Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by МоСа ВерСе »

Људи, нећу се понављати што се тиче начина на који смо добили утакмицу, али мислим да је суђење било срамно. На плус осам у трећој четвртини, играч Уникса игра балет, судија не свира кораке иде асистенција за трицу. Ту су и тако преживели први удар, други удар нису. Дали су четири поена у последњој четвртини. Трица и слободно бацање.

Друга ствар, сваки контакт њима је свиран као фаул, нас је допустио да ударају. Јесте нама филозофија вечерас била рударска кошарка, али о не значи да секирица није фаул.

Ту сам баш полудео јер свакакви левати суде Еврокуп. Али све остало је било као и снова.

И где је био онај микрофон од почетка, било би још боље навијање. Створили смо предност која не мора ништа да нам гарантује, али ће од њихове психологије највише зависити реванш, где су шансе 50%-50%. Шта год да ураде, мене су данас купили још једанпут за све паре. Појели смо их.

И опет је било више наијача него било која утакмица глодара. :D :D :D
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Константин »

Ушли смо на почетку јако али само у одбрани, у нападу нисмо могли да имамо континуитет, али оно што је квалитет у односу на раније мечеве да је континуитет био у одбрани са зачином у 4/4. Сјајан меч али мени и даље фокус на АБА и домаћици, реванш одиграти опуштено!
Што се тиче посјете велика грешка! Штета што Ноле није био 22.568. по реду! Па онда следећу 22.569. неко други познат, пенетрација као Бубка. :D
:psihodelija:
Врста која изумире
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Nickcooler »

Превише сам се напио још на НБГ одмах после утакмице да бих написао било шта више од ВОЛИМ ТЕ ЈЕБОТЕ! :ziveli:
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by naka »

Sve čestitke.

razlika solidna. Oni su više nego ozbiljan tim.Odbrana nam je bila odlična ali smo imali i sreće. Ne sviđa mi se naša tranzicija i mnogo silujemo. Sva naša igra se svodi na silovanje u reketu koje je danas donekle pilo vodu. Ali oni su bili zreli za 20 u 4/4.

Ok Idemo dalje. Ove utakmice gledam kao bitne zbog forme za Cibonu. Ove godine je cilj finale ABA i šampionska u našoj ligi. Gazda i svinja nek se valjaju u blatu. Slični su...

Manje je publike bilo nego pre nedelju dana i to znatno. Navijanje je bilo bolje ranije...

Tvrdi smo, teški smo, ali nam je valjda suđeno da se mučimo...
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: EVRO KUP 1/2 finale: CRVENA ZVEZDA UNIKS

Post by nyc »

Da li vam neko fali na ovim fotkama ekipe iz 1974. ?
Ustvari, primećujem DVOJICU "odsutnih". A i jedan i drugi su bili i te kako bitan šraf te sjajne ekipe.

Hmmmm…. :dedica:
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by nyc »

Gledam onaj video o "Zvezdinin legendama", osvajačima Kupa Kupova 1974. Bio je to prvi klupski trofej YU košarke. I naravno, ko će, ako ne Zvezda!

To je, ujedno, ekipa iliti generacija KK CZ uz koju sam ja "sazreo" kao navijač. Tada sam počeo da odlazim na košarkaške utakmice, da "učim" kako se navija. Hala sportova… Novi Beograd… Prva ludila!

Već sam napisao komentar, ne vidim na onom video snimku dvojicu igrača koji su bili glavne poluge te šampionske ekipe: Moku i Ducija.

Duci je još onomad sebe izolovao od "slavlja". Nema ga ni na onom snimku iz serije "Obraz uz obraz". Svi su tu, čak i Moka, sem njega!
Mislim da je on (Duci) već tada bio avangarda u smislu poštenja, čistote igre i takmičenja. On jednostavno nije mogao da učestvuje u nekakvoj polubudalasto zabavno-humorističkoj emisiji, iako je činjenica da je "Obraz uz obraz" bio medju najgledanijim TV emisijama u to vreme. Možda baš zato! On nikako nije mogao da se benavi pred TV kamerama i da se klati levo-desno, pevajući, "Crveno-beeeela, najlepša boo-ja…" To je bilo ispod njega.

Sećam se, u to vreme (prva polovina 1970ih) predsednik KK CZ je bio moj ujak, a sekretar takodje jedan drugi ujak (OK, ne iz prvog, nego drugog kolena. Dakle, obojica su bila braća moje majke od tetke ili strica. Kako god, svi smo bili veoma bliski, ako vam je to uopšte bitno). Sećam se da su me obojica tada ubedjivali da je Duci "sjajan košarkaš, ali LUD, bre STO NASTO LUD !"

Na tome je i ostalo.

Danas mi je samo žao što Duci ne razdvoji u svojoj glavi košarku kao igru i sve ostalo što se dešava(lo) oko košarke u FIBI, Olimpijskom savezu… etc. Ovako ispada da sve ono što je on dao kao igrač nema nikakvu težinu jer je košarka postala profesionalni sport koji puni džepove kojekakvim kapitalističkim probisvetima!? Pa, Duci, druže, imam vesti za tebe! CEO SVET je uhvaćen u mrežu "kapitalizma" i "profita"! Pusti Zvezdu na miru! Oko nas su mnogo veće i značajnije ribe! Zato, nemoj da se stidiš svojih SJAJNIH igara u crveno belom dresu. Daj, pusti snimke, da ljudi vide koji si genije pod koševima bio.

Pusti, recimo, onu polufinalnu kup utakmicu s Jugoplastikom u Splitu. Vode oni 5 razlike na 30 i kusur sekundi do kraja. Ti prekidaš jedan napad i zakucavaš u kontri. Onda uzimaš drugu loptu i solo prodorom poentiraš za minus jedan. I onda, naravno, još jedna odbrambena bravura, napad i polaganje za +1! To je bila utakmica onda kada si se kao, vratio u Zvezdu. A za njih su igrali mladi lavovi, Duje Krstulović, Macura… i drugi.

Žao mi ga je. Žao mi je čitave te generacije koja je ostvarila, do tada, najveći uspeh klupske košarke u YU, a nestali su sa scene gotovo bez glasa. Moka, Duci i Rakoč - bekovi. Sarjanović (uvek igrao u onoj majici - potkošulji!) i Kaponja krila. Ofanzivna, recimo "četvorka" u to vreme je bio Laza (Lazarević), dok su nam centri bili Vučinić (sa, koliko se sećam, 2,02!!!) i Koprivica. Kasnije se pridružio Radivoje Živković koji je došao iz Borca. To je bio i jedan od razloga zašto Kiću nisu hteli da puste kod nas, nego je otišao u komšiluk i - preporodio ih (naravno, uz Praju).

Godine prolaze moje...

P.S. Dolazi mi sutra u 3-dnevnu posetu momak, cigan, kojeg jedino poznajem sa foruma! "Onog" foruma. Ali, sve je to naš ciganluk. Ne pitam. Verujem. Kad će neko od vas ovamo?
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by nyc »

Nego, sta je bilo sa Radenovićem? Jel igrao dečko uopšte?
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: EVRO KUP 1/2 finale: CRVENA ZVEZDA UNIKS

Post by Либурнија »

Да Дуци и Мока неће доћи било је ионако јасно. Код Дуција су принципи, код Моке мало више сујета.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by crazynorth75 »

Što volim ova tvoja ''prisjećanja'' profo, samo brate škrtariš sa njima, daj to češće. Što se tiče Radenovića, on već duže nastupa povrijeđen, to je i Radonja potvrdio, zato mala minutaža sinoć (i onaj sjajan asist za Bobija), ali zato je tu bio Tadija. Utakmica protivu Borca za vikend je prilika da se roviti odmore i osvježe, da prilika Lipom i klincima.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Трапа »

Стварно јесте горак укус што Дуци и Мока нису дошли, ипак су они најпознатији од свих ових играча. Мока се можда и могао приволети да се на време размишљало, дамо му неку ф-ју ко Гуровићу и све решено. А Дуци да је дошао и видео барјак "за краља и отаџбину" демонстративно би напустио арену :mrgreen:

Каква текма, каква лудница јбт! Било је мање публике него прошли пут, ал много боља атмосфера сада. Одбрану смо врхунски испеглали, имамо одличан резултат пред реванш. Ако поновимо овакву одбрану и у Казању, имамо велике шансе за пролазак у финале.
brigate BL
Новајлија
Posts: 79
Joined: Sat Apr 06, 2013 5:53 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by brigate BL »

Ljudi uzivajte u ovome

Jedna od najboljih atmosfera, sjajna utakmica i na kraju plus 11
za ponos, za diku sve sto smo sinoc uradili
o losim stvarima ne treba bar ne tri cetiri dana, vec naprosto treba biti ponosan svako ko je dio spektakla
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Crvena zvezda - Uniks / Eurocup, polufinale

Post by Nolle »

I dalje ne znam šta da kažem, još sam u tom nekom stanju euforije.

Bravo Radonjiću! Bravo momci!
Toliko od mene za sad. :D
Locked