Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Nolle »

Atina – drugi deo

Ovog puta ne igra se protiv slavnog Panatinaikosa, ali crveno bela ekspedicija opet ide u Atinu. Protivnik je ekipa Panioniosa. U Pioniru, Crvena zvezda je lako slavila rezultatom 84:64, odigravši drugo poluvreme na jednom veoma visokom nivou, usput zatvorivši i najboljeg pleja Evrokupa, Erika Mekkoluma.

Crvenoj Zvezdi ova utakmica znači ostanak u trci za dalju fazu takmičenja. U utakmicu ulaze u jednom dosta pozitivnom raspoloženju, nakon odlaska Šilba, jer su uspeli da vežu nekoliko pobeda, i stabilizuju svoje redove. Čarls Dženinks u prvom redu u poslednje vreme igra sjanu košarku i izuzetno je šuterski raspoložen. Odlaskom Blejka Šilba, izgleda da je on preuzeo tu napadačku odgovornost pre svega.U Atini neće biti nimalo lako, Panionios je pokazao da može da bude žilav zalogaj. U prvom poluvremenu u Beogradu su pokazali da mogu da igraju agresivno i odgovorno.

Individualno o igračima, rečeno je praktično sve pre nedelju dana. Znaju se dobro njihove slabosti i snage, vrline i mane. Na momcima u crveno belom je samo da izađu na teren, i daju još jednom svoj makismum, i obraduju armiju navijača.

Utakmica će biti odigrana u sredu, sa početkom u 18h časova, televiziski prenos emitovaće B92.

U toku dana opširnije...
User avatar
Zvezdin Vojvoda
Новајлија
Posts: 24
Joined: Mon Jan 27, 2014 4:46 am

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Zvezdin Vojvoda »

Поздрав свима, вероватно се знамо са осталих Звездашких портала.

Мој утисак, из Пионира, је да је Паниониос једна сасвим солидна екипе. Пре свега играју доста организовану одбрану и то мислим на неком ф4 Јадранском нивоу. Такве екипе су код куће незгодне, а један од примера је Игокеа која је, прошле сезоне, завршила на првом месту, највише захваљујући доброј тимској одбрани. За разлику од прошле недеље имаћемо Лазића на располагању, па ћемо моћи да играмо агресивну одбрану од почетка меча. Ако будемо играли константно у осредњем ритну сломићемо Паниониос кад тад. Имају слабију ротацију од наше, слабије су припремљени и коначно имају мање квалитетних играча(да не кажем двојицу).

Оно што ми морамо да поправимо у наредном периоду, а невезано је за меч у Атини, је пас на пост. Морамо пронаћи најбољи начин за спуштање лопте на Бобија и Рашка. Да ли ћемо да мењамо углове додавања(акције), да ли ћемо само на тренингу да посветимо више пажње Нелсону и Џенкинсу да то коригују или ћемо центре тражити преко крилних центара(Раденовић, Драгићевић) све је једно, али то мора да се поправи до утакмица са Цедевитом и Партизаном у Јадранској. Нама следеће три утакмице у Јадранској могу да зацементирају прву позицију на табели(ако бисмо их добили), која би требало да обезбеди макар квалификације за ЕЛ. До важних победа можемо да дођемо само ако у наредним недељама будемо добро тренирали и ако нас фортуна погледа па преживимо наредне недеље без повреда.

Очекујем финале купа Звезда - Мега Визура, надам се да наши помоћници већ раде скаутинг Меге.
СВИ ЗАЈЕДНО !!!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by dacha od bosne »

Pozdrav Vojvoda i dobrodošao :ziveli:

Što se utakmice tiče, mislim da je pravi parametar za ono što možemo da očekujemo u nastavku ABA-e. Kao što si i rekao, nisu naivni...igraju sasvim solidno. Igraju čvrstu odbranu, ali mislim da su kratki u rosteru i da nemau snage za 40 minuta ozbiljne košarke. To treba iskoristiti i pobjediti. Bitno je samo da se što manje trošimo, pa po mogućnosti treba izbjeći neizvjsnu završnicu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by carapan »

Bice mnogo gusto sutra... Bojim se iskreno poraza...

Ali do kraja verujem u ove momke :zastavaGRB:
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Ганац »

Pozdrav Vojvoda,lep prvi upis (ili je to drugi nema veze) dobro došao na ovaj forum.
Sutra ako upadnemo u mašinu i ritam Panioniosa možemo gubiti na poluvremenu i desetak razlike ali ipak smo mi i igrački i timski jači od njih i pobeda je daleko izvesnija od poraza.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by МоСа ВерСе »

Поздрав Војводо и добродошао.

Нама је сутра бити или не бити у Еврокупу.
Очекујем паклену атмосферу на трибинама, и утакмицу сличну као са Солноком.
Надам се победи јер смо објективно јачи и опет се ми питамо. Оно што бих волео јесте да ова двојица (Боби и Рашко) буду бољи него у Мађарској, а спољна линија ће већ да расподели одређђени процента кошева.
Идемо Цигани до нове победе. :zastavaGRB: :zastavaDS:
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Banex »

Zvezdin Vojvoda wrote:
Очекујем финале купа Звезда - Мега Визура, надам се да наши помоћници већ раде скаутинг Меге.
Pozdrav Vojvoda !
Oko ovog tvog očekivanja, ja bih rekao da je ono realno koliko je i realno da FMP pobedi partizan već u četvrtfinalu. Pritom ne mislim ni da je to nerealno s obzirom na sve goru situaciju u njihovom taboru. Jer, ako oni dođu do meča sa Megom veruj mi nema šanse da će njih Milojević izbaciti, on će učiniti sve što je do njega da ih ne pobedi jer velika je to grobarčina. Pa pred svaki meč u ABA ligi on priča kako je partizan favorit, da će se oni boriti koliko mogu ali da bukvalno nemaju šta tu da traže...Ne sumnjam da će tako biti i pred eventualno polufinale kupa.
Elem, što se tiče našeg susreta sa Panioniosom, to će biti jedna od onih utakmica gde će domaći teren strahovito mnogo da znači. Njihova hala je mala, navijači će se tu skrkati i urlati, vrela će biti atmosfera to je sigurno. Koliko će se to odraziti na našu ekipu nisam siguran, jer mi smo pokazali da možemo da igramo dobro na evropskim gostovanjima (Kaha Laboral i Lietuvos Ritas) međutim na gostovanjima u aba ligi je to mnogo gora priča, a i tu do sada nismo išli na neko "vrelo" gostovanje.
U svakom slučaju očekujem jako tešku utakmicu bez obzira na visoku pobedu u Beogradu, oni se na to neće obazirati ni malo ! Ako želimo da ih pobedimo moraćemo bukvalno da odigramo sa 100 % svojih mogućnosti. E sad, ne znam ni koliko je pametno tako nešto raditi zbog ne daj Bože neke povrede...Ipak očekujem pobedu sa par poena razlike jer individualni kvalitet je svakako na našoj strani.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Zvezdin Vojvoda
Новајлија
Posts: 24
Joined: Mon Jan 27, 2014 4:46 am

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Zvezdin Vojvoda »

Тешко да ће бити неке паклене атмосфере. На утакмице Паниониоса ретко дође преко 500-600 људи. Само да ми када успоставимо своју игру изгурамо то до краја и неће бити проблема. Овој победи се сигурно неће у зубе гледати, нека добијемо и тројком у последњој секунди бићу задовољан.

Хвала свима на поздравима, надам се да ћемо проводити пријатно време овде ;).
СВИ ЗАЈЕДНО !!!
User avatar
Zvezdin Vojvoda
Новајлија
Posts: 24
Joined: Mon Jan 27, 2014 4:46 am

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Zvezdin Vojvoda »

Banex wrote: Pozdrav Vojvoda !
Oko ovog tvog očekivanja, ja bih rekao da je ono realno koliko je i realno da FMP pobedi partizan već u četvrtfinalu. Pritom ne mislim ni da je to nerealno s obzirom na sve goru situaciju u njihovom taboru. Jer, ako oni dođu do meča sa Megom veruj mi nema šanse da će njih Milojević izbaciti, on će učiniti sve što je do njega da ih ne pobedi jer velika je to grobarčina. Pa pred svaki meč u ABA ligi on priča kako je partizan favorit, da će se oni boriti koliko mogu ali da bukvalno nemaju šta tu da traže...Ne sumnjam da će tako biti i pred eventualno polufinale kupa.
Spoiler: show
Не слажем се са тобом да ће их Милоје пустити, шта више знам да играчи Меге највише од свега прижељкују победу над гробљем да докажу свима да приче о пуштању нису тачне. Веруј ми да једнако то желе њихови цигани(Мицић, Јокић, Миловановић), али и гробари(Варда, Миљеновић, Дангубић). Мега ће у односу на претходни меч бити јача за Радовића, а Партизан слабији за Милосављевића и Тепића. Само да се не посеру као МЗТ у првих 12 минута и добиће их сигурно. Милоје није та глава да пушта полуфинале купа, ипак је он бивши звездаш и то што сада навија за ккп не значи да мрзи нас. Иначе, по мом мишљењу нама више одговара да у финалу играмо са рањеним горбљем, него са Мегом. Пре свега што смо тренутно јачи, спремнији, а и што би ваљало да поново започнемо сезону са 2:0 у дербијима и да их полако навикавамо на поразе.
СВИ ЗАЈЕДНО !!!
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by lucky#13 »

Od kada je to Jokic cigan ?
Decko je do prosle godine bio redovan na partizanovim utakmicama.

Ja sam pristalica toga da ce partizan do finala da ima bleju od utakmica. Kakva crna Mega s Milojem na klupi. Mogu da igraci budu nalozeni koliko hoce, po samoj taktici i rotaciji se vidi da je protiv partizana s pola gasa.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by dacha od bosne »

Ajd' vi o Megi, Jokiću i kompaniji na temu "Kup Koraća" moliću lijepo, uz pjesmicu "Aj, prošetala Suljagina Fata..." :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Dragan Wien
Новајлија
Posts: 2
Joined: Tue Jul 02, 2013 12:14 am
Location: wien

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Dragan Wien »

ne znam svi misle da ce biti teska utakmica i da ce biti tesko pobijediti,ali ja mislim da ce mo ih sutra poprilicno lako oduvati sa parketa,jednostavno kvalitet je na nasoj strani,od starta sa jakom i cvrstom odbranom i uz standardno dobre djenku i admirala ocekujem i eksploziju jake i kapitena...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by dacha od bosne »

Danas Dragane :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by Nolle »

Ko se plaši ovog Panioniosa, nek ne gleda utakmicu. 10-15 razlike i protiv njih i protiv Nižnjeg i plasman dalje. Protiv Bilbaoa šta uradimo uradimo. Mada mislim da i to možemo da dobijemo bez tog jednog igrača u rotaciji. Ovi momci su dosadašnjim igrama zaslužili punu našu podršku u svakoj utakmici i da ni na trenutak ne sumnjamo u njih. Svaku utakmicu gledam izuzetno opušteno, jer je samo pitanje vremena kada dižemo stepen prenosa i dajemo jači gas. Čak i za Mađarsku sam bio siguran, i onda kada je Vojvoda pogađao iz nehata. Jer, momci su puni samopouzdanja i imaju karakter. Kroz sezonu, grade mentalitet pobednika, i iz utakmice u utakmicu ići će to sve lakše i lakše.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Panionios - Crvena zvezda / 4. kolo Euro Cup

Post by garnett »

s obzirom da je radonja najavio da treba zaustaviti mccolluma, kapiram da ce nas isti danas natrpati.. posto uvek sve uradimo suprotno od onoga sto najavi :koka:
Locked