Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

User avatar
amiga500
Новајлија
Posts: 95
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:37 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by amiga500 »

U svakom slucaju ocekujem zanimljivu utakmicu veceras. Poslednja dva gostovanja u ABA ligi (Kragujevac i Solnoki), gdje smo stizali rezultat i na kraju trijumfovali, ulivaju mi nadu za pobjedom. Opet, s druge strane ne treba zaboraviti ocajno izdanje u Novgorodu, gdje su su igraci, ako izuzmemo Admirala, bili na kolektivnom godisnjem odmoru. Za sutersku liniju veceras ne brinem, najvise me interesuje sta cemo uraditi ispod kosa, i jednog i drugog, previse ofanzivnih skokova smo dozvolili protivniku u subotu i stara boljka slobodna bacanja. Uglavnom, bice zanimljivo veceras :kosarkas:
TE 2013. GODINE JA I DALJE VJERUJEM U NJU
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Najdoski dr. Ilija »

Са великим надањима очекујем вечерашњу утакмицу.
Као што рекох ми поседујемо квалитет да добијемо вечерас само је питање психе и припреме утакмице како ћемо у исту да уђемо.
Надам се да су дечије болести прележане и да ће се вечерас славити!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by carapan »

Katic odlican, i treba sada da udje u formu.. Simonovic je potpuno zaustavio Mekoluma, i svaka cast na tome..

Odlicna pobeda, bravo ekipo !!!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Banex »

Još jedna utakmica gde smo bar jedno poluvreme odigrali blizu očajnog...Nisam se puno nervirao jer sam znao da je Panionios prilično loša ekipa i da će na kraju morati naš individualni kvalitet doći do izražaja, ali ovo već postaje ozbiljniji problem. Kad smo zadnji put odigrali dobru utakmicu, ali CELU ? Ili bar 3 četvrtine u jednoj utakmici ?
Najviše od svih me je iznervirao Nelson sa njegovim užasnim šutem (koji postaje sve gori i gori koliko se meni čini :? ). Lako se da primetiti da trojku ne sme više ni da šutne, možda jednom u toku meča i to ako baš mora...Slobodna bacanja takođe vrlo loša, a pre mu je to bilo jedno od jačih oružja. Podseća me malo na Skota prošle sezone kada je mehanika šuta odjednom naglo počela da mu se pogoršava, Bog te pita zašto ali to je ka kraju sezone bilo sve gore i gore. Sad je isto počelo i sa Nelsonom. :twak:
Sa druge strane sve pohvale RAŠKU KATIĆU, pa i Čarlsu Dženkinsu koji su pogađali kad je bilo najpotrebnije ! I tu je mislim i naša najveća prednost u odnosu na predhodnu sezonu što imamo bar dva-tri igrača kojima neće "zadrhtati ruka" u odsudnim trenucima !
I tako se nastavljaju naše ogromne oscilacije u igri koje traju od samog početka sezone, a kraj im se ne vidi...Dobro je što na kraju uglavnom to budu pobede, ali pitanje je dokle će i to trajati.
HITNO POJAČANJE !!!!!!!!!!!!!!!!!
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by carapan »

Ima tu mana da se razumemo...

Tadija prvo.. Bobi nevidljiv.. Malo brine i Jaka Blazic, ali nadamo se iskreno da ce da prorade, kada za to bude najpotrebnije..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by dacha od bosne »

Image
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Ганац »

Katić mora još da popravi svoju igru u odbrani, a Tadija izgleda još traži poziciju i još luta u napadu a u odbrani je previše mekan. Radonja malo sporije reaguje sa promenama (ali to je moja laička procena, ipak je on trener a ja navijač) i mora da poradi sa ekipom izvođenja lopte i "plan B" a ne ako ne uspe zamišljena akcija plej tapka loptu do par sekundi pred kraj napada kada pokušava prodorom da reši a ako ne onda uručenje vrućeg krompira i šut preko ruke.
Radenović je opet odigrao doktorski.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by МоСа ВерСе »

Играчи нашег тима ударају опасан копи пејст у овом такмичењу. И на гостовању у Русији су за прво полувреме примили 40 поена. Додуше, оно што хвала Богу није исто је да нам је Паниониос дао свега 26 за цело друго.

Одлична одбрана уз феноменалну ролу Рашка Катића што ме посебно радује јер се чека да проради како би ми имали још једну доминантну петицу када Боби устане на криву ногу. Сви остали на нивоу добре тимске игре што опет радује.

Очекивао сам да ћемо играти у оној мало хали где играју грчку лигу, ето преварио сам се, тако да од вреле атмосфере није било ништа. Штавише, били су наши и хвала Oypa7 на подршци коју су нам пружили.

Сама утакмица је нешто што је већ виђено у последње време када је наш клуб у питању. Као да им треба ремена да се залуфају. Прво полувреме не баш добро ни у нападу, ни у одбрани и сва срећа да Паниониос нј неки капацитет и да нас није са'ранио у том делу игре. Други део првих пет минута мучки и онда смо стисли а они нису имали адекватан одговор на нашу јаку одбрану. Оно што ме радује јесте што смо тих последњих пет минута у треој били у бонусу а опет смо одиграли квалитетно. У четвртој је један тим био на терену, а то смо ми. То је самопоуздање, вера наших и јака глава да одиграмо добро кад је најпотребније и ту максимално користимо евролигашко искуство. Оно што је фалило данас је боље заграђивање и боље идеју у позиционом нападу поготово у првом полувремену.

Још једном да се вратим на играче. Сјајни Катић, опет одлична рола мог имењака Раденовића (посебно ми се свидео онај смеч кад је она њихова четворка кренула ка кошу), Симоновић прорадио на крају уз стандардне Нелсона и Ђенку, постаје нормала да они играју стандардно добро што је одлично. Блажич добар на почетку, после направио неке непотребне грешке и фаулове, Лаза јак у одбрани, а Боби исто добар у одбрани и као да има неки проблем у нападу где чак и кад треба да прикуца, он враћа лопту назад без потребе. Треба га неко ћушнут у главу, само је потребно дофатит' је. :D Тадија неприметан, дао једну трицу из корака у назад и, ако ћемо да нам буде појачање, требамо му дати већу улогу у нападу, у одбрани је малко промаја. Фале два у ротацији, мало се то осети, али и ови момци су довољно добри да све то заврше како треба.

Битно гостовање је добијено, остаје сад да се иде Билбау у Баскију па клање са Русима у Пиониру. Треба ићи на победу јер ми се некако чини да ће на крају бити да три тима имају 4-2 скор. Па би то могли мало да искоригујемо и опуштено играмо са Русима последње коло.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by crazynorth75 »

Očekivana utakmica i očekivan rezultat, ipak smo neuporedivo kvalitetniji od Panioniosa. Drago mi je zbog Raškove partije, odlična saradnja njega i Đenke na današnjoj utakmici. Bespotrebno predugo držanje Admirala u igri, onaj potez sa vraćanjem u igru na manje od 3 minuta do kraja i +9 za nas govori o trenerovom ziheraštvu. Pogovotovo što dolazi serija teških utakmica gdje će imati punu minutažu i potrošnju.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Il genio »

Banex wrote: Najviše od svih me je iznervirao Nelson sa njegovim užasnim šutem (koji postaje sve gori i gori koliko se meni čini :? ). Lako se da primetiti da trojku ne sme više ni da šutne, možda jednom u toku meča i to ako baš mora...Slobodna bacanja takođe vrlo loša, a pre mu je to bilo jedno od jačih oružja. Podseća me malo na Skota prošle sezone kada je mehanika šuta odjednom naglo počela da mu se pogoršava, Bog te pita zašto ali to je ka kraju sezone bilo sve gore i gore. Sad je isto počelo i sa Nelsonom. :twak:
Nikad sut za tri nije bio deo Nelsonovog ofanzivnog repertoara i on ga koristi kao poslednju opciju sto je pohvalno, mada imam utisak da je znacajno popravio taj segment ove sezone i voleo bih da vise sutira. Sa poludistance je skoro nepogresiv, a sto se tice slobodnih bacanja, nije najsigurniji izvodjac i desava mu se sa vremena na vreme da veze nekoliko promasaja, ali sta je tu je, to je Nelson. Ne stoji to poredjenje sa Skotom.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by МоСа ВерСе »

Banex wrote: Najviše od svih me je iznervirao Nelson sa njegovim užasnim šutem (koji postaje sve gori i gori koliko se meni čini :? ). Lako se da primetiti da trojku ne sme više ni da šutne, možda jednom u toku meča i to ako baš mora...Slobodna bacanja takođe vrlo loša, a pre mu je to bilo jedno od jačih oružja. Podseća me malo na Skota prošle sezone kada je mehanika šuta odjednom naglo počela da mu se pogoršava, Bog te pita zašto ali to je ka kraju sezone bilo sve gore i gore. Sad je isto počelo i sa Nelsonom. :twak:
Шутирао је тројке 2/4. шта је ту лоше? Јесте фулао два слободна и имао пар погрешних додавања, али је одиграо стандардно добро кад је Нелсон у питању.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by carapan »

Jesu mene oci varale, ili ono na utakmici bio zalizani moj carapan...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Banex »

Ok, rekao sam moj utisak je takav.
"Mladenović vara Liveranija !"
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by garnett »

bilo je pitanje vremena kada ce sudije poceti da sviraju jaki korake... znaci decko od starta sezone, jedno 3 puta po utkamici, pravi korake..
i samo se potvrdjuje ona teza, koliko je ostatak ove ekipe nemocan da prosledi najobicniji pas prema bobiju, a kamoli da ga "spoji" sa kosem..
naravno pobeda ko pobeda ok, al ove protiv panionisa su beznacajne, posto ce protiv njih svi imati po 2-0..
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Dennis Rodman »

carapan wrote:Ima tu mana da se razumemo...

Tadija prvo.. Bobi nevidljiv.. Malo brine i Jaka Blazic, ali nadamo se iskreno da ce da prorade, kada za to bude najpotrebnije..
Prošle godine, negdje u ovo doba, smo mljeli, uzeli i taj kup lagano, ali nastupio zamor kad je bilo najbitnije, dok su grobari istempirali formu baš za završnicu i na kraju nas satrali. Nadam se da sad i mi radimo nešto slično.
Nisam gledao utakmicu, ali treba razumjeti jedno - jaka odbrana uzima mnogo snage i ne bi trebalo satirati igrače, naročito na gostovanjima, ako možeš da obezbijeiš pobjedu samo tako što ćeš dodati gas negdje u 4/4 i odlijepiti se za par minuta na bezbjedno rastojanje. Vidjeli smo svi na šta smo ličili na ABA gostovanjima, nakon evroligaških utakmica, gdje moraš igrati krvavo sve četvrtine. Dobijali smo na guzove ekipe 3 puta slabije od evroligaških, a u Evroligi dobijali Kahu 2 puta... mora se to razumjeti, izduvanost je vrlo realan parametar, kako fizička, tako i psihička.

Najbitnija je pobjeda, skor 3-1 laganini, a grupa i nije najlakša baš :kolo:
Zvezdaš. Robista.
Locked