Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by garnett »

malo da se igramo brojkama...
do sinocne utakmice unix je davao prosecno 81,7 poena a primao 64,4 poena, duel sa nama 52:63
do sinocne utakmice mi smo davali prosecno 82,7 poena a primali 78,4 poena, duel sa njima 63:52

daklem, oni su u sustini "zadrzali" nas na brojci ~64, al smo ih zato mi zadrzili 30 poena manje od onoga sto podstizu, i 26 poena manje od onoga sto mi obicno primamo...

pre utakmice
Image
sinoc,
zvezda-sut za 2: 45,5% ; za 3: 26% ; ft: 61% ; skokovi: 13+30=43 ; 8 as ; to 11 ; rkg 70
unics - sut za 2: 40,5% ; za 3: 18,2% ; ft: 83,3% ; skokovi:5+26=31 ;12as ;to 9 ; rkg 45

dakle uz odbranu, razliku su pre svega napravili skokovi, sto nasi defanzivni, al pogotovo ofanzivni..
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Il genio »

Трапа wrote:Мока се можда и могао приволети да се на време размишљало, дамо му неку ф-ју ко Гуровићу и све решено.
Kad je Covic usao u klub, pozvao je Moku i predlozio mu da preuzme neku funkciju, ne znam tacno koju, ali nesto u vezu mladjih selekciji. Zapelo je oko novca. Covic je na kraju rekao da ce mu se javiti i to nikad nije uradio. Od tada je bas ljut na Covica i izbegava svaki kontakt sa njim. Plus nije u dobrim odnosima sa Kapicicem jos od vremena kad je bio selektor, a Kaponja predsednik saveza. Nije bilo sanse da se sinoc pojavi... Velika legenda, ali velika i sujeta.
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Dafi »

Mislim da jos nismo svjesni sta se napravilo sa ove dvije utakmice u Areni,sa ovim legendama kluba,sa prisustvom Rakocevica,Radmanovica,Gurovica...a posebno Novaka Djokovica. Koliko ce samo djece koja su jos neopredijeljena poceti da navija za CZ,sponzori koji ovo gledaju i koji zele da se reklamiraju,evro liga koju je sramota sto pojedine hale zvrje poluprazne, zbog ove atmosfere i ovih ljudi i sportista koji su dosli da podrze klub.
Pitam se sta ce biti ako udjemo u finale pa i Marakana bi bila mala.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by crazynorth75 »

Brat Tadija, sjajna slika :pehar:
Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Dafi »

Fenomenalna slika!!!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by garnett »

vujukas je otputovao za grcku na analizu i tretman..
nije nista slomio, al mu se stvorio neki veliki hamatom, pa ce to da mu uklone u grckoj...
jos se ne zna dal ce igrati, 50-50, mada je verovatnije da oce..
sutra, preksutra bi trebalo da se zna...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by crazynorth75 »

Za impresije o navijanju, atmosferi, klipovi, drž-nedaj, postoji tema, koja se nalazi OVDJE.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Либурнија »

naka wrote:Sve čestitke.

razlika solidna. Oni su više nego ozbiljan tim.Odbrana nam je bila odlična ali smo imali i sreće. Ne sviđa mi se naša tranzicija i mnogo silujemo. Sva naša igra se svodi na silovanje u reketu koje je danas donekle pilo vodu. Ali oni su bili zreli za 20 u 4/4.

Ok Idemo dalje. Ove utakmice gledam kao bitne zbog forme za Cibonu. Ove godine je cilj finale ABA i šampionska u našoj ligi. Gazda i svinja nek se valjaju u blatu. Slični su...

Manje je publike bilo nego pre nedelju dana i to znatno. Navijanje je bilo bolje ranije...

Tvrdi smo, teški smo, ali nam je valjda suđeno da se mučimo...
:shock:

Ријетки су пеци када човјек циган може више да се радује. Ово је један ТАЈ ријетки петак. Не умијеш да се радујеш чак ни сада. Штета. Знао сам још само једну такву виртуелну тужну душу а коју сте крстили некако као "чувара ватре у ситне сате". Ни тај није умио да се обрадује, чак ни избацивању гробља из купа под Робијем побједом на ЈЕНЕА када је било и вријеме и мјесто за радост без задршке. Није ништа лично али не бих вам био у кожи. Прође живот а ријетких петака је мало. Што рече Хлад - пијмо, пијте! :kolo:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by crazynorth75 »

Sve je stvar percepcije, ili stručnim riječnikom da se zrazim POV :mrgreen: Ja ne vidim ništa tako mračno u nakinom postu, ti vidiš, filozofski gledano, možda si onda i ti mračan. Ili ja. Ili svi. Ali ne smije komunikacija na forumu pređe u ličnu formu, da ne kažem u vrijeđanje.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Nolle »

# 10 - Branko Lazić
Branko je odigrao možda i najzreliju utakmicu u ove 3 sezone u Zvezdi, ova odbrana sa poslednjeg derbija i sa ove utakmice je ono što svi očekuju od Laze. Još ako se potrefi koji otvoreni šut i slobodno bacanje to je premija. Vidi se da ima samopouzdanje, počeo čovek da kreira i iz P&R igre. :) BabyMamba je zaključana bila u drugom poluvremenu (5 poena). Dao je jednu trojku kao treći iz pika u 4. četvrtini preko Nelsona i polaganje jedno na početku poluvremena. Laza i Nelson su se odlično menjali na njemu i sačuvali ga. U poslednjoj četvrtini, Laza mu je mislim oteo i živu loptu iz ruku ispod našeg koša. Uvek odigra dobro te bitne utakmice. Svi se sećaju trojke u Jezeru npr, onda trojke u polufinalu prošle sezone u Laktašima, itd, itd...

# 11 - Jaka Blažič
U nekim razgovorima pred utakmicu sa drugarima, rekao sam: "Jaka je danas ključ". On je ubrzao ritam sa pozicije niskog krila u dosta navrata, preko veterana Eidsona i gabaritnog za poziciju niskog krila Kurbanova (Vujčine koju si ti utakmicu spremao, Kurbanov svaku utakmicu počinje u startnih 5, a Eidson ulazi sa klupe. Da si spremao bar malo utakmicu, video bi da je startna petorka Uniksa na svakoj utakmici Zizu, Mamba, Nikita, Kajmak i Sokolov). Otvorio je sjajno utakmicu upravo tom energijom. Onu trojku iz kornera je dao na kraju prvog poluvremena upravo preko Kurbanova. Odbranu je odigrao donekle ok, smatram da nije trebao da čuva Gaudloka uopšte, nego da se posveti Zizisu i MekKiju. Sjajno prvo poluvreme gde nas je držao u egalu. Vezao je i na kraju prvog poluvremena tih 5 poena i doveo nas do prednosti. U drugom poluvremenu smo imali druge "heroje", ali Jaka je u prvom poluvremenu svoje prednosti iskoristio. Probijao je kako je hteo.

# 12 - Marko Simonović
Krivo mi je izuzetno što su Simini procenti pali. Ne zaslužuje on toliko da se omalovažava, pogotovo što radi rudarski deo posla u odbrani, velika je pomoć na skoku, a u poslednje vreme neretko lupi i po koju rampu. Šut će kad tad opet doći. Samo treba imati strpljenja. Ipak je on Zvezdin kapiten, kakav je takav je. Kada bude pogađao, biće opet to Simo kralju, care, a do tada niko neće videti: liniju pomoći, agresivnost u odbrani i na skoku. Puna podrška Simi, i možda muje potrebno da natrpa neku KLS ekipu sa 4-5 trojki da mu se napokon "otvori" šut.

# 13 - Boban Marjanović
Bobiša je imao lepu rolu. Malo je imao tih problema sa Vujukasom u tom malom intervalu u kome je Jan igrao, mislim da su 4 od 6 Vujukasovih poena primljena preko Bobija, za dva poena sam siguran. Zatvorio je reket, a kada nije on mogao zaista je gradio odlično. Više mu odgovara ova Uniksova centarska linija, nego Budiveljnika, nema šta. Smatram da sa Sokolovim i Vermenkom u slučaju da se Vujukas ne vrati, Raško i on mogu da odigraju 50-50.

# 14 - Ivan Radenović
Odigrao je rovit, koliko je mogao. Imao je ono jedno fino "podvaljivanje" za Bobijevo zakucavanje. Dao je svoj doprinos, koliko je mogao.

# 15 - Raško Katić
Prvo i osnovno, defanzivni skok je gradio sjajno. Tadija treba da ga vodi na večeru. Od Tadijinih 9 defanzivnih skokova, bar 4 skoka idu na dušu Katića i njegovog građenja. U napadu je odigrao super, dao je dosta bitne poene sa low posta. Držao nas je oko plusa od 6 poena sa tim nekim poluhorozima njegovim, dok Dženkins nije pogodio trojku za +10.

# 20 - DeMarcus Nelson
Di je odigrao svoju nevidljivu napadačku utakmicu i zamalo bio dvocifren. One odbitke posle ofanzivnog skoka, ne znam zašto ne kuca, kada može. Samo, lično smatram da je pao u formi u poslednjih nekoliko utakmica (Cibona izuzetak), ali upravo to i pokazuje da nismo ekipa koja zavisi od Nelsona, nego da smo u pravom smislu te reči EKIPA, juče Čarls, danas Tadija, sutra Jaka, prekosutra Raško, a za 5 dana Bobi! Smatram da za ovu ekipu ne važi "Zvezda igra, kada igra Nelson", iako je on zaista generator ekipe na terenu. Treba reći da protiv Budiveljnika i Uniksa u Areni, nije odigrao na svom prepoznatljivom nivou.

# 22 - Charles Jenkins
Čarli je odigrao super utakmicu, pogađao kada treba, preuzeo odgovornost i odveo ekipu na dvocifrenu razliku 5 minuta pred kraj utakmice. Odlična stvar je što je dejo prepoznao da se malo u završnici izgubio Đenka i vratio Jaku na teren u tom trenutku! Uz šut drago mi je što napokon imamo igrača koji se ne boji da ode u meso i pokuša da je položi na tablu. Eh da postoji pravilo "defanzivne 3 sekunde" i u Evropi. Tek tada bi možda i videli pun sjaj napadačkog Đenke, ali i još nekih Američkih bekova u Evropi.

# 34 - Tadija Tragićević
Utakmica života, karijere. Ono kad Tadija igra odbranu. Mada to donekle ide i na račun Kajmakoglua koji noćas i otvorene šuteve nije mogao da pogodi. Igrač koji kroz sezonu ima visoke procente šuta. Naskakao se čovek, imao sam osećaj da gledam Kevina Love-a :D Trojke, skokovi, nabijanja u reket iz rolinga, finte šuta pa prodor... :D Stvarno je odigrao super, ne znam šta mu bi. Izgleda da Laza i Jaka utiču dosta "ložački" po pitanju odbrane na ostatak ekipe, na pozitivan način.

Prof. Dr Dejan Radonjić
Bravo Dejo! Pod emocijama bih pisao šta imam da kažem o Deji i o tome kome i šta treba da uradi. Daj Bože da osvoji koji trofej do kraja sezone, pa da pustim malo tastaturi na volju. :D

Što se tiče naše igre. Defanzivna klinika. Građenje reketa je bilo sjajno. Velika borbenost je donela i 13 ofanzivnih skokova. Što je protiv Uniksa, koji takođe dosta dobro gradi svoj reket veliki uspeh. Uostalom Trinijkeri je rekao pred utakmicu: "Jedini broj koji može biti faktor jeste skok u napadu". Bio je u pravu. Napadački možda nismo odigrali na nekom vrhunskom nivou i u nekim situacijama nismo naplatili odbranu koju smo igrali nekim koševima iz tranzicije kada smo mogli, ali šta je tu je. Dobro je i ovo. Da smo pogodili slobodna bacanja, da smo odigrali pametnije te neke napade (pogotovo poslednji, gde baš nismo imali ideju pa je Nelson šutnuo trojku), možda bi to išlo i na 15 razlike, ali i 11 je ok.

Atmosfera, atmosfera je bila zaista paklena. Stalno mislim navikao sam se na ludnice, dranje, i sve to, ali uvek posle utakmice, neki novi osećaj i neka nova doza adrenalina proradi. U sredu je bilo lepo biti Zvezdaš. Generacija '74, Radmanović, Rađen, Prlainović, Rakočević, Gurović, Đoković, Peruničić... Mnogo Zvezdaša, u ove dve utakmice poslata je sjajna slika. 50 hiljada ljudi se u te dve utakmice okupilo na jednom mestu zbog "jedne jedine" i to je zaista jedna naša velika zajednička pobeda. Zaista se nadam da ćemo do kraja sezone odigrati još 3 utakmice u Areni (polufinale i finale ABA lige i finale EC)
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Либурнија »

crazynorth75 wrote:Sve je stvar percepcije, ili stručnim riječnikom da se zrazim POV :mrgreen: Ja ne vidim ništa tako mračno u nakinom postu, ti vidiš, filozofski gledano, možda si onda i ti mračan. Ili ja. Ili svi. Ali ne smije komunikacija na forumu pređe u ličnu formu, da ne kažem u vrijeđanje.
Ма опуштено, нака и ја смо стари виртуелни познаници. ;)

Мени је фасцинантно како је након једног заиста великог меча (чак иако се јко критички посматра) успио да истакне баш и оне ствари које нису биле на нивоу и то компримирано. :mrgreen: Браћо, уопште нисте реални када кажете да су ови били зрели за 20 разлике. Као прво, изгледа да су обручи у Арени заиста тврђи, као друго, када се игра на високом нивоу баш цијели меч потрошња је велика и не може да се погађа као би требало. Није Уникс био зрео за -20 већ за највише ово што је изгубио а то је феноменалан резултат с обзиром да је мени просто невјероватно да ови нису у ЕЛ и то у завршној фази. Уникс је рецимо јачи од Бајерна а за дервише и да не причамо...
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by crazynorth75 »

Nolle brate, opet odlična analiza. E sad, jedino se ne slažem oko Jake i Gaudloka, meni je baš Jaka odigrao najbolju odbranu na njemu, pogotovo što je jako brz i ne da mu mira, mislim da ovaj ništa nije ubacio, niti je iskreirao sebi neku poziciju dok ga je Jaka držao u finišu 1. poluvremena.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked