Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA liga

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA liga

Post by Nolle »

Podgoričani dolaze u Pionir

Image

Novo kolo Jadranske lige je pred nama, 19. kolo po redu. Novi protivnik Crvene zvezde Telekom je podgorička Budućnost. Utakmica će se igrati u dvorani Pionir u nedelju sa početkom u 19 časova. Ulaznice za ovaj susret su u prodaji od danas, na svim prodajnim mestima Eventima. Cene karata su: 200 dinara za tribine, 600 dinara za parter, plava i bela loža su 1000 dinara, dok je za ložu potrebno izdvojiti 1500 dinara.

U prvom susretu ove sezone, Crvena zvezda se iz Podgorice odnosno Morače vratila poražena, rezultatom 62:60, tako da treba očekivati jednu izuzetno motivisanu Crvenu zvezdu, koja će želeti da pokaže da je to bio samo jedan slab dan. Posle nekog vremena, u roster Budućnosti se vratio i povređeni Aleksandar Ćapin, na utakmici protiv Širokog. Ipak, iako je bio u protokolu za utakmicu, nije ulazio u igru. U poslednje vree, Budućnost igra dosta dobro, i sem poraza u Zagrebu od Cibone u poslednjih 6 utakmice imaju 5 pobeda. Nakon ispadanja iz Evro kupa, potpuno su se posvetili borbi u Jadranskoj ligi i plasmanu na F4. Povratak Ćapina, označava da je možda i taj cilj blizu.

Roster Budućnosti je ispunjen talentovanim, ali i pre svega iskusnim igračima.

Na poziciji plejmejkera su Aleksandar Ćapin i Nemanja Protić, kao dva najiskusnija igrača, uz talentovanog Nikolu Ivanovića. Nemanja Protić je došao kao pojačanje u Podgoricu za vreme dok je Ćapin bio povređen. Nažalost nije se snašao, pa je veću odgovornost na tim utakmicama preuzeo Nikola Ivanović, koji u poslednje vreme igra u dosta dobroj formi. Protić je takođe i ljubiteljima košarke u Srbiji poznat igrač, jer je u pitanju bivši košarkaš FMP-a, koji je nekoliko sezona proveo u timu iz Železnika. Sjajan trio plejmejkera ima trener Igor Jovović, takođe može i kombinovati igru sa dva plejmejkera na terenu u nekim postavkama igre. Aleksandar Ćapin je prošle sezone bio ubedljivo najbolji igrač lige, i svi znaju koliko je on opasan igrač, pogotovo u toj 2na2 igri i u šutu za dva poena, pogotovo iz desnog driblinga. Ipak, on je svoju poslednju utakmicu odigrao početkom decembra i pitanje je u kakvoj je formi. To naravno ne treba da zavarava, jer je reč o jednom od najkvalitetnijih igrača Budućnosti. Nikola Ivanović je možda pratično i projekat Crnogorske košarke, reč je o izuzetno talentovanom igraču, koji je do sada praktično uvek koristio svoju priliku na terenu. Naši navijači ga se sećaju i kao strelca pobedničke trojke, na utakmici protiv naše reprezentacije u Kombank Areni.

Spoljnu liniju popunjavaju još 4 igrača, to su: Suad Šehović, Vladimir Mihailović i Aleksa Popović, uz njih trojicu, spoljnu liniju od 7 igrača popunjava Marko Mugoša. Aleksa Popović i Suad Šehović su starteri na pozicijama beka šutera i niskog krila. Vladimir Mihailović je njihova zamena, u pitanju je igrač koji igra na poziciji dvojke, i koji može da odgovori igri na poziciji plejmejkera. Ipak, zato što je Budućnost popunjena na poziciji 'jedinice', Mihailović igra isključivo na poziciji dvojke, dok se Šehović i Aleksa Popović menjaju na poziciji niskog krila. Marko Mugoša je igrač koji ima izuzetno malu minutažu, i praktično je igrač koji popunjava roster. Šehović je jedan od najvećih potrošača lopti u ekipi Budućnosti, pogotovo u šutu za 3 poena. Posle Akindelea je i igrač sa najvećim prosečnim indeksom. Za druge strane, Aleksa Popović je jedan izuzetan igrač, koji se u napadu dosta oslanja na svoj prodor, jer je šut dosta upitnog kvaliteta. Mihailović kao izmena, daje jednu agresivnost i fizikaliju, i popravlja šut za 3 poena, pogotvo kada ulazi umesto Alekse Popovića.

Kao što se vidi, povratkom Ćapina, spoljna linija Budućnosti će dobiti na još većoj dubini. Pratično će imati svaku poziciju dupliranu, što je zaista dobro za agresivnu i defanzivnu košarku koju igra ekipa Budućnosti.

Unutrašnja liniju predvodi snažni i visoki Akindele. Koji je najbolji igrač Budućnosti ove sezone. Postiže 10 poena po utakmici uz 7,6 skokova i procenat šuta za dva oko 60%. Zaista je nosioc igre Budućnosti. Povratkom Ćapina, Budućnost će dobiti i tu igru iz pikenrola, odnosno igru 2na2. Uz njega, na poziciji četvorke tu je iskusni Čeda Vitkovac, koji je i bivši košarkaš Crvene zvezde. Ove sezone igra slabije, ali to je i razlog jer je okružen velikim brojem kvalitetnih igrača, pa možda i ne oseća toliku potrebu za velikim brojem potrošenih lopti. Na poziciji četvorke on daje tu širinu Akindeleu koja mu je potrebna. Uz njih dvojicu, tu su još Miloš Komatina, jedan izuzetno čvrst igrač koji može da odgovori igri na obe unutrašnje pozicije, onda Vil Kolman jedna atipična petica sa visinom od 205 cm, i peti visoki igrač još jedan bivši igrač Crvene zvezde Bojan Subotić koji može da uskoči po potrebi, pa čak i odigra neku rolu u većoj minutaži.

Podgorička Budućnost je ove sezone, jedan izuzetno selektiran tim, za uslove Jadranske lige, i tim koji je popunjen na svom pozicijama. Trener Jovović radi agresivnosti, koristi i pun potencijal klupe ponekad, odnosno svih 12 igrača. Najčešće je to ipak, sa 9-10 igrača rotacija, i to 9-10 igrača koji su iskusni i kvalitetni.

Kao što je rečeno, u poslednjih 6 utakmica, imaju 5 pobeda i u izuzetnoj su formi u poslednjih mesec dana. U tih poslednjih 6 utakmica, ostavljali su protivnike na 68,8 poena po utakmici, uz prosečan šut od 49,2% za 2 poena i 27,7% za 3 poena.

Iako Crvena zvezda u svojoj dvorani ima sjajan niz nepobedovosti i pratično ispraća svoje protivnike sa velikom razlikom, treba biti oprezan, jer ekipa Budućnosti može biti izuzetno žilav zalogaj za crveno bele.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by dacha od bosne »

Nolle rides again :konjanik:

Nadam se pobjedi, mada bi poraz mogao da izbaci komšije sa f4 Image
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by МоСа ВерСе »

dacha od bosne wrote:Nolle rides again :konjanik:

Nadam se pobjedi, mada bi poraz mogao da izbaci komšije sa f4 Image
Имаће Подгоричани прилику да у директном дуелу са комшијама избаце Партизан. Па нека се кољу тада. ;)

Јако битна утакмица где видим да се и спустила цена улазница на 200 динара што је ок. Да се напуни Пионир и у једној лепој атмосфери победимо Будућност и сачекамо куп у најпозитивнијем расположењу.

Будућност има доста добрих појединаца на свакој позицији, али мању ротацију од нас где видим да ће бити наша предност. Очекујем да то реализујемо у последњој четвртини, али и пре тога ако проради хаубица споља.

Идемо Цигани да се осветимо за пораз у првом делу првенства.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
daba
Звездаш
Posts: 147
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:16 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by daba »

Dolazi nam ekipa Buducnosti sa kojom smo do sada odigrali 73 meca.
CRVENA ZVEZDA - BUDUCNOST
STATISTIKA

UKUPNO ODIGRANO DO SADA 73 MECA
42 POBEDE I 31 PORAZA
U PRVENSTVU 46 SUSRETA 27-19
U PLEY OFFU 5 SUSRETA 4-1
U PLEY AUTU 2 SUSRETA 2-0
U KUPU 1 SUSRET 0-1
JADRANSKA LIGA 19 SUSRETA 9-10



PRVI PUT SU SE SASTALI U SEZONI 1980/1981
NAJVECA POBEDA U SEZONI 1982/83
117-87 (+30)
NAJVECI PORAZ U SEZONI 1986/87
89-63 (-26)
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by Banex »

Iako ekipa Budućnosti ima određeni kvalitet (nadprosečni za aba prilike), mislim da ćemo lako rešiti ovu utakmicu. Dole smo izgubili u vrlo sumnjivim uslovima, na granici regularnosti, i mislim da je vreme da im vratimo sa jedno 20 + razlike, onako šmekerski.
Druga stvar, veoma je važno ostvariti pobedu da bi se na pravi način ušlo u završni turnir kupa tako da ipak očekujem maksimalnu ozbiljnost i ne sumnjam da će dobar rezultat doći. Očekujem priliku i za Rebića i Tejića pred kraj utakmice. U stvari kad bolje razmislim, ne mora ni tih 20 razlike, bolje da se nosioci igre ne umaraju previše pred kup...može i 6-7 razlike sa dobro raspoređenom minutažom.
"Mladenović vara Liveranija !"
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by lucky#13 »

Buducnost ko buducnost. Ocekujem laganu pobedu.
Oni imaju ubedljivo najgoreg trenera u celoj ABA ligi. Sa pristojnim trenerom ovaj solidan tim bi vec sada razmisljao o F4.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by Dennis Rodman »

Budućnost - tu moramo početi, za dobru budućnost "paklenog februara" :dedica:

Image

Aj' kad sam navalio na Budućnost, nadam se 20 razlike već na pola 4/4, da gledamo malo Rebića i Tejića, Stojanovića.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by Ганац »

Prerano smo mislili da je utakmica završena i odatle ona 4/4 loša, dosta loših rešenja u napadu, Raško je uzeo previše šuteva za sebe a Đenka premalo, Simonović premalo šuteva uzeo (čak sam pomislio ne gledajući statistiku da nije ni šutirao), Tadija i dalje pokušava ali mu ne ide,Radenović je bio baš onako vrlo koristan ali banana đenke je stvarno za pamćenje.
u svakom slučaju još jedna utakmica je "odrađena" i sada idemo dalje, valjda će mo u međuvremenu sobiti tu trojku kao pojačanje, jer se definitivno vidi da nam u rotaciji nedostaje igrač.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by crazynorth75 »

Loša prva, očajna zadnja, jako dobre 2. i 3/4, je neki rezime. Raduje sjajna partija Radenovića, on i Admiral su i izvukli ovo. Volio bih da je Nelson više odmarao jer nam predstoji kup i novo trošenje, a on nam je ubjedljivo najbitniji šraf u ekipi, pogotovo odlaskom Šilba. Krivo mi je i što je ovaj ziheraš prenio i na igrače svoje jajarenje, pa tako Đenka ne opali onu trojku kad je bio sam u ćošku, a dvojica na skoku. Dobar potez Radonjića je što je dao više minuta Tadiji, bez obzira što je ovaj u lošoj formi, mislim da bi nam mogao koristiti u utakmicama raspleta. Volio bih i da su Tejić i Stojanović uzeli više minuta. Uglavnom, očekivana pobjeda koja je mogla biti i ubjedljivija, solidno rasporođena minutaža, nije mi jasno ni da kod njih više ne igra onaj Coleman.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by Il genio »

Jos jedna ruinska pobeda u Pioniru. Drago mi je sto je Radonjic forsirao Jaku i Tadiju iako im nije islo. Tadija u prvom poluvremenu pokazao znake zivota, u drugom nista. Veceras je bilo uzivanje gledati Radenovica, kakvi potezi, kakve 4 asistencije, kakva kosarkaska inteligencija... Image Indeks 21 za 16 minuta.
Rasko je odigrao dosta dobro, a mogao je jos bolje da nije promasio nekoliko zicera, ali najbitnije je da se vraca u staru formu i on ce biti najvece pojacanje u nastavku sezone. Bobi takodje solidan, nadam se da je kriza iza njega i da je spreman da u nedelju ponovo napuni komsije. Nelson standardno dobar, Djenka igrao sa pola gasa...

Kup je nas! :zastavaGRB:
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by lucky#13 »

Za mene je Tadija opet bio basketas i opasno me nervira,ali dobro da ne mracim. Radonjicu zameram rotaciju u prvom poluvremenu,do tada najboljeg igraca,koji je igrao bez greske, je izveo u 6 minutu i nije ga vratio do 3/4 (Radenovic).

Inace sto se same tekme tice, opisao sam je jos pre pocetka.
lucky#13 wrote:Buducnost ko buducnost. Ocekujem laganu pobedu.
Dominirali smo od pocetka do kraja,cak smo probali par minuta da igramo i neku zonu. Delovalo mi je da igramo s 50% snage, tako da ocekujem dosta u kupu!

Inace Stella (covek uvek ima dobre informacije) je danas na kkcz forumu napisao da je sansa za pojacanje do sutra 50/50 , meni je receno da najverovatnije nema nista od toga za sada,tako da videcemo, sve je moguce u zemlji Srbiji.
Last edited by lucky#13 on Sun Feb 02, 2014 10:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by dacha od bosne »

Naša velika prednost je to što imamo širinu. To što je izveo Radenovića i što ga nije morao vraćati do 3/4 pokazuje da imamo više opcija u datim trenutcima i mislim da se forma dobro tempira za najvažnije mečeve koji su pred nama.
Ja imam samo zamjerku za 4/4 što nisu više minuta dobili mlađi igrači. Mislim da je tu Radonja pogrješio. Al', rođendan mu je, pa da mu oprostimo :D
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by Nolle »

Laki, reci šta ti je na duši za Tadiju, da mogu i ja da se nadovežem.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda Telekom - Budućnost VOLI / 19. kolo ABA li

Post by crazynorth75 »

Nije nikakvo mračenje napisati svoj stav. Iako ja mislim da bismo od Tadije mogli imati koristi u skorijoj budućnosti, dakle laki samo pucaj.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked