Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by garnett »

kakav karakter, kakvi cojonesi!
i kad su iscrpljeni i kad ne ide, skupe snage za preokret :vitez:
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Dennis Rodman »

Kako bezbolno smo preokrenuli ovo, dok sam "okrenuo glavu" bilo je sa -9, na +9. Je li ova ekipa ikad razočarala? Praktično, ovo je obezbijeđena karta za Evroligu.

Imali smo u nekim momentima i sreće, ali ako je neko zaslužio, ovi igrači su.

Čestitam :kolo:

Kolika je pauza do početka naše lige? Tu će konačno biti prostora prvo da se odmore nosioci, a onda da mlađe snage potraže svoje mjesto pod suncem.

Bajdvej u 4/4 serija je bila 18:0! :vitez:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Либурнија »

Ако ми играмо у финалу Ф4 са Цедевитом онда у ЕЛ идемо ми и Цедевита. Да ли онда гробље иде у квалификације за ЕЛ пошто је најбоље пласирано искључујући финалисте Ф4?
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by dacha od bosne »

garnett wrote:kakav karakter, kakvi cojonesi!
i kad su iscrpljeni i kad ne ide, skupe snage za preokret :vitez:
Ovaj post ću da uokvirim. Kada je garnett pozitivan, onda nema dalje...uzimamo SVE :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by dacha od bosne »

Либурнија wrote:Ако ми играмо у финалу Ф4 са Цедевитом онда у ЕЛ идемо ми и Цедевита. Да ли онда гробље иде у квалификације за ЕЛ пошто је најбоље пласирано искључујући финалисте Ф4?
Da.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Либурнија »

:evil:

Значи, меч гробља и Цедевите је готово без икаквог значаја. А, реално, не видим помоћу које магије би Цибона могла да нас добије у пуној Арени тако да...отварај тему за Ф4 из овијех стопа! :zastavaGRB:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Il genio »

Cestitke igracima, strucnom stabu i upravi na najboljoj sezoni u regionalnoj ligi i rutinski osvojenom prvom mestu u ligaskom delu. Takodje mislim da smo odradili 95 posto posla sto se tice EL, sto je najveci ovosezonski prioritet. Vec sam pisao da mi sve sto se desava ove sezone deluje nastvarno, nisam navikao na ovakvu Zvezdu, sto ovim uspesima daje dodatno na znacaju! Ne znam da li cemo osvojiti neke trofeje do kraja sezone, ali znam da je ovo ta sezone. Sezona kada je Crvena zvezda postala ozbiljan klub u evropskim okvirima.

Utakmica u Zagrebu je bila veoma bitna jer smo imali priliku da pobedom sami sebi obezbedimo lakseg protivnika, dok je Cibona po svaku cenu zelela da izbegne nas u polufinalu. Nije bilo nimalo lako, 35 minuta smo bili u podredjenom polozaju, ali po ko zna koji put smo demonstrirali pobednicki karakter. Fasciniran sam.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by dacha od bosne »

Либурнија wrote::evil:

Значи, меч гробља и Цедевите је готово без икаквог значаја. А, реално, не видим помоћу које магије би Цибона могла да нас добије у пуној Арени тако да...отварај тему за Ф4 из овијех стопа! :zastavaGRB:
Temu nek otvaraju Nolle ili Nickcooler. Srećne su ruke :mrgreen:

Elem, nevjerovatno je kako nas šut nije htio nikako, a onda odjednom...pras, pras, bum, bum, i gotovo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Ганац »

Prvo da uputim izvinjenje sudijama, bili su korektni ( isto bih napisao i da smo izgubili).
Kako nas šut nije išao, definitivno je strašno, ali opet Đenka pali motore u 4/4 i to je to, Tadija loš, Raden(to me uopšte ne raduje) samo 4 minuta igre, izgleda povreda, da dodam ono što mi se sviđa kod Radonje i njega i Nelsona kada je bio povređen je pitao da li mogu da igraju.Dobra stvar je povratak u tim Mitra, Simon i dalje nastavlja sa bledim partijama a Admiral, brate gledajući ga rekoh "nikad lošiji", onda dođe neka 4/4 i Edin reče:"Pomisliš da nelson igra očajno a onda pogledaš statistiku i vidiš *Nelson D. 31 18 61.5 7 11 63.6 1 2 50 1 3 33.3 3 1 3 1 1 0 0 2 3 19, znači indeks korisnosti 19 i postigao 18 koševa, neprimetno, ne silujući, sjajan igrač. Rale je nastavio tamo gde je stao protiv Buđavih u kontra ritmu i dalje, Jaka odličan i dečko koji voli bitne šuteve.
Imamo ekipu koja ima muda, koja je mentalno jaka i koja do zadnjeg minuta igra.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by МоСа ВерСе »

Јој што волим кад кидамо пургерчиће у Загребу. И то серијом 20:0 у последњој четвртини. Шта ти је менталитет победника. :D

Са овом победом смо заокружили једну јако успешну лигашку серију и показали Цибони како ће, у 95% случаја проћи у Арени. Најискреније се надам да ће глупави бојкот Делија престати бар у фајнал фору, да ћемо испунити Арену и прославити улазак у Евролигу. Ови момци су то итекако заслужили. И стварно хвала им што у кошарци гледам један европски тим који кида за грб Црвене Звезде.

Браво Звездо а у среду храбро.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Banex »

Čarls drugu utakmicu zaredom spašava situaciju !!!! :viking:
Ovaj put uz veliku pomoć Nelsona, ali kakav je to igrač....Doneće nam još puno radosti ove sezone, u to sam uveren !
Konkretno u ovoj utakmici sve je zavisilo od nas. Oni su odigrali maksimalno koliko su mogli, mi čim smo krenuli (tu mislim na Nelsona i Dženkinsa) kako znamo oni nisu imali šta više tu da traže. I teško da će imati šta da traže i u Areni. Dario Šarić je jedini vanserijski igrač kojeg imaju, svi ostali su ili prosek ili ispod proseka.
Našim momcima ne zameram puno na lošoj partiji, što zbog predhodnih izazova, što zbog onih koji tek slede ! Samo dve stvari mi opasno bodu oči !!! Prvo je katastrofalna igra Simonovića koja traje već MESECIMA, a druga je jako bledo izdanje koje je ponovo prikazao Lipovij i koji me je ozbiljno razočarao svojim igrama od kad je došao u Zvezdu. Nadali smo se da će bar pristojno moći da zameni Simonovića, meni je on (kako je to moguće ne znam) ostavio bleđi utisak nego "kapiten" na parketu...
Kako će sve ovo uticati na naše izdanje protiv Uniksa stvarno ne znam ali momci su sigurno žestoko izmoreni ali sa pravom jer su ovom pobedom i ovim skorom maltane izborili plasman u evroligu sledeće sezone !!! I na tome im treba odati veliko priznanje !

BRAVO CRVENO BELI !!!!!!!!!!!!!! :zastavaGRB: :zastavaGRB: :zastavaGRB:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Pravednik »

Opet nas spasio Djenka ali danas sa Nelsonom zajedno. Sami izborili protivnika za finale aba lige i ucesce u EL sledece sezone.
Da bi se bilo sta osvojilo moramo da pocnemo da igramo ,kombinujemo, prepoznamo, da se ne prilagodjavamo protivniku, da vratimo onu igru iz decembra. Cilj nam je da budemo sampioni, da razbijemo gebelsa a ne da se zadivoljimo ulaskom u EL. Imamo sanse orotiv Uniksa treba samo igrati hrabro.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by garnett »

dacha od bosne wrote:
garnett wrote:kakav karakter, kakvi cojonesi!
i kad su iscrpljeni i kad ne ide, skupe snage za preokret :vitez:
Ovaj post ću da uokvirim. Kada je garnett pozitivan, onda nema dalje...uzimamo SVE :mrgreen:
jas uvek pozitivan :kreza:
a kao sto si video i na poluvremenu sam kazao
vidno smo iscprljeni, dok je cibona skroz naspanovana.. rez jos i dobar kako je izgledalo... u svakom slucaju ima vremena da se stabilizujemo i preokrenemo rezultat..
al, opet, ono najvaznije tek predstoji ;)
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by dacha od bosne »

Pravednik wrote:Opet nas spasio Djenka ali danas sa Nelsonom zajedno. Sami izborili protivnika za finale aba lige i ucesce u EL sledece sezone.
Da bi se bilo sta osvojilo moramo da pocnemo da igramo ,kombinujemo, prepoznamo, da se ne prilagodjavamo protivniku, da vratimo onu igru iz decembra. Cilj nam je da budemo sampioni, da razbijemo gebelsa a ne da se zadivoljimo ulaskom u EL. Imamo sanse orotiv Uniksa treba samo igrati hrabro.
Naravno. Za mene sezona nije uspješna samo ulaskom u EL. Titula u ABA, pa i domaćici je ono što ovu sezonu čini uspješnom.
Ali, kažem ja tebi (što se današnje utakmice tiče)...malo Radonja zavara protivnike, i onda kaže momcima da pokažu suvi kvalitet :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Cibona - Crvena zvezda/ 26. kolo ABA lige

Post by Dennis Rodman »

dacha od bosne wrote:
Pravednik wrote:Opet nas spasio Djenka ali danas sa Nelsonom zajedno. Sami izborili protivnika za finale aba lige i ucesce u EL sledece sezone.
Da bi se bilo sta osvojilo moramo da pocnemo da igramo ,kombinujemo, prepoznamo, da se ne prilagodjavamo protivniku, da vratimo onu igru iz decembra. Cilj nam je da budemo sampioni, da razbijemo gebelsa a ne da se zadivoljimo ulaskom u EL. Imamo sanse orotiv Uniksa treba samo igrati hrabro.
Naravno. Za mene sezona nije uspješna samo ulaskom u EL. Titula u ABA, pa i domaćici je ono što ovu sezonu čini uspješnom.
Ali, kažem ja tebi (što se današnje utakmice tiče)...malo Radonja zavara protivnike, i onda kaže momcima da pokažu suvi kvalitet :mrgreen:
"I tata bi, sine" :kreza:
Za stabilnost i budućnost kluba od presudnog je značaja ulazak u EL, i to kad se ostvari ja smatram sezonu uspješnom. Druga stvar je što dalji plasman u Evrokupu - opet zbog te Evrolige, kako bi se klub popeo kroz one "šešire". Doduše, to je već i ostvareno, zar ne, sad smo u petom šeširu? Polufinale EK je odličan takmičarski uspjeh, tu je već probano društvo čistog evroligaškog nivoa. Ne bih da se suviše goropadim osvajanjem titula, jer mi isto nismo uradili previše godina. Ne vidim zašto bismo potcjenjivali branioca tih titula, ipak je to ekipa koja ima par pobjeda u drugoj fazi EL i negdje je izjednačena sa nama po kvalitetu.
Zvezdaš. Robista.
Locked