-3 zicera sa pola metra, sto sigurno opet nije do trenera kad profulas kos sa 20 centimerata, kao u jednom slucaju, cini mi se u 4/4... zato korektno odigrano u odbrani od Bobija...
Locked