KLS 2014

User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

KLS 2014

Post by Banex »

U subotu, 5. aprila počinje ligaški deo ovogodišnje košarkaške Superlige Srbije. Osam timova koji će učestvovati ove sezone su: Crvena zvezda, Partizan, Radnički Kragujevac, Mega Vizura, Crnokosa iz Kosjerića, FMP, Metalac Farmakom i Borac Mocart sport. Žreb je odlučio da bude sledeći raspored:
PRVO KOLO (5/6. aprila): Crvena zvezda Telekom - Borac Mocart sport, FMP - Metalac Farmakom, Mega Vizura - Crnokosa, Radnički Kragujevac - Partizan NIS.

DRUGO KOLO (12/13. aprila): Borac - Partizan, Crnokosa - Radnički, Metalac - Mega, Zvezda - FMP.

TREĆE KOLO (15/16. aprila): FMP - Borac, Mega - Zvezda, Radnički - Metalac, Partizan - Crnokosa.

ČETVRTO KOLO (19/20. aprila): Borac - Crnokosa, Metalac - Partizan, Zvezda - Radnički, FMP - Mega.

PETO KOLO: (29/30. aprila): Mega - Borac, Radnički - FMP, Partizan - Zvezda, Crnokosa - Metalac.

ŠESTO KOLO (3/4. maja): Borac - Metalac, Zvezda - Crnokosa, FMP - Partizan, Mega - Radnički.

SEDMO KOLO (6/7. maja): Radnički - Borac, Partizan - Mega, Crnokosa - FMP, Metalac - Zvezda.

Tri prvoplasirana tima uoči plej-ofa steći će bezuslovno pravo nastupa u regionalnom takmičenju 2014/15, dok će četvrti morati da plati "vajld kard".
Utakmica koja se uvek očekuje sa najviše nestrpljenja, "večiti" derbi, na rasporedu je u petom kolu (30. aprila), tri dana posle finala ABA lige, u kome bi takođe mogli da se sastanu izabranici Duška Vujoševića i Dejana Radonjića.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: KLS 2014

Post by Ганац »

Borba za to četvrto mesto će biti vrlo neizvesna, zapravo samo su Zvezda i Partizan sigurni a za preostala dva mesta kandidaturu će istaći i Mega i FMP i RKG a boga mi iz prikrajka će čekati svoju šansu i Borac i Metalac.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: KLS 2014

Post by Banex »

Samo još da dodam da kao Vojvođanin mislim da je sramota što ni jedan klub iz Vojvodine ne učestvuje u Superligi Srbije. Mislim sramota pre svega za te klubove iz Vojvodine.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: KLS 2014

Post by МоСа ВерСе »

Banex wrote:Samo još da dodam da kao Vojvođanin mislim da je sramota što ni jedan klub iz Vojvodine ne učestvuje u Superligi Srbije. Mislim sramota pre svega za te klubove iz Vojvodine.
Јбг, када главна звезда КК Војводина Миладин Ковачевић :D

Што се тиче српске лиге, морамо да идемо на прво место што индицира да морамо победити све. У српској кошарци и даље влада да се пред партизаном сви склоне. Биће потребно много зноја и труда се освои домаћица, али бих заиста волео да на крају будемо прваци Србије, некако ми лепо звучи.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: KLS 2014

Post by Banex »

Svakako, prvo mesto se mora osvojiti jer donosi prednost domaćeg terena u finalnoj seriji ! A svi znamo koliko je to značilo partizanu predhodnih godina. Uzeli su bar 2-3 puta titulu jer su imali domaći teren u toj petoj utakmici, a odnos snaga na parketu je bio relativno izjednačen.
Znači opet je svaka pobeda POD MORANJE, bar dok teoretski ne obezbedimo prvo mesto ! A ja stvarno ne vidim od koga bi mi mogli izgubiti, protiv stoke i ishrane će biti teško u gostima ali opet smo favoriti. I ako bi smo mogli da izbegnemo ishranu u polufinalu bilo bi dobro.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: KLS 2014

Post by Велики Делија »

Баш тако. Прво место у регуларном делу се мора освојити.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: KLS 2014

Post by carapan »

Gde se moze videti spisak licenciranih igraca, svih klubova, za nasu ligu..Mislim da je rok bio danas do 16h..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: KLS 2014

Post by crazynorth75 »

To teško prije sutra da će izaći igdje. I ja tražim po netu, još uvijek su nepotpuni spiskovi.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: KLS 2014

Post by carapan »

Evo za Radnicki..

http://www.kkradnicki.rs/klub/vesti/lic ... rligu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: KLS 2014

Post by МоСа ВерСе »

Кинзи није пријављен за домаћицу. Па па. :kolo:

http://mondo.rs/a679318/Sport/Kosarka/P ... -ligi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: KLS 2014

Post by crazynorth75 »

U valjevski Metalac je pored Petra Popovića stigao i američki plej Ashton Mitchel (1988, 1.84). Do sada nastupa za češki Kolin sa dosta solidnim učinkom od 17 poena, 5 asista i 3,5 skokova. Mislim da će Valjevci sa ovakvim rosterom u kom ima dosta iskusnih igrača ući u ozbiljnu borbu za 4. predstavnika u ABA.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: KLS 2014

Post by Il genio »

Papiri za Petra Popovica iz Turske stigli sa zakasnjenjem, najverovatnije nece uspeti da ga registruju. Velika steta...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: KLS 2014

Post by Banex »

Ima li neko informaciju koja televizija ima pravo na prenose KLS-a ?
"Mladenović vara Liveranija !"
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: KLS 2014

Post by garnett »

Banex wrote:Ima li neko informaciju koja televizija ima pravo na prenose KLS-a ?
rts ce prenositi samo jednu utakmicu nedeljno...
a i arena ce prenositi.. trebali su da prenose nas u subotu, al smo pomerili termin, tako da ovo kolo nece najverovatnije nista prenositi..
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: KLS 2014

Post by Banex »

Hteo sam da napišem i pre utakmice: sad gledajte kako Radnički gubi protiv stoke onako pacerski, jadno !! Više će se mučiti protiv Crnokose nego protiv njih.

Edit: Šta sam rekao. Smuči mi se košarka kad gledam Radnički. A i stoku.
"Mladenović vara Liveranija !"
Locked