Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Nickcooler »

Десант на Загреб

Image

Време је да затворимо лигашки део АБА лиге и да се окренемо Ф4, који ће се играти у Београду, пред нашим навијачима, у нашој организацији, јер смо већ пре које коло обезбедили прво место на лествици регионалне лиге. Али, пре тога ваља отпутовати у Загреб и одиграти задњу утакмицу лигашког дела.

Утакмица која би требала да представља само формалност. То је што је. Ми смо први, а остали нека се поређају како хоће. Али, гостовање у Загребу никад није само још један одлазак по бодове ван Београда. Никада није било. Није ни данас када је једино питање са којом разликом ћемо очеткати Цибосе, као што није било ни 1998. када су сви играчи трчали колико их ноге носе у тунел, а предмети летели ка њиховим главама. Добро, Миленко Топић је шприцерски ушетао у тунел.

О томе која екипа је боља кошаркашки не треба да трошим прсте и слова. Јасно је као дан да смо ми бољи и да не треба постављати питање победника. Ипак, ако узмемо у обзир да смо сви ми, свих нас 24.232 на трибинама и њих 12 момака на терену, као и читав стручни штаб, изнели у среду једну велику и тешку победу, морамо бити обазриви. Ипак је то Цибона, колико год да смо на папиру јача екипа. И никад се не за шта носи сутрашњи дан.

Дакле, опуштања нема. Идемо на победу, нарочито што ће очи бити упрте и у дуел друга два загребачка клуба који може да утиче на нашу судбину. Ја блато са ципела обично обришем о тротоар, али не волим да се оно залепи за ципеле, нарочито кад идем да освојим неку девојку коју сам дуго желео. Да објасним ову метафору: брига ме да ли ће се сценарио Цедевита добија Партизан, а Цибона Звезду остварити па ћемо морати да се рвемо по блату на Ф4 са онима који се у њему најбоље сналазе; ја знам да смо најбоља екипа и да играмо најбољу кошарку, као и да смо све три екипе добили у лигашком делу. Значи, можемо, али... Ако налетимо на Партизан, то ће бити све само не кошарка. Зато треба одиграти са Цибоном сасвим озбиљно. Треба их поставити на своје место, уосталом, натерати их да им се напуне гаће кад само помисле да треба да дођу у Београд крајем априла.

Цибоси ће бити набријани, Шарић је већ изјавио како би волео да види људе поред терена које треба да помериш када хоћеш да изведеш аут, као у време његовог оца. Али је исто тако изјавио и да кош не види од Бобија када овај стане у рекет.

Е па, желим, а мислим да ми се придружује и васколико звездаштво, да поручим Шарићу, а и осталим играчима Цибоне да ће често питати зашто Бобију тата није стаклорезац, а да ће публика на самој аут линији бити ту само да улепша угођај.

Загреб цели сада се весели, црвено - бели...
Last edited by Nickcooler on Sat Mar 29, 2014 1:36 pm, edited 3 times in total.
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Nolle »

Sasvim dobra najava! Do večeras ću i ja ubaciti nekoliko statističkih podataka i to je to.

Bravo Nick! :ziveli:
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Nickcooler »

Статистика је као бикини. Ја то прескачем и одмах идем на ствар. :ziveli: :srbinosm:
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Najdoski dr. Ilija »

Надам се да ће Липа добити значајнију минутажу и да ће под утиском Арене показати шта зна!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by dacha od bosne »

Bravo Niče kuleru...pa da ih otresemo sutra i da napune gaće pred F4 :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Ганац »

Ja ću da pomenem Dačinu priču i moje pisanje da će Cibona ako joj treba do kraja pobediti sve, pa i nas. U to ne sumnjam, zato su ti pozivi navijačima i ulaznice će biti vrv skoro džabe ili džabe, biće izvršen pritisak na sudije jer i sam Šarić kaže u slučaju da oni pobede biće jedan Hrvatski klub u EL, a to nije zanemarljiva stavka u ovom slučaju.
Mi izmoreni i psihički ispražnjeni utakmicom u sredu, idemo na megdan Ciboni koja se sedam dana pripremala za njega, i pored toga šta se desi u "Draženovom domu" mi smo najozbiljniji kandidat za osvajanje šampionskog prstena bez obzira na protivnika u polufinalu.
Rećiću jednu malu jeres ja ipak razmišljam o Sredi i Uniksu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by dacha od bosne »

Tačno Ganac, samo ja ipak vjerujem da smo mi toliko jaki da sa pola snage možemo pobjediti Cibonu. Ipak oni imaju samo prvu petorku i možda još jednog igrača i to je to.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by crazynorth75 »

CooleruNiče forum ti ponovno kliče :ura: Elem, volio bih da vidim Lipog ovaj put mnogo više na terenu, da se minutaža optimalno rasporedi, treba misliti i o opterećenju Uniks je već za par dana. Od Cibosa smo bolji, mnogo duža klupa, najvažnije je poremetiti osovinu Blesingejm - Šarić, misli da bi Demarkus mogao poprilično da uneredi Blessa koji je jako dobar igrač. Znači samo jako na njega, daviti ga konstantno sa Lazom, Demarkuson, Jakom, pa i malim Rebićem, što da ne. Očekujem punu halu, nedelja, 16h idealan termin za ovako lijepu utakmicu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Banex »

Biće ovo izuzetno teška utakmica za nas. Momci su "ispražnjeni" u svakom smislu, što je skroz normalno s obzirom kakva je utakmica odigrana u sredu. Ali eto nadam se da će naći motivaciju u obezbeđivanju polufinala ABA lige sa Cibonom i da će smoći snage da pobede u Zg. Uz to igramo i protiv najvećeg rivala iz Hrvatske i to nije mala stvar. Sa druge strane, oni već danima prave vrelu atmosferu, bice hala puna sigurno. Videćemo kakvo će i suđenje biti, nije ni to mala stvar. Vrlo moguće da će se pogurati Cibona i to onako pošteno, a s obzirom da će najverovatnije biti egal meč, to bi jako lako moglo da presudi. Isto očekujem i na meču partizana i cedevite u korist sokića.
Ipak kao što ste rekli mi smo ubedljivo kvalitetniji tim i to bi moralo da dođe do izražaja. Jako bih voleo da bude prostora za odmaranje nekih igrača, ali teško da će biti. I neću zameriti Radonjiću ako nosioci budu igrali po 30-tak minuta jer ovu utakmicu treba dobiti ! Što se tiče Lipovija neka ga ubaci pa ako mu krene dobro neka igra, ako bude neprimetan na parketu (kao do sad) bolje da igra neko drugi ko će biti korisniji. Ima ipak još mesec dana do f4, biće vremena u domaćoj ligi da se Lipovij koliko toliko uigra, nadam se...Takođe ne treba očekivati neku veću minutažu Rebića, pa ni Tejića. Jbg, to je Zvezda. Imperativ pobede je u 99% utakmica prisutan !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Nickcooler »

Тејић је суспенЗован. :srbinosm:
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Dennis Rodman »

Po mojoj kalkulaciji Tadija mora ubaciti tri trojke da ovo lagano dobijemo :mrgreen:
Da budem iskren, imam još jedan razlog zbog kog se radujem sutrašnjoj utakmici, a to je da ću konačno pogledati Šarića 40 minuta :mrgreen: :kosarkas:
Volio bih da ne zatrpavam forum ovako kratikim upisima, ali stvarno ne znam šta reći još. Malo nas je sustiglo štošta, pa nije baš da letimo po terenu, ali... ajd ovako, ako je prošli put poludio Đenka, što sad ne bi Bobi :)
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by dacha od bosne »

Da.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Ганац »

Sva je prilika da će ovo biti jako zajebana utakmica, i mene uopšte ne bi čudio poraz.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Pravednik »

Tajmaut kod 22: 22 Cibona zove akcije na Sarica i prave seriju 5:0. E da mi je ovo docekati kod nas.Dokle Tadija misli da siluje sut, pa Cibona je smijesna ekipa.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by dacha od bosne »

Komentarisanje nastavi na lajv temi na "sportu".
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked