Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by Nolle »

Nažalost neću stići da uradim najavu, možda ako ugrabim vremena večeras, ali teško. Ako hoće, može da pokuša neko drugi. Izveštaj će biti napisan. :)
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by Banex »

Ma u redu je, što uvek mora biti neka "oficijalna najava" ? :)

Elem, očekuje nas dosta težak meč ali rekao bih ne teži od onog protiv Ritasa u gostima. Dodatna otežavajuća okolnost će biti umor koji je sigurno prisutan od utakmice sa Zadrom. Međutim verujem da možemo do pobede, u najgorem slučaju nekog tesnog poraza koji ćemo moći da nadohnadimo u Beogradu.
Sad se tek vidi kakva je šteta što Lipovij ne može da igra u evrokupu, mislim da bi mu te jake utakmice MNOGO značile. I njemu, a naravno i ostatku ekipe. Ali dobro sad, šta je tu je moraće nekako do f4 ABE da se uigra, predpostavljam da je najvažniji rad na treninzima. Mada opet kad malo bolje pogledamo nema ni puno vremena za treninge.
U svakom slučaju, ja očekujem pobedu i to ću verovatno i odigrati, sigurno će biti pristojna kvota na nas. :D

IDEMO MOMCI DO JOŠ JEDNOG TRIJUMFA !!! :vitez: :zastavaGRB:
"Mladenović vara Liveranija !"
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by garnett »

budilnik koristi uglavnom 8 igraca..
na pleju su im pre svega odlicni suteri, ahearn i strelnieks, al su losiji u organizaciji napada i odbrani...
medju bekovima je i minard, nekostantan suter, moze spolja da sutira 0/10 a moze i 5/5, zavisi kako vetar dune..
na 2-3 su salenga i drzodov, koji su bolje verzije, ili pre da kazem iskusnije verzije "lazica i simonovica"..
na cetri je summers, undersized cetvorka, jak ko konj, moze i spolja da ubaci ako mu se ostavi prostora...
na centru su darjius koji el klasa, i anisimov koji visinom moze da zatvori reket i ubaci po nesto u napadu, al je daleko od klase bobija, jelte...
oni su ekipa koja se dobija na odbranu, da ne kazem tucu, nikako ne treba uci u trku sa njima, mada smo mi poznati da volimo da se prilagodjavamo protivniku..
User avatar
amiga500
Новајлија
Posts: 95
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:37 pm

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by amiga500 »

Uporedna statistika na stranici
http://www.eurocupbasketball.com/eurocu ... 3#!preview

Sudije spanac GARCIA GONZALEZ, JUAN CARLOS i dva poljaka ZIEMBLICKI, GRZEGORZ i PASTUSIAK, PIOTR
TE 2013. GODINE JA I DALJE VJERUJEM U NJU
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by musemic »

Ko su pa ovi...naki budilnici...oni da nas izbace?
Ma daj...
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by Nolle »

Budiveljnik nije nimalo naivna ekipa. Imaju 3 Litvanca u svojoj ekipi, i navijači Žalgirisa dolaze zbog njih, a i zbog toga što sa sezonskom Žalgirisa mogu da gledaju utakmice Budiveljnika. :)

Svi potenciraju Lavrinoviča, a tu postoje još 3-4 izuzetno nezgodna igrača. Mi npr imamo možda i odgovor za Lavrinoviča na poziciji 5 time što ćemo spuštati Radenovića, ali za atletu koji je Samers na poziciji 4 nemamo. Tadija će morati da igra u ove dve utakmice dosta dobru individualnu odbranu na njemu. Tejiću se ni ne nadam, njemu sudije čim ga vide sviraju dve lične. :)

Spoljna linija im je izuzetno šuterski nepredvidiva. Pogotovo Ahearn koji je procentualno jedan od najboljih šutera u Evrocupu, ako ne i najbolji 55% za 2 poena i 48% za 3 poena u 8 utakmica. Minard nema neku sezonu u Evrokupu, ali mu zaista nije strano da natrpa koš protivnika, i kao treći spoljni igrač tu je Strelnieks, koji je tu možda i najslabiji, ali je isto igrač sa 10ak poena u rukama. Njihova spoljna linija je izuzetno napadački potentna, i ne sme se ući u nikakva trčanja sa njim. Pogotovo Ahearn će to kazniti.

Imaju i odgovor na Bobija u vidu 216cm visokog Anisimova. Tako da ni Bobi možda neće moći da ostvari toliku prednost.

Rotaciju od tih 7-8 igrača popunjavaju Salenga i Drozdov i to je to.

Ne mogu samo da provalim ko im je back up četvorka. Ne verujem baš da Salengu dižu na 4. Rotiraju samo 3 visoka igrača Anisimova, Lavrinoviča i Samersa na 4/5. I oni uzimaju oko 70 od 80 minuta na tim pozicijama.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by МоСа ВерСе »

Ноле, ако ти није проблем и имаш времена, напиши шта би ми требали да користимо у дуелима против њих. Колико сам разумео, бар да им спакујемо спољну линију и оптерећење на плеја пошто су ту танки?
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by Ганац »

Za sve njihove spoljne igrače mi imamo odgovor, nama jedino može problem da napravi "Naci" sa pripaljivanjem trojki i izvlačenjem našeg visokog igrača (Raleta ili Bobija), tu vidim mogućnost da zbog brzine na Lavrinoviča izađe Raden a da njihovu četvorku pokriva naša petica, ili da igramo sa dve četvorke jedan deo utakmice.Njihove spoljne igrače moramo od početka da davimo i da ih nerviramo, da ih izbacimo iz ritma.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by МоСа ВерСе »

Ганац wrote:Za sve njihove spoljne igrače mi imamo odgovor, nama jedino može problem da napravi "Naci" sa pripaljivanjem trojki i izvlačenjem našeg visokog igrača (Raleta ili Bobija), tu vidim mogućnost da zbog brzine na Lavrinoviča izađe Raden a da njihovu četvorku pokriva naša petica, ili da igramo sa dve četvorke jedan deo utakmice.Njihove spoljne igrače moramo od početka da davimo i da ih nerviramo, da ih izbacimo iz ritma.
Сва срећа те Раден може петицу да одигра у том случају. Знам да је играо петицу у оној лудој четвртини где смо стизали Макаби у Пиониру и показао се као одличан.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by Najdoski dr. Ilija »

Dal moze Tadija da ga isprati?
Inace smatram da moramo da idemo na pobedu jer jedino u tom slucaju bi i eventualni poraz bio podnosljiv!
U suprotnom, odnosno ako bi nesto mrsili, pokusavali nesto da "kontrolisemo rezultat", mogli bi da "izginemo".
Mada neverujem da mogu da nas nabiju sa nekom razlikom koja u Beogradu nije nadoknadiva!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by Ганац »

Najdoski dr. Ilija wrote:Dal moze Tadija da ga isprati?
Inace smatram da moramo da idemo na pobedu jer jedino u tom slucaju bi i eventualni poraz bio podnosljiv!
U suprotnom, odnosno ako bi nesto mrsili, pokusavali nesto da "kontrolisemo rezultat", mogli bi da "izginemo".
Mada neverujem da mogu da nas nabiju sa nekom razlikom koja u Beogradu nije nadoknadiva!
Tadija njega može da čuva van reketa a u reketu mu verujem nije dorastao.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by Banex »

Nemojte onda opet da se čudite kad Tadija IZDOMINIRA ! :D
"Mladenović vara Liveranija !"
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by garnett »

ocajno sudjenje, ocajna igra u vecem delu utakmice sa nase strane, al na kraju mozemo biti "zadovoljni" sa samo -3...

naravno ne treba se zavaravati da ce revans biti maciji kasalj i da cemo lako izaci na kraj sa njima, dalje mozemo samo uz daleko ozbiljniji pristup, prvenstveno u odbrani, a posle i u napadu...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by crazynorth75 »

Utakmica onako, na mahove, amplitude dobre/loše igre su baš varirale. Šteta, moglo se dobiti, mislim da imamo mnogo bolje igrače od ovih, ovaj put je odbrana podbacila, probijali nas ko djecu, al' opet smo se vratili. Nelson dobar, vidi se da ga je trebalo malo osvježiti protiv onog glupog Zadra. Raško nas držao veči dio utakmice, bitno je da imamo dobre šanse u revanšu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: Budiveljnik - Crvena zvezda / Euro Cup

Post by Велики Делија »

S obzirom na to koliko lose smo igrali, jos smo dobro i prosli. Sanse za prolaz postoje, samo sto mora ovo mnoooogo bolje.
Locked