Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Locked
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Nolle »

U Mađarsku po pobedu za siguran tron na Jadranu

Image

Novo kolo Jadranske lige, donosi još jedno gostovanje za crveno bele. Novo putovanje za Mađarsku. Protivnik u 18. kolu je ekipa Solnoka, koja se posle 17. kola nalazi na 13. mestu i u zoni je ispadanja. Ipak, na domaćem terenu mogu biti izuzetno nezgodni, uostalom i svih 5 pobeda koje imaju, ostvarili su ih na domaćem terenu (MZT, Široki, Radnički, Partizan i Zadar). Prva utakmica ove sezone i pobeda Zvezde od 26 poena razlike možda i nije toliko merodavna, jer je ipak Solnok na gostovanju jedna totalno drugačija ekipa od onoga kakva je na svom terenu. Naš stručnjak Dragan Aleksić iz ove ekipe cedi maksimum, i svu slobodu u igri dao je možda i najboljem igraču lige Viliju Vorenu, koji je i u Pioniru u slaboj utakmici svoje ekipe pokazao zavidno košaršaško umeće.

Celokupna igra mađarske ekipe vrti se upravo oko 193cm visokog plejmejkera - Vilija Vorena. Sve počinje i završava sa njegovim imenom ove sezone u igri Solnoka. Lider je ove ekipe, i trenutno ih on sam uz pomoć još nekih igrača drži malo iznad vode. Njegovi procenti šuta ove sezone su mu zaista zapanjujući. Za dva poena šutira 53%, za tri poena 46%, deli 5,4 asistencije po utakmici, a uz to i postiže 16,6 poena. Zaista je reč o fantastičnom igraču koji ako se razigra, može sam da pobedi bilo kog rivala. Upravo to je uradio i protiv kragujevačkog Radničkog, gde je ostvario indeks uspešnosti 50 i pratično sam pobedio ekipu Mute Nikolića. Prvi pomoćnici Vilija Vorena su: Peter Lorant, Strahinja Milošević, David Vojvoda, Marton Bader, Džastin Holidej, Akos Keler, kao i Balaš Simon i najnovije pojačanje Obi Troter.

Strahinja Milošević i Obi Troter su najnovija pojačanja ekipe Solnoka. Milošević je već pokazao da možda može biti veliko pojačanje za ovu ekipu. Velika je pomoć u svakom segmentu igre. Pomaže na skoku, pa čak ponekad i u organizaciji igre i prenosu lopte. Takođe, pomoć je i Peteru Lorantu na poziciji 'četvorke'. Sa druge strane Obi Troter je došao skoro i ovo će mu biti prva utakmica ove sezne za Solnok, za koji je igrao i u sezoni 2011/2012. U pitanju je plejmejker koji će vrlo verovatno moći da igra u petorci zajedno sa Vilijem Vorenom, koji će u tom slučaju biti prebačen na poziciju beka šutera.

U spoljnoj liniji uz ovu trojicu igrača (Voren, Troter, Milošević), tu su još i David Vojvoda i Džastin Holidej. To su igrači čiji je primarni zadatak da pomognu Viliju Vorenu u napadu svojim poenima. U nekim utakmicama su to i uspevali. Holidej je jedan izuzetno nekonstanta igrač, u jednog utakmici je sposoban da postigne 20 poena uz solidan procenat šuta, a već u sledećoj je kadar da šutira 10% iz igre. Vojvoda je sa druge strane malo konstantniji igrač, iako je možda u Pioniru odigrao statistički i najlošiju partiju u karijeri.

Još jedan spoljni igrač u rosteru Solnoka je i Balaš Simon, koji će verovatno dolaskom Trotera imati manju minutažu.

U nutrašnjoj liniji, Solnok ima samo 3 igrača. Martona Badera, Akosa Kelera i Petera Loranta na poziciji krilnog centra. Marton Bader sezonu nije počeo na svom MVP nivou iz prošle sezone, čak je i nekoliko poslednjih utakmica preskočio, ali u poslednje vreme dobija sve veću minutažu. U poslednje tri utakmice beleži 11,7 poena po utakmici uz 4 skoka i procenat šuta od 59%. Uz njega nosilac unutrašnje igre je možda i najbolji igrač ove ekipe uz Vilija Vorena, Peter Lorant, koji u poslednje vreme igra slabije, iako je sezonu otvorio na dosta dobar način. Jedna prava moderna 206cm visoka četvorka, koja je napadački dosta kompletna. Treći visoki igrač je centar visok 208 cm Akos Keler, koji je u pobedi nad Zadrom u predprošlom kolu odigrao svoju najbolju utakmicu u sezoni.

Mađarska ekipa igra dosta brzo, verovatno će i dolaskom Trotera pokušavati da igraju što brže sa 3 niska igrača, pa čak možda i centarskim tandemom Lorant – Milošević, gde će još dodatno pokušati da ubrzaju svoju igru i rašire protivničke odbrane. Pogotovo na domaćem terenu to može doći do izražaja, ako prvih nekoliko šuteva uđe. Samim tim mogu biti dosta nezgodni u tom smislu.

Stepen povrede Branka Lazića još uvek se ne zna. Pojačanje na poziciji niskog krila koje se spominje kao zamena za Blejka Šilba je i dalje u magli. Tako da postiji mogućnost da kao i protiv Panioniosa Crvena zvezda ima malo kraću klupu, nego što su navijači na to navikli tokom sezone. Takođe, ovo će biti još jedna šansa za 16godišnjeg Vojislava Stojanovića da upiše još koji seniorski minut, ako prilike to dozvole.

Zvezda u ovu utakmicu kao lider prvenstva ulazi kao izraziti favorit. Prenos će biti emitovan u subotu, 25.01. na Areni Sport, sa početkom u 17 časova.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Dennis Rodman »

Nolle wrote:U Mađarsku po pobedu za siguran tron na Jadranu

Zvezda u ovu utakmicu kao lider prvenstva ulazi kao izraziti favorit. Prenos će biti emitovan na Areni Sport, sa početkom u 17 časova.
...u subotu, 25.01. :)

Uz šampionski pristup, ipak mislim da ne bi trebalo biti većih problema sa fenjerašem.
Zvezdaš. Robista.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by garnett »

a sto igramo u subotu, pa ne licimo ni nasta ni kad igramo 3 dana nakon eu utkamice a kamoli 2.. :?
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Ганац »

garnett wrote:a sto igramo u subotu, pa ne licimo ni nasta ni kad igramo 3 dana nakon eu utkamice a kamoli 2.. :?
Pa valjda zato što nemaju vremena da se umore od odmora. :lol:
A gostovanje Mađarima je jako teško i nama je svaka utakmica na nož, ali tako nastaju pravi šampioni i sve osim pobede za mene bi bilo neprijatno iznenađenje.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by garnett »

ma pobediti moramo, samo ja ocekujem zesce zajebanu utakmicu, iako solnok nije nista jaci od panionisa, olimpije i tako to..
a solnok je tek mali "zalogaj", za ono sto nas ocekuje nakon toga(buducnost, cedevita, partizana), i tu cemo poblize videti, realne domete ovog "novog" tima...
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by lucky#13 »

Vreme je da budemo siloviti i na jednom gostovanju u ABA ligi!
brigate BL
Новајлија
Posts: 79
Joined: Sat Apr 06, 2013 5:53 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by brigate BL »

Lazic ce biti u timu igrace
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Banex »

Što kaže Laki vreme je da već jednom rutinski dobijemo na nekom gostovanju u ABA ligi ! Pa lakše smo odrađivali neka gostovanja u evroligi nego u abi.
Ali bojim se da to neće biti ni ove subote...Iskreno očekujem tešku utakmicu uz egal u većem delu meča. Ako i u četvrtoj četvrtini "prelomimo" treba da smo zadovoljni. Solnok je tvrda domaća ekipa i kod njih u Mađarskoj niko lako nije odnosio bodove. Mi jeste da dolazimo posle dve visoke pobede, ali koliko puta nam se desilo da posle neke sjajne (uglavnom evropske) utakmice odigramo očajno u aba ligi i izgubimo kao neki paceri ? Rekao bih da smo u nikad boljem ritmu (pogotovo pojedini igrači) ali sto puta sam ostao zabezeknut kako mogu neprijatno da iznenade tako da ovaj put uopšte ne očekujem laganu pobedu ! Po izjavama nekih igrača posle Panioniosa rekao bih da su i oni svesni težine ove utakmice i da samo MAKSIMALNI pristup otvara put ka uspehu.
Što se tiče Solnoka, posebno treba obratiti pažnju na Vorena, bilo da Solnok gubi ili dobija on uvek dominira i ne sumnjam da će i u subotu biti tako. Moglo bi se o njemu malo ozbiljnije razmisliti i kao opciji za sledeću sezonu, moje mišljenje je da ima veliki kvalitet u odnosu na cenu. Tako da njega sigurno treba zaustaviti i ako to uspemo mi smo pola posla u odbrani završili.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by crazynorth75 »

Nimalo bezazlena ekipa, pogotovo na svom terenu, gdje igraju daleko bolje. Važno je nekako presjeći osovinu Warren - Bader. Obzirom da smo do sada bili u seriji utakmica sa protivnicima tankim na petici, biće vrlo važno da Raško i Bobi što prije riješe Badera, vjerujem da će Radenović i Tadija uspješno riješiti potencijalni problem na četvorki oličen u liku i djelu Brace Miloševića i Loranta.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by dacha od bosne »

Nama se u roster vraća Lazić, što je jako dobro, jer vjerujem da će odigrati čvrsto na Vorenu. Trebalo bi odmah, na samom početku, odigrati ozbiljno i napraviti neku razliku da nam se ne bi desilo neprijatno iznenađenje.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Nolle »

Ne nadajte se da će biti lako. Ni prošle sezone nije bilo nimalo prijatno gore. Da se mi vratimo sa dva boda kako znamo i umemo. Ružno i sa pola koša ako treba. Dva boda su bitna, način nije. Nakon toga, navijamo za Cibonu.
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Pravednik »

dacha od bosne wrote:Nama se u roster vraća Lazić, što je jako dobro, jer vjerujem da će odigrati čvrsto na Vorenu. Trebalo bi odmah, na samom početku, odigrati ozbiljno i napraviti neku razliku da nam se ne bi desilo neprijatno iznenađenje.
Dakle nama se ne mogu desiti "neprijatna iznenađenja" jer ovo postaje normalno da u gostima igramo očajno. Deru nas polovne ekipe. Većina igrača u padu forme, to se posebno odnosi na Marjanovića i Katića (koga čekamo već ne znam koliko a otjerasmo Šilba) što će reći da naš trener nema nikakav autoritet nad igračima što pokazuje %za slobodna bacanja. Oličenje našeg kluba je kapiten "veliki tricaš" koji kada se vodi 30 razlika lupa sa svih strana a kada je gusto nema ga nigdje. Ovo što mi igramo je divlja košarka koja zavisi od pojedinačnog učinka. Ovo što Marjanović maši je košarkaška nepismenost. Ne zanima me i ako pobijedimo ali sa ovom igrom ove sezone nema od titula ništa. Pod hitno pojačanja i ozbiljan trenerski rad našeg zamišljenog trenera poznatijeg kao "lažni šal".
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Nolle »

Jedva, isto kao prošle sezone. Mrzim ovakve ekipe. Bravo Radenoviću, bravo Nelsone, bravo Đenka.

Bobi je igrao ok u defanzivi, ali u napadu totalno loše. Sem onog ispravljenog bacanja Đenke i bek dora za Nelsona. Dosta tanko.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by lucky#13 »

Pisem sutra malo vise o tekmi...
Sada samo dajem domaci da se ode na temu igraci s pocetka sezone i da se procita kilometarski post koji sam napisao o Radenovicu. :lol: :D

@nolle
Imao je i onaj pas za nelsona iznad glave pri kraju 4/4 kada je pre toga promasio zicer za X pa u odbrani lupio bananu Keleru.
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Solnok - Crvena zvezda / 18. kolo ABA liga

Post by Nolle »

Hvala na ispravci. Smetnuh! Volim sa tobom o basketu da pričam! :D

Generalno u napadu je dosta loše odigrao, ali u odbrani je dosta toga zakrpio. Nelson je povukao sjajno, Radenovićev pivot za 70:70 je :tekila:
Locked